Jump to content

pričajte.


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ostavi ga na miru. Lepu i diskretnu kontru udara i to je bas ok. Neka ispravlja. Kada ce mlada devojka nauciti te finese ako ne sada. Za statora je kasno, drtina matora, al nema veze.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem, da li ti to meni govoriš da ne ispravljam ljude jer je smor, ili mi govoriš da nisam u pravu?

Ako je prvo, jebi ga. Ako je drugo, onda si pogrešio.

Edit - hvala Nikola! :* Konačno neko ko ume ceniti prave vrednosti!

Samo još da nagovoriš Lakija da piše pretpostaviti bez D, i moja misija opismenjavanja forumaša će značajno dobiti na težini!

Edited by Laza
Link to comment
Share on other sites

Kod fraze "ozenicu je" uopshte je glupo govoriti o ispravnosti jer je jednostavno uobichajno da se tako kaze i nema veze sa ispravnoshtju.

Pr.

"E ovu cu da ozenim!"

Jeste da tako ispada kao da je ona ta koja se "ozenjuje",ali ipak je to oblik koji bar 80% ljudi koirsti pa makar i znali da to nije gramatichki ispravno.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

jebo te, vudu, oženi me.

A ni Ivan ne zna pravilno. :(

Kod fraze "ozenicu je" uopshte je glupo govoriti o ispravnosti jer je jednostavno uobichajno da se tako kaze i nema veze sa ispravnoshtju.

Pr.

"E ovu cu da ozenim!"

Jeste da tako ispada kao da je ona ta koja se "ozenjuje",ali ipak je to oblik koji bar 80% ljudi koirsti pa makar i znali da to nije gramatichki ispravno.

Znači, ako ti se nešto ne dopada, nije bitno što je propisano? Čak je glupo i govoriti o tome da je propisano?

Znači, ja baš volim da prolazim kada je crveno na semaforu, i uopšte glupo je govoriti da je to prekršaj, jer ja baš tada volim da dam gas.

nerazumem

E nesto idem da spavam ;) Pobedio sam u jednoj od tri partije pikada. Bas sam car!

:)

Meni je žalosno kada provalim koliko je ljudi na mom faksu nepismeno. A svi oni (ili 99% njih, mada mislim da je ipak za sve pravilo) su polagali srpski jezik na prijemnom. :(

Link to comment
Share on other sites

gramatika je za sisice :)

@daky

lol stomak od piva.. nemam stomak kako god da okrenes, a ne od piva..

@ thread

nisam se nacirkao, bar ne koliko sam planirao..

mada sam znacajno bolji nego sinoc, ako nista, veceras mi se slova ne bluruju [roflmao]

i tako... nesto sam se blago skenjao, al kao kul sam...

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

video i tonu navijacha po gradu... da bog se srushio stadion (i nek gruja i hajli prezhive)!1

ae dobro. lepo sam raspolozhen.

NEK I REV PREZHIVI! ko tje mi biti cw team leader oko taj dechachitj pogine uludo :<

Ja se nekako izvuk`o i pored toga sto si mi pozeleo da me zatrpa gomila kamenja :(

Blejim kod ortaka sada, trebalo bi da krenem gajbi, ali me jako mrzi... Smorio sam se posle tekme malo, jer je onaj Rendzers retardiran, a Zvezda josh gora.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem, da li ti to meni govoriš da ne ispravljam ljude jer je smor, ili mi govoriš da nisam u pravu?

Ako je prvo, jebi ga. Ako je drugo, onda si pogrešio.

Silly customer, you can not hurt a Twinkie....

Dakle, i jedan i dva, smor je sto ih ispravljash, a pogotovo zato sto nisi u pravu.

Da, Igz, pravilno je "Sudijo, sudijo hocesh li se ozheniti mnome"

Pravilno je koristiti glagol ozheniti identichno kao glagol ponositi

Da demonstriramo na primeru.

Uzmimo, Lazo, tebe i tvog, ne tako hipotetichnog, ali defintivnog tajnog homo-partnera, nazovimo ga Sima,

i onda kada se u srbiji omoguci da ozakonite svoju uniju ti cesh reci: "Udajem se za Simu."

Ova rechenica nije bitna za gramatichku raspravu koliko za utvrdijivanje tvoje uloge u navedenoj vezi....moving along...

No, Sima ce moci da kazhe "Zhenim se Lazom" isto kao sto ce reci "Ponosim se svojom zemljom sto mi je omogucila da stupim u brak sa Lazom" (a ne "Ponosim se SA svojom...")

Dakle, no sir, yes sir, thank you, pay up, get out and come again.

on a topic note

ustao idem da se istimarim pa da se mentalno pripremim za susret sa boletom i nidzhom, pixarovi filmovi = sretja =o)

Link to comment
Share on other sites

Zaspao sam juce u 16h i ustao u 4 jutros... Sad idem na trcanje pa prejednje pa simpsons, standard prepodne... Zato popodne teretana pa mozda izlazak i cuga a mozda i ne :O...

A u kom trenutku ti se tu uklapa kladionica i vozhnja golfom? ;))

Bas je jutros bio bezveze dan, tmuran i sve, a polako je krenulo da se razvedrava i da bude fino. Da sam slucajno ustao recimo u 10, verovatno ne bih ni znao da je bilo loshe vreme. Ali ako nista, malo je kao smanjilo temperaturu, samo da ne postane vlaga.

Kao sto sinoc rekoh, gledao sam zvezdu, pa onda pikao pikado i bio neobicno dobar. Samo da jos malo usavrshim i ima da pwnujem okolo. Jos sam i nosao moje kuciste nekih 20ak metara u dva pravca, i eto jednog od prokletstava toga kad imate dobar komp - ima sto kila! Oni osnovni za 200 evra nisu tezhi od flashe vode ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...