Jump to content

DIABLO III pričajte - slobodna diskusija


Recommended Posts

Ovo što je vudu rekao je savim realna mogućnost koja se ne može kontrolisati.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ovo što je vudu rekao je savim realna mogućnost koja se ne može kontrolisati.

Штавише, ако не буде овако као што је Вуду рекао, нешто није у реду са универзумом и Близард је поблесавио.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa realno blizzard nije glup. Rachunam da tje da stavljaju redak gear kog trenutno nema konkurenciju od strane igracha na aukciji. Cenim da im nije u interesu da obaraju cenu ako tje da rade na procenat od prodaje... Ne bi me iznenadilno ako budu organizovali ceo tim (ili vishe njih) koji tje da prati aukciju i trazi shta se od retkih materijala/opreme moze neupadljivo staviti na prodaju. Ali ubedjen sam da tje to da bude radjeno krajnje diskretno, ipak im je u cilju da playerbase ostane veliki, a ako sluchajno pukne bruka... ode sve (chitaj: profit) u majchinu.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Očigledno predstavu nemaš kako interno funkcioniše privatan biznis.

Nemam pojma, nadam se da ću saznati kad završim srednju? U stvari ono što ja hoću da kažem je da ti očigledno nemaš pojma ako misliš da neko može da drka državu na takvom nivou, pa nije blizardov auction haus domaća PRIVATNA proizvodnja gustih sokova pa da sipaju beton dok niko ne gleda, jebote. :) jel si ti prvi kome je pao na pamet tako suptilni način da se organizovano krade a oni papci što uzimaju porez od blizarda nemaju pojma?

Ovo što je vudu rekao je savim realna mogućnost koja se ne može kontrolisati.

DOBAR DAN KOMŠIJA, MI IZ POLICIJE, SKAPIRALI SMO DA STE LOPOV!

Link to comment
Share on other sites

Brate kakvo drkanje države, hoće država non stop da im stoji nad glavom za svo vreme funkcionisanja Diablo 3 servera? Jel kapiraš ti šta je baza podataka, administrator može sa dva upita da ubaci u nju šta hoće i da to očisti iz loga, kako će tačno država to da kontroliše majke ti? Znači pričamo o ajtemima koji se virtuelno i nasumično generišu, da li dropovanjem u igri ili ručnim kverijem u bazu, ne pričamo o pecivu za koje neko treba da kupi brašno i da ima račune i dokaz o poreklu robe aman.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ja ne vidim zašto bi to uopšte radili.

Imaće sasvim dovoljno priliva keša od procenta za promet item-a. Nemaju potrebe da se cimaju sa ubacivanjem dodatnih na tržište.

Па зависи колико је цимање, а колики је добитак.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Na kraju radnog dana drzavu zanima koliko si zaradio a ne kako si zaradio. Dokle god oni prijavljuju profit i redovno placaju dazbine, zabole drzavu na koji nacin su oni te pare stekli. Ovo iz svog nekog iskustva kao privatnik.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

oce neko opet da linkuje onaj test kada su stavili grupu ljudi u izmisljen zatvor gde su jedni bili cuvari a drugi zamorcici? mada do sada je svakako blizard pokazao da nije takva kompanija

u principu svaku pricu je lako prodati ako se dobro provuce. jer ce svakako postojati rupe u tom buducem sistemu, koje naravno poznaju oni koji ga prave trenutno, pa samim tim ako je neko dovoljno pametan da osmisli bilo kakav sistem moze da predlozi to ljudima iznad sebe, koji opet mogu da naprave objektivne procene kada bi nesto tako pokusali da izvedu, u obliku prevare tj itema koji se prave u igri, koje bi bile posledice po samu kompaniju, broj igraca i reputaciji/buducnosti.

