Jump to content

Da li verujete u ljubav?


Recommended Posts

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aha, znaci zelis da mu omogucis sve pa kada postane *izbor reci neprikladan forumu* jer mu nista nije manjkalo ti i on sednete pa se osvrnete i ti njemu onda kazes "Vidis sta sam ti sve omogucio, kako nista nisi postigao, gde takav covek da postanes!!". Zelis da imas sigurnost da i ako postane *izvor reci neprikladan za forum* to nije tvoja krivica.

Spin, spin, spin ...

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

[jupi]

Verujem da niko od vas sebe ne smatra detetom-kretenom, koje je nastalo nakon ubrzanog snošaja nekone jdene romantične večeri ili rok-koncerta.

Mene su napravili tako shto je mom tjaletu pobego notjni autobus. [:D]

Ozbiljno, ovde kapiram da niko sebe ne smatra kretenom, ali dovoljno veliki broj se smatra nesretjnim.

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Znaci samo zato sto si ti sjeban, naravno da i tvoje dete mora da bude sjebano ? Da je sve napisano u kamenu pa da i bude tako ali nije. Zivot ti je podelio neke usrane karte, zasto mislis da ce i njemu ? Najveci moguci cinizam, ogled sebicnosti, lenjosti i kukavicluka - "Ne zelim da imam dete jer ne zelim da prodje kao ja". Gde je mozak? Valjda si ti dovoljno naucio iz svojih gresaka da zastitis to dete od takvih stvari.

[rant mode on]

Najlakse je izbeci sve to i na kraju kad umres kazes ispred Petra "Ali Pero zar nisam ucinio dobru stvar sto nisam imao dete, sigurno bi se mucilo kao i ja", a on te pogleda onako kao da si upravo ukrao opusak sa poda, pokaze prstom na znak "Kreteni idu dole" i kaze ti tapsuci te po glavi "Ne bas, da se rodilo tvoje dete bi zivelo kao bubreg u loju" a ti nastavis onako sa "WTF!?" pogledom dok ti ja masem sa vilom u ruci.

[rant mode off]

Jej, ajde da se zastitimo od razocarenja, ajde da se zastitimo od odgovornosti. Kukavice.

edit: Ivane_ vidis sta si me naterao da uradim ?!

Edited by Seth Fix

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Aha, znaci zelis da mu omogucis sve pa kada postane *izbor reci neprikladan forumu* jer mu nista nije manjkalo ti i on sednete pa se osvrnete i ti njemu onda kazes "Vidis sta sam ti sve omogucio, kako nista nisi postigao, gde takav covek da postanes!!". Zelis da imas sigurnost da i ako postane *izvor reci neprikladan za forum* to nije tvoja krivica.

Spin, spin, spin ...

ovo je, kapiram, uputjeno meni. ali to kapiram samo zbog nadsvesnog uma a ne zbog toga shto bih trebalo da imam ikakvog razloga da neki svoj post vidim kao povod za ovo. jel ti imash neki lichni problem samnom pa prosto morash da lupash kontru na sve, chak i kad to nema veze sa mozgom? ili nisi sposoban za diskusiju sa neistomishljenikom?

evo, chak i da zaboravim da si na ivanovo pitanje odgovorio zdravorazumski pa da pomislim da nisi u stanju da razmishljash, gde si ti koji moj nashao povod za ovakav post? gde sam ja trazhio sigurnost i nachin da skinem krivicu sa sebe? ma gde si ti uopshte naslutio da ja prilazim problemu od kraja, "ako mi dete postane kreten"?

poshto forum nije prikladan za crtanje skica i dijagrama, da probam najkratje da pojasnim:

vaspitanje je kljuch da dete ne postane dement (osim u sluchajevima gde je to uslovljeno genetski i/ili sa nekom psihichkom boleshtju). i u najsiromashnijoj porodici se mozhe postitji dobro vaspitanje i od deteta napraviti chovek. ali to nema nikakve veze sa sretjom tog deteta, ili sa onim shto nazivamo sretjnim detinjstvom. materijalno dobrostanje ima ogroman uticaj na tu sretju (ne samo po sebi, vetj kao sredstvo za postizanje cilja koji nazivamo sretjom), a pritom ne iskljuchuje uticaj i potrebu za dobrim vaspitanjem.

