Jump to content

BlindGuardian


Recommended Posts

wulfgar > zar poenta foruma nije da se diskutuje i da se izlazu razliciti stavovi? moje misljenje je da je koncert nije bio takvog nivoa da ga treba dizati u nebesa.

L'Italiano > osoba koja koristi "lol" svaki put kad mu se pruzi prilika meni govori da sam napacen i da sam debil? za sve postoji prvi put... bravo

inace ocekivao sam koncert kao sto je bio prvi purple, kao sto je bio iggy pop, kao sto je bio billy idol, kao sto je bila metalika. pri tom ne mislim na velicinu i "popularnost" grupe vec na energiju kojom bend odise, atmosferom i uopste muzikom. realno gledano, ja sam na billy idol-a vodio mog drugara koji ga nikad nije slusao u zivotu, jednostavno covek ne voli tu vrstu muzike nista posebno. on se odusevio i sad svakodnevno slusa sve njegove pesme. da je na koncert gardijana(prvi za drugi ne znam) otisao neko ko nije tr00 fan, smorio bi se najstrasnije. to je poenta price. sad lepo procitaj sve ovo sto sam napisao jos jednom pa pritisni X gore desno molio bi te.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

na osnovu onoga sto ti govoris, covek bi rekao da ti nisi tr00 fan... ti si napacen ako smatras da je prvi koncert bio los... ako to mozes da kazes, onda si verovatno bio jedan od onih koji su stajali uz stubove ili na spratu i nemo gledali koncert, snimajuci svaku gresku... ja tebi lepo kazem - bend koji zbog pevacevog gripa ne otkaze turneju, pevac koji uprkos bolesti daje sve od sebe, publika koja to postuje i opet da fantastican feedback - meni sve to pokazuje da je koncert bio odlican... cinjenica da su oni samo 2 nedelje posle koncerta u oktobru potvrdili sledeci koncert meni govori da je koncert bio odlican. cinjenica da ni pored temperature od 40+ stepeni oni nisu otkazali koncert, da su svirali pesme koje je publika htela a nisu bile na listi, da su svirali vise pesama nego na svim ostalim koncertima ove godine, da su svirali neke pesme prvi put live kod nas... zelis li jos nesto?

guardiani nisu purple, guardiani nisu iggy pop, guardiani nisu metallica, guardiani nisu billy idol... guardiani sviraju power metal, nesto sto je u odnosu na ostatak r'n'r potpravaca zastupljeno kao r'n'r u odnosu na narodnjake u srbiji...

ako smatras da svirka nije opravdala renome benda, slobodno idi u nemacku i slusaj ih na nekom koncertu.. stavise, imas moj pozdrav ako to uradis. tada, kada vidis njihov koncert u punom svetlu, onda komentarisi... kritikovati koncert u skcu zbog (ne)kvalteta ozvucenja je jadno, i nesto je sto bi poslenje trebalo biti pomenuto...

iskreno, meni je najvece zadovoljstvo bilo kada sam video njihovo odusevljenje posle "Into the storm" u oktobru... vec tada se moglo naslutiti da ce doci opet :)

Edited by L'Italiano
Link to comment
Share on other sites

bio sam na 5 metara od bine u sred mase, i tu sam ostao do 10 minuta pred kraj koncerta jer sam ispizdeo od klincadije koja se gurala kao da je na bini jenna koja pusi onima koji su najblizi.

bio sam fan. vise nisam.

nisam komentarisao ozvucenje. odakle ti to sada? koliko se ja secam ozvucenje je bilo sasvim solidno.

za mene je koncert billy idol koji umesto sat i 15 minuta koliko je mu je bilo receno da svira, svirao 1 i 45 minuta. sat i 45 minuta pune energije. dizanja mase. pricanje prica. podizanje atmosfere.

jer vidis ja kad odem na koncert ja ne idem tamo da slusam pesme. to mogu i od kuce, uzmem lepo cd, pustim ga i slusam lepo pesmu. ja kad idem na koncert idem da vidim energiju, vajb sto bi neki rekli. ja na koncerte idem da vidim spektakl. to gardijani nisu doneli sa sobom, doneli su instrumente, doneli su pesme, ali sve sto je bitno za kvalitet koncerta su ostavili u hotelu.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

ne znam tacno koliko je trajao prvi koncert(mogao bih da nadjem), ali drugi je trajao ~135minuta

ti smatras da nije bilo atmosfere? a bio si u masi? ...hmm... da nisi greskom otisao sutradan na duran duran?

reci mi(kada vec pominjes billy idola) - na kojoj turneji je billy idol svirao u srbiji? kada je dosao sam(bez predgrupa) na svoju inicijativu?

a ta "klincadija koja se gurala kao da jenna pusi onima koji su najblizi" - da li ti mislis da su svi dosli tamo smoreni kao ti?

moje jedine primedbe na prvi koncert(subjektivnog tipa) su bile to sto nisu svirali neke pesme koje sam ja zeleo da cujem... ali to nikada ne bih naveo kao razlog zbog koga mi se koncert nije svideo... nije to metallica kod koje ti se smuci kada slusas stanger, (re)load...

sve u svemu - ti nisi naveo nijedan normalan razlog zbog koga ti se koncert nije svideo...

