Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U, nemam pojma :) Mis'im, ne znam kako se zove, a u pitanju je jedna od onih kuca sto su uzele domace turisticke agencije, i bas je na onoj glavnoj setalisnoj zoni, dijagonalno od onog lokala gde su bili bilijar, koshevi, ona krushka za udaranje i igrice. Ja znam da su bila samo dva takva mesta u naselju, jedno to, i drugo tamo negde na drugom kraju prekoputa one neke picerije i pored rent-a-car-a, pa ces valjda znati.

ja sam bio u nekom taposu ili tambosu sad nisam siguran

bas dijagonalno od tog bilijara! :)

meni je iskreno bilo tamo malo smor,

jbga ipak je bio 1.sept pa nije bilo toliko zivo,

ali bilo je ljudi, engleza uglavnom koji samo obrcu ture... :0

poz

radim iskljucivo po preporuci

Link to comment
Share on other sites

meni je iskreno bilo tamo malo smor,

jbga ipak je bio 1.sept pa nije bilo toliko zivo,

ali bilo je ljudi, engleza uglavnom koji samo obrcu ture... :0

Ja sam bio u Argusovoj zgradi, znam da je bilo i ona Perla turs ili kako vec, i Delfin i mnogi drugi, pa ako si isao argusom, bili smo u istoj zgradi (ili si bio u drugoj jer ih imaju dve). A sto se ljudi tice, pa bilo ih je, uvece je bas bilo puno a i ona centralna plaza je oko 11 da nemas gde da se smestis. Mada naravno, razlicito ljudi dozivljavaju to "puno" :)

Link to comment
Share on other sites

pa ovo su ono opste poznati trikovi/hintovi :))

1)koliko god mislis da si spustio cenu,spustice ti je jos

2)ako si prva musterija(tj. ako vidis da nece da uzme pare u ruke),baci mu pare na zemlju,to je neki njihov glupi obicaj :)

3)nemoj da ti bude glupo da prihvatas caj/sok u prodavnici,ja sam se bukvalno nalivao :)

4)obavezno tamo uzmi taj njihov cajnik u kojem se sprema njihov caj

5)Turci znaju za exit,svako ce ti reci da je bio,a i svi su imali devojku iz Nisha ili tako nekog mesta :))

6)kad cuju da si iz Srbije,obavezno ce ti dovesti nekog lika koji je imao babu/dedu pre 300 godina tamo,a i on je kao dete dosao u Tursku

7)ako si planirao da uzmes nesto kozhno(jakna,torba,nebitno),uzmi u Turskoj,nas su cak vodili u neku "fabriku" gde bukvalno imas jebeno sve sto pozelis od kozhe,a ako se dobro secam i jeansa koliko hoces

8)Kebab je kebab,ni slucajno nemoj da kazes "gle isto ko giros" :))

9)Nemoj da ides u srpske diskoteke

10)Imas srpsku ulicu u Kusadasiju :)

11)Obavezno poseti ostrvo ptica na Kusadasiju

12)I ako vam ponude neko krstarenje,NI SLUCAJNO,nemoj da idete,to je tolika glupost,ono fazon neki brod vas vozi i nista ne vidis,jos na brodu obicno zavrsis sa masom Skandinavaca/Benelukschana,jedino sto imas neku klopu koliko toliko valjanu,ono je apsolutna sprdnja,vrhunac je bio kad smo stali na sred mora i kao "dis iz plejs kold kold votr"

ima jos samo cekaj da se setim ;)

nego,razmisljam se da idem od prvog avgusta do 12og u Kotor pa me jelte interesuje ovako

da li da idem u Tivat,posto sam cuo da u Kotoru nema valjane plazhe?Jesu li Kotor i Tivat jedan do drugog kao Budva i Bechici ili je veca razdaljina?4og avgusta pocinje nedelja Boke i tad je kao neko ludilo u Kotoru,jel to valja?Fazon 11og se zavrsava ta nedelja Bokeljskom nocu,koja je neko veliko ledilo,jel zna neko?Od 9 do 12 je Refresh festival u nekoj diskoteci tamo,tako da se opasno razmisljam da tamo zapalim,ae ako je neko posecivao nek kaze kako je

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

kakav tivat bre :D ako idesh u tivat, idesh kolima da bi mogao da svracash do krashica i ostalih okolnih mesta :D

