Jump to content

Najbolji odnos cena/kvalitet vina u Srbiji


Recommended Posts

Cinjenica je da se kod nas moze doci do solidnog vina koje ne mora da kosta 1000 din po flasi.

Dajte vasu ocenu koje je po vama najbolje crno/belo vino a da nije skupo, i bilo bi cool kada biste naveli i cenu i prodavnicu gde ste ga nasli...

Share the knowledge!!!

EDIT: CRNO vino ne postoji, vec crveno... Ali nikako da iskorenim ovu moju tupavu naviku. Nemojte i vi da pravite istu gresku. =)

Edited by Crash Override
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cale mi je expert po tom pitanju,pitacu ga u toku dana pa ono,kad mi bude rekao ostavicu post :)

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

ljubiteljima vina savetujem da odu u hotel moskvu i da naruce njihovo toceno vino... potpuna eksplozija uzivanja :)

crno?

ja volim ponekad chashu onog slatkastog crnog od 300 dindzhi pravi ga ista vinarija ko vranac, slichna ambalazha no ukus mi mnogo vishe lezhi =o) ne mogu sad da se setim imena sto ti govori koliko chesto ga nabavljam =o)

Link to comment
Share on other sites

crno!

vino je fantasticno

prvi gutljaj onako opor, przi grlo tesko se guta

drugi gutljaj onako vec tece kroz grlo a u trbusu milina

treci gutljaj...

svaki gutljaj je sve bolje i bolje i bolje

sta jos valja?

spanska sangria(ne pricam o ovom nasem sto ovi prodaju pod tim imenom)

ne znam gde ovde ima da se kupi, mi smo to uzimali po 5 litara svaki kad smo bili u esp

edit: e da meni je i kupinovo vino vrhunsko..

Edited by Jokerman

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

realno kupovna-etiketirana vina kod nas u mass prodaji su sve loshijeg kvaliteta. vranac je toliko propao da nemam rechi. kad se kupuje u poslednje vreme pazari se krstach (crno) i aleksandrija (belo). prestao sam da cirkam vina na nekoj redovnijoj bazi pa sam van trendova u poslednje vreme .. poslednje shto sam probao, a da me je iole zainteresovalo je neka rana berba al ne mogu da se setim koje marke.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Moj izbor, nije poredjano po kvalitetu, sve je tu blizu

Bela

Navip Adria Sauvignon Blanc, berba 2002,(meni je ovo imba) 0.7 - 280.00 , vrhunsko belo sa zasticenim geografskim poreklom

Rubin Sauvignon Blanc, 0.7 - 177.00 din, vrhunsko cuveno belo

Rubin Terra Lazarica Sauvignon Blanc, 0.7 - 370.00 vrhunska specijalna, sa zasticenim geografskim poreklom

Plantaze Podgorica Sauvignon Blanc, 253.00

Crna

Plantaze Podgorica Vranac Procorde - 447.00

Plantaze Cabernet 0.7 - 245,00 (i ovo je extra)

Rubin Kruševac, Terra Lazarica Cabernet Sauvignon - 380.00 vrhunsko specijalno sa geogr, porekl.

bitno je da vino bude dobro ohladjeno, bela mogu da idu ispod 8 stepeni, a crna oko 16 stepeni, tako ja bar preferiram... poz

:)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

jel ima negde da se kupi slatko ili polu slatko vino domaceg proizvodjaca?

pun mi je kurac ovih domacih kiselih i gorkih, sve neka suva i polu suva, fuj..

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

imam svoje vino, neki ovde mogu da posvedoče kakvo je. kada moram u radnji, kupujem sovinjon ili šardone podgorički.

za posebne prilike se častim nečim iz vinodoma, ok su ljudi koji tamo rade, uvek preporuče nešto fino.

Link to comment
Share on other sites

'de je to?

u fensilendu

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

edes'

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

tuga je samo sto vecina nashih vinskih kuca, a i Plantaze (13. jul) iz Podgorice, uvozi vino iz makedonije i samo ih pakuje (i ono lose i ono dobro)

nije ni chudo sto nam vinogradarstvo propada (ako i sve ostalo).... mislim da treba da se usvoji neka zakonska regulativa oko toga, ako vec i nije

mi smo carevi kada se dodje do zastite sopstvenih interesa i proizvoda.... tuzno je sto moram raci ali da samo pogledamo hrvate, naucili bi dosta toga

a zasto nam je vino kiselo? zato sto koristimo vrstu vestachkog djubreta koje je totalno zastarelo i zabranjeno u evropi, te stoga i ono vina sto proizvedemo teshko izvozimo napolje

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

od ortaka koji je skoro bio u makedoniji sam chuo da sva vina tamo su odavde :) e sad ko od koga tu uvozi i ko chije preradjuje to mi josh nije jasno [:)]

mene je smorilo kad sam chuo pre jedno 2 dine da 70% vina kod nas se prave od belog, a onda 'boje'. znam da zvuchi farout al nishta me ne bi iznenadilo.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...