shta tu niej jasno?

edit:

ovo je odgovor na tvoj post pre nego shto si ga editovao.

edit2:

moja greshka, ovo je odgovor na tvoj needitovan post, 3 posta iznad :]

edit3:

hoho, sad prochitah i ovaj editovani iznad. o chemu ti bre prichash? kakve sudbinske karte, nije ovo cirkus. po tome shto si ti napisao, da se zakljuchiti da ja samo treba da napravim dete, a stvar je pukog sluchaja hotje li ono imati dobar zhivot ili ne.

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

ok, ajde svi onda da imamo obavezno troje, ma sestoro dece i posle da se ne chudimo kada sledeci put neko ubije trogodisnje dete: http://www.blic.co.yu/stara_arhiva/arhiva/...ane/hronika.htm .

Da li si i dalje protiv toga da starateljstvo bude iskljuchivo privilegija mentalno zdravih ?

Deca nisu statusni simbol niti nesto chime se dokazujemo sami sebi.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Svaki moj edit je bio samo ono sto ide posle "edit:" znaci nista nisam drugo menjao, dok ti mala pokvarena veverice mi odgovaras na postove na onim pre njih. Zahtevam da se "edit' izbaci sa foruma, racunam da ce samo voodoo_ da se buni :D. Drugo, zasto moras da insistiras na tome da je tvoj sagovornik mentalno zaostala osoba ? Nije ti prvi put, kreces sa istom spikom svaki put tipa "Znam ja da si ti mozda pametan, napisao si ovo ali ovo drugo te pravi mentolom". Jej, borba preko foruma. Ne, nemam bas nista protiv tebe, mozda me asociras na mohija po tvrdoglavsti. Od ljudi koje napadam svakom prilikom jer mi smetaju od ranije su mohi iz ociglednih razloga, f4ts0 jer je prodao f2p igre i postao WoW igrac i nigger jer me plasi sa caps lock postovima u vezi Slobodana Milosevica.

Odbijam da editujem post.

Da, zla veverice. Sudbina je kurva. Mozes ti da obezbedis svom detetu sve sto si napisao, ma bre mozes da mu obezbedis zivot kao onaj princ od Dubai sto ima. Ali ga to nece zastiti od stvari koje ti ne mozes da kontrolises. Necu da pisem sta, ali mozes da shvatis na sta ciljam.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

imam mali problem da skapiram prve dve rechenice :] to jest, nije mi jasno zashto sam pokvaren. neshto sa odgovaranjem na postove od pre ili shta?

i zaista ne znam shta da pomislim kad me napadash sa prichom koja veze sa zhivotom a kamoli samnom nema. eto, nisi se ni osvrnuo na to shto sam napisao u proshlom postu. da si ostao pri nebulozi koju si krenuo da forsirash ili da si revidirao pa ajde, nego nishta. neam ambicije da diskutujem tako iskreno :[

i ne vidim koju poentu imash sa tom prichom o sudbini? pa naravno da postoje neke varijable u zhivotu. ne mozhemo sve da predvidimo i obezbedimo se od svake nevolje. ne mozhemo na sve da utichemo, i to je normalna stvar. ali to nije nikakav argument za tvoju stranu. prosto ne znam odakle vadish te priche :]

e da, kad vetj psotoji edit, ne postavljam se ja prema nekom kao prema dementu tek tako. taj stav mora da se zasluzhi kao i svaki drugi. a ako nisi primetio, nisam se tako postavio prema tebi, bar ne josh. ti mi samo delujesh kao neko ko ima chvrsto verovanje u neshto shto je prilichno apstraktno i samim tim nije podlozhno chvrstim pravilnostima i definicijama. ili josh bolje, ti verujesh u jednu stranu te apstrakcije, a ja u drugu. samo ja imam bolje argumente a ti istichesh ochigledno (shto je samo po sebi nepotrebno pa dedukcijom dolazim do toga da se ti u stvari raspravljash samo na osnovu svojih stavova koja su zasnovana na veri).

