Jump to content

Big Brader


G!!!

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po meni je bitno kao pokazatelj da svako ima nacin da trosi svoje vreme, pa je cak i blejanje u igraonici kvalitetnije trosenje vremena od buljenja u TV uz uzvike "LOL STA JOJ REKO ROFL LOL, KEVO PAZI STA JOJ REKAO :D:D:D:D:D:".

Zato si ti ostavio zivot u teretani i na splavovima. Thumbs up.

Uopste ne kapiras poentu, ama uopste. Svako ima svoju satisfakciju i svako bira sta ce da radi iz zabave. Nekom je to WoW, nekom je VB, nekom je teretana, nekom je bleja sa drustvom u kafani, etc, etc... Mi ovde poredimo WoW, koji je socijalna igra, i VB, gde sedis, blenes u TV i drkas na svaku rec/pokret zamorcica u kavezu. Sad ti sam pokusaj da izvuces poentu.

Ne, jednostavno covek koji je 'probao' oba, moze da polemise bolje od nekoga ko je probao jedno, a za drugo je cuo od ortaka sestre kumovog brata.

Uopste nemas predstavu sta znaci HC igranje WoW-a.

Jeste WoW >> VB, iz prostog razloga koji sam naveo gore.

[roflmao] brate ovo sto si napisao nije ni vredno odgovaranja... Ajd shvati pa opet napisi nesto...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Aj posto vidim da nisi bash bistar da napises nesto smisleno... Glupavo je jer ne pratis topi i neke od ovih stvari sam po par puta pisao...

Po meni je bitno kao pokazatelj da svako ima nacin da trosi svoje vreme, pa je cak i blejanje u igraonici kvalitetnije trosenje vremena od buljenja u TV uz uzvike "LOL STA JOJ REKO ROFL LOL, KEVO PAZI STA JOJ REKAO :D:D:D:D:D:".

Jedino mozda "po tebi". Inace kaze se "po mom misljenju"...

Zato si ti ostavio zivot u teretani i na splavovima

Na splavovima?? Gde to ima u NS-u [roflmao], decko ajde saberi se...

Ne znam gde da pocnem sa ovom tvojom sjajnom paralelom wow-tereana.. Brate stvarno treba biti retard da ne znas da bilo koja fizicka aktivnost jako koristi organizmu i psihi, utice na nivo stresa, masti... Kroz znoj se izbacuju toksini iz organizma i sto je najvaznije odrzavas svoje telo zdravim, lepim i funkcionalnim... Ako je to slicno wow-u, daj onda da pocnem da igram....

Kako su ovi wowashi krenuli da brane wow, jos malo ce wow-u pripisati neke isceliteljske moci [roflmao]

Uopste ne kapiras poentu, ama uopste. Svako ima svoju satisfakciju i svako bira sta ce da radi iz zabave

OOooo zivoteee. Bar dva tri puta sam naglasio da ja nemam nista protiv da neko provodi vreme kako on hoce i uvek posle nekog vremena mi neko dodje i kaze "Brate, PA SVAKO PROVODI VREME KAKO ON HOCE"... Ajde citajte pre nego sto se ukljucite u raspravu.

Ne kapirash ti poentu... Cela rasprava je pocela oko toga sto je VB degradirajuca zabava, a wow nije. Sto nikako nije istina, wow je jebeno isto sranje ko veliki brat, jeftina zabava za puno ljudi.

Mi ovde poredimo WoW, koji je socijalna igra, i VB, gde sedis, blenes u TV i drkas na svaku rec/pokret zamorcica u kavezu

'Ajde

Ne, jednostavno covek koji je 'probao' oba, moze da polemise bolje od nekoga ko je probao jedno, a za drugo je cuo od ortaka sestre kumovog brata.

Kakve sad ovo veze ima sa bilo cim? Ja sam probao i wow i VB ako na to mislis... I dalje tvrdim da niko nece realno pricati o necemu sto ne voli... To svi znate i nemojte se sad praviti.

Uopste nemas predstavu sta znaci HC igranje WoW-a.

Uuu, znao sam da ces kad tad ovaj argument iskoristiti i pokopati me...

Verujem da ces mi ti objasniti sta je obaveza HC igraca wow-a, posto ja eto ne znam sta to podrazumeva.

