Jump to content

end of WoW


moyo

Recommended Posts

O "boze".. kretjemo.. WoW vs EVE, who will win. Criple fight imho. KKthxbye.

About topic:

Ja stvarno ne kapiram shta vi hotjete od igre, shta vam smeta i shta ne valja. Linearnost? Ponavljanje? Sve se svodi na isto? NO SHIT SHERLOCK! Stvarno ne vidim poentu u prosipanju "pametnih" postova oko nechega shto ste trebali da shvatite posle 10 dana igranja. Takodje stvarno ne znam shta vi zelite od Blizzarda i uopshte od online igrica. Kakav vi expansion zelite? "Today Blizzard announced new expansion set for their popular game, World of Warcraft. They also said this expansion will make current WoW game into some FPS RPG FRP Point and click avanture fusion.. etc", da li bi ste onda bili sretjni? Sve se svodi na isto. Svaka igra, svaka jebena stvar u zivotu.. ako hotjete tako da gledate. Jeste Exp je doneo nove levele, novi instance, nove iteme.. sve se svodi na isto: leveluj, radi instance, skupljaj bolje iteme, tuci poslednjeg bossa kog je vetj milion gildi ubilo milion puta. OMG? Nishta novo u Expu? Samo to? Recite vi meni jednu igru koja se svakim danom menja i chiji kreatori revolucionarno menjaju tok igre? Ne postoji. WoW je takav kakav jeste, Expovi tje i TRBAJU da donose nove stvari koje se sa razlogom svode na isto. Ajde ne moramo da prichamo o MMORPG igrama. Koliko se FIFA promenila za 10 godina? Koliko se WC3 promenio? StarCraft? Etc etc.. samo u nijansama, grafici, novim jedinicama, etc etc a sushtina je ostala ista. Vash zivot, posao koji radite, shkola, ambicije, bleja sa ortacima, odlazak na fudbal/kosharku/stoni tenis, jebanje pichki etc etc, koliko se to menja? Opet samo nijanse, sushtina uvek ostaje ista.

E pa lepo, onda ako vam se WoW vishe ne igra, ako ste otkrili toplu vodu, ako ste shvatili da vam vishe nije zabavno da radite uvek iste stvari iz dana u dan - lepo prestanite da igrate, uzmite neku novu igru ili bilo koju drugu zanamciju i rolajte to dok vam ne dosadi a onda opet neshto novo. SAMO NEMOJTE DA DOLAZITE OVDE JEDNOM U PAR DANA TRAZETJI TOPIK NA KOME MOZETE DA IZHEJTUJETE IGRU KOJU STE IGRALI 15h NA DAN PROSHLE 2 GODINE I DA SERETE KAKO JE JADNA, ISTA, GLUPA, etc etc.

Koliko tje WoW biti popularan? Jednostavno, sve dok interesovanje bude bilo medju ljudima. Trenutno ima 8 miliona pretplatnika. Zashto uopshte raspravljamo? Netje za nedelju dana odjednom svi da batale. Sledetje godine mozda bude 10 miliona pretplatnika, a mozda 5 miliona. Da li je vazno? NIJE! Ako ostane i 10 hiljada ljudi, to je dovoljno da se napune 4 servera i sve dok Blizz podrzava i radi na igri ja sam zadovoljan a takodje bi ste i vi trebali da budete.

/rent_off

mudro zborish djecace

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nece sici sa trona iz sledeceg razloga :

Ima mnogo strategija na svetu od aoe, coh, red aler serijali, warhammer...

Ali i dalje su SC i Warcraft najigraniji (realno i najbolji)

Ima mnogo h&s igara na svetu, mnoge su dobre

Ali i dalje je diablo najbolji

Blizzard pravi savrsene igre. Da li oni kradu ideje, recikliraju...ja mislim da ne. Ili bar nista vise od drugih. A i oni znaju da prave super eastere i posalice cak i na svoj racun. Plus sto imaju najsavrseniji tim dizajnera.

Pogledajmo WOW. U vreme kad je maltene svaka igra na trzistu koja koristi neki 3d engine vrhunski neoptimizovana, ova igra klizi na svakoj makini. S tim sto kad imate mid-range racunar mozete da je igrate na ultra high i da vam se vilica vuce po podu od dizajna (ne efekti i kurac shaderi, dizajn).

Znaci blizzard. garancija zabave i kvaliteta.

isto kao EA games. Garancija loseg i nedovrsenog proizvoda. Videcemo warhammer online. garantujem da nece izgledati narocito bolje od wowa, a da ce rendati kao lud, i biti patchovan (tehnickim patchevima ne sadrzajnim kao blizzove igre) 1 mesecno patchevima od 100 Mb koji "greatly improves game performace"

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Wow ce da traje dok budu ljudi to igrali, a ljudi ce wow igrati dugo ... kao i sve druge mmorpg.

