Jump to content

I posle tridesete sa roditeljima...


Recommended Posts

  • Replies 208
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

imam ortakinju koja ne ume da obarijaje. ovu "anegdotu" uvek moram da ispricam kad se spominje kuvanje i zene :) riba je stavila lonce na ringlu, sacekala da voda pocne da kljuca, stavila jaje unutra, odmah sklonila lonce sa ringle i izvadila jaje. da ne pricam sta je bilo kad je pokusala da ga oljusti.

sa druge strane, imam drugara kome sam morao da dajem instrukcije za kuvanje caja...

@ jack-o-lantern

eh bre, mlad si ti jos, ni srednju nisi zavrsio, a i nisi bio tamo ni godinu dana, ne mozes odmah da ocekujes bog zna sta ;)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

realno, jel ti znash makar jednu zhenu koja je iole zgodna a da zna da barem omlet umuti? svaka moja devojka se varjache bojala kao djavo krsta ... a nemam nameru da se sa 40 godina hranim kod nishlije, niti da samo ja znam da kuvam.

Ne ne zna i moja cura da kuva, ali mama je mama :)

Svaki dan joj vicem : "mama mama ja sam tvoj mali italijan do kraja zivota cu ziveti sa tobom"!!!11

Realno,oko kuvanja, primetite sve veci broj prodavnica gotove kuvane (skroz OK) hrane za poneti. Tu negde prestaje potreba za kuvanjem. uskoro ce biti i gomila restorana gde ce ljudi ruckati u pauzi posla. Nije da sam vidovit, ali tako je bilo i u okruzenju.

Sve u svemu, zcin C

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jebem li ga, ja sam imao srece da u pochetku ne moram da placam stan jer su mi matorci napolju, ali definitivno red, rad i disciplina i sve moze da se postigne :) imam 25 godina, vec 6 godina radim, vojsku sam zavrshio sa 18 i vec 4 godine imam natprosechnu platu za srbiju shto je ok :) trenutno devojka i ja zhivimo od moje plate + otplacujem kola... od juna iznajmljujem stan tako da cemo videti shta ce biti :)

Link to comment
Share on other sites

Ja zivim sam vec 5 godina, sto mu dodje od 18te. Posle srednje sam krenuo da radim sa ortacima IT outsourcing za tri srednej velike firme i uzeo kredit za stan, radio sam dve godine i posle upisao faks kada sam bio siguran da mogu da ga platim, bar prva dva semestra. Posle sam godinu dana studirao bez posla, i sad opet radim i studiram jer drugacije ne mogu. Realno, izcimao sam se ko magarac, i ponekad se zapitam da li sam ja normalan... jer realno dok je covek mlad neka logika je da se zeza, a ne da ide sa posla kuci, kuci da odmah uci i spava. Ugojio sam se nekih 10 kg jer jebiga - nisam imao vremena ni za sta, jeo sam sta sa stigao i jos na sve to sam igrao wow preko noci da bi ujutu isao na posao kao zombi - ali sa wowom sam prestao tako da sad bar ujutru ustajem normalan plus sad se trudim da trcim i idem u gym kad god mogu i na nekoj aj da kazemo dieti sam :)

Mada sa druge strane, opet - koja je svrha se zajebavati i izigravati mladost-ludost kad ce covek posle toga da bude klosar? Jes da sam se izcimao ko debil al bar sad imam neki svoj kes, imam neke realne planove i oko 5 godina staza u sferi i u kojoj zelim sutra da nastavim da radim, i meni najvaznije mogu da pomognem roditeljima koji su u Srbiji kad zatreba. Gledam ovde u Evropi se jebeno tesko krece ako covek nema radno iskustvo i ako nije mlad i perspektivan. Gledam nase ljude koji dolaze sa 30 godina i nema sanse da nadju posao cak i sa fakultetom, jer nisu nikad radili ... to je tuzno, jer ti ljudi vrede, al ih je drzava sjebala i nije im dopustila da krenu da grade karijeru kad je to bilo potrebno.

