Jump to content

Moram jos jednu glupu vest da vam saopstim


Recommended Posts

pff pa svi su kupovali stan kesom [:D]

ja kad sam kupovao caletu stan, odneo sam u banku 26 milijardi dinara sto je to jutro bilo 0.13 DEM [:p]

pre dosta godina nadjem na ulici "bucmastu pederusu" sa svim dokumentima (pasos, licna, vozacka) 2-3 soma $ i knjizicu sa

40tak hiljada $ gastos neki radio u iraqu vidi se po pasosu

okrenem fonom ortaka koji stanuje u toj zgradi da me saceka da nelutam i odemo kod lika

em sto je 10 puta prebrojavo pare dok smo mi ko kreteni stajali u pretsoblju

da bi se na kraju "zrtvovao" i ponudio mi nagradu od 10$

gledam ga ja koji mu je: ni kafu, ni pice, ni da nas ponudi da sednemo...

ja uzmem 10$ dam njegovom klincu i kazem mu izvini sine nismo ti kupili cokoladu pa kupi sam. nismo znali da si kod kuce a obicaj je u Srbiji da se deci nose cokolade kad se ide u goste

i odemo

ps tad mi je bila plata +1800 DEM pa mi ruka "nije zadrhtala" ni za momenat [:D]

iako "bog je veliki vidi sve i cuje sve"

sledece godine isti gastos zaboravi u liftu glanc nov Blaupunkt radio (700DEM) kad se sledeci put vracao sa gomilom stvari

i ne lezi vraze nadje ga moj ortak i donese i kaze eve ti nagrade poshteni nalazacu [:D]

i dan danas veselo svira na chamcu [:D]

koja kosmicka karma prica :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ha, ja sam imao kontra situaciju. Izgubi ćale neko jutro komplet dokumenta, znači ličnu, vozačku, saobraćajnu i još neka govna. Aj što treba izgubiti nekoliko dana da se sve to povadi opet, nego što je dodatno retardirano davati državi pare za tako nešto, jebem ih usta kapitalistička.

Elem, nađe sve to neki momak iz par ulaza od nas i donese nam na vrata. I ćale mrtav ladan uzme, bez obzira što je dan pre toga pizdio, i kao "e, moram da te častim..." ...i ništa. Još ga mi gledamo jel normalan, i posle mu kažemo "što ne dade momku koju stotinu dinara jebo sebe", a on ništa.

Jebem ti ljude kako oglupe kad omatore, to je neverovatno. Živ me sram pojede. Zato s roditeljima ne volim ni u kupovinu da idem, a kamoli u neko poznato društvo.

Link to comment
Share on other sites

Meni je hevi nostiti tipa vec 10k eu ulicom a kamo li 100k eu, cenim da bi pre dao tih 1% nego da osedim kompletno xD

šta ja znam, ja sam čak otišao i na has. računam, ako su me natipovali neki profi lopovi, sjebaće me svakako (čak ovako imam element iznenađenja, "šta će ova budala kod zelenog drveta?!"), a šanse da random džeparoši napadnu mene od 2m pored parka punog keva sa decom su mizerne. :)

al da je pucao adrenalin, jeste.

no da ne širimo priču previše, ima sasvim dovoljno legitimnih scenarija kada pošten čovek ima u džepu nekoliko hiljada evra, ne mora automatski da bude krimos.

...

kosmička pravda, što kaže kruko :)

mada, čudno mi je da se na tog lika u iraku ništa nije zalepilo. oni su (bili) mnogo srdačan narod. ćale je studirao sa par likova iz iraka, i ja veće matore zajebante u životu nisam video :)

ispada da jedino sto ne valja u srbiji je sto vi niste u ekipi koja ovde lapa -_-

KAPLAU!!!

Link to comment
Share on other sites

Vratish kesh i za zahvalnost koknu te , ne vratis kesh , pronadju te gde god da si , i opet te koknu tako da...