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Nisi odgovorio sta je pametnije/bolje igraona ili TV i gledanje zamorcica?

Nema tu sta pametnije/gluplje SHVATAS??? Trosenje slobodnog vremena je subjektivan dozivljaj i svako ga trosi kako on hoce, samim tim nesto moze da ti bude dobro ili lose.

Normalno da ce nekom fudbaleru biti glupavo da sedi u igraonici, a nekom HC gameru glupavo da igra fudbal.... (ovo je samo primer, nadam se da si shvatio sta sam hteo da kazem), kao sto je nekome WOW super, a VB glup, nekome je WOW glup a VB super...

Znas na sta sam mislio

Ne znam. Na izlazenje ili sta?? A i da si na to mislio opet ne vidim vezu sa raspravom, kada sam vec rekao da je nebitno kako ko provodi svoje slobodno vreme... Posto kontam da si hteo nesto u faoznu "TI IZLAZIS!!!11onr GUBIS VREME"

Cekaj, igrao si, zasto bih ti objasnjavao.

Ne znam kako pored ovoga "Uuu" nisi shvatio da sam bio ironican... Ne moras nista da mi objasnjavash, hvala.

Link to comment
Share on other sites

ajde da ubacimo i spanske serije

jel bolje da gledas spansku seriju,gledas vb ili igras wow?

U spanskoj seriji krajnjim slucajem mozes nauciti spanski

a i jos stosta

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim, ajde procitaj to sto si rekao :)). Nije bitno da li je wow.

Pazi, ako ti se jedna stvar svidja:

1.WOW*

A druga ne svidja:

2.VB**

Nikada ti neces realno sagledati tacku broj dva u odnosu na tacku broj jedan.

*- bilo koja stvar koja ti se svidja

**- bilo koja stvar koja ima dodirne tacke sa prvom a ne svidja ti se.

Evo nisam mogao lepse da ti napisem...

nije ovo za tebe dechko :[ mozhda si doabr u teretani ili ne znam u chemu, ali u diskusiji failujesh opasno :[

da sam wulfi, sad bih ti dao jednu "you got it all wrong" sliku.

prvo, nkako si uspeo da uzmesh pogreshne premise.

da probam da fixujem malo taj pokushaj pametovanja gore.

1.WOW

2.VB

gde tachka 1 predstavlja wow, ILI BILO KOJI DRUGI MMO, KOJI MI SE PRITOM NE SVIDJA! :]

a tachka 2 predstavlja umobolnost, koja mi se pritom ne svidja, u ovom sluchaju vb.

poshto u obe tachke imamo "ne svidja" unutar margine, zakljuchak je da to nema veze sa mojim rezonovanjem situacije. vb hejtujem, ne zato shto mi se ne svidja, jer pobogu, ne svidja mi se toliko drugih stvari pa sam prilichno indiferentan prema njima, vetj zato shto je to kulturoloshki problem. kao shto inkvizicija predstavlja crnu mrlju u ljudskoj istoriji, tako se nadam da tje jednog dana vb i slichni debilizmi biti tretirani.

Meni je kriminalno to sto je tebi super upoznavanje ljudi preko neke igrice preko chata i mikrofona, pa sta?? Ja ne pokusavam tebi da kazem kako je to degradirajuce kako otudjuje ljude od normalne komunikacije i druzenja... Ali postujem to sto se tebi svidja.

opet ne kapirash poentu.

nisam ja nigde rekao da je bolje da upoznajesh ljude preko neta, nego uzhivo. ali da u wow-u, za razliku od vb, imash kontakt sa drugim igrachima i upoznajesh ih. i naravno, u zavisnosti od osobe do osobe, ali velike su shanse da neke od njih i upoznash uzhivo. u stvari, u ostatku evrope je anjnormalnija pojava da se upoznavaju i uzhivo.

na stranu shto nema nicheg degradirajutjeg u upoznavanju ljudi, pa makar to bilo i preko neta.

Problem je sto ti ne postujes ljude koji gledaju VB iako nemash prava za to, posto ti radish nesto sto je drugima nezamislivo...

problem je u tme shto ispada da pricham zidu.

choveche, ne smeta meni da neko radi ono shto je meni nezamislivo. ljudi jedu shkembitje, shto je meni nezamislivo, pa ih ne smaram.

