Jump to content

Rušenje objekata


Recommended Posts

Već neko vreme u celom gradu traje žestoka hajka na objekte malih privrednika. Ruši se na sve strane.

Nije mi jasno otkud odjednom takva euforija za "sredjivanjem" grada pored gomile drugih problema.

Sklanjaju se objekti koji, realno, nikome ne smetaju i služe ljudima. Juče su u mom kraju srušili 2 radnje. Sledeća je cvećara koja predstavlja ukras ulice i nikome ne smeta. Vlasnicima nije omogućeno da legalizuju i uknjiže objekte iako su uredno plaćali porez.

Mislim da je probem mnogo dublji i ima veze sa mnogobrojnim HIPER-MEGA-GIGA-UBER marketima koji se otvaraju svakodnevno i da ova akcija ima za cilj monopolističko uništavanje konkurencije. Sada za svaku sitnicu moram da idem u Maxi ili Vero...

Link to comment
Share on other sites

kakve veze ima placanje poreza sa legalizacijom, a i te dozvole ako ih uopshte imaju su bile verovatno samo privremene. niko ne brani tim ljudima da zakupe neki legalan prostor u blizini.

bg ima vecih problema ali ako idemo tom logikom nikada se nishta ne bi uradilo. treba reshavati ono shto se moze.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Vidi nista nije crno belo.

Ja sam par puta isao da "branim" fast fud drugarov, mada sve je to zajebancija jer jeste dobio provremenu dozvolu i jos par fora.

Znaci iako sam za to, ipak to je ortak pa sam "branio" (i sreo kal1mera :)) ).

Mada tog ortaka ionako boli uvo za tj fast fud.

Jebiga surova su vremena.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

realno i da ne sruse gomilu tih objekata, vec pomenuti giga sega mega marketi ce pojesti sve, pa ces morati kolima da ides po sta god da ti treba. bice po jedna radnja u krugu od pola kilometra gde ces moci da kupis hleb, mleko, novine, cigare, a sve ostalo po mnogo vishim cenama.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

kada bi se te lokalne prčvarnice potrudile da budu konkurentne (a ne moraju samo cenom da konkurišu, mogu realno mnogo bolju uslugu da ponude), ne bi imale problem.

jedva čekam dan kada će pozatvarati ove užase bosanske po okolnim zgradama.

Link to comment
Share on other sites

da li znate da do leta hoce da uklone 80% splavova sa sadasnjih lokacija, kod usca i hotela jugoslavija i da sve pomere maksimalno ka adi/makishu. I nece moci da imaju vishe spratova. Mislim, ima par dobrih splavova na rekama koji nisu seljanija i zbog kojih bi mi bilo zao da ih sklone negde predaleko.

Bojim se da ova proevropska politika "sterilishe" ovaj grad i unistava raspojasani duh grad koji nam je bio jedino sto je moglo da privuche strance da dodju i potroshe kesh. Ako neko hoce da ide po delta city trznim centrima ili da pije kapuchino na obilicevom vencu i jede picu u pizza hut-u, to moze da uradi i u zagrebu/ljubljani...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam problem sa mega giga marketima. Ako su spremni da ponude dobru uslugu, ja sam spreman da ponudim malo vise kesha.

Evo recimo, ja sam na vracaru, i takva je prilika da imam u okolini sijaset kojekakvih prodavnica minimarket tipa. Idem u recimo 2, koje mi cak nisu ni najblizhi. Razlozi su prosti:

- U jednom broju ne mozes da nadjes nista sem najosnovnijih i najjeftinijih namirnica, a nekada bih voleo da kupim, pazite sad, tunjevinu u konzervi.

- U jos vecem broju (ukljucujuci tu i jedan cmarket) radnja je toliko puna da se ne mozes okrenuti unutra, a ja sam od onih sto vole da imaju barem dve gondole kroz koje mogu da se prosetaju.

- U dovoljnom broju (u sta spada i C market) radnici/radnice na suhomesnatom pushe i citaju novine i onda vataju one shunke i mesa rukama pa mi kao mere i pakuju. Ili jos bolje, slazhu neke kartone i vade neke kese i onda kao "izvolite komshija".

- Kad sam se vec uhvatio suhomesnatog, specijalitet svih C marketa je da mi iseku ili toliko tanko da ne postoje listovi nego froncle, ili iseku neke parchekanje debele, pa ih jos mrzi ono na kraju da iseku nego ubace jedno 150 grama "s kraja" onako celo parche itd.

