Jump to content

24. mart 1999.


Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

takodje

cak ni prvo vece nisam bio u sklonistu

rostiljali smo na terasi kao i sto smo taj dan planirali

bas sam se kul provodio, meni je bilo kul jer sam bio dete, nisam isao u skolu, sprdnja svaki dan... bilo je par cimova nekih ali ono

ne ponovilo se i rip svi poginuli u tom ratu

i valjda ce neko odgovarati za tu agresiju

Link to comment
Share on other sites

Bilo je na neki perverzni nachin i dobro, svi su se solidarisali, pomagali itd. Secam se euforije oko rata, u kontekstu "mi ovak'e rakete, ova frrr levo avion frrr desno o zid" i famoznog "samo nek sidju ako smeju".

Secam se da sam dosta ishao pecati, vremena je bilo na pretek, samo da bi se na drugom kraju cele priche nazirao raspad. Od tada mi nekako ostaje u secanju da je sve krenulo naopako, naravno po pitanju shkolovanja, po pitanju porodice i slichno.

Shteta ljudskih zhivota.

Link to comment
Share on other sites

nikada se ne ponovilo, bila je dobra bleja za ljude kojima bombardovanje nije bila neka opasnost, ali za one koji su radili u nacinalnoj televiziji, vojsci i ostalim drzavnim sluzbama je itekako bilo krizno stanje, jednom bilo, i nikada se ne ponovilo....

Link to comment
Share on other sites

rip svima i srecan rodjendan mom caletu

i kostunici je rodj. :)

nego... taj period cu pamtiti sto su mi tata i brat od tetke bili mobilisani, brat cak bio na kosovu.. A najvise me, da kazem, >nervira< (ne mogu da pronadjem pravu rec) cinjenica da se od tada povecao broj obolelih od raznih vrsta raka u srbiji.

For what I’ve done

I start again

And whatever pain may come

Today this ends

I’m forgiving what I’ve done

Link to comment
Share on other sites

RIP svima poginulima .

Da zeza je bla po ceo dan i igranje sony-a :)

Ali nasa je zemlja i onako tada unazadjena , sa tim bombardovanjem unazadjena jos jedno 20 godina .

PS: Nije mi jasno zasto se nisu ukinuli SPS i Radikali , i sve ekstremne stranke koje samo rat propagiraju .

Link to comment
Share on other sites

RIP svima poginulima .

Da zeza je bla po ceo dan i igranje sony-a :)

Ali nasa je zemlja i onako tada unazadjena , sa tim bombardovanjem unazadjena jos jedno 20 godina .

PS: Nije mi jasno zasto se nisu ukinuli SPS i Radikali , i sve ekstremne stranke koje samo rat propagiraju .

Pa za koga da glasa onda svaki drugi stanovnik ove zemlje? Radikalima je kostunica iako simpatican suvise mekan.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

RIP svima poginulima.

I ziveo dan kada je poceo treci skolski raspust!!!!

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Pa za koga da glasa onda svaki drugi stanovnik ove zemlje? Radikalima je kostunica iako simpatican suvise mekan.

Ko je rekao da mora da se glasa ??

Mislim makar i za lazne demokrate nego za ekstreme , jel tako ?

Mislim evo Crna Gora za koju se svi vidim smejali do pre neko vreme je potpisala sporazum o pridruzivanju tako da ja idem da uzmem to Crnogorsko drzavljanstvo dok jos mogu :))))

Link to comment
Share on other sites

Prvo hipoteticki je pogresno da kazes Zemlja koja nikom nista nije uradila. Ono sto neko moze da uradi je covek, a taj isti covek je predstavnik jedne Zemlje. A da nista nikom nisi uradili jesu itekako i ja najvise i uvek ce tako biti cu kriviti one ljude koju su nas i doveli do toga. To su zli i bolesni ljudi.

Ne opravdavam pedere koji su nas bombardovali jer nisu njih nego nas koji smo uvek bili neduzni ali i glupi jer smo mi ti koji su izabrali njih. Bombardovali su zemlju koja je uvek i uvek ce biti Evropa bez obzira dal nije formalno.

Toliko...

pa dobro sad.......nisam znao da se gramatika gleda u ovom delu foruma

ne znam koliko imas godina, mrzi me da gledam profil ali ajde, odgovoricu ti bez hejta, ljudski.....

prva bomba(tomahawk) koja je bacena, bacena je na ekipu mog caleta na aerodromu.Kasnije se seljakao po drzavi i kojekakvim vukojebinama i eto, ostao ziv ali nazalost sa trajnim posledicama po zdravlje:(.Njegov posao u vojsci je bio jedan od najbitnijih tako da je svo vreme imao veliku odgovornost i mrtvog nadredjenog prvog dana(te veceri) bombardovanja koga je jel, po cinu, nasledio. Ja bih eto, trebao biti ljut na "te nase" koji su nas doveli u tu poziciju i zbog bolesti mog caleta ali ako malo bolje ramislim, nisu ti nasi toliko bash krivi.Da, mislio sam da jesu(tada), ali sad......8 godina posle malo toga se promenilo na bolje.Nema viznih olaksica, sve bitnije drzave nas tretiraju kao najveci olos.Nemacku su posle drugog svetskog rata brze prihvatili u integracije nego nas.Posto ovde masa nije bash upoznata sa problemom, razlog i povod zbog kog smo bombardovani nadam se, svi danas vidimo.Ljudi koji su tada vladali, to jednostavno nisu mogli da sprece(do pre 5 godina sam mislio da su MOGLI).

Pod tim "nije nista uradila", mislim da nije napadnuta nijedna strana zemlja.Jedinu gresku nas kao srba vidim u tome sto smo se posle drugog svetskog rata ujedinjavali sa fasistima hrvatima i onim slinavim slovencima.Trebali smo tada ostati po strani......

E da, ja inace mrzim politiku i politicare,advokate i slican sljam.Nisam clan ni jedne partije, cisto da se ovo sto sam napisao ne protumaci pogresno.

***

a42_006.jpg

***

Link to comment
Share on other sites

' date='Mar 25 2007, 03:15' post='961370']

Pod tim "nije nista uradila", mislim da nije napadnuta nijedna strana zemlja.Jedinu gresku nas kao srba vidim u tome sto smo se posle drugog svetskog rata ujedinjavali sa fasistima hrvatima i onim slinavim slovencima.Trebali smo tada ostati po strani......

Ideja Jugoslovenstva je nastala u Hrvatskoj, a danasnje granice Hrvatske i Slovenije su granice dokle je srpska vojska mogla da oslobadja, hrvata i slovenaca u vojsci uopste nije ni bilo, bili su prvo fasisti pa onda odjednom svi u partizane, mi smo ginuli za njih e to je najveca greska Srba sto smo oduvek mislili da je bolje da budemo sa nekim nego sami, iako je tada Srbija bila medjunarodno priznata zemlja dok se to ne moze reci za HR...

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Kao prvo RIP svim poginulima

Kao drugo , ne znam kako je vecini ovo bila najveca bleja ikad, jer je meni bila najveca i najduza trauma ikad ... Tad sam bio samo klinac , i nije mi uopste bilo zabavno da 3 meseca svaku noc blejim u podrumu sa dosadnim , glupim, i uplasenim komsijama, a skloniste nismo ni imali... Realno najgori period mog zivota. Cale mi radi u drzavnoj sluzbi + svakog dana je na posao isao preko mosta = bilo mi je jos gore

U svakom slucaju period koji iskreno ne mogu da zaboravim, i koji me je totalno izmenio...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...