E, kako se zove ono mesto blizu Tivta, bas je onako maleno, a trebalo bi da je tu blizu neki vojni kompleks? Tamo sam bio 2-3 puta (ali ono, samo svratio, ne letovao) i bas mi se svidelo, jer je malo mestasce, i ima finu plazu. Doduse, poslednji put kad sam svratio vojni helikopter je bio parkiran na plazi, ali sta sad ;)

I tu ima neki restoran, isto je sjajan, a put koji vodi dotle je ono, krsh i lom standardni crnogorski i vozis se tako, i onda si stig'o :)

1)koliko god mislis da si spustio cenu,spustice ti je jos

2)ako si prva musterija(tj. ako vidis da nece da uzme pare u ruke),baci mu pare na zemlju,to je neki njihov glupi obicaj :)

3)nemoj da ti bude glupo da prihvatas caj/sok u prodavnici,ja sam se bukvalno nalivao :)

4)obavezno tamo uzmi taj njihov cajnik u kojem se sprema njihov caj

5)Turci znaju za exit,svako ce ti reci da je bio,a i svi su imali devojku iz Nisha ili tako nekog mesta :))

6)kad cuju da si iz Srbije,obavezno ce ti dovesti nekog lika koji je imao babu/dedu pre 300 godina tamo,a i on je kao dete dosao u Tursku

7)ako si planirao da uzmes nesto kozhno(jakna,torba,nebitno),uzmi u Turskoj,nas su cak vodili u neku "fabriku" gde bukvalno imas jebeno sve sto pozelis od kozhe,a ako se dobro secam i jeansa koliko hoces

8)Kebab je kebab,ni slucajno nemoj da kazes "gle isto ko giros" :))

9)Nemoj da ides u srpske diskoteke

10)Imas srpsku ulicu u Kusadasiju :)

11)Obavezno poseti ostrvo ptica na Kusadasiju

12)I ako vam ponude neko krstarenje,NI SLUCAJNO,nemoj da idete,to je tolika glupost,ono fazon neki brod vas vozi i nista ne vidis,jos na brodu obicno zavrsis sa masom Skandinavaca/Benelukschana,jedino sto imas neku klopu koliko toliko valjanu,ono je apsolutna sprdnja,vrhunac je bio kad smo stali na sred mora i kao "dis iz plejs kold kold votr"

1. Ovo za cene sam znao, ali za to bacanje na patos nisam, zanimljiv obicaj. Znaci da ne kupujem nista pre 2-3 popodne, da ne moram da razmisljam :))

2. Da uzmem cajnik, da kupim? To cu svakako, ja ionako volem chaj, pa da imam da spremam. Mozda uzmem i poneki chaj :)

3. U "srpske" diskoteke nisam ni mislio da idem, samo mi jos to treba. Nikad nisam ni razumeo te ljude koji kao odu na more, i bas tih 10 dana im nedostaje Ceca i Viki.

4. A sta je to ostrvo ptica? Deluje zabavno?

Hvala za tipsove :)

Link to comment
Share on other sites

nego,razmisljam se da idem od prvog avgusta do 12og u Kotor pa me jelte interesuje ovako

da li da idem u Tivat,posto sam cuo da u Kotoru nema valjane plazhe?

Ako ti je bitan nocni zivot idi u Kotor. Diskoteka Maximus je mnoogo dobra (ja u BG nisam bio u boljoj) šankova i kafica na otvorenom. Tu se nocu slije pola primorja. Tamo nemas neke plaze osim par manjih pored shankova koji su relativno blizu centra.

Jesu li Kotor i Tivat jedan do drugog kao Budva i Bechici ili je veca razdaljina?4og avgusta pocinje nedelja Boke i tad je kao neko ludilo u Kotoru,jel to valja?Fazon 11og se zavrsava ta nedelja Bokeljskom nocu,koja je neko veliko ledilo,jel zna neko?Od 9 do 12 je Refresh festival u nekoj diskoteci tamo,tako da se opasno razmisljam da tamo zapalim,ae ako je neko posecivao nek kaze kako je

Kotor je udaljen od Tivta 15 minuta vožnje. Ako imaš kola to je ništa. Svakih pola sata imas minibus ako nisi motorizovan. Tivat ti je bolji za kupanje, ima vise plaza, pogotovo na delu grada prema HN za koji ljudi (nažalost) ne znaju i tamo je jako čisto (jedno od dva najčistija mesta u zalivu).

Ta nedelja Boke traje par dana, karnevali, razna desavanja, kurac palac. Vrhunac je tzv "Bokeljska noć" kada u grad dodje milion ljudi, ulice su prepune, svuda je muzika, svi su pijani i svi jebu (od deve'esprvog pa nadalje [:)]). Naravno, pre toga možeš pogledati defile okićenih čamaca koji stvarno vredi videti.