Zadrzao bi :)))))))

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

koja kosmicka karma prica :)

to je pozitivna [:p]

1.

setam "zveri" oko zgrade i komsinica istrese kljuceve od yuga iz sakoa na ulicu

*ebo yuga odem usput vratim kljuceve ona promrmlja nesto i zalupi vrata

ja odem liftom kuci i samo sto sam izasao

list se otkaci i padne 2 sprata nize dok ga sigurnosna kocnica nije zaustavila

2.

izvodeci "zverke" nadjem da je komsija zaboravio u postanskom sanducetu kljuceve

od stana pancir vrata, od sefa, garaze od bemvea

ostavim "zveri" napolju odnesem kljuceve

lik mi zgrabi kljuceve i zalupi vrata

ja sidjem na ulicu a jednu zverku mi zamalo ubio neki konj sa kolima

tada sam rekao "onom gore" e q. cu vise da vratim bilo sta (fala za balupunkt al jbg)

i od tada nisam nasao ni zutu banku [:p]

ps nemo da gubite stvari u mom kraju "kod mene sunce zalazi" da negleda [:D]

Link to comment
Share on other sites

gledam vas (ramiz i crnja), kako nasiroko prdite o tome kako nam je propala drzava, srozao se sistem vrednosti etc a ovamo biste uzeli kesh i spushili na tahiti

uzeti kesh koji je neko izgubio i ne vratiti ga, je samo na korak od zabadanja nekog mita (i sa zakonske, i sa moralne strane)

ispada da jedino sto ne valja u srbiji je sto vi niste u ekipi koja ovde lapa -_-

pa ne prdim nashiroko, samo konstatujem. ili hotjesh da kazhesh da nisam u pravu samo zbog toga shto sam, for the sake of argument, i ja deo problema? :]

tako da ne, ne ispada da je sve bajno ovde a ja mali kalimero kukam jer nisam tamo gde se kupi kajmak. ako tje biti lakshe tebi i drashku, verujte da jesam :]

ali naravno ja nisam deo problema. shta vishe, porediti uzimanja torbe ostavljene na ulici/plazhi, pune kesha nema apsolutno nikakve veze sa uzimanjem mita (ni sa zakonske, ni sa moralne strane). pogotovo ako u torbi nema dokumenata. mada kao shto rekoh, ja sam moralno "upitan" ako tako mogu da se izrazim, pa bih zabo pare i da nadjem dokumenta. dal me je zhivot takvog nachinio, ili sam genetski predodredjen, je vetj druga pricha :]

Link to comment
Share on other sites

Ono, zar ne mozesh da okupirash torbu u tajnosti, sachekash x dana, i steknesh pravo svojine nad torbom odrzajem, ne?

edit: hmmm to bi valjda bila zloupotreba prava, ako zadrzish torbu s namerom da je prisvojish odrzajem...

Edited by pr0seqtR

Našikam se i pravim haos

Link to comment
Share on other sites

vratio bih pare, u normalnim okolnostima.

koje su nenormalne okolnosti, zbog kojih ne bih vratio pare, ne znam, a ne zelim da nagadjam. prepoznao bih ih ako bih se nasao u njima, nedobog...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa dobro imenjache, jasno je meni da to nije moralno najispravnije (a ni zakonski kao shto si pokazao)... ali k'o shto rekoh. thats the risk i m willing to take, pogotovo shto nisam mishljenja da takvo ponashanje srozava drushtvo. chak i u mojoj viziji savrshenog drushtva (as close as it can get to utopia) bih smatrao te "grehe" kao neshto shto je neophodni socijalni element. neophodan da to drushtvo ne utone u utopiju koja je izluzija naravno, a oept ne predstavlja preveliki problem da stvara velike nepravde i nesretje.