Link to comment
Share on other sites

troo i ne troo konflikt

ili volis to ili ne

ako ne volis nemoj da dolazis na topic da kvaris ljudima koji su uzivali maximalno u nechemu

to je kao kad ja odem na sc2 topic i poserem se svima njima koji cekaju igru jer sam se probudio izdrkan

a 99% ljudi je upravu i onda jedan dodje i sjebava sve jer mu je zivot sjeban [:D]

Link to comment
Share on other sites

pazi, ja niti vredjam ikoga, niti prozivam ikoga, niti spamujem. jednostavno navodim argumente.

d'italiano > ti nisi meni kontrirao ni jedan od mojih argumenata niti si mi naveo ni jedan zbog cega je koncert gardijana bio ista vise od obicne svirke

billy je bio na exitu.

da li ti mislis da su svi dosli tamo smoreni kao ti? > ja sam navikao na koncertima da se slusa muzika, uziva, skace, peva i kad dodje neka jaca pesma da se uleti u sutku pa sad kud koji mili moji, nisam navikao na to da mi neko dete 5 godina mladje nabija lakat u bubrege jer su dosli njegovi idoli. izasao sam iz mase jer da sam tamo ostao jos 5 minuta nabo bi nekoga garantovano, po prirodi sam miran i ne volim da se kacim sa bilo kim dok ne poludim potpuno...

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

italiano > ti nisi meni kontrirao ni jedan od mojih argumenata niti si mi naveo ni jedan zbog cega je koncert gardijana bio ista vise od obicne svirke

citas li ti sta ja pisem? ajde, ako ni u cemu sto sam ja napisao ne nalazis odgovor na svoje pitanje, navedi mi sta si ocekivao, pa cu ti ja reci da li je bilo ili nije...

billy je bio na exitu.

i da li je 2 nedelje posle exita prijatno iznenadjen reakcijom publike resio da se na njegovu inicijativu zakaze sledeci koncert van turneje/festivala?

ja sam navikao na koncertima da se slusa muzika, uziva, skace, peva i kad dodje neka jaca pesma da se uleti u sutku pa sad kud koji mili moji, nisam navikao na to da mi neko dete 5 godina mladje nabija lakat u bubrege jer su dosli njegovi idoli. izasao sam iz mase jer da sam tamo ostao jos 5 minuta nabo bi nekoga garantovano, po prirodi sam miran i ne volim da se kacim sa bilo kim dok ne poludim potpuno...

a ti ako ti je do shutiranja, idi i shutiraj se van koncerta... postoje i non-savage fanovi, cak i ona "5godina mladja deca"(sto tebe cini 5godina starijim detetom...), koji vise vole da skacu nego da se shutiraju, cak iako ponekad nekoga potkaci laktom(jer je u masi, zar ne?)

Link to comment
Share on other sites

Prichali smo na ovu temu i ranije. Al' k'o shto kazesh, forum je za diskusiju, mozemo i ponovo.

inace ocekivao sam koncert kao sto je bio prvi purple, kao sto je bio iggy pop, kao sto je bio billy idol, kao sto je bila metalika. pri tom ne mislim na velicinu i "popularnost" grupe vec na energiju kojom bend odise, atmosferom i uopste muzikom. realno gledano, ja sam na billy idol-a vodio mog drugara koji ga nikad nije slusao u zivotu, jednostavno covek ne voli tu vrstu muzike nista posebno. on se odusevio i sad svakodnevno slusa sve njegove pesme. da je na koncert gardijana(prvi za drugi ne znam) otisao neko ko nije tr00 fan, smorio bi se najstrasnije. to je poenta price. sad lepo procitaj sve ovo sto sam napisao jos jednom pa pritisni X gore desno molio bi te.

Prvo, bezveze je porediti Billy Idol-a i Blind Guardian.

Billy Idol je chovek koji je svoju karijeru i celokupni dozivljaj njega kao izvodjacha gradio ne samo na nekoliko fenomenalnih pesama koje ima, vec i na: sjajnim spotovima, fizichkom izgledu, nachinu oblachenja, celokupnom imidzu, medijskom eksponiranju itd. Blind Guardian se drzi samo jedne stvari - svoje muzike. To je sve shto imaju, to je sve shto nude. Ne poznajem ljude lichno (no shit! ololo :D), ali mi se chini da niko od njih nije ni blizu tako ekstrovertan kao Billy Idol/Iggy Pop/ko god, i takodje niko od njih nije svojim fanovima ikada dao povoda da o njima misle na taj nachin.

