Jump to content

Pricajte sta ste gledali u poslednje vreme.


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odgledah i ja taj Mist - film je klasichna ekranizacija stivena kinga kome su sve knjige u poslednjih par godina krshine i klishei. Klasichna pricha o izolovanom malom americkom gradicu u kome se, zbog eksperimenata vojske, desava upad chudovista iz druge dimenzije koji ipak deluju nista drugachije (izuzev jednog ili dva) od nagruvanih insekata ili pterodaktila koji love svoje zrtve u mreze i kache ih po plafonu. Veoma neinventivan film u celosti iako je pocetak obecavajuci...ipak tek nesto bolji od npr jedne druge ekranizacije novele Kinga - Dreamcatcher.... taj covek se izgubio u hiperprodukciji sladunjavih, pop-corn "zastrasujucih" pricha. A bio je kul

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

odgledo sam hitmena

bio zaspao na pola filma :D

ok su prica i film uopste po igri

ali muzika me nervira jer je ista kao u prison breaku

a i tu je glumac 1 iz pb-a :D

gluma je svremena na vreme jednostavno glupa

pretpostavljam da ce neko da me pawnuje sa pro znanjem filmova

Link to comment
Share on other sites

Odgledah i ja taj Mist - film je klasichna ekranizacija stivena kinga kome su sve knjige u poslednjih par godina krshine i klishei. Klasichna pricha o izolovanom malom americkom gradicu u kome se, zbog eksperimenata vojske, desava upad chudovista iz druge dimenzije koji ipak deluju nista drugachije (izuzev jednog ili dva) od nagruvanih insekata ili pterodaktila koji love svoje zrtve u mreze i kache ih po plafonu. Veoma neinventivan film u celosti iako je pocetak obecavajuci...ipak tek nesto bolji od npr jedne druge ekranizacije novele Kinga - Dreamcatcher.... taj covek se izgubio u hiperprodukciji sladunjavih, pop-corn "zastrasujucih" pricha. A bio je kul

Zaboravio si napisati kraj filma.

Link to comment
Share on other sites

jel mislish na kraj u kome americka vojska dolazi da spasi stvar spaljujuci letece vanzemaljce i koshnice. Da se film zavrshio u onom trenutku dok glavni lik nije izasao iz dzipa, sve bi nekako delovalo mnogo ozbiljnije. Onako sa onom kolonom tenkova i letecom konjicom, sve deluje bljutavo

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

dream catcher je djubre od knjige u djubre od filma u svakom mogucem smislu te reci.

mada je i tu knjiga > film

mist je dosta matora prica koliko se secam

evo sad sam video

sa wikipedie

It was first published as the last and longest story of the 1980 horror anthology Dark Forces, edited by Kirby McCauley. A lightly re-edited version was included in King's 1985 short-story collection Skeleton Crew.

tako da ta teorija ne pije vodu

prica je super, ali sam bas imao osecaj da ce da useru film i vidim da ne gresim

u prici nije ograniceno na mali grad vec na ceo svet

u prici nema happy end-a (sto je cudno posmatrajuci da king uvek stavi relativan hepi end)

ali da se king sjebava u poslednje vreme slazem se. po meni ima tri fantasticne stvar a ostalo mu je "ok"

the stand

IT

the dark tower

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

dreamcatcher djubre od knjige? jesi ti prochitao istu jokeru ili si to napisao samo radi nekog efekta? kad vec poznajesh kingov opus toliko....

knjiga je veoma dobra (za kinga ofc), a film je dno, realno samo su "bathroom scene" uradili kako treba sve ostalo je ochajno

Link to comment
Share on other sites

dreamcatcher djubre od knjige? jesi ti prochitao istu jokeru ili si to napisao samo radi nekog efekta? kad vec poznajesh kingov opus toliko....

knjiga je veoma dobra (za kinga ofc), a film je dno, realno samo su "bathroom scene" uradili kako treba sve ostalo je ochajno

film je megadjubre

knjiga je jednostavno jedna od njegovih losijih. jedino sto je dobro u knjizi je njegova unutrasnja borba sa mr gray-om, sve ostalo je lose

jednostavno king je poslednjih godina jednostavno dosta slabiji nego ranije. a sto se tice moje upucenosti u kinga evo ti c/p knjiga koje sam procitao

Carrie (na engleskom) zanimljiv stil pisanja

Salem's Lot (na engleskom) ok knjiga

The Stand ( na engleskom) fantasticna knjiga

Cujo (na engleskom) nisam se odusevio, prica mi nije wuhu

Pet Sematary (na engleskom) dobra

The Talisman(na engleskom) jako dobra, pocinje kao bajkica ali satro

It(ma engleskom) fantasticna, ali ima delova u kojima je baaaas preterao(nacin na koji su izasli iz kanalizacije kao deca, kad su se svi "ujedinili"... to je suvise bolest cak i za kinga)

Insomnia (na engleskom) ok

The Green Mile(na srpskom) dobra, dosta dobra

Bag of Bones(na srpskom) pfuj

Dreamcatcher(na srpskom) losa

Black House(na srpskom) dobra

From a Buick 8(na srpskom) ne svidja mi se

prvih 6 knjiga mracne kule(mesano) fantasticno

pored toga sweet sisters of eluria, mist, i jos par kratkih prica koje sam zaboravio kako se zovu

dodatno na sve to radio sam maturski rad u srednjoj na temu kinga (the stand, analisis)

tako da, da mislim da sam upucen

uglavnom vise volim njegove knjige koje su povezane sa mracnom kulom nego regularne knjige

samo mi ostaje da se nadam da niko nikad nece pokusati da ekranizuje mracnu kulu.

dovoljne su knjige i strip

Edited by Joe Kerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

gledo sam hitmena sinoc i moram da priznam da me je prijatno iznenadio. nisam neki ljubitelj akcija ali taj neki "bourne identity" vibe koji se provlachi kroz film kao i jako dobro preneshena atmosfera iz igre kroz glumu, okruzhenje pa chak i kameru ga chini potpuno gledljivim. pricha isto nije ne znam kakva ali mozhe da se svari. posle tuceta filmova koji su tolko loshi da nisam mogao da ih odgledam u jednom dahu (u njih spada i "no country for old men" koji svi tolko hvalite) hitman zapravo predstavlja osvezhenje. preporuka.

pobrkao si loncice :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ja u juno-u sve cekam da se nesto bolesno desi svakog trenutka, ono zavrsi se sve normalno ^_^ Dobar je film.

Ni footsoldier nije los, nego stvarno je krvav...

edit : A da gledo sam i The flock juce, on mi je onako =/

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

pogeldah http://www.imdb.com/title/tt0427312/

komsha je lud za sve pare,

ovo je insert iz dokumentarca, snimio je 2 medveda kako se tabaju oko medvedice

http://www.youtube.com/watch?v=N7vvkloC-Ac

Natural Power

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...