Jump to content

The Witcher.


G!!!

Recommended Posts

  • Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

neva !

Iz tog preko ramena pogleda i ja igram, lakshe se uoci kad zasvetli mac. Sad sam u onom selu, gde se spawnuju demondogz, malo ga preterashe, smara kad morash da cistish put deset puta da bi predao quest :( . Igra je odlicna za sad, cini mi se da je ovo jedna od igara koju cu da igram duze vreme, da se degustira polako i isprati prica kako treba.

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Imao sam problema, dosta, na hardu sa beastom...posrana pozicija, blizard pot rula. Vratim poziciju pre te, i odradim ponovo nekih 10tak min igranja, da bih pokupio potion, i predjem ga iz prve...a bez njega sam se smarao 3 veceri :P

Btw na hardu se ne vidi kad tacno treba pritisnuti za next step combo, tako da je intresantnije.

Malo je glupo sto su dice npc-ovi tupavi sa kockanjem, dakle ne zavisi od nivoa tezine igre. Tako da su glavni izvor zarade. Sa temeljnim igranjem, i bacanjem sat, dva na kocku u prvom selu, na kraju prvog chaptera se laganica ima 4k golda, sto sa par questova u gradu daje bolji armour i meteor mac skoro na pocetku chapter 2.

Link to comment
Share on other sites

Predjoh danas na hard, mada pre je to neki medium nego hard, nije bilo tesko sto sam dalje napredovao sve lakse je islo, Steta samo sto su tako sjebali taj loading i crashovanje bas umara. U svakom slucaju igra je must play. End game obecava nastavak sto me najvise raduje :)

"There is no such thing as innocence, only degrees of guilt."

Link to comment
Share on other sites

mene realno mnogo smaraju te mini igre, mada je ova jos i najopustenija od svih koje sam do sada sreo, ali se nisam udubljivao da to iskoristim kako ne treba :)

mene odjebali oni iz ordera a nemam pojma zasto, tj pretpostavljam samo nisam siguran, i sad nista od kupovine opreme... emh....

btw mislim da sam negde procitao da igra ima 6 razlicitih zavrsetaka

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mozes da imas 3 Red Rune Steel Sword i pre Chapter 2 :)

- 1 red runa, Prologue dobijes od Vesimira ako izaberes da se boris protiv bube a ne da pomognes Triss

- 1 red runa, Chapter 1 dobijes od mrtvog Leo-a

- 1 red runa, Chapter 1 dobijes kad po drugi put udjes u Crypt-u posto predas quest onom strazaru ?Mikuel? bese

Order/Dwarf Blacksmith:

Cim izadjes iz kanalizacije a gledaj da je dan odes do Sigfried-a na ulazu za Dike, odradis tu Cut scenu pa odes do Order Blacksmitha i kupis sta hoces/imas pare. Posle nastavis logicki kod detektiva itd. Kasnije kad odes kod Dwarf Blacksmitha isto mozes da kupis i ako te ovi iz Ordera odbiju. Pojma nemam sto da ti kazem iskreno.

Kockanje i progresija po tezini:

Postoji i sasvim je realna. Onaj dwarf u kafani u Chapter 2 mi je uzeo sve pare jer je u 4 partije dobijao 2-6, 1-5 ili 4 iste. Petu partiju sam ga dobio i vratio vecinu love. Mozda se da primetiti da tezina zavisi i od pocetnog uloga. Sto je veci to je njemu sreca naklonjenija.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

nemam pojma ja sam sve do sada u pokeru dobio iz prve ukljucujuci i par profesionalaca, i uvek sam isao na maximalni ulog, ali sam te iste pare olako trosio na knjige i tako te zajebancije, pa sam skapirao da pod obavezno pretrazite sva moguca mesta jer sam nasao par knjiga za dz a iste kostaju oko 400 zlatnika

potrazicu tog dwarf blackshmita, imao sam dve crvene rune i jednu plavu, trecu crvenu nisam uzeo jer sam otrchao za sisama a ne za vesimirom

inache ja takvu papazjaniju napravim sto se tice redosleda resavanja kvestova u igrama ovog tipa, i uzivam u tome :) sve sam moguce ispreskakao i obrnuo, ali nema veze, zabavno je...

za brza ucitavanja probajte mali util na google kucajte Game XP LINK tezak je 400 kila, jeste da mozete sve to i rucno da podeseite ali ovako je sasvim lagano, a ima i restore opcija... meni se u proseku vreme ucitavanja skratilo za mozda nekih 10ak sekundi...

plus sam citao da igra ne koristi vise od 1,5 giga rama te da je i to problem, a u stvari to je vise do win-a , i to se moze rucno podesiti, ali sam zaboravio link... edit evo ga LINK (u principu je tweak namenjen za jedan program ali se moze primeniti za vishe aplikacija koje su memorijski zahtevne, photoshop i sl)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na hard bez alchemy jednostavno ne mozes, mada cak i na hard ja sam od prvog do poslednjeg chptera koristio samo swallow i cat ponekad po koji drugi pot, nisam kupovao armor niti maceve nisam koristio bombe niti rune. Tako da bi mogli na tom malo poraditi cisto da nateraju ljude da koriste i to.