edit za igora:

vidi ga sada... pa dosadno mi je u pauzama od fudbala a sedim kutji vecheras ionako :[

nemorash disk da dash, obrisatju sve shto imam sada ako treba, daj makar da prebacimo cs kako valja :[

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

@ramirez

1. Edit postova

Zla pokvarena veverica si zato sto dodajes na sadrzinu postova na koje sam odgovorio odma posle. Ispadne glupo onda da sam se ja uhvatio za prve dve recenice *original* a na ostalo nisam ni odgovorio. Da se stidis ;)

2. Forsiranje "znam ja, pa verujem da nisi dement ali posto znam ja onda cu da napisem da znam ja da nisi dement cisto da pomisle da znam ja da si dement" ?!

Trudis se da jeftinim udarcima diskvalifikujes protivnika, stvoris negativnu sliku o njemu i pokazes sebe kao nekoga ko je u boljoj poziciji ili pak ima prednost nad datim protivnikom u ovom slucaju mentalna prednost.

3. Odbijanje poimanja jednostavnih stvari ili pak izbor da se poimanje istih ne prizna zarad nastavka rasprave

Smrt. Bolest. Izaberi sta od ta dva. Na to ciljam u svojoj raspravi ovde. Dve stvari na koje nikako nemas uticaj zar ne? Ako to priznas, samim tim bacas ono ranije u vodu. Koja je poenta odlagati radjanje deteta zarad cekanja da se bolje situiras i "sredis" ako to isto dete sutra moze da pokosi jedna od te dve stvari ? Znaci sve stvari koje ste naveli kao argument za odlaganje imanja deteta u braku su stvari koje mu nista nece znaciti ako ga nema da u njima uziva. Sta znaci detetu koje je invalid u kolicima to sto si ti cekao da ga imas da bi ono moglo da ide na planine, more itd. ? Ili sta znaci detetu koje je mrtvo to sto si ti "sredjena" osoba iznutra ako ono nije tu da mu pruzis tu stabilnost ? Jeste trulo ovo sto pisem ali tako stvari stoje.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

A i ovaj Igz se uhvatio mentalnih bolesnika. Pa valjda je jasno da ovde svi pričamo o koliko-toliko normalnim slučajevima, ne o ekstremima.

@Dž

Kod tebe ništa ne može da bude normalno. :*

@Ramirez

Nisi u pravu, a ova tema me suviše smara da bih sad objašnjavao zašto. Veruj mi na reč [:D] Dobar deo učesnika je otišao u nekom drugom pravcu, i sad me mrzi da to sve pratim ili još gore, odgovaram na to.

Link to comment
Share on other sites

pa mozhda to radim zato shto sam zla veverica, a mozhda zato shto ni ne razmishljam. jednostavno mi se deshava da pishem post po pola sata jer radim i par drugih stvari pide, pa onda samo dodajem sa editom. a desi se i da postujem, i onda vidim iznad tog mog, neki novi post, pa samo editujem umesto da pishem drugi :]

a ovo za dement je shkolski primer overreacting-a :] ali dozvoljeno ti je, ko gubi ima pravo da buni na nepravilnosti ;]

a tretja stavka ti je 0MG P4WN!1337!!1eleven :p

pa zar je dotle doshlo? kolko puta treba da ponovim da ja ne zhelim delfsko prorochishte pre nego shto se odvazhim da napavim dete. ne mozhe se sve unapred znati i ograditi se od svake nepoznanice. i kako je sad to argument za tvoju prichu?

shta kao: "ma shta ja ima da ga hranim i shkolujem i shaljem na letovanja kad sutra mozhe klavir da mu padne na glavu"?

ili josh bolje, da svi imamo po 10oro dece pa tje makar jedno uspeti ako mu "sudbina podeli prave karte"... ako usput izbegne sve te klavire i slichno :]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...