Ali zato lepo, u jednom trenutku je od Gorice napravljena Nova gorica (vlasnik bio ovaj sto drzi Lili) pa je onda prod'o miskovicu koji je otvorio Pekabetu, i sad em imam sve sto zelim da kupim, em na suhomesnatom nose rukavice, pakuju sve sto iseku lepo u listove i bez muljanja, kazu dobar dan i izvolite, dovidjenja, prijatno itd. Ja sam od takvih konzumenata koji ce uvek tu da ode, makar to znacilo i recimo 20 dinara veci racun.

A da ne bude da podrzavam samo Miskovica, ima i jedan privatni market koji je na slican fazon, a za cudo nije nista skuplji od ostalih, u koji isto idem, ove druge ostavljam da im penzosi dolaze po 'leb i mleko.

A da ne skrenem sa topica potpuno, kod mene u kraju sve trafike koje su bile tu "kad sam se rodio" niko i dalje ne dira. Diraju one podignute za vreme SPO-a u Beogradu kada sam na najblizoj autobuskoj stanici imao ravno 6 trafika (sada ima jedna).

Link to comment
Share on other sites

kada bi se te lokalne prčvarnice potrudile da budu konkurentne (a ne moraju samo cenom da konkurišu, mogu realno mnogo bolju uslugu da ponude), ne bi imale problem.

jedva čekam dan kada će pozatvarati ove užase bosanske po okolnim zgradama.

kako definishesh pojam konkuretnosti u kontekstu trafike?

da li znate da do leta hoce da uklone 80% splavova sa sadasnjih lokacija, kod usca i hotela jugoslavija i da sve pomere maksimalno ka adi/makishu. I nece moci da imaju vishe spratova. Mislim, ima par dobrih splavova na rekama koji nisu seljanija i zbog kojih bi mi bilo zao da ih sklone negde predaleko.

to sklanjaju ne zato sto nas vole, nego sto su stranci kupili jugoslaviju i renoviraju je...

Bojim se da ova proevropska politika "sterilishe" ovaj grad i unistava raspojasani duh grad koji nam je bio jedino sto je moglo da privuche strance da dodju i potroshe kesh. Ako neko hoce da ide po delta city trznim centrima ili da pije kapuchino na obilicevom vencu i jede picu u pizza hut-u, to moze da uradi i u zagrebu/ljubljani...

odavno vise nema ovde tog duha, ostala je samo anarhija i izdrkavanje iskompleksiranih i isfrustriranih gradjana. nismo mi vise ni O od otvorenih, ni G od gostoljubivih.

bravo za mileta, jebena globalizacija.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

realno i da ne sruse gomilu tih objekata, vec pomenuti giga sega mega marketi ce pojesti sve, pa ces morati kolima da ides po sta god da ti treba. bice po jedna radnja u krugu od pola kilometra gde ces moci da kupis hleb, mleko, novine, cigare, a sve ostalo po mnogo vishim cenama.

do 2019 sve trafike, prodavnice i super marketi ce biti poznati kao yako bel;)

da li znate da do leta hoce da uklone 80% splavova sa sadasnjih lokacija, kod usca i hotela jugoslavija i da sve pomere maksimalno ka adi/makishu.

koliko sam ja razumeo pomerice samo one splavove koji su nizvodno od hotela jugoslavije, tj neshto bi rebalo da ostane, tachnije ona fenserica.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

c/p Lakijeva pricha + to sto malim privatnicima nikada nece uci u glavu da teba da divno chudo da budu malo kulturniji i usluzniji ida ne misle da ceo svet zavisi od njih...

Edited by Malatrolapunakontrolora

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Vidi nista nije crno belo.

Ja sam par puta isao da "branim" fast fud drugarov, mada sve je to zajebancija jer jeste dobio provremenu dozvolu i jos par fora.

Znaci iako sam za to, ipak to je ortak pa sam "branio" (i sreo kal1mera :)) ).

Mada tog ortaka ionako boli uvo za tj fast fud.

Jebiga surova su vremena.

hm kako ja tebe nisam sreo ?:D ili se ne secam toga ?:D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam shta tu nije jasno. Dobili su privremeni objekat na tipa 5 godina. 5 godina je proshlo i sad se rushi. Da li neko zivi od toga ili ne, mislim da to bash i nema neke veze sa zakonom. Zakon je zakon, surov ali jebiga, mora da se poshtuje.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...