Sve u svemu, Blind Guardian je razbio na oba koncerta, a moje mishljenje je da ti imash loshu predstavu o tome shta jedan koncert (Blind Guardian-a) chini dobrim. Ochekivanja ti nisu ni prevelika ni preniska, jednostavno ochekujesh neshto shto je vecini ljudi koji su doshli da slushaju muziku totalno nebitno.

bio sam na 5 metara od bine u sred mase, i tu sam ostao do 10 minuta pred kraj koncerta jer sam ispizdeo od klincadije koja se gurala kao da je na bini jenna koja pusi onima koji su najblizi.

A shta si tachno ochekivao? Da ce sluziti chaj i kolachice? Uvek je guzva napred, svi hoce da budu najblizi. Da, bilo je nepodnoshljivo, ja sam izashao polumrtav sa koncerta, al' da me pitash dal' bi negde drugde stajao - nema shanse. Kakve Blind Guardian veze ima sa tim shto sam ja (ti?) izabrao da stojim u grupi (polu)pijanih klinaca i preiskusnih (chitaj: smrdljivih) metalaca i sve to u uzasno zadimljenoj i prepunjenoj prostoriji? Jebiga, trpish/ne obracash paznju zbog muzike. Zbog toga sam doshao.

Sad u bashti je bilo mnogo prijatnije. Manja guzva, lakshe se disalo iako je bilo 40 stepeni. Bilo je napred mesta za shutke, a i bilo ih je par puta.

za mene je koncert billy idol koji umesto sat i 15 minuta koliko je mu je bilo receno da svira, svirao 1 i 45 minuta. sat i 45 minuta pune energije. dizanja mase. pricanje prica. podizanje atmosfere.

Ne znam koliko su Guardian-i potpisali, al' ako se dobro secam, prvi koncert je trajao 1:40-1:45 minuta. Drugi, kao shto rekoh ranije, ~2 sata. I savrsheno sam zadovoljan kakvu sam predstavu dobio od benda. Radije bih ih slushao kako sviraju nego kako kenjaju "WE LOVE YOU... (momenat da se priseti gde je...) BELGRADE! YOU ARE THE BEST! WOOO-HOOOO!". Meni lichno, takav pristup mnogo vishe znachi, i govori mi koliko cene to shto mi volimo njihovu muziku. Na taj nachin mi se najbolje zahvaljuju za to shto sam kupio kartu. Dalje, kad se uzme u obzir ono shto je Italijan pomenuo:

1. Da na prvom koncertu pevach ima grip, a da oni ipak sviraju tih ~1:45 minuta i izadju na dva bisa i pevach jebeno odradi pesmu od ~14 minuta!

2. Da najave da ce doci ponovo za manje od godinu dana da bi odrzali josh jedan koncert. Imaj u vidu da mi uspevamo da namolimo ljude da dodju u Srbiju samo onda kad oni vec imaju Evropsku turneju, pa im je usput da dodju i odrade neshto ovde na putu do Budimpeshte ili gde vec. A Blind Guardian dolazi ovde, na svoju inicijativu, da svira bash nama.

2. Da na drugom koncertu sviraju ~2 sata na 40+ stepeni i da nam uchine veliku chast time shto za nas odsviraju "Majesty" poslednji put uzivo!

Dakle, kad imamo takve stvari u vidu, meni, a pretpostavljam i ostalima, nije pravo (blago recheno) kad ti kazesh da su oni doshli da "odrade" koncert. To jednostavno nema veze sa zivotom.

jer vidis ja kad odem na koncert ja ne idem tamo da slusam pesme. to mogu i od kuce, uzmem lepo cd, pustim ga i slusam lepo pesmu.

Nije isto. Tu stvarno nema shta dalje se raspravlja.

ja kad idem na koncert idem da vidim energiju, vajb sto bi neki rekli. ja na koncerte idem da vidim spektakl. to gardijani nisu doneli sa sobom, doneli su instrumente, doneli su pesme, ali sve sto je bitno za kvalitet koncerta su ostavili u hotelu.

Ako je za tebe "vajb" da se Hansi bacaka raspojasan na bini i da te pred kraj izvede na binu da se i ti malo bacakash sa njim, onda si se zajebao gadno. Josh jednom, ochekivanja su ti potpuno pogreshna. Blind Guardian koncert nije cirkuska tachka, ljudi su doshli da ti odsviraju uzivo svoju muziku, a ti skachi kad ti se skache, pevaj kad ti se peva i uopshte, ponashaj se kako se osecash u datom momentu. Meni, a koliko vidim i svima ostalima, sem sviranja i to sviranja maltene bilo chega (jer BG loshu pesmu nema), nikakva dodatna animacija od strane chlanova benda nije bila potrebna.

