Jump to content

Najbolji odnos cena/kvalitet vina u Srbiji


Recommended Posts

  • 9 years later...
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 8/31/2007 at 4:57 PM, G!!! said:

tuga je samo sto vecina nashih vinskih kuca, a i Plantaze (13. jul) iz Podgorice, uvozi vino iz makedonije i samo ih pakuje (i ono lose i ono dobro)

 

nije ni chudo sto nam vinogradarstvo propada (ako i sve ostalo).... mislim da treba da se usvoji neka zakonska regulativa oko toga, ako vec i nije

 

mi smo carevi kada se dodje do zastite sopstvenih interesa i proizvoda.... tuzno je sto moram raci ali da samo pogledamo hrvate, naucili bi dosta toga

 

a zasto nam je vino kiselo? zato sto koristimo vrstu vestachkog djubreta koje je totalno zastarelo i zabranjeno u evropi, te stoga i ono vina sto proizvedemo teshko izvozimo napolje

Bokte otkud informacija nekome da 13.jul Plantaže uvozi vino i grožđe iz Makedonije?Kompanija koja ima 2000 ha pod vinogradima.Čoveče informiši se malo pre nego pustiš ovakve nebuloze u etar..

Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2016 at 8:51 PM, Blue_moon said:

Bokte otkud informacija nekome da 13.jul Plantaže uvozi vino i grožđe iz Makedonije?Kompanija koja ima 2000 ha pod vinogradima.Čoveče informiši se malo pre nego pustiš ovakve nebuloze u etar..

pa uvozili su u jednom periodu dok im nije stigao zasad na rod. ili mislis da su imali 2250 hektara pod zasadom jos od vremena njegosa

a informacije sam u to vreme dobio iz samih plantaza, jer im je valjda proizvodnja vina prevazilazila prinose iz vinograda

kako kupio tako i prodao

inace su pre plantaza najveci zasad u komadu, navodno, u evropi imali vrsacki vinogradi (1800 ha) - koje je drzava konacno oterala u stecaj kako bi se pocelo sa mesetarenjem (od 2000. na ovamo unistili su oko cini mi se 20 velikih vinarija a mogu proveriti, usrali izvoz vise miliona litara domaceg vina, upropastili vinarije koje su imale tradiciju i preko 120 godina, rasturili uzgajivace vinograda, ali ok zato imamo radovanovice, kovacevice, aleksandrovice etc i cene vina od 1000 do 5000 din lol, prevazisli smo kisela komunisticka vina i sada pijemo kao gospoda)

kada bih vam izbacio cifre o nekadasnjoj proizvodnji vina i grozdja u srbiji, i kolicinama koje su se izvozile, iz svih tih propalih  firmi trcnuli bi ste u gace, ja bar jesam

prosle godine srbija je uvezla 25.000.000 boca vina

slepci

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...