Hint: Preskoci onu pricu kako medju ljudima koji gledaju VB imash mnogo dragih i bliskih osoba...

shto bih je preskochio?

vb mi gledaju jako dobri drugari, skoro sve drugarice, sestra i njen budutji muzh, a moj zet, doabr deo porodice, i tako dalje.

Cekaj, cekaj??? Ti si prvi rekao da pricamo o prosecnim igracima wow-a/gledaocima VB-a, u cemu je sada problem??? Ja sam ti rekao sta se igra u igraonicama i kakvi to ljudi igraju. Evidentno je da na 90% mashina ide wow, znaci to je portret prosecnog igraca.

Drzi se jednog stava, ili pricamo o HC igracima ili o prosecnim...

Ja sam krenuo da pricam o HC (znaci 12 sati wow, bez zivota, skole, devojke), ti si promenio na porsecne a sad ni to ne valja???

zomg

prosechan igrach u igraonici njet jednak (=/=) sa prosechnim igrachem bilo koje igre, ukljuchujutji i wow.

mislim, kao kad bi rekao da je prosechan huligan isto shto i prosechan gledalac nekog sportskog dogadjaja.

i nije tachno da se na 90% kompova u igraonama igra wow. nije da ja neshto idem po istim, ali tamo gde prodjem ii svratim, nisam primtio takav procenat, ni priblizhno.

ostajemo na prosechnom igrachu/gledaocu. dakle, neko ko igra wow 4 sata dnevno, i neko ko gleda vb 1 sat dnevno.

Ali si jasno stavio do znanja da je wow mnogo kvalitetniji nacin zabave od VB-a, koji je degradirajuci... Ne treba biti ekspert da se vidi na sta ciljas.

ovo je takva zamena teze da nemam rechi. kakve veze ovo shto si napisao ima sa onim shto sam ja rekao, a to je da ne smatram da wow igraju samo pametnice, a vb gledaju samo glupaci?

wow jeste kvalitetnija zabava od vb. i to nije neki uspeh za wow. skoro svaki vid zabave je kvalitetniji od vb, iz prostog razloga shto je vb dno.

Na splavovima?? Gde to ima u NS-u [roflmao], decko ajde saberi se...

"manje forme, vishe sushtine", to je meni profanka psihologije uvek govorila na debatama.

sushtina ovde je ta da je neo pod splavovima mislio na klubove koji su u tom fazonu. dakle, ekpia koja leti izlazi na splavove, zimi ide u neke klubove koji su isto u tom splavarskom fazonu. ili recimo, ako u bg-u izlaze na odredjene splavove, u ns-u tje izatji u tako neke klubove gde pretpostavljam ti izlazish. ili je bar na to neo ciljao :]

Kako su ovi wowashi krenuli da brane wow, jos malo ce wow-u pripisati neke isceliteljske moci [roflmao]

ili diskutuj normalno, ili se deklarishi kao troll i ti pa da te ni ne uzimam za ozbiljno kao i dakija. :]

elem, ja branim wow od napada da je to isto shto i vb.

da si ti napao wow tako shto si prichao da ta igra nije konstruktivna; da ne unapredjuje konzumenta; da ne lechi sidu i rak.. pa chak ni obichnu prehladu; da igranjem wow-a netjsh skapirati smsiao zhivota, itd; onda bih rekao "u redu je matori, u pravu si"

niko ovde ne pricha da je wow dobar, samo da niej losh. nadprosechna igra i trendseter svog zhanra je ono dokle bih ja ishao, u najboljem sluchaju.

Ne kapirash ti poentu... Cela rasprava je pocela oko toga sto je VB degradirajuca zabava, a wow nije. Sto nikako nije istina, wow je jebeno isto sranje ko veliki brat, jeftina zabava za puno ljudi.

braaaate, pa zar ti nije bilo jasno nishta do sada napisano?

wow je igra! nalik na druge igre slichnog tipa, ali ipak bolja i popularnija zbog priche/grafike/reklame/ili neke random stvari koja je podjednako nebitna za nashu diskusiju. u takvoj igri nema nicheg degradirajutjeg, a ako tvrdish da ima, pljunuo si celoj gejming populaciji u facu, a pritom nisi ispao pametan.

