Jump to content

DIABLO III pričajte - slobodna diskusija


Recommended Posts

Ja se ne secam poslednjeg RPG-a kojeg sam odigrao, a da nije bilo igranje fallout/bg/torment-a po n-ti put :(

To shvatanje i prihvatanje da je rpg u sadasnje vreme takav kakav je, je ok, ali to ne menja da je nemoguce uzivati u takvim igrama, makar je kod mene taj slucaj.

/end rant

Link to comment
Share on other sites

Извини, али исто тако сам те и схватио. Метар се више не употребљава, употребљава се стопа. Реци ми где сам ја то рекао другачије. Поновио си оно што сам ја рекао, метар је остао сто сантима, сада је обсолит.

Медији и лова могу да кажу да ја имам четири ноге, па немам. Па нек СВИ ОСТАЛИ мисле да имам, нек уведу у СИ систем да имам четири ноге, ја и даље имам две, шта им ја могу...

Међутим, овде није ни такав случај, а због ствари које сам исто рекао у прошлом посту. Концепт РПГа и даље постоји и даље је исти и није се мењао нити га медији мењају. цРПГ је подскуп РПГ концепта и може да отпадне од њега ако се удаљи превише. Ти поредиш РПГ компјутерске игре са РПГ компјутерским играма, ја ти кажем да постоји концепт који се зове РПГ и који НИЈЕ обсолит и није му се мењала концепција нити дефиниција ни од стране медија ни од стране лове. Тако да не, није у питању флуидна дефиниција јер је појам цРПГа везан за појам РПГ пошто је подскуп. Тако да ако се не мења РПГ као концепт, врло лако може да се пореди да ли је неки цРПГ у складу са РПГ концептом или не. Нећеш се равнати ваљда по субдефиницији, него по дефиницији. Ако медији и лова крену да ломе РПГ концепт и да га вајају, онда океј, промениће се РПГ у речнику и то је то. Међутим, то се није десило.

pa stopa je novi standard, voleli ti i ja to ili ne, bilo to opravdano ili ne

pa naravno da pricamo o crpg na forumu, 99,99 % postova je na tu temu, pricamo o crpg igrama (izvini, ne znam kako sam prevideo da si se ti prebacio na izvornu stonu varijantu)

pojam rpg-a se menja, u zavisnosti od svega, osim ako neces da ides toliko daleko pa kazes da je i strit fajter rpg, ili je i rl rpg (sto je u sustini tacno ali totalno nepotrebno u ovom slucaju)

bio je tekstualni rpg pa je izumreo

bio je dungeon master style rpg pa je izumreo

bilo je izometrijski rpg pa je uzmreo

bio je potezni rpg pa je izumreo

i sa svakom svojom sledecom transformacijom rpg (crpg) je u glavnom gubio na svojoj sustini, ja mislim da danas ono sto se zove rpg to zapravo nije i da najmanje ima zajednickog sa prethodnim evolucijama. trend kaze da jeste, i ide i dalje u rasplinjavanju iste teme...

ok ti pikas stoni rpg, i za tebe je rpg i dalje aktuelan, i za mene je, ali u realnosti nije

ps poistovetio sam rpg sa crpg jer zaista je to opsteprihvaceno, pogotovo na ovom forumu a i na mnogim gejmerskim forumima osim ako se eksplicitno ne pokrece neka prica tipa tabletop vs crpg vs larp vs whatever

edit: ocisticu temu kasnije u toku dana, i onako kucam ovo izmedju telefonskih razgovora coolface-1.png samonovao sam dulijov wot zbog toga :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Могуће, али мени лично та прича са већином не пије воду. Океј, остаће пет мудраца на планини који ће знати шта је РПГ, а остали ће да га мењају, али то не мења чињеницу да је заправо само тих пет мудраца у праву:)

Зашто је мени глупо ''гибати'' се са термином? Зато што мислим да нема разлога за то (то што велике компаније зарађују паре на лажној употреби тог термина не капирам као разлог иако се око тога врти свет). Ја капирам еволуцију и модификацију термина - рецимо, термин ''телефон'', да лупим, иако није баш најадекватније, али у тренутку је најбоље чега сам могао да се сетим.

Исто тако сада имамо аутомобиле, моторе, аутобусе, комбије, камионе и све су то копнена превозна средства. И сад кад измисле неки ауто који иде хиљаду на сат, има непаран број точкова и нема прозоре, а вози се мислима, то је исто аутомобил иако везе нема са данашњим аутомобилима. Али ако тај продукт има крила, нема точкове, саобраћа на висини од десет иљада километара и комуницира са авио торњем, онда нек га зову ''приватни авион будућности'' или ''џет пек'' ако је мали, али ауто? Па није ауто, зна се шта је ауто, па макар га ја једини тако звао:)

Нисам ти скренуо пажњу на термин РПГ вс цРПГ да бих јео говна, већ зато што постоји поента иза његовог помињања:) РПГ је термин који обухвата неку реалност, у ту реалност спадају и ЛАРП и ПнП и цРПГ и дајслес РПГ и ФРП ПАРПГ итд. Дакле, нисам мислио на тејблтоп РПГ већ на РПГ као концепт. И ПнП РПГ је подскуп РПГ концепта исто као и цРПГ. Оба имају ''тату'' који их дефинише и одређује и ако шпартају ван тог тате, престају да буду део тате. То сам хтео да кажем, а не да поредим ПнП са цРПГ.