Mozda bi bolje pitanje bilo, kad ce wow da sidje da trona najpopularnije i najprodavanije mmorpg ... to je vec nesto drugo.

To ce biti do diabo 3 ili do STAR CRAFT FFS OMFG IMBALANCED IGRE ... Zivim i ziveo sam za starcraft ...

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

sine

ako oces da savijas i budes najbolji

onda MORAS to sve da radis

a posto me mrzi onda pre necu igrati igru nego da bude casual igrac koji ce da igra dva sata dnevno

....moja prica takodje...

@Imm

Strava sajt [:D] Prvenstveno sam mislio na kradje iz drugih igara i od Tolkiena. Nadam se da znas ko je Manwe:)

I wish it need not have happened in my time,' said Frodo.'So do I,' said Gandalf, 'and so do all who live to see such times. But that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Link to comment
Share on other sites

SAMO NEMOJTE DA DOLAZITE OVDE JEDNOM U PAR DANA TRAZETJI TOPIK NA KOME MOZETE DA IZHEJTUJETE IGRU KOJU STE IGRALI 15h NA DAN PROSHLE 2 GODINE I DA SERETE KAKO JE JADNA, ISTA, GLUPA, etc etc.

To je prirodno, kao kad bi ex narkos pljuvao drogu, mora covek negde da isprazni svoj hejt. A fora je u tome sto se njima jos igra pa zato je vise i vise pluju. Gde je Baalzamon koj je pljuvao wow nedelju dana pre nekoliko dana ? Eno ga leci po instancama u shadow formi, sto sad nesere kako je wow govno ? No time, killing for the itemz. Mada sam ga malo unakazio u duelu pre 2 dana pa je malo demoralisan i nesto neigra puno :).

I don't know who pegi is, but i'm glad she's 18.

Link to comment
Share on other sites

Nece sici sa trona iz sledeceg razloga :

Ima mnogo strategija na svetu od aoe, coh, red aler serijali, warhammer...

Ali i dalje su SC i Warcraft najigraniji (realno i najbolji)

Ima mnogo h&s igara na svetu, mnoge su dobre

Ali i dalje je diablo najbolji

Blizzard pravi savrsene igre. Da li oni kradu ideje, recikliraju...ja mislim da ne. Ili bar nista vise od drugih. A i oni znaju da prave super eastere i posalice cak i na svoj racun. Plus sto imaju najsavrseniji tim dizajnera.

Pogledajmo WOW. U vreme kad je maltene svaka igra na trzistu koja koristi neki 3d engine vrhunski neoptimizovana, ova igra klizi na svakoj makini. S tim sto kad imate mid-range racunar mozete da je igrate na ultra high i da vam se vilica vuce po podu od dizajna (ne efekti i kurac shaderi, dizajn).

Znaci blizzard. garancija zabave i kvaliteta.

isto kao EA games. Garancija loseg i nedovrsenog proizvoda. Videcemo warhammer online. garantujem da nece izgledati narocito bolje od wowa, a da ce rendati kao lud, i biti patchovan (tehnickim patchevima ne sadrzajnim kao blizzove igre) 1 mesecno patchevima od 100 Mb koji "greatly improves game performace"

Bravo svaka cast slazem se u potpunosti hteo sam da napisem slican post al si me preduhitrio u svakom slucaju lepo receno.[claps]

Link to comment
Share on other sites

blizzard krade elemente popularne kulture? mene je to, iskreno, izuzetno odusevljavalo u wc3. u wowu mozda malo manje, zato sto ih ima previse(sto je i razumljivo), ali mi je opet zanimljivo kada naletim na goblina koji se zove Copernickels ili tako nesto. smatram da je ovako nesto sada preterano napusavanao sada kada je wow "baddass junkie" igra i kada se sve sto je vezano za wow pominje u negativnom kontextu. ja nikada nijednom nisam video da je ovako nesto pljuvano kada je wc3 u pitanju. doduse, kao sto se vidi na linku koji je imm dao, upravo da ne bi najebali zbog retarda koji ih optuzuju za kradju imena objekata i npca su uglavnom modifikovana u izvesnoj meri, ali i dalje prepoznatljiva.

Link to comment
Share on other sites

Meni su genijalne 2 stvari na ovom topiku:

1) To shto je Topic Maker, jelte moyo, uspeo da odvoji "ne" svuda gde nije trebao, a da to isto "ne" spoji tamo gde isto ne treba.