Lichno, smeshno mi je kad vidim npr. Dickinson-a kako se glupira na stejdzu, i njihova pirotehnika i ogromne gumene lutke itd. Sem "lulz, koji debili" osmeha, nishta drugo ne osecam kad to vidim.

d'italiano > ti nisi meni kontrirao ni jedan od mojih argumenata niti si mi naveo ni jedan zbog cega je koncert gardijana bio ista vise od obicne svirke

Porediti ova dva koncerte sa svirkama je smeshno. Blejao sam na svakakvim svirkama u periodu 1-4 srednje. Loshim, osrednjim, dobrim, odlichnim i "jebote, pazi kad se svi smeju i odlaze" ochajnim. Ovo je bilo mnogo, mnogo vishe od toga.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam na prvom koncertu ... blacksun mnogo kenjash ... ko na takvom koncertu svira 7 min pesmu i posle 10 min pesmu treba samo da my se skida kapa i izlazi 2 puta na bis ... a + da ne kazem sto se iscimao da sve solo deonice odpeva 100% .

edit:

@Wulfi tek sam sada procitao .. yap totalno se slazem

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

raelno to je i poenta svega ovoga

nismo mi dosli da gledamo cirkus i folirante koji drkaju kurac na bini

da bi zabavaljali publiku jer im je muzika komercijalno govno

ljudi su dosli samo zbog nas da SABIJU ono sto rade najbolje

a ova shacica ljudi od 1k gde se svako trudio maximalno da atmosfera bude najbolja ikada

ako to nista ne govori o koncertu onda jebem mu zivot ne vredi vise pricati

alo 1k ljudi

ili 10k ljudi u nemackoj i oni izaberu ovde da dodju

zasto ?

zato sto su ljudi pravi fanovi koji postuju neciji rad

a ne pozeri koji idu na exit i slicne popularne gluposti da bi bili u fazonu ili da bi mogli da pricaju da su bili i do jaja se proveli na tezgaroskom festivalu

Link to comment
Share on other sites

Sta nije,najveci muzicki festival ili tezga...razjasni,ne razumem te :)

Serete svi a black sun najvise sere zato sto mu je to u prirodi.Ne mogu da verujem da drugi put raspravljate sa njime o istoj temi.

Let me tell you the tales of your life of

your love and the cut of the knife

the tireless oppression

the wisdom instilled

the desire to kill or be killed.

Link to comment
Share on other sites

ja sa njime raspravljam prvi put :P i uvek volim bandoglave koji lupaju nesto sto nema veze sa istinom :) inspirishu me :D

1. nije najveci muzicki festival(ni u evropi upste ni u (jugo)istocnoj evropi)

2. nije tezga(to da li je svirka/koncert/festival tezga zavisi od odnosa izvodjaca prema publici i mestu u kome sviraju)

Link to comment
Share on other sites

Vidim, nije ti vishe do argumentovane rasprave chim se skapiralo da argumente zapravo i nemash.

blablabla

Ovo ti verovatno najpametnije shto si do sada rekao na ovom topic-u.

da skratim pricu

na koncert se ide da se vidi spektakl

na koncert se NE ide da gledas par staratkelja kako stoje i sviraju

To i jeste spektakl, kad tih "par staratkelja" sviraju uzivo. Samo ti to ne kapirash. Pazi koja izjava, jebote, na koncert se ne ide da bi se slushala muzika...

Edited by Wulfgar

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Vidim, nije ti vishe do argumentovane rasprave chim se skapiralo da argumente zapravo i nemash.

Ovo ti verovatno najpametnije shto si do sada rekao na ovom topic-u.

To i jeste spektakl, kad tih "par staratkelja" sviraju uzivo. Samo ti to ne kapirash. Pazi koja izjava, jebote, na koncert se ne ide da bi se slushala muzika...

Na koncert se ide da bi jebao ... realno ... TRANCE FTW !!!!!!!!!!!!!!!1111111111111111

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam za mali offtopic, bez ikakve zelje za prepucavanjem, samo jedno pitanje :

Jel ova grupa stvarno ima pesme koje se zovu :

lord of the rings

curse of feanor

dragonslayer

gandalf the magician

soulforged

?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Jebote, fascinantno.

Interes zato sto sam ja pre nekih 16-17 godina slusao metal (neke 2 godine). Tada posten metal bend nije mogao da ima pesme koje se tako zovu :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...