Jump to content

Groblje decijih dusha


Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

"Правда" - среда 12. децембар, страна 15

Игрице терају на злочин

Већину убистава последњих месеци стручњаци су повезали с он-лајн игрицама. Једна од њих која тера људе на злочине је "Ворлд оф Варкрафт".

Већина играча тог виртуелног света постаје друштвено асоцијална, а једини пријатељи постају им виртуелни играчи. Тако је жена из Аустралије (31) отпутовала у САД да би упознала дечака (16) с којим се дружила у том свету. Стручњаци тврде да загрижени играчи постају с временом све агресивнији јер не припадају земаљском, већ виртуелном свету. Постају зависници од нечега што не постоји. Игрицу с почетка вести у свету игра око 30 милиона људи, а трећина живи у САД. Полиција и ФБИ тврде да су интернет игрице постале нови извор бизарних злочина.

Link to comment
Share on other sites

U Pravdi takođe ima i naslova kao što su "Predsednik Srbije učinio uslugu Šiptarima" i "TV B92 je banda crvena", u prevozu je čitaju samo penzioneri a na proslavu tamo nekog broja su im došli Ceca i Vučić. Prema tome, ko im jebe mater. Svi oni će da umru još malo, a sledeća decenija je moja* decenija gde ću ja* da određujem šta je normalno a šta nije.

("moja" i "ja" u smislu "naša" i "mi")

Link to comment
Share on other sites

najjache da je tvoje, dotjitje neki novi klinci:

Правила

Данас им је седамнаест година. Свуда су око нас. Пред њима је будућност. Чик нека се неко усуди да им поставља правила

Кад им је било годину дана, очеви су им се крили од војних позивара. Кад им је било две године, њихове мајке су на телевизији гледале почетак рата у Босни. Кад им је било две и по године, родитељи су им постали технолошки вишак у некада добростојећим друштвеним предузећима и привредним гигантима. Кад им је било три године, њихови родитељи морали су да продају замрзивач да би имали шта да једу. Кад им је било три године и десет дана, марка је вредела десет милијарди динара. Кад им је било три године и двадесет дана, марка је вредела сто милијарди динара. Кад им је било четири године, њихови очеви продавали су бензин на улици, а мајке цигарете на пијаци. Кад им је било четири и по године, очеве су им приводили због продаје бензина на улици, а мајке због продаје цигарета на пијаци. Кад им је било пет година, у госте су им дошли рођаци из Книна, а ни до данас нису отишли. Кад им је било пет и по година, одгледали су свој први порнић, на ТВ Палма, кад су се пробудили у три ујутру, јер их је болео стомак. Кад им је било шест година, право из обданишта вукли су их на демонстрације, а увече су их изводили на терасу да ударају у шерпе. Кад им је било седам година, пола школске године су преседели код куће јер су просветни радници штрајковали. Кад им је било осам година, даљи рођак им је скочио с терасе, јер више није могао да издржи. Кад им је било девет година, очеви су им се поново крили од војних позивара, а мајке су им, док су блејали у подруму (зграда није имала атомско склониште) причале како су им се очеви исто тако крили од војних позивара осам година раније. Кад им је било девет и по година, у госте су им дошли рођаци из Пећи, а ни до данас нису отишли. Кад им је било десет година, једног лепог октобарског дана очеви су им рекли да остану код куће, а ако се очевима нешто деси, мајка и сестре су од сутра њихова одговорност. Исте вечери, очеви су се весели вратили кући, а следећег дана поново су били намргођени, као да се ништа није ни десило. Кад им је било дванаест година, херој им је био Шарени. Кад им је било тринаест година, Шарени и његови убили су премијера. Њихове мајке су плакале, а њима је потајно било драго што им мајке плачу. Кад им је било четрнаест година снимили су мобилним како им „мала фукса из шестог три” пуши у школском ве-цеу. Кад им је било четрнаест и по година најбољег друга су им изболи ножевима на екскурзији у Лепенском виру. Кад им је било петнаест година згутали су свој први ексер. Кад им је било петнаест и по година, очеви су им ушли у кредит за кола. Кад им је било шеснаест година њиховим очевима одузели су кола јер су поново изгубили посао и нису имали од чега да их отплаћују. Кад им је било шеснаест година и два месеца заваљали су свој први кет вутре. Кад им је било шеснаест и по година, организовали су оргије с екипом коју су упознали преко нета. Данас им је седамнаест година. Свуда су око нас. Пред њима је будућност. Чик нека се неко усуди да им поставља правила. Чик нека се неко усуди да им приговори што се не придржавају правила. Чик нека им неко објасни зашто уопште треба да се придржавају било каквих правила. Они ће да праве нова правила. Нико вас неће ни питати да ли се са тим правилима слажете.

Марко Видојковић

[објављено: 23.10.2007.]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Кад им је било девет и по година, у госте су им дошли рођаци из Пећи, а ни до данас нису отишли
ne znam zasto ali ne mogu da prestanem da se smejem:)

ne znam ni jednog lerdija koji je stariji od mene.sve su klinci 87-9

Edited by kakoo

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

@ mudo

vec su dosli

mislish nikad nisu ni odlazili ?

ne tek treba da se oseti taj wrath tih generacija ('89-'90), prema tome ovo sada tje biti stroll in tha park! mislim zhivim preko puta dve osnovne shkole sve mi je jasno chujem ih non stop ispod prozora, vidim ih kad odem po pljuge .. spremite se!

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

o chemu prichate bre :p

90% tih klinaca tje se smiriti kad predju 20-tu. ovi shto se ne smire tje biti deo pregazhene generacije i to je to. dal neko od vas zaista mozhe da ih zamisli kao neku grupu koja mozhe da ima toliko uticaja i motji da se o njima govori kao da im vreme tek dolazi :D

vidjam ih i ja po kraju non stop pa shta. okrenuli bi se za 180% posle 2 shljage :]

jedini scenario gde bi takvi mzogovi mogli da imaju uticaja je onaj gde mi padamo u novu izolaciju, mgutji rat, i ko zna shta josh, pa da nam se ponove devedesete. shto i nije tako nemogutje, ali to opet ne zavisi od pomenutih klinaca.

Link to comment
Share on other sites

Rami realno kad bi ti ovi klinci sto sad imaju 15 godina zavalili sljagu, tebi (i meni) bi se 5 puta okrenula glava.

Gadni su da gadniji ne mogu biti, smrde i mnogo su veliki narkomani :D

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...