Jump to content

Da li se to i Vama desava


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

al ste se uhvatili za posao sistem admina...

91% drugih profesija ne mozhe sebi da dopusti to.

Isto ti je i posao programera, kad uradis software za neku firmu ti ces uvek sve to doradjivati i opravljati, naravno ako nekada nisi u stanju da vise radis za njih oni ce te moliti da pokazes nekome drugom kako sta ide kako bi mogao da nastavi tamo gde si ti stao, ustalom tako je sa vecinom poslova gde nema puno strucnih ljudi, a i ove discipline imaju tu dozu kreativnosti stoga svako radi na svoj nacin.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

U sistem administraciji i poslovnom programiranju sve vrca od kreativnosti. Da li staviti do-while ili while petlju, ah ta kreativna širina izbora.

Da znas kakve sam krbulje prepravljao ne bi verovao kako ljudi rade, ponekada mi je trebalo par dana samo da izvalim kod jer ima previse ljudi koji imaju takvu blokadu kod programiranja i pisu tako idiotske stvari na najneobicnije nacine, fazon sql upit koji moze da se napise u 3 linije oni napisu na 3 strane i slicni fazoni, ipak ima kreativnosti samo se treba baviti svaki dan time pa uvideti koliko je u stvari kreativnost kod programiranja izrazena, vidjao sam svakakve krbulje ali i vidjao sam izuzetno dobra resenja nekih problema.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi od "gazde" firme. U malim i srednjim privatnim firmama nikada necesh raditi samo taj posao zbog koga su te uzeli i tu je glavno ne dozvoliti da na tebe okache sve i svashta (a to ce pokushati u svakom sluchaju). Josh je teze kada naprimer jedini radish u porodici i morash da se drzish tog posla na kom si... A to shto Stator reche, vazi samo za sluchaj kad si mlad, zelen i neukusan i boli te uvo za sve.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

zheezra ima humor o_O

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

tebe samo mnogo sere

Tj sad se setih u sloveniji mi je bilo sranje u firmi al se nije niko izdrkavao vetj su jeli govna i zavlachili pa sam ih otkachio. Jbg fora je u tome da budes dobar u onome sto radis i uvek tjesh trebati ljudima pa ce i oni biti ok prema tebi, a ako nisu uvek tjesh trebati nekom drugom.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

meni se to nikad nije desavalo kad sam sljakao, naravno sa vremena na vreme se neko izdrka ali boze moj, necu da cutim i da trpim da me neko zajebava bez razloga...

kad god je nastajao neki problem, uvek sam gledao da ga kulturno resim. ispizdeo sam mozda u par situacija, ali i to se brzo resilo.

Edited by Jokerman

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

nije to samo ogovaranje iza ledja, imas i one fazone 'ako nekom kazes da sam te smarao/tuko/jebo/izdrkavao se jebacu ti mamu zato sto sam ti pretpostavljeni'. naravno, uvek mozes da das ostavku, ali nije ni to uvek tako lako, neki ljudi ne mogu sebi da dozvole taj luksuz.

prica o tome da nece da te jebu ako gotivno radis vazi za privatnike. u drustvenoj firmi ce itekako da te mobuju ako radis kako valja, zato sto im rusis koncepciju:) (procitati koju pripovetku od radoja domanovica):)))

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Jbg fora je u tome da budes dobar u onome sto radis i uvek tjesh trebati ljudima pa ce i oni biti ok prema tebi, a ako nisu uvek tjesh trebati nekom drugom.

e kamo sretje da je tako...

mislim da je upravo situacija ako ti necesh ima ko ce ovo da radi i to za manje pare i vece cimanje

drugo prichamo o svim poslovima mohi...

oO

 

Link to comment
Share on other sites

jedan primer.... kod drzavnih firmi, i onih bivsih drzavnih koje su pokupovali lokalni kriminalci situacija je slichna, veliki broj ljudi se zaposlio preko veze a nisu dovoljno struchni za poziciju na kojoj se nalaze, i kada dodje do toga da se zaposli neko nov (mlad?) normalno da ce oni da glasaju ili utichu sto je vise moguce na to da se zaposli neko ko je po njihovom mishljenju manje sposoban od njih samih... a i kada se to na njihovu zalost desi oni chine sve da ih smore sto vise... prosto i jednostavno...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

aaand i say again... to vazhi sa vas u it sektoru :]

e kamo sretje da je tako...

mislim da je upravo situacija ako ti necesh ima ko ce ovo da radi i to za manje pare i vece cimanje

drugo prichamo o svim poslovima mohi...

Nije samo za it sektor vetj za sve poslove koji zahtevaju strucnost, iskustvo, inteligenciju ...

Naravno da ce lako naci nekog novog da mu slaze papire na stolu i cisti wc ... Ja govorim o malo zahtevnijim poslovima i to nije samo it sektor.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...