Moja ti je preporuka (ako imaš kola) da obavezno ideš u Tivat. Odatle imaš par mesta koje možeš posetiti i na kojima je kupanje ok. Uveče skokneš do Kotora, Budve...

Ja sam inace iz Tivta i tamo idem za par dana, na jedno 4 nedelje. Ako ti nesto treba pitaj.

E, kako se zove ono mesto blizu Tivta, bas je onako maleno, a trebalo bi da je tu blizu neki vojni kompleks?

Radovići? Pored Plavih Horizonata?

Link to comment
Share on other sites

Kotor je udaljen od Tivta 15 minuta vožnje.

je l to prošle godine bio zatvoren neki most, tunel ili šta beše između tivta i kotora, pa se putovalo zaobilazno, ili sam istripovao? znam da sam sa ortakom išao nešto mnogo dugo od budve do kotora, i da smo pizdeli... mada, možda smo samo promašili skretanje, zaista se ne sećam. :)

Link to comment
Share on other sites

ne znam meni je bilo zanimljivo 3 dana to tursko de si brate care kralju bla bla a posle je smorilo pa te stalno jure kupi ovo care pa onda pocnu da seru turci i srbi braca ?:D jel :D

a efes pa meni se i nesto nije svideo :D grad ostale su samo dve kocke :D od njega :D i ona biblioteka ili pozoriste :D to je jedino kao citavo :D tako da idi u pamukale :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

ja bio dva puta u kushadasiju i bilo mi super uvek, green beach ftw :) zaista vredi otici tamo, mozda bih uskoro opet otishao kada se primire bombashi

e da vredi kupovati tamo levis koji je tri put jefiniji nego u bg-u a isto toliko puta kvalitetniji, da se zaprepastish (tipa uzeo sam tamo dzemper levis koji nosim evo vec 4-5 sezona i nishta mu ne fali,cena bila oko 50 evra a u bgu 150 naravno :)) sve ovo u zvanichnoj levis prodavnici koja je u blizini fabrike valjda pa moras da sednesh na turu koja te tamo vozi

i da svaki izlet u turskoj koji ukljuchuje obilazenje istorijskih spomenika ostataka i slichno VREDI posetiti, znachi ono je neverovatno, vratish se u to vreme totalno (samo je ruzno kad cujes prichu da su dosli nemci i britanci i pokulili im pola tog kulturno istorijskog blaga da bi ih izlagali u svojim zemljama :( mada to i nije loshe jer oni nemaju sredstava da ih pravilno chuvaju od vremenskih neprilika)

ako te prodavci pochnu smarati, dovoljan je jedan mrki srpski pogled kroz obrve i iskuliraju te

efes pivo tamo ima sasvim novu dimenziju nego ovde :) top 5 svetsko pivo sigurno

klopa im je sjajna sto se mene tiche, ne znam da li radi ali ja se secam da sam najvishe jeo valjda u sherwood-u :)

takodje je kul ici avionom, povratna karta je bila oko 130 evrica

akva park je superishka, ono nije nishta ultra mega ali izadjesh poprilichno zadovoljan :)

plaze su generalno sjajne, sa sve tipovima koji se shetaju sa metlicama i chiste ti noge od peska kada mokar sednesh na lezaljku, a takodje ti isti likovi vole da kupe pikavce po celoj plazi ;)

eto ne znam vishe mi nista ne pada na pamet

taksisti su najludji u celoj prici, u pozitivnom smislu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni iskreno ne prija letovanje ako sam okruzen turistima.Da razjasnim nigde ti ne mozes izbeci ljude ali mozes turiste.Zato nikada nisam voleo "hit" mesta (Budva, Kusadasi evo sad Ios blabla).Devojci to smeta ona bi negde gde je "cula" da je super.

