Jump to content

Dexter


Recommended Posts

Nisam hteo da postujem dok ne zavrsim celu prvu sezonu radi kompletnijeg utiska i evo sta imam da kazem.

Serija je PRETERANA!!! Jebeni masterpiece.

Opisacu sto oskudnije da ne bih spojlovo jer svaki detalj moze pokvariti fun gledanja posle. Radi se o liku koji je ubica. Medjutim, ne ubija iz obicnih razloga nego zato sto ima poriv koji ne moze da potisne. To je osecao od malih nogu, tako da ga je otac pandur naucio da kontrolise taj poriv i koristi ga za dobro, npr da ubija samo one koji su to zasluzili. A posto sada kao odrastao radi kao foreznicar u policiji, posao mu nikad nije laksi bio :)

Znam da mozda ne zvuci dobro kao sto sam na pocetku opisao ali ako imate volje proverite pa cete videti i sami. Predivan spoj akcije, komedije i trilera sa mnogo mracnog humora. Preporucujem svima. Maybe you'll find your dark side ;)

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

serija je odlichna, scenario je prilichno dobar. glavni lik i njegova riba glume odlichno. ostali glume katastrofa i to bash smeta. dexijeva sestra je katastrofa, zajedno sa crncem. radnja prilichno drzhi pazhnju i dobro je svaka epizoda koncipirana u smislu da ima taman dovoljno svega, scena sa zlochina, unutrashnjih monologa, objashnjenja, fleshbekova.

realno smeta kako se zavrshava s1, jer tje istu ideju da izrabljuju i u s2, a to tje kapiram umanjiti kvalitet. ko da je toliko teshko smisliti nekog kvazi negativca glavnog baju za drugi serijal.

i naravno shpica je ubedljivo najjacha stvar u celoj seriji.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Imamo vec topic za Dextera :) Ili je mozhda bilo u onom pricajte, pa neka ostane ovaj ceo topic za seriju.

Bioniche, da sam procitao tvoj opis pre gledanja, verovatno nikad ne bih pogledao seriju :)

Sto se glume tice, glavni lik je skroz leg'o na ulogu, medjutim, po meni je njegova sestra isto super, mozda i ne zna da glumi ali to tako prenosi na lika da i lik poprima tako te "lude" elemente. Ne znam, meni se dopada. Dok mi se glavni pandur ne svidja recimo, a ovi ostali su polu-poznati TV glumci.

Sve u svemu, kao sto vec svi dobro znamo pojavile su se pre-air dve epizode iz druge sezone i pogledao sam ih, i solidno se zakuvalo. Cini mi se da ima vise komicnih elemenata nego u prvoj sezoni (barem u ove dve epizode), ali i prica krece na interesantnu stranu.

Link to comment
Share on other sites

covece, kao da si otkrio ameriku:))

meni je ok, nije nishta spec, smetalo mi shto sam za kljuchne stvari radnju mogao da predvidim mnogo mnogo unapred. da ne ispadne sad da sam rekao da je sranje, naravmo da je bolja od vekike vecine sranja koje mozemo da gledamo.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

meni od glumaca jedino smeta onaj crnac policajac, koji moze da igra samo u filmovima o americkom fudbalu jer deluje napucano steroidima.

Svidja mi se kako je pocela druga sezona. Ima dosta novih elemenata zaplete. od pronadjenih leseva prethodnih deksterovih zrtava i kako ce se razvijati njegova veza sa onom ribom koja misli da je ovaj narkoman.

u stvari - u celoj seriji je najbolje to sto ne mozesh da ne razumesh, pa cak i da podrzavash ono sto radi dekster iako je u sustini ubica, neka vrsta bolesnog superheroja. Odlichno je izgradjen lik.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

meni je serija odlicna sem 3 momenta.

kraj 11 i 12ta epizoda, odnosno dexterova paranoja.