Ако се појам РПГ не мења и има неке границе, а притом је то надскуп појма цРПГ (и појма ПнП РПГ, ЛАРП итд), његов субскуп не може да оде ван њега и постане засебан ентитет, а да настави да носи име надскупа. Ако се отргне, онда нам треба нови термин да не би било забуне.

Као кад бисмо рекли ''е, ова животиња је гуштер ал оно, доји децу млеком и топлокрвна је'' - нешто ту није у реду, или морамо да мењамо термин ''гуштер'' или да туримо ту животињу негде другде, шта год медији рекли. Имамо појам гуштер чији је та животиња део, или је склоните из гуштера или додајте гуштерима те особине.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

nisam ni mislio da poredis crpg i rpg

jeste rpg je koncept funkcionisanja univerzuma i iz njega sve proizilazi, samo sto mi ovde pricamo o kompjuterskim igrama jer je zapravo ovo podforum za iste, a ne o smislu dnd pravila u rl !

izgubio sam te oko termina, pa naravno da se sve vrti oko kompanija i njihovog novca i njihove terminologije, ako auto industrija napravi vozilo koje trosi i struju i gorivo i nazove ga hibrid naravno da cemo ga zvati tako jer je rec hibrid izletala i iz frizidera i wc solje

tako da i ako naprave automobil koji leti i trosi microfusioncell i sracunaju da ako uloze xy milijarde u reklamu da termin auto ostane oni ce to i uraditi, ako budu hteli da ga premene promenice ga

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

jeste rpg je koncept funkcionisanja univerzuma i iz njega sve proizilazi, samo sto mi ovde pricamo o kompjuterskim igrama jer je zapravo ovo podforum za iste, a ne o smislu dnd pravila u rl !

Нисам те баш испратио овде:)

izgubio sam te oko termina, pa naravno da se sve vrti oko kompanija i njihovog novca i njihove terminologije, ako auto industrija napravi vozilo koje trosi i struju i gorivo i nazove ga hibrid naravno da cemo ga zvati tako jer je rec hibrid izletala i iz frizidera i wc solje

Хоћу да кажем да оно што лети, слеће на аеродром, има крила и комуницира са торњем не може бити ауто, шта год компаније рекле, јер имамо термин за то и тај термин је летелица или шта год. Смислено је звати аутом све што спада у ауто, па и натегнуто, али ако нешто не спада, онда не спада.

tako da i ako naprave automobil koji leti i trosi microfusioncell i sracunaju da ako uloze xy milijarde u reklamu da termin auto ostane oni ce to i uraditi, ako budu hteli da ga premene promenice ga

Онда нека промене шта обухвата термин ''аутомобил'' и мени кул, почећу зовем аутомобилом и то што лети. Ја и даље чекам да промене термин РПГ. Нису га променили.

Да не буде забуне, пошто смо се расплинули, ја не кажем да Скајрим НИЈЕ РПГ. Кажем да је лош РПГ. А као игра је сасвим солидна (уз грозан УИ), кад би имала добар УИ, била би одлична игра. Али би и даље била лош РПГ.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Primer sa automobilom i hibridom mi nije jasan. Najpre, hibrid je automobil to niko ne pokušava da ospori, zametene, drugo, to nije dvosmerna analogija pa da važi za cRPG - RPG jer ovde je naizgled opšta pomama da se RPG relativizuje i svodi na "RPG-like mehaniku". Analogija bi bila kao kad bi ubacio V12 u veš mašinu, natakario volan umesto programatora i menjač umesto dugmića i reklamirao je kao automobil. Veš mašinom ne možeš nigde da se prevezeš.

Da dopunim još nategnutijom analogijom, "moderni" cRPG su po "RPG metru" fića sa pežoovom karoserijom koji se reklamira kao ferari. A ti ako ti se ne sviđa idi peške :tf:

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Primer sa automobilom i hibridom mi nije jasan. Najpre, hibrid je automobil to niko ne pokušava da ospori, zametene, drugo, to nije dvosmerna analogija pa da važi za cRPG - RPG jer ovde je naizgled opšta pomama da se RPG relativizuje i svodi na "RPG-like mehaniku". Analogija bi bila kao kad bi ubacio V12 u veš mašinu, natakario volan umesto programatora i menjač umesto dugmića i reklamirao je kao automobil. Veš mašinom ne možeš nigde da se prevezeš.

