Jump to content

Sajam automobila u Beogradu 2007.


dovlagsi

Recommended Posts

Ma ja sam malo "pogodjen" posle sajma u Zhenevi gde si mog'o da udjes u sve sem u Vejrona (a i to si mog'o na press danu), a ovde kod nas ne mozes ni u Getza osim ako ti nadrkana hostesa ne otkljuca pa kao "pogledaj i jebi se, i nemo'o si pipn'o vrata mimo kvake da ja ne moram to da cistim".

Link to comment
Share on other sites

^ pa dobro, jeste da je u zhenevi moglo da se ulazi u Porscheje, ali sve ostalo je bilo poprilicno ogradjeno. Mislim, video si kakav je bio Ferrari-jev stand, ono, ko tvrdjava odvojen. A da ne pominjemo Bugatti-ja, gde su laserima ubijali muve koje "povrede vazdusni prostor" iznad Vejrona..

Elem, mene je danas pogodilo nesto sasvim trece:

Bio sa caletom na sajmu, onako polu-ozbiljno.

I sad, informisemo se o novoj C-klasi i uletimo u onaj deo pozadi, gde je lizing, osiguranje itd. itd. I riba iz lizing kuce (inace u pitanju je nacionalna banka grcke ? i imaju najbolje uslove na sajmu, provereno) bude stvarno okej, bas smo je onako izmaltretirali.

Ali dasa koji nam je "konfigurisao" automobil... strah. Naravno, ko zna Laleta (mog oca) znao je i koje je prvo pitanje - koliki je popust? :)

A tek ce ovaj:"Hmm, pa ne znam... znate... ova C-klasa je bas novi model... paa, dao bih vam recimo 2%!"

A nas dvojica sa spustenim vilicama. :)

Ono kao, on sam odlucuje o popustu, what? Tacno je odugovlacio kako bi mi rekli kao "ok b'ate, imas 300 evra ako das 5%.." zomg? :)

E sad dalje, aj' mi kao ocemo C200 benzinca, ali bismo zeleli i kozhu. A tek ce on opet: "A ne!" (zomg) "Ne bih vas onda pustio iz salona bez grejaca i ventilatora u sedistima, jer je kozha zimi mnogo 'ladna a leti vrela, a to vam je onda sve skupo."

Logican nastavak price...

"Vidite npr. mi trenutno imamo ovaj jedini model na lageru koji ima kombinaciju stof-kozha, to vam je mnogo bolje."

Zakljucak iz cele price je da je kozha sranje, iako se svuda na svetu doplacuje i ide kao must-have za sve skupe limuzine, dzipove, stagod..? Ja znaci nisam verovao sta covek prica!

Naravno, taj na lageru im je C200 benzinac, sa motorom za koji Bane (ovaj lik iz Mercedesa) tvrdi da je najbolji Mercedes-ov motor, uz C320 CDI.

I tako sa pocetnih 37.700 dodjosmo do 43.500 evra.. i to bez kozhe.

Uz sve pohvale Mercedes C-klasi kao jednom fenomenalnom automobilu, mislim da se on ipak nece naci na nasem parkingu...

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

^ pa dobro, jeste da je u zhenevi moglo da se ulazi u Porscheje, ali sve ostalo je bilo poprilicno ogradjeno. Mislim, video si kakav je bio Ferrari-jev stand, ono, ko tvrdjava odvojen. A da ne pominjemo Bugatti-ja, gde su laserima ubijali muve koje "povrede vazdusni prostor" iznad Vejrona..

I na Ferari si mog'o da udjes na pres danu. Porshe je kod nas na press danu obucavao hostese sta i kako da rade. To je nepostovanje novinarske profesije.

btw, zar nije ovaj mercedes nekako sve kontra od onoga sto ste vi zeleli da eventualno pazarite? :)

Sto se tice sajma i svega, to je smeh opsti. Mada je doduse slicno kao u svakoj drugoj bransi. Cim hoces (kod nas) nesto sto se malcice razlikuje od bas ono mejnstrima - nema. Da ste hteli daciju mogli biste da birate i motore i boje i sve zivo :)

Link to comment
Share on other sites

btw, zar nije ovaj mercedes nekako sve kontra od onoga sto ste vi zeleli da eventualno pazarite? :)

Sto se tice sajma i svega, to je smeh opsti. Mada je doduse slicno kao u svakoj drugoj bransi. Cim hoces (kod nas) nesto sto se malcice razlikuje od bas ono mejnstrima - nema. Da ste hteli daciju mogli biste da birate i motore i boje i sve zivo :)

Znas i sam koliko se borim da kupe normalan auto.. :)

A sto se ponuda tice i nije bre toliko lose.. jedino sto za bilo koje (manje ili vece) izdrkavanje moras da cekas zbog dugih rokova isporuke.

Npr. za Mercedes mozes da pakujes stvarno sta god hoces u kola. Ali ih dobijes krajem avgusta. :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Pa pazi, i u drugim branshama mozes da kupis sta hoces pa cekas septembar da ti to dovezu iz nemacke ;) Ja mislim na varijante "tras, evo ti 50.000 evra, hocu crn auto sa kozhom i klimom" a ne "tras, evo ti 50.000 evra, izmedju koje dve boje mogu da biram? roze i boja zlata, sjajno!" ;)

Link to comment
Share on other sites

To Laki sto bi ti hteo ne postoji nigde na svetu. U stvari postoji, ali onda u radnji mora da bude bas onaj model koji si ti zamislio pri cemu oni daju "kljuc u ruke", sto, ako se ne varam ima samo u Americi.

Najbrze sto mozes da dobije "custom" automobil, a da bas tog modela nema na "lageru" zavisi od proizvodjaca, dilera i mesta gde se diler nalazi. Sto ce reci da je za custom Mercedes koji treba da stigne kod nas, avgust mesec prilicno realna vremenska distanca. Da ne govorim da oni (proizvodjaci) za nase trziste salju automobile po odredjenim serijama. Npr. kad je moj burazer uzimao Pezo, nije mogao da ga dobije pre jula (cini mi se), tacno da je narucio u januaru, e sad to sto je on narucio u maju, to je druga prica.

Dakle, treba imati u vidu da je nase trziste mnogo malo da bi se neko oko nas cimao uz jednacinu, sto je auto skuplji, cim je manji.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

to što si ti dao dijagnozu (koja je tačna) ne treba da znači da ne smemo da očekujemo poboljšanje, a još manje da prodavac treba da te nagovara da ti to što hoćeš u stvari ne treba, nego da ti treba baš ono što on, eto, ima na lageru.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj Laki je pravi shaljivdzija.

@Ivan

Nisam pricao o samom dilu koji je Dovla imao, vec o Lakijevom treskanju kesha. Nema razloga da branim prodavca koji je debil, vise sam hteo da objasnim kako funkcionise auto industrija za obicnog korisnika.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...