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

gledam vas (ramiz i crnja), kako nasiroko prdite o tome kako nam je propala drzava, srozao se sistem vrednosti etc a ovamo biste uzeli kesh i spushili na tahiti

uzeti kesh koji je neko izgubio i ne vratiti ga, je samo na korak od zabadanja nekog mita (i sa zakonske, i sa moralne strane)

ispada da jedino sto ne valja u srbiji je sto vi niste u ekipi koja ovde lapa -_-

znate da ja sve volim da vuchem na shalu jbg... uostalom sladje je ici negde na more

od sopstvenog posteno zaradjenog novca, taj uzitak NISTA ne mozhe da emulira...

vratio bih pare, u normalnim okolnostima.

koje su nenormalne okolnosti, zbog kojih ne bih vratio pare, ne znam, a ne zelim da nagadjam. prepoznao bih ih ako bih se nasao u njima, nedobog...

...npr "lik mi obio igraonicu, ostetio me za 3500eur, iam i dokaze da ga nacelnik

vrsackog sup-a shtiti pa zato mogu da se jebem...... i sve to beshe pre 5 dina..."

i ja sad sebi kazhem "e crnjo, 3500e za kojih su te policija i sudstvo AKA Srbija ostetili

stavi U DZEP a ostalo posalji anonimno osobi koja je izgubila lovu ili muriji i pravdu si zadovoljio!

Mogu i tako da gledam na sve to... kad ste vec pomenuli to uzimanje love za sebe u kontekstu

"drustvenog errora AKA moralnih olupina srpskog drustva" a mogu da budem i u fazonu "ma sta je ta

osoba kriva sto je meni drzava kojoj sam uredno 2 godine placao porez radeci u igraonici ostetila

tj okrenula mi ledja u trenutku kad sam zeleo nista vishe do pravde....... Uvek postoji ZA i PROTIV.

Ono sto je sigurno jeste da kada vratis tu kintu onome ko ju je izgubio osecas se MNOGO DOBRO

jer ti je valjda KARMA LEVEL skocio preterano high... tako se i osecam kad vratim nesto nekome

ili kad ucinim nesto dobro za nekoga iako znam da ni hvala necu dobiti...

Uzdravlje junaci forumashi!

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Procitao sam 5 stranica i nisam video da je neko spomenuo cinjenicu da zena nije znala da je toliko para unutra! Stvarno vi mislite da bi neka spremacica/cistacica koja zivi od bedne plate i jedva prezivljava vratila tolike pare koje mogu mnogo da joj olaksaju njeno trenutno stanje? A kad bi ja nasao...sta bi bilo kad bi bilo [:p]

Link to comment
Share on other sites

A shto sad ako je chistachica i ako zhivi bedno mora da znachi da bi torbu zadrzhala? Mnoge chistachice su neprosvecene, sujeverne, religiozne, savesne pa bi iz tih ili slichnih razloga vratile torbu...

Mislim objasniti uzroke zashto bi dotichna vratila torbu ili bi je zadrzhala je u domenu drushtvenog determinizma i zavisi od niza okolnosti, faktora, povoda i uzroka ne samo drushtveno/socijalne nego i psiholoshke i logichke kategorije koji nama nisu poznati... Tako da NIKO na ovom forumu ne moze biti siguran zashto je ona bash tako postupila, mozhemo samo da bacamo hipoteze...

...i da joj se sagnemo ;)

Našikam se i pravim haos

Link to comment
Share on other sites

PS: update domaceg morala:

sinoc vozimo mala i ja njenu ortakinju gajbi da je ne uvati kisha, prodjem semafor na kojem se u trenutku dok sam ga prolazio upali tek zhuto svetlo

vozim 40km/h, kad iza mene seva plava rotacija... rekoh sebi oma "sa oce shabani?". parkiram i izlecem ko federom odbachen iz auta kad evo ih, 2 mlada kera u pezhou, digo im se smoki valjda od dobrog auta i uniforme pa reshili da me karaju malo... i kao dobro veche da li znate da ste prosli malopre na crveno ja reko STA ???????? Kao da da bilo smo oma iza vas i bilo je crveno, VEC SE UPALILO ZELENO OVIMA U POPRECHNOJ ULICI !!!!