Kad bi reklamirao veš mašinu sa v12 motorom kao kola bi završio u ludaji. Zar RPG kao termin ne podleže promenama kao i svi termini? Mislim, zar ne može neko u budućnosti da zaključi da je rpg u stvari nešto drugo i da nismo bili u pravu? Inače slažem se sa Duletom, mislim da se u 2012 veoma dobro zna šta je rpg, koliko god ulupali novaca na reklamiranje ME3.

Link to comment
Share on other sites

Не, па ја кажем да је океј ако склоне дефиницију РПГа и ставе нову, ако се лепо установи да је РПГ врста веверице, ја ћу то поштовати, али то се просто није десило, као што ти кажеш, ма колико рекламирали МЕ3.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Не, па ја кажем да је океј ако склоне дефиницију РПГа и ставе нову, ако се лепо установи да је РПГ врста веверице, ја ћу то поштовати, али то се просто није десило, као што ти кажеш, ма колико рекламирали МЕ3.

Totalno, ja sam se isto to rekao samo sam se retorski pitao, ovako javno. ;)))

Link to comment
Share on other sites

Kad bi reklamirao veš mašinu sa v12 motorom kao kola bi završio u ludaji. Zar RPG kao termin ne podleže promenama kao i svi termini? Mislim, zar ne može neko u budućnosti da zaključi da je rpg u stvari nešto drugo i da nismo bili u pravu? Inače slažem se sa Duletom, mislim da se u 2012 veoma dobro zna šta je rpg, koliko god ulupali novaca na reklamiranje ME3.

Mislim da nisi shvatio analogiju :) Poenta ovako "besmislene" analogije i jeste da malo preterano prikaže odnose u recimo domenu na koji se odnosi, uzmeš akcionu avanturu (veš mašina) nakačiš joj RPG-like character progression mehaniku (pedale) i quest driven story progression (volan) i onda je reklamiraš kao RPG(auto). Slažem se da taj neko treba da završi u ludaji, recimo neko ko je platio za DA2 kao za RPG :D

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

dulio nije bitno sta ti ja i ovaj forum veruje lol

bitno je sta se masi pruza i u sta se masa ubedi da veruje (prema tome mozes da naslutis kakve igre rpg kompjuterske mozemo dobijati u narednom periodu)

da li te ubedjuju da je avion auto ili ne, to sasvim nije bitno, oni tebe ne zele ni da ubede, a ostalih xyz miliona igraca ce sigurno ubediti

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://www.nowgamer.com/news/1191199/diablo_3_release_date_could_be_delayed.html

Jebem ih u usta škrbava više, ako je istina, nek se teraju i oni i njihov fejsbuk-Dijabola 3, sve više i više sam bliži opciji da ne kupujem original i igram skrnavog pirata kad izađe za osamnesti rođendan mog klinca :((((

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

pa jebala ih trgovina itemima za pravu lovu

sta je sledece trgovina organima kroz igru

jedino sto postujem u toj prici oko AH je to sto su sve prepustili igracima, mogli su opusteno da stave i svoje iteme na prodaju, pa bi i tad igraci kupovali...ovako jbg, ako ti imas neki dobar item koji ja hocu, ja mogu prvo da ti ponudim ingame gold...pa onda neki item...pa mogu da ti posaljem msg (igram betu pa znam kako ah funkcionise,zato ovo pricam) pa da ti tu ponudim neke druge razmene/trampe/transakcije, tipa ti meni neke ajteme ja tebi sredim povoljno hardver i tako neke malverzacije :D i ako ne pristajes ni na sta, onda platim taj item pravim novcem... (sto se u mom slucaju nece desiti :D ) tako da AH ipak ostavlja dovoljno prostora za sve i svasta...

Link to comment
Share on other sites

jedino sto postujem u toj prici oko AH je to sto su sve prepustili igracima, mogli su opusteno da stave i svoje iteme na prodaju, pa bi i tad igraci kupovali...

Misliš da firma koja kontroliše AH i prateću bazu podataka neće ubacivati svoje ajteme? Otkud ti znaš ko je u igri pravi igrač a ko Blizzardovi Agent Smithovi, i koji su ajtemi stvarno dropovali negde a koji su taze generisani samo radi prodaje na AH i kontrolisanja in-game ekonomije? Al si naivan jebote

Link to comment
Share on other sites

Misliš da firma koja kontroliše AH i prateću bazu podataka neće ubacivati svoje ajteme? Otkud ti znaš ko je u igri pravi igrač a ko Blizzardovi Agent Smithovi, i koji su ajtemi stvarno dropovali negde a koji su taze generisani samo radi prodaje na AH i kontrolisanja in-game ekonomije? Al si naivan jebote

Dokle seže tvoja zaveromanija? Jel su ljudi bili na mesecu ili ne?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...