Jump to content

Rim dobio "Gej ulicu"


Recommended Posts

00000000000000000000000000000000000.jpg

U Rimu je u petak otvorena prva "Gej ulica" usred žestoke debate o pravima homseksualaca u pretežno katoličkoj Italiji, izazvane pritvaranjem dva homoseksualca koji su se ljubili ispred Koloseuma.

Borci za prava homosekusalaca pozdravili su 300 metara dugu zonu u centru grada, ispunjenu prodavnicima i barovima, kao oblast gde se homoseksualci zvanično mogu "osećati opušteno".

U Rimu je u petak otvorena prva "Gej ulica" usred žestoke debate o pravima homseksualaca u pretežno katoličkoj Italiji, izazvane pritvaranjem dva homoseksualca koji su se ljubili ispred Koloseuma.

Borci za prava homosekusalaca pozdravili su 300 metara dugu zonu u centru grada, ispunjenu prodavnicima i barovima, kao oblast gde se homoseksualci zvanično mogu "osećati opušteno".

"Ovo će biti oblast gde će se ljudi osećati opušteno, a takodje bi trebalo da bude most izmedju gradjana i homseksualne zajednice", rekao je Fabricio Marazo iz italijanskog pokreta za prava homoseksualaca "Arčigej".

On je takodje izrazio nadu da će ta ulica postati mesto gde će biti moguće izražavanje različitosti i da će doprineti stvaranju atmosfere za miroljubivu koegzistenciju.

Javna debata u Italiji o pravima homoseksualaca je pokrenuta posle pritvaranja dva homeskualca prošle nedelje jer su se ljubili u blizni Koloseuma.

Policija je saopštila da je par uhapšen zbog nemoralnog ponašanja i da se dva muškarca nisu samo ljubila. Policija je rekla i da bi isto postupila i da je par bio heteroseksualan.

Protiv odluke gradskih vlasti da zatvori deo ulice za saobraćaja tri noći u nedelji do 8. septembra i ona tako postane "Gej ulica", protestvovale su desničarske organizacije.

"Niko ne želi da osudjuje one koji praktikuju drugačiju seksualnost, ali posvetiti ulicu isključivo gejevima i lezbejkama, po meni je beskorisan i marginalizujući projekat", rekao je desničarski političar Pjerdjordji Benvenuti za dnevnik "Djornale" .

Vlada Italije je nedavno predložila zakon koji bi dao prava nevenčanim i homoseksualnim parovima što je izazvalo oštru reakciju Vatikana.

don't grow up it's a trap

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"E da je sad 42-3,sve bi to uza zid" :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nisi ukapirao, oni sami sebi prave najvise problema. Ako zelis da budes kao ostali tj. da se ostali ponasuju prema tebi kao i prema ostalima, kako tacno lepiti etiketu "GAY" na svaki tvoj postupak tome pomaze. Isto bi bilo ko da ja idem i lepim na sve "PEKAR" a oko mene samo poslasticari.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Meni je to nekako super, jes da se ovo nece bas sloziti sa mojim inace kosmopolitskim stavovima, ali ako imaju svoju ulicu u gradu, onda bar znas gde su i ne ides tamo. Sto rece neko mislim da je ovo njima pre korak nazad nego napred za njihova prava, Nemci su za Jevreje pravile getoe, a ovi su to napravili sami sebi jos se time ponose...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

arcigej nije archgay. govorimo o italijanskom jeziku cizro.

i arch se nikako ne cita arč. toliko engleskog bi trebalo da znas.

a nisam razumeo, da li je i ime ulice "gej ulica"?

i ark i arch su legitimni sto se izgovora tice. toliko engleskog bi trebalo da znas.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ali ako imaju svoju ulicu u gradu, onda bar znas gde su i ne ides tamo.

ne ne,naprotiv,onda se skupis sa svojim drugarima skinhedima i odes tamo :))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...