"There is no such thing as innocence, only degrees of guilt."

Link to comment
Share on other sites

Izvini ali moras da pojasnis. Jel pod "seceno" mislis nisu prenili dijaloge izmedju karaktera 100% kako je u knjizi ili "seceno" kao da su zvucni dijalozi tj. voice over-i losi i sami dijalozi izmedju karaktera nemaju nekog smisla tj. kao da ih je prevodio 5-o godisnjak? Jel dok o prvom nemam sta da kazem, knjigu nisam citao pa me i ne pogadja o drugom sa sigurnoscu mogu da tvrdim da i ako nije epski kao sto G!!! rece desetinu puta je bolje nego u nekim ostvarenjima koje necemo imenovati u cilju odrzanja reda i mira na ovom delu foruma.

Edited by Seth Fix

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

voice acting je dobar, vrlo dobar, iako je u pocetku malo cudan (govorim o britanskoj verziji). jedino se cini da je prevod sa poljskog malo "grub", ali nikako da je los.

kad kazu secenje misli se da je malo skracen dijalog, da su nesto skratili ili izbacili u odnosu na poljsku verziju da bi smanjili cene lokalizacije, ali i ovakav kakav je bolji je od vecine rpgova koji su izasli tokom proteklih godina...

@grdja

nemoj ti da citas sta na kodeksu kazu o dijalogu, nego uzmi lepo odigraj igru :) na tom istom kodeksu su na pollu ljudi glasali sa preko 80% da je igra dobra/odlicna, tako da i pored malo seruckanja o dijalogu ocigledno su odusevljeni igrom :)

witcher01.jpg

ahahahaha [roflmao]

Edited by viljuska
Link to comment
Share on other sites

E jesam blesan, ubih se jureci da nadjem ono dete po mocvari u Act2 a sad procitam na njihovom forumu da se dete nalazi u Act3 ...

@viljuska

Meni je i dalje to malo nerealno jer nije svaki jezik isti pa da ista misao moze da se prenese na isti nacin i istom duzinom reci. Sigurno necu da jurim da na japanskom kazem sve sto pise na engleskom jer to prosto nije izvodljivo ili nije prakticno. Ja mislio izbacili su plot/story delove iz razgovora a ono se misli na uproscavanje. :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Dzi, ozbiljno, pogledaj na kodeksu ili glavno withcer forumu. Stvarno je dosta seceno iz dijaloga.

ma listam ja codex ali ne pada mi napamet da njih kapiram apsolutno ozbiljno jer je to jedini forum koji svakoj igri nadje zamerku, ali s.v.a.k.o.j. mada oni su takvi , po stepenu pljuvanja neke igre mozes da zakljucis da li im se igra svidela ili ne :)

a i sto rekose lepo sednes igras igru i vidis da su dijalozi sasvim okej, nisu da se raspametis ali su okej, ne smetaju

btw za US igrace voice acting je ochajan, ja cudom ne mogu da se nacudim jer za jednu evropsku igru meni se cini da je odlican, i zabavan... naravno ima neki bledunjavih glasica ali su oni u manjini....

ameri u glavnom preterano kenjaju, ne znam sto ne sednu pa ne napisu toliko dobru igru ako su toliko prepametni... njima sve smeta...

e da ja sam u actu 2 naisao na neko blesavo dete u mocvari koje je trabunjalo neke gluposti...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

E to blesavo dete sam ja trazio dobrih 3 sata po toj istoj mocvari i gradu. A onda odem na forum i vidim "The Lost Lamb can be finished only in Act3" i smorim se ko banana.

Sad sam pogledao i taj bench forum, pola ruRovca je tamo sve isti nikovi :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

pa jeste nemam pojma sta se tamo smaraju kada je ovo pravi gejmerski forum, tamo sve neke uklete dushe prodane zbog malo vishe shejdera na svom monitoru :P

e da sethe kazes citao si knjigu? papirnu ili u elektronskom obliku? moze link? pusti na mail :P iskopiraj ili nesto :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

za brza ucitavanja probajte mali util na google kucajte Game XP LINK tezak je 400 kila, jeste da mozete sve to i rucno da podeseite ali ovako je sasvim lagano, a ima i restore opcija... meni se u proseku vreme ucitavanja skratilo za mozda nekih 10ak sekundi...

plus sam citao da igra ne koristi vise od 1,5 giga rama te da je i to problem, a u stvari to je vise do win-a , i to se moze rucno podesiti, ali sam zaboravio link... edit evo ga LINK (u principu je tweak namenjen za jedan program ali se moze primeniti za vishe aplikacija koje su memorijski zahtevne, photoshop i sl)

Fala za ovo, sa će probamo. Nego, da li postoji mogućnost da se isključi autosave, i to ubija koliko mora da se čeka?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...