BMKB.Ona ide u Kusadasi ja na Krim, Ukrajina.Eto vam ideje :)

Link to comment
Share on other sites

Alanja i Antalija su 10x bolje od Kushadasija i Marmarisa, u kombinaciju josh mogu da dodju i Fehtije, mada je meni Alanja ubedljivo bila najbolja, ima 150 mesta gde moze da se izadje, jedino shto su temperature surove, i shto je to pustinja :)

Shto kaze kalimero, Efes mi nije bio nishta spec, mozda zato shto je isto tog dana bilo 38 pa mi nije bilo do razgledanja cigli, a ni Pamukale nisu nishta specijalno, narochito shto na kraju izleta moras da platish jedno 10-15e da bi se kupao u onim bazenima. Kad sam bio u Alanji isli smo na njihovo splavarenje, na to se ne ide ako si u Kushadasiju/Marmarisu/Ich Meleru jer je mnogo daleko, i to mi je bio ubedljivo najbolji izlet kad sam bio u Turskoj

@topic:

Ako mi uspe za shljaku kombinacija, necu ici nigde, ako ne, u planu je neka Shpanija/Portugalija krajem avgusta ili pocetkom septembra

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

E, kako se zove ono mesto blizu Tivta, bas je onako maleno, a trebalo bi da je tu blizu neki vojni kompleks? Tamo sam bio 2-3 puta (ali ono, samo svratio, ne letovao) i bas mi se svidelo, jer je malo mestasce, i ima finu plazu. Doduse, poslednji put kad sam svratio vojni helikopter je bio parkiran na plazi, ali sta sad ;)

I tu ima neki restoran, isto je sjajan, a put koji vodi dotle je ono, krsh i lom standardni crnogorski i vozis se tako, i onda si stig'o :)

1. Ovo za cene sam znao, ali za to bacanje na patos nisam, zanimljiv obicaj. Znaci da ne kupujem nista pre 2-3 popodne, da ne moram da razmisljam :))

2. Da uzmem cajnik, da kupim? To cu svakako, ja ionako volem chaj, pa da imam da spremam. Mozda uzmem i poneki chaj :)

4. A sta je to ostrvo ptica? Deluje zabavno?

Hvala za tipsove :)

Pazi ovako,ja stvarno ne mogu da se setim da ti objasnim kako doci do tamo,ali u principu snaci cete se:)Elem,to ti je kao neka stara tvrdjava(hm,Kalemegdan?) i pre su tu kontrolisali ulaz u zaliv...tu ti se nalaze i kavezi sa nekim egzoticnim pticama,a ono slobodno se setaju paunovi i jos neke ptice,pogled je prelep,imate i kafic da zasednete,vrh vrh...zaista

A sto se tice chajnika,to je sve kul dok ti nakon mora traju zalihe chaja sto si doneo odande,a ne verujem da ovde kod nas ima da se kupi taj tip chaja,tako da,nemoj se bas isprsiti za chajnik :))

E da,ono sto mogu da ti preporucim a ne spada u klasicne izlete/obilazenja je ako se ukrca u luku neki ogromni brod ko Titanik,OBAVEZNO prodjite tuda i da vidite sve Turke u panici kako jurcaju okolo i narichu "AR JU FROM D BOUT" i nude sve sto se ponuditi mozhe :))

Ako ti je bitan nocni zivot idi u Kotor. Diskoteka Maximus je mnoogo dobra (ja u BG nisam bio u boljoj) šankova i kafica na otvorenom. Tu se nocu slije pola primorja. Tamo nemas neke plaze osim par manjih pored shankova koji su relativno blizu centra.

Kotor je udaljen od Tivta 15 minuta vožnje. Ako imaš kola to je ništa. Svakih pola sata imas minibus ako nisi motorizovan. Tivat ti je bolji za kupanje, ima vise plaza, pogotovo na delu grada prema HN za koji ljudi (nažalost) ne znaju i tamo je jako čisto (jedno od dva najčistija mesta u zalivu).

Ta nedelja Boke traje par dana, karnevali, razna desavanja, kurac palac. Vrhunac je tzv "Bokeljska noć" kada u grad dodje milion ljudi, ulice su prepune, svuda je muzika, svi su pijani i svi jebu (od deve'esprvog pa nadalje [:)]). Naravno, pre toga možeš pogledati defile okićenih čamaca koji stvarno vredi videti.

Moja ti je preporuka (ako imaš kola) da obavezno ideš u Tivat. Odatle imaš par mesta koje možeš posetiti i na kojima je kupanje ok. Uveče skokneš do Kotora, Budve...

Ja sam inace iz Tivta i tamo idem za par dana, na jedno 4 nedelje. Ako ti nesto treba pitaj.

Radovići? Pored Plavih Horizonata?

