Jump to content

pričajte.


Guest

Recommended Posts

UPOZNAO SAM EXILEA JESAM, DA!

OMG razumem tvoje ushićenje u potpunosti! Sećam se kad sam i ja upoznao Exilea, toliko sam bio pod utiskom da sam, čim sam došao kući, napisao opširan tekst na temu "Dan kada sam sreo druga T... ovaj Exilea!"

vudu oće da kupi tegove?!

ZAMISLI BARABU!

Nego, izgleda da će sve što ću u životu naslediti od svoje vajne porodice biti samo visok pritisak. Kupila keva aparat za merenje, i sad kao sprovodimo beta test. 150 sa 80, cenim da mi je gornji malo previsok, a ćaletu oba preko 100. Ne znam šta tačno znače ti brojevi, možda će enki lekar to pojasniti, recimo Dule ako je trezan ili Kole.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bila bi mozda i moja firma da je Lucky prosledio moj mail jos onomad :P

Samo malo ozbiljnosti Miloshe, samo malo ozbiljnosti! Nikad se ne zna sta RUR industrija ima u planu za tebe.

Bio sam do grada na nekom poslovnom sastanku, i onako, bio je koristan ali i nekako u isto vreme pomalo tezak. Odavno sam presao tu granicu toga da postoje razliciti ljudi i razliciti problemi i da cesto moras biti i pomalo hladan na sve to, mozda nekad i reagovati kako ne bi da se ne radi o poslu. Neki bi rekli da sam ja takav od kad sam se rodio, al' nekad nije bas lagano. No, to je zivot.

Sad bih mog'o da pogledam te heroje pa da se bacim dalje na pos'o.

Link to comment
Share on other sites

"gornji" je sistolni pritisak, tj pritisak pod kojim se krv ispumpava iz srca kad se ono stegne =o) on objashnjava koliko je jak otpor vaskularnog sistema, sto je veci znachi da se srce sve vishe i vishe naprezhe da doturi krv do svih delova tela...

"donji" je dijastolni i on oznachava bazni pritisak u kv sistemu kad srce ne radi tj pokazuje minimalnu vrednost napona kojima su krvni sudovi konstantno izlozheni...sto je veci to je rizik od vaskularnih bolesti ozbiljniji

e sad fazoni su da - sistolni ne treba da je preko 140 (mada je 120 neka optimalna vrednost, iako se sportistima vrednost krece od 100-110) dijastolni ne treba da je preko 90 (i njegovo povecanje iznad ovog broja je ozbiljnije nego povecanje sistolnog iznad 140) prosek za nesportiste je 80, sportisti luduju oko 50-60 =o)

sto nas dovodi do pulsnog pritiska tj razlike izmedju sistolnog i dijastolnog koja je najbolje da je oko 40, ne valja kad je manja od 20 i veca od 60, kad je mala ukazuje na dekompenzaciju nekog problema u kvs-u (i tada omasadaoma treba ici kod lekara), a kad je veca predstavlja veliki stresni rizik tj teoretski je bolje imati 160 sa 120 jer je onda ceo kvs nashtiman na visoke vrednosti nego imati 130 sa 60 gde se krvnim sudovima jebe keva od razlike u pritiscima. takodje opasno je mnogo raditi sto radi gro domace populacije - neredovno uzimanje lekova za pritisak...malo viski malo niski pritisak je expres voz za bolnaju...

vudu ti ako si mrshav chovek koji ne pushi verovatno si gledao u aparat dok si merio pritisak...chovek mora biti smiren i da ne gleda u aparat kad se pritisak meri jer bukvalno 10-30mm se menja vrednost

kako smanjiti krvni pritisak? opustiti krvne sudove i povecati im elastichost - cigarete chine krvne sudove krutjima => srce se vishe naprezhe, stres izaziva vazokonstrikciju (suzhavanje) = opet loshe, alkohol opusta krvne sudove = 1 chasa vina dnevno je cool, lagano vezhbanje/shetnje treniraju kvs i chine krvne sudove elastichnijma. kod sportista zbog ekstremnih potreba za kiseonikom tokom napora tokom godina dolazi do povecanja promera vecine krvnih sudova, zato su njihovi pritisci manji, also vremenom im se i zapremina srca povecava - zato imaju manji puls, a sto je manji puls to se srce vishe odmara izmedju 2 udara = sreca rados'

edit

sad vidim da nisam napisao sta znache ti brojevi =o))

kada bi uzeo cevchicu promera 1mm kvadratni, napunjenu zhivom, i nabio je nekome u arteriju - krvni pritisak iz krvog suda bi potisao zhivu za 80mm u dijastoli i za 120mm u sistoli...zbog nepraktichnosti shetanja sa cevkom od metar i kusur koristi se ili kraca cev veceg promera ili odgovarajuca protivvrednost u kPa...(ne diskutujem nepraktichnost nabijanja cevke nekome u arteriju ;o) zato se vecinom koriste inditrektni aparati koji spoljashnjim pritiskom kolabiraju odredjenu arteriju i onda slushanjem turbulentrnog kretanja krvi u njoj (i merenjem pritiska u povesci u odgovarajucem trenutku) odredjujesh pritisak u samoj arteriji =o))

=o)

Link to comment
Share on other sites

ne pivo, vino! milioni francuza ne mogu biti u krivu =o))

problem kod udaranja alkoholom na kvs je sto niko ne zna da stane kod jedne chashe ;o))

reshenje je jednostavno! popijesh 2 ;o) ali!

nadjesh 2 kafane, razmaknute oko 5-7km jedna od druge...u prvoj popijesh 2dl vina, i u drugoj isto, ali idesh peshke od jedne do druge - satisfaction guaranteed ;o))

Link to comment
Share on other sites

ne mogu da verujem da jos niko nije prokomentarisao "VUDU NADJI NESTO DA KARAS TO JE SUPER ZA PRITISAK!1"

@ kole

znaci 25 kilometara setnje za kilo vinca, fino ^_^

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

idem da gledam triple combo serija

shield, vesele sedamdesete pa south park

ne moze bolji zivot da bude :D

Jos da imas private Liu-Čonga koji ce u medjuvremenu da grinduje arena pointe, i uz to jednu klinku sa chata da te pomazi dok se tvoj mozak zamajava serijama!

E killy, ne moj da imas niske ciljeve! :)

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

Jutro, jutro ... sinoc mi nesto palo napamet pa sam sredjivao radno okruzenje negde oko dva ujutru :) Leg'o sam oko cetiri, i cak nisam ni cuo sat, ali sam se prirodno probudio desetak minuta nakon sto je sat zvonio (ili nije). Sad jos ovo bezvezno vreme, nadam se da ce se popraviti situacija jer veceras idem malo na kuglanje, pa kao, drustvo, zabava ;)

Link to comment
Share on other sites

koje tacno, kod mene zachvo pusta narodnjake kad shef nije tu [:D]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

...malo viski malo niski pritisak je expres voz za bolnaju...

haha, nije bas neka fora, ali meni je ovaj typo sa visoki-viski bas bio simpatican :))

alkohol opusta krvne sudove = 1 chasa vina dnevno je cool

A ona shema sa jednom casicom neceg zhesceg? Ili je samo vino prava stvar? (to ja pitam, da znam barem kad sam prek, dal' je to i zdravo!!!24tilda)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...