"i am very fond of her" scene

i plakanje na kraju "born free" epizode

mislim zar on nije "emotion free"

ako nije cela prica serije nema smisla

ako jeste koja je poenta ove tri scene?

a scena kad prvi put vidi lesh od icetruck killera i kraj prve sezone su u fazonu "omg this is fucking poetry" koliko su dobre scene

odlican glumac za dextera, odlicna uvodna animacija, odlicna prica, mozda su mogli vise da se fokusiraju na njegovo istrazivanje buducih zrtava...

inace mrzim te serije od poganih 12 epizoda, kad na dvd moze da stane 11 a sa dvanaestom se jebi...

Edited by Jokerman

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam par epizoda i smorio se . Mozda su bile samo loshe epizode dunno . Ajde kada toliko nahvaliste seriju gledacu sa vishe interesovanja sledeci put .

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

jel gleda neko jos uvek?

upravo sam pogledao osmu epizodu, nevidjeno je dobro snimljena. ajde prica sto je otisla beyond, ali kamera/svetlo/kadrovi ove poslednje epizode su sam vrh. ne pamtim kad sam se poslednji put primio ovako

Napisao sam ja na onom topicu "pricajte sta ste gledali" da mi se Dexter dopada u drugoj sezoni skroz. Ima humora dosta, sto mi je odlicno, i bas se valjam od smeha na neke fore, ima onu simpa britanku :) ima zanimljivu prichu, s tim sto sam pomalo zaboravio da ovaj lik "mora da ubija". Sad bas u nekoj od poslednjih epizoda kad u'vati onog copycat-a i strpa ga tamo za ubijanje, bash sam se iznenadio, kao "au da, ovaj lik i ubija". Inace mi je pored toga super, bas mi lepo prodje tih 40 minuta.

ovo je najbolja serija ikada!!

Ej, ne mozes to da koristis osim ako Bole nije odobrio seriju kao najbolju seriju ikada. Pogledaj spisak na najboljeserijeikada.com, tamo je oko 396 serija ukupno, pa je pronadji.

Link to comment
Share on other sites

Uf, uf, jao, jao, al' se zakuvalo u 2x08 ... covece, najbolja epizoda do sad :)

Nadam se samo da nece sve "lako da se zavrsi" u sledecoj kao ono sa kamerama na marini. Ali bas bas triler epizoda, toliko se stvari "otvorilo" da ce ovo biti jako zanimljivo gledati nadalje.

Na netu pishe da se danas emituje nova epizoda regularno, tako da sutra ide prvo na download :)

Link to comment
Share on other sites

Cela ova nova epizoda je bila onako, njaaah, ukljucujuci i scene sa FBI agentima na pocetku, ali onda stizhe kraj epizode koji donosi potpunu kulminaciju u fazonu - ko ce da doceka naredni ponedeljak :) Necu da spojlujem ako neko prati, ali omg! Najbolja serija ikada! ©

Link to comment
Share on other sites

nešto nisam stizao da pogledam (zapravo, dexter je jedina serija koju ne gledam kada nisam 100% skoncentrisan) pa sam danas odgledao 2x07 i 2x08 jednu za drugom.

BRATE KOLIKO JE DOBRO :)

koliko je genijalna scena u fbi džipu, kada završi razgovor sa ritom, pa mu jedan fbi agent kaže da je komunikacija najbitnija, a drugi prevrne očima...

Link to comment
Share on other sites

haha, da ... pisao sam odavno, druga sezona je definitivno punija sa tim sitkom humorom i onim deksterovim monolozima tj. razmisljanjima, bas se lepo ismejem svaki put. Dopada mi se sto je u ove poslednje dve epizode ponovo krenuo u tu "mracnu stranu", posto sam do tad skoro i zaboravio cime se on sustinski bavi, jer je sve bilo ono "leptirici, cvetici" uz povremeno koskanje sa ritinom kevom svekrvom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...