Pazi ovako,meni je ortak tamo u Radovicima,ima neku obaveznu praksu za vishu kuvarsku skolu,on je tu bas kod plavog horizonta u nekom hotelu jebem li ga...kolima se ne bih usudio da odem(ne sumnjam u svoje vozacke sposobnosti,nego sumnjam u Zastavu,pa zato i pitam kako doci i tako to do Kotora,posto bih ja verovatno bio smesten tu u Radovicima :))

A taj refresh festival se odrzava u tom Maximusu,znaci kul :))

Tih 10 dana mi deluju kao najbolje vreme da se ode tamo pa sam zato jako zainteresovan;)I naravno,nocni zivot mi je bruka bitan :)

ako te prodavci pochnu smarati, dovoljan je jedan mrki srpski pogled kroz obrve i iskuliraju te

efes pivo tamo ima sasvim novu dimenziju nego ovde :) top 5 svetsko pivo sigurno

klopa im je sjajna sto se mene tiche, ne znam da li radi ali ja se secam da sam najvishe jeo valjda u sherwood-u :)

takodje je kul ici avionom, povratna karta je bila oko 130 evrica

akva park je superishka, ono nije nishta ultra mega ali izadjesh poprilichno zadovoljan :)

plaze su generalno sjajne, sa sve tipovima koji se shetaju sa metlicama i chiste ti noge od peska kada mokar sednesh na lezaljku, a takodje ti isti likovi vole da kupe pikavce po celoj plazi ;)

eto ne znam vishe mi nista ne pada na pamet

taksisti su najludji u celoj prici, u pozitivnom smislu

E ja za plazhe ne mogu nista konkretno da kazem zato sto sam isao u prvoj turi,za vreme prvog maja,tek im je bila pocela sezona,tako da sam se ja jedini mentol kupao :))

I da,slazem se da im je klopa sjajna,zachini su mega,povrca je jako puno,otkad sam tamo jeo piletinu,u Srbiji mi vise nista nije isto :))A i nije skupa klopa,povrh svega...

I jos jednom cu napomenuti,znaci apsolutno nikakve konflikte nisam imao,znaci totalno sam drugacije sve to zamisljao,mnogo su ljubazni Turci,hoce i da pomognu,i da te nauce turski,ma sve,dok npr. za Grke mogu reci sve najgore,njih sam bas onako zamrzeo sta ja znam :))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Alanja i Antalija su 10x bolje od Kushadasija i Marmarisa, u kombinaciju josh mogu da dodju i Fehtije, mada je meni Alanja ubedljivo bila najbolja, ima 150 mesta gde moze da se izadje, jedino shto su temperature surove, i shto je to pustinja :)

Ma pusti ti to ako tamo nema aqua land. Vi meni recite gde to ima i ja cu biti srecan. Ja k'o dete od pet godina, al' sta da radim kad to gotivim ;)

A sto se tice chajnika,to je sve kul dok ti nakon mora traju zalihe chaja sto si doneo odande,a ne verujem da ovde kod nas ima da se kupi taj tip chaja,tako da,nemoj se bas isprsiti za chajnik :))

A koji tacno to tip chaja ne mozhe da se kupi? Ako mi kazes "pa ne mozes u taj chajnik staviti one chajeve iz kesice", uvredicu se :))

E da,ono sto mogu da ti preporucim a ne spada u klasicne izlete/obilazenja je ako se ukrca u luku neki ogromni brod ko Titanik,OBAVEZNO prodjite tuda i da vidite sve Turke u panici kako jurcaju okolo i narichu "AR JU FROM D BOUT" i nude sve sto se ponuditi mozhe :))

Hahaha, ovo je sjajno, ovo cu morati da uradim :))

Link to comment
Share on other sites

A koji tacno to tip chaja ne mozhe da se kupi? Ako mi kazes "pa ne mozes u taj chajnik staviti one chajeve iz kesice", uvredicu se :))

oni prave neki kao instant chaj,jebem li ga :))

valjda mogu kesice u taj chajnik lol :))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ma pusti ti to ako tamo nema aqua land. Vi meni recite gde to ima i ja cu biti srecan. Ja k'o dete od pet godina, al' sta da radim kad to gotivim ;)

Ma gde ces bolje mesto od kushadasija ako gotivis aqua parkove ... ja sam bio prosle godine 15 dana i brutalno dobro se proveo ... isao u aquafantasy i adaland po 2 puta ( ko je vece dete sad ? :d ) a i ostale stvari su skroz cool .. pamukale, efes, krstarenje brodovima ( nije nesto spec ali ok za ubijanje jednog dana i malo 'promene") onda neki safari dzipovima na obliznju planinu ... ma tamo uvek ima nesto da se vidi... inache ja sam bio na ladies beach u nekim ROSY apartmanima preko argus-a i smestaj je bio za 10 ... u avgustu palim opet nemam nameru da menjam !!!

....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...