ZASTO nas policajac mora TAKO GOVNARSKI LAZHE ??? Neam pojas/vozacku... OK, placam oma kaznu i cao. ALI ne, on je VIDEO

svojim OKOM SOKOLOVIM da je bilo crveno a Dunja i njena ortakinja u nasim kolima su lepo videle zhuto svetlo koje se TEK UPALILO kad smo prolazili semafor... Sta sam trebo da radim? Da kazem ok pishi prijavu i posle 2-3 meseca kod sudije za prekrshaje da odem na suochavanje gde bi glupi

mali drot bio po defaultu u pravu a ja bi dobio drzhavni ROFL i kaznu + troskove procesuiranja iste... Ne, naravno... Koliko je kazna za pojas? OK, evo vam kinta... NE MORATE NISTA DA MI PISHETE !!!! Platio klincu u uniformi i otishao... Jer jednostavno PRAVDA U OVOM SLUCAJU NIKADA NE BI BILA ZADOVOLJENA... Mada... da sam bogat.... uzo bi Tomu Filu i sudio bi se sa njima 3-4 godine, chisto iz OBESTI !!! [:D]

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

svi traze neku nadoknadu i nisu zadovoljni osim ako ne dobiju "propisnu" nadoknadu ili vise od iste.

ok uzmimo sledeci primer. treba da imas neku komplikovanu operaciju i moras da doneses 10 000 evra u kesu(hipoteticki), te pare izgubis i neki lik ti vrati ali kaze e moje je 10% evo ti tvojih 9 000. on bi te pare verovatno propio sa drustvom, a tebi moze zivot da zavisi od toga. ko je onda sebican?

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

@niggi

to je klasika. trebalo im za sendvich + pitje. instikt mi je vishe puta govorio da uradim ovu akciju sa kraja koju si predlozhio, al kad pomislim koliko je to cimanja sa neizvesnim krajem uvek mi konformista u sebi kazhe "ae plati i zavrshi ovaj zao trip" .. zato sledetji put ne i na zhuto i to je to.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

pa taj rad.

znaci, jednostavno ne dozvoljavam sebi da im dam bilo kakav povod da me smore, osim ako taj povod nisam svesno dao jer mi je bilo vaznije nesto drugo u tom trenutku...to prolazenje na zuto uvek moze da smori, mogao si i na crveno da prodjes i da pricas 'prosao sam na zuto', zato je drot po defaultu u pravu i to je sasvim okej, kad se oni ne bi izdrkavali. a posto se izdrkavaju, ja necu da budem zoro nego cu lepo da prolazim na zeleno.

druga varijanta je da nikad ne vezujes pojas i da nosis iljadarku odvojeno u novcaniku:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

svi traze neku nadoknadu i nisu zadovoljni osim ako ne dobiju "propisnu" nadoknadu ili vise od iste.

ok uzmimo sledeci primer. treba da imas neku komplikovanu operaciju i moras da doneses 10 000 evra u kesu(hipoteticki), te pare izgubis i neki lik ti vrati ali kaze e moje je 10% evo ti tvojih 9 000. on bi te pare verovatno propio sa drustvom, a tebi moze zivot da zavisi od toga. ko je onda sebican?

Nema veze to sa sebicnscu nego sa nesposobnoscu.

Ti ako izgubis 10000 evra koje ti trebaju za vaznu operaciju koja ti spasava zivot ili tako nesto i treba da umres jer si nesposoban. Napravio si katastrofalnu gresku i jbg to je to.

Ja jednostavno obozavam kad neko bude kaznjen zbog gluposti ili nesposobnosti ili zlobe.

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...