2) Shto ljudi koji su batalili igru sada dolaze jednom dnevno da napishu samo hejt prema WoWu koji je vetj miljunash :) puta vidjen "ponavljanje, pametni su shvatili, igra sucks,.. etc etc"

1) svestan sam tuzne cinjenice da mi fali jedan deo osnovnog obrazovanja za koji sam smatrao da nije bitan, medjutim sad je dockan [V]

2) Kogod je "prestao" da igra a dolazi jos na forme 98% samo pravi pauzu u igranju

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

blizzard krade elemente popularne kulture? mene je to, iskreno, izuzetno odusevljavalo u wc3. u wowu mozda malo manje, zato sto ih ima previse(sto je i razumljivo), ali mi je opet zanimljivo kada naletim na goblina koji se zove Copernickels ili tako nesto. smatram da je ovako nesto sada preterano napusavanao sada kada je wow "baddass junkie" igra i kada se sve sto je vezano za wow pominje u negativnom kontextu. ja nikada nijednom nisam video da je ovako nesto pljuvano kada je wc3 u pitanju. doduse, kao sto se vidi na linku koji je imm dao, upravo da ne bi najebali zbog retarda koji ih optuzuju za kradju imena objekata i npca su uglavnom modifikovana u izvesnoj meri, ali i dalje prepoznatljiva.

Malko je bezveze pričati o "kradji" iz pop-kulture u jednoj tako postmodersnističkoj stvari kao

Link to comment
Share on other sites

Au Sajroo brate, ti kao da smo zajedno lebac mesili na gamer forumu :P.

Nisam rekao da je EVE bolji od WoW-a :P. Po meni je apsurdno porediti te dve igre, ciljna grupa ljudi je razlicita. Realno jedini dve dodirne tacke tih igara je shto su MMO.

WoW je definitivno najbolja igra shto se tice "udri me sa macem" MMO=a na trzishtu to se ne moze osporiti.

Igro je lepo sve to ispricao, i tako ce i biti.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

ne mozhe se ukrasti nesto sto nema kopirajt =o))

omg evo ga boki gej! boki kad si online da te naDZem? =oD

Lol! Josh mi nije stigla expanzija, tako da se ne logujem uopshte, a i imam neke midtermove trenutno, pa mora da se shtreba 24/7.

Droga je smrt, bavite se sportom.

"Whatever you are, be a good one."

Link to comment
Share on other sites

Ocekuje se da ce sledeca expanzija podrzavati dx10 i da ce sam izgled igre biti znacajno unapredjen. Wow nema konkurenciju (bar ne ozbiljnu) i zato se sada ne moze videti njegov kraj. Dok se ne pojavi nesto revolucionarno novo i zanimljivo (kao sto je to bio wow pre 2 godine) ogromna vecina igraca koji zele da igraju nesto online ce igrati wow. S druge strane, blizzard je pokazao da nema granica u kradji ideja iz popularne kulture , filmova, bestselera, muzike itd. S obzirom na pare koje prave na mesecnom nivou, nije tesko predvideti da ce uraditi sve sto je potrebno da prezive sto duze. Do sada su pokazali da im nije frka smanjenje glavnih dungeona, totalna promena pvp sistema itd. Sve ce uraditi da prezive, a imaju i kes za to.

Vidim da su se mnogi osvrtali na ovo,pa ajde neka ponovo procitaju,mozda bude svima jasno da je post bio krajnje afirmativan ka wow-u [:D]

Vackovski su skupljali ideje od mnogih za The Matrix. Na snimanja su donosili snimke nekog japanskog crtanog i pokazivali ostatku ekipe sta treba da se uradi na tom primeru. Ideja o izmisljenom svetu se javlaj u nekoj knjizi s kraja 19.veka..itd...manje bitno. Oni nisu samo iskopirali stvar, vec su napravili nesto novo i neverovatno. Cela trilogija je za mene najintelektualnija stvar koja se pojavila na filmu ikada (ajde, udrite me [:D][:D] )

Takodje je osporavano da ima nesto revolucionarno u wow-u. Da, ne izlaze likovi iz monitora. Nije Crysis u pitanju... Wow je uspeo da online igranje pretvori u fenomen. Osam miliona...strasna cifra. Eto materijala za revoluciju. Revolucionarno je i to sto je napravljena igra u kojoj svi pobedjuju na svoj nacin. Igra koja omogucuje da dete od 7 godina igra i bude zadovoljno, da covek od 60 godina igra i bude zadovoljan, da lik koji ne zna rec engleskog igra i bude zadovoljan...i svi oni su toliko zadovoljni da placaju i pretplatu...that's kind of a big deal.