ili prostu statisticku paralelu, u kojoj se recimo pogleda na milion ljudi se uzme i generise vestacki na svakih par desetina hiljada po jedan "najbolji 2h axe od zadnjeg bossa" kome cena moze da varira od 8 do 88e da li se to vise isplati nego kada bi se saznalo da se tako nesto radi pa se iz tih razloga proceni koliko ljudi bi u stvari prestalo da igra. mada gledajuci da ce igra da bude platis i igras onda nije kao je najbitniji faktor kasnijih razloga za prestajanje sa igranjem broja igraca,

jer ce iako je aukcija nacin da se konstanto zaradjuje najveca zarada d3 kao produkta da bude sama igra sa cenom oko 50e.

pa samim tim moze sve ovo da bude i opcija koja bi se vremenom "uvela" u sistem

Link to comment
Share on other sites

Na kraju radnog dana drzavu zanima koliko si zaradio a ne kako si zaradio. Dokle god oni prijavljuju profit i redovno placaju dazbine, zabole drzavu na koji nacin su oni te pare stekli. Ovo iz svog nekog iskustva kao privatnik.

Daj, ne poredi svoj privatan bitnis sa multinacionalnom korporacijom.

mnogo ste bre naivni. kad čitam ove priče mi je kao da mi neko dete priča kako koka kola pravi sranje pepsi i potura ga u samouslugama...

Link to comment
Share on other sites

Al ti je analogija, jebalo kevu. Taj primer ko da je smislilo retardirano dete, a ovo što smo mi rekli je vrlo vrlo realno.

Meni je isto, i jedno i drugo kao da je smislilo retardirano dete. Uostalom nema svrhe dalje prepirati se, ja sam rekao šta sam imao.

Ti babohac da cutis, penzosu komunjarski. Samo neko da ti vlast ne kudi a? [:D]

Vlast mogu svi, ali korporacije moraju svi da vole. :)))

Link to comment
Share on other sites

Samo mi nije jasno...

Ako Blizzard navodno moze da petlja s tom aukcijom?

Scenario:

- Blizzardov agent smit napravi item, ubaci ga na aukciju

- Neko ga kupi

Kome ce da idu pare od aukcije? Blizzardu ide procenat... kome ide glavnica? Ono.. cena ajtema itd? Coveku koji je postavio tu aukciju? Ajde neka mi neko objasni detaljno kako moze da se skemuje tu... i pri tom ne mislim... Agent Smith ce da uradi to i to, pa ce da izbrise log.. nego ono, step by step.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Prihod od itema ne može da se prijavi jer onda postoji paper trail mahinacije, ako se ne prijavi to je utaja, dakle može samo smith da napravi 40 lažnih aukcija i da kroz fiksnu nadoknadu za postavljanje "isplati" te pare blizzardu, preveliko zezanje imho al sve može da radi skript koji bi dete napisalo :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

dovoljno priliva keša

Za multimilionsku kompaniju kao sto je blizzard ovaj pojam ne postoji

A inace svi baljezgate svoje stavove a niko ne donosi dokaze :tf: . Bile su neke price ranije da blizz saradjuje sa kineskim gold sellerima ili cak da i sam blizzard drzi neke sjatove za trgovinu goldima u Wow-u. I onda se pre par godina pojavila ova slika koja navodno nije photoshop

iqfx4m.jpg

Ako u celoj toj prici ima bar malo istine to je dokaz da je blizzard spreman na sve. I ako su to radili i krisili svoja striktna pravila o zabrani svake trgovina goldima/acc ne vidim razlog zasto nebi prodavali generisane iteme u Diablu . Tehnicki gledanu po svim pravilima (koji oni sami odredjuju lol) mnogo je veci "zlocin" to sto su (ako su) radili u wow- u nego to sto ce raditi u Diablu

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Ili mozda angazuju lika (likove) koji tje na full time job da prodaje deficitarne stavke na RMAH. Isporuchuju mu generisane iteme, njima provizije, liku lova od prodaje namesto plate i gotovo. Ceo dil naravno nezvanichno, ali aj ti sad dokazi da chovek dobija iteme na mailbox, a ne od farmovanja. Shto se poreske kontrole tiche sve je chisto ko suza, samo svi prijave prihode i ladovina.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...