a poenta vb je da strpash desetak idiota u kutjicu, i potpuno ih odvojish ih od sveta sledetja 3 meseca, i sve to snimash kao da su pokusni kunitji koje ceo svet gleda.

izvinjavam se ostalima na mass qoute-u :[

Link to comment
Share on other sites

Raspisao si se a sve u vetar (bez uvrede, vrtis jednu te istu pricu koja ne pije vodu)

Ajd da ti koncizujem:

Mene iritira samo to sto ti neces (ili ne mozes) da shvatis taj procenat subjektivnosti u izbori zabave kod jedne osobe i sto vesto zaobilazis cinjenicu da wow oko sebe okuplja daleko veci broj danguba i ljudi sa dna drustva nego sto to VB radi i da je wow mnogo vise stete doneo nekima nego VB, sa onim sjajnim argumentom "ON BI TO SIGURNO URADIO NA NEKI DRUGI NACIN DA NIJE WOW-a", mislim odkud ti to znas i odakle ti pravo da to pretpostavljas uopste?? Mozda i bi, ali u datom primeru kriv je wow.

Sve sto pokusavam da ti objasnim je da je veliki brat debilan TEBI, umobolan TEBI, degradirajuc TEBI, a zato sto je TEBI takav, ne daje ti za pravo da ga proglasis takvim.

A najvise me nervira to sto je i meni isto takav veliki brat, ja samo ne mogu da shvatim tvoju potrebu da toliko pljujes tu emisiju zato sto je tebi skrnava. I uopste da dajes sebi za pravo da u globalu proglasis nesto "dobrim" i "losim"... Ti ne kazes "meni se ne svidja VB", ti kazes "VB je dno zabavljacke industrije, to niko ne bi trebao da gleda, ruglo...".

Link to comment
Share on other sites

VB i jeste dno dna.Emisija koja igra na kartu najnizih ljudskih poriva.

Nema tu "Meni je govno".To je objektivno govno.I tu se ne moze igrati na kartu "o ukusima ne vredi(treba) raspravljati" jer je to jedna od najkoriscenijih i pogresno interpretiranih izreka ikada.

Jer Rimljani nisu mislili da o ukusima ne treba raspravljati zato sto svako ima svoj pa je to izlishno, nego zato sto postoji dobar ukus i los ukus, koji su jasno razgraniceni i tu rasprave nema.

dno dna

Edited by Totentanz

Totentanz = Cold Fingers = OpT1mUs

Link to comment
Share on other sites

mene iritira shto nikako da prodrem do tebe :[

da uzmem da je tachno to tvoje da wow oko sebe okuplja daleko vetji broj danguba i "shljama drushtva" (zomg al si se isr'o k'o foka ovde:), for the sake of argument! i da ne stanemo tu, nego da uzmemo isto tako i da vb gleda samo "krem drushtva" i sve samo konstruktivni/produktivni ljudi... kakve to veze ima sa samim klasifikovanjem wow-a ili vb kao zabave?

ja iz iskustva znam da je wow pun debila, isto kao shto znam dosta kul ljudi koji gledaju vb.. ali to ne menja prirodu te dve stvari.

i opet ponavljam, nije wow unishtio zhivot tim ljudima, sami su sebi to uchinili. chak tju opet ponoviti primer za fudbal... nije fudbal unishtio zhivot huliganima, unishtili su ga sami sebi. ima primera takvih kolko ti dusha ishte, valjda kapirash na shta ciljam.

i ne znam kako da probam da ti objasnim ovo dalje.

uzmi, recimo, da je moj stav, i referentni stav, po ovom pitanju jednak. dakle, moj stav=objektivno. jel bi po tebi onda imao pravo da pricham ovo shto pricham?

a na ovo shto si na kraju napisao vishe ne znam kako da odgovorim. pa zar ne chitash moje postove?

NE PLJUJEM JE ZATO SHTO MI JE SKRNAVA!!!

ima mali milion stvari koje su mi odvratne pa ne pljujem po svima. dakle, cenish da nije to razlog za pljuvanje?

kako je kul ova igra gluvih telefona....

zasto uopste nastavljate diskusiju kada ocigledno jedno drugofa ne razumete.

pa polako kontam da se on fokusira na konzumente te dve zabave, a ja na sam proizvod.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...