Ja sam joj nasao samo jednu ozbiljnu zamerku a to je sto da bi se igralo ljudski zahteva sve vreme ovog sveta...

I wish it need not have happened in my time,' said Frodo.'So do I,' said Gandalf, 'and so do all who live to see such times. But that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Link to comment
Share on other sites

SIMPSONS DID IT !!!

SIMPSONS DID IT !!!

SIMPSONS DID IT !!!

Najjache kada neki kazu kao ... SC ili War3 je krao ideje od Warhammera itd i slicne fore ... A onda se ne osvrcu da je u warhammer sve te ideje vec pokrao od neke druge igre kao i 99.99999999% igara , svi kradu od svih iz jednog jednog razloka...

Jednostavno toliko je igara napravljeno dakle stotine hiljada ... kako vi ocekujete da moze da se napravi 100 % originalno a da bude kul , sve kul ideje su vec exploatisane !? Jednostavno ne moze .

Kako smisliti novu rasu a da bude kul i zanimljiva bez orkova , elfova , Undeadova itd , da svakako mozes da budes originalan da napravish stvorenje sa 5 nogu i 62 ruke stavish mu lubenicu na glavu a u kosu nabijes pomfrit ... ali to iz ociglednih razloga smara. Pogledajte koliko je cak blizard sa nekim random rasama , izasao iz tog konteksta pa je cak i uveo neke nove ideje ... Recimo Protosi su njihova kreacija ( sada bi to bili drenai ) ... koji nisu 100 % unikatni ali su prejebeno kul i imaju mnogo osobina koje ni u jednoj drugoj igri ne mozes da nadjes itd itd .

Aka lupate gluposti tj NAPELOVA VAM SE GOVNO A VI MISLITE SRCE .

Edited by Ayreon

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Pogledajte koliko je cak blizard sa nekim random rasama , izasao iz tog konteksta pa je cak i uveo neke nove ideje ... Recimo Protosi su njihova kreacija ( sada bi to bili drenai ) ... koji nisu 100 % unikatni ali su prejebeno kul i imaju mnogo osobina koje ni u jednoj drugoj igri ne mozes da nadjes itd itd .

A shta sam ja pricao par postova pre ovoga o Blizzardu? :P

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Izvini , nisam nista citao ... samo sam ovlash presao preko whine postovao i dobio enrage kada sam video da se kolicina idiotizna povecava geometrijskom progresijom lol .

Sada sam procitao tvoj post . I slazem se sa tobom . I lichno mislim da je EVE bolja igra sa vecine aspekata . Ali ja igram wow .

Jer kao sto je jedan ortak rekao koji je igrao eve i presao na wow onda posle nekog vremena . " Sta cu kada nevolim svemir , vishe volim da idem i koljem machem " .

Itd ... nije svaka igra za svakoga , bez obzira kako je pravljena .

Edited by Ayreon

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

WoW nece umreti dok god ima bogate dece i chinese keke farmera.

A dosta "WoW ortaka" koji su bas hard core su odustali od WoWa... Evo jedan lik svedjanin, lik je prvi imao full T2 kad je bilo doba OMG WTF HE GOT EPIXX!@!!!111. Znaci lik je otisao da kupi game card i likovi ga isprepadali na foru "OMG R U GHOR? ))))" itd. Uzeo car T3 i kad je video sta se desava odustao kao i svi pametniji hard core igraci. Iz mog guilda koji broji 200 AKTIVNIH likova 40-50 je odustalo od WoWa, mi bili u AQ40.

@Xzor

Brate ti si jos u ZGu, ne razumes jos igru... Shvati da green geared 60ica kao ti ne moze da dobije lika sa nightslayerom i perds/dragonfang(w/e) kapiras? WoW se vrti oko opreme a ne oko puvanja npr ja sam pro ti si noob. Jeste, moras i skill da imas ali i najgori ebayer 10yo sa t3 likom moze da dobije maga sa t1. Oprema ti je sve, bez opreme si bulja, niko i nista. A sad ako nisi odustao treba da ides malo u MC pa BWL itd, videces imaces potpuno drugaciji pogled na igru. Shadowcraft nemoj ni da pokusavas da skupljas, gubljenje vremena. Idi u MC, uzmes NS ko od sale ali i to ti je sad shit u poredjenju sa TBC green itemima. Videces kasnije, WoW ti je farm, raid, farm, farm, raid... Ili mozes da picis svoj trip i da te isprozivaju onako najgore. Sto pre shvtis to bolje. Evo bas sad prodajem svoj zadnji account i skupljam pare za motor. Bez WoWa mnogo bolje!

ZzzzZZzz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...