E sad, po meni najbitnije da se covek osamostali je SREDJENA DRZAVA. Nista vise, i to je najveci problem u Srbiji. Kakve pare? Pa poenta je da se te pare zarade da bi neko mogo da se osamostali i preseli, a kako da se zaradi kad covek nema mogucnost da se normalno zaposli? Znaci sve dok ne bude ponuda poslova i neke mogucnosti svojim znanjem i trudom zaraditi, nema ni sanse za bolje sutra :(

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

^

a sto ti npr. ne bi spremao hranu nekoj zeni , a ona da popravlja uredjaje po kuci , gleda tv,prdi,smrdi i cita novine ?:)

nemam ja nista protiv kuvanja, cak i volim da petljam sa hranom jer za mene to neki vid umetnosti, ali me samo nervira zenska emancipacija po kojoj hoce sva prava ali da i dalje budu posmatrane kao malo vode na dlanu. Mislim i to je meni ok, jer sam emo ali ipak postoje situacije kada ostajem bez teksta... juche sam bio sa ortakinjom do poslasticarnice Gelateria, da ubijemo vreme pre klizanja nekim fensim toplim cokoladama i sad je dosao trenutak da platimo rachun od skoro hiljadu dinara. Ja trazim po jakni novcanik jedno pet minuta, konobarica stoji pored stola, a moja ortakinja samo gleda belo u mene i cheka, cheka....ni prst da pomeri da sama plati, a pola sata mi prichala kako joj cale podigao podigao halu blizu novog sada

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

e pa i nek' je pala juce na klizanju. poremecen sistem vrednosti, mamine razmazene princezice.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

^

a sto ti npr. ne bi spremao hranu nekoj zeni , a ona da popravlja uredjaje po kuci , gleda tv,prdi,smrdi i cita novine ?:)

moze :) samo ja jos nisam upoznao ribu koja ume da promeni npr steker za stuju koji se polomio a o nekoj ozbiljnijoj stvari necemo n da pricamo :)

@iguana: u reckinu pored reci kucka stoji njena slika right ? :)) Takve stvari su mi fantasticne prosto :)

Link to comment
Share on other sites

Mladim ljudima iz provincije je mnogo lakshe da se osamostale(bar na psihichkom nivou) nego ljudima iz bg-a,ns-a i ostalih vecih gradova.Evo ja za manje od osam meseci palim,ako bog da("zvuk kuckanja u drvo"),u bg na studije.

Puno ljudi odavde mojih generacija('85-'89) imaju tu srecu da je u Jagodini trenutno biznis no.1(ne po zaradi,vec po popularnosti)ulaganje u izgradnju stambeno-poslovnih objekata(aka mini-zgrada).Tako da za stare porodichne kuce i placeve oko istih,danas ljudi dobijaju i po 2 stana i lokala kao nadoknadu,shto je sasvim dovaljno da se trajno sasvim pristojno obezbedi jedna prosechna chetvorochlana porodica.

Druga pogodnost oko ove masovne pojave novogradnje,jeste u tome shto ce cene kvadrata neminovno pasti usled ogromne razlike u odnosu broj stanova-broj mladih parova,gde se dolazi u situaciju da bukvalno nece bite ljudi da kupe tolike stanove,a chak i da ima zainteresovanih opet se postavlja pitanje novca.

Eto sada mojoj babi nude upravo dva stana i lokala za njenu staru kucu u centru grada,od kojih bi ja sigruno dobio po stan i lokal(ostalo nek dele sestre ipak ce one da se udomace kod nekog :)),shto mislim da je uz posao profesora Istorije sasvim dovaljno sa samostalan zivot dok ne stigne vreme za zenidbu :)

ps.Ovo je ipak samo neka idelana verzija moje budocnusti.Kakve sam srece dosad bio,znam da nikako ne moze biti ovako :(

Edited by Savkeeeeeee...e!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre nekih pola godine osetio tu frku oko osamostaljenja. Imam 20 godina, i kad pogledam, celu gimnaziju sam se zajebavao. Nije mi palo na pamet da uzmem nesto da radim, sljakam. Dobro, uzeo sam ukupno 1200 dinara sa War3 turnira, ali sam zato potrosio 60 puta vise na istu stvar =)

Pitajte vase matorce, moji su u mojim godinama radili u omladisnkim organizacijama. Bez blama, premestas gajbice, ali te zato plate. Mozes od svojih para da platis devojci pice, kupis pivo sebi itd.

Ja spadam u onu grupu ljudi koja misli da u Srbiji ima posla i para, samo moras da se iscimas kao guzica. Kao pretpostavku uzimam da imas makar neko znanje.

Evo npr. ja. Engleski jezik mi je nekako oduvek isao od ruke, ucio sam ga kao mali. Onda sam, kao i vecina vas, problejao XY sati ispred kompa i igara i odatle imam neverovatan fond reci.

A da li sam se ikad iscimao, pokusao da predajem engleski? Nisam.

Da, ono po gajbama, ucis decu iz osnovne present simple tense i present perfect! 600 kinti po casu najmanje, mozda bi na pocetku morao da puknes neku lovu za kurs-dva, cisto da imas cagu da pokazes ljudima. Eto ideje koja nikad nije ostvarena...

Sad ako je neko procitao sve ovo, nek pogleda u sebi, mora da ima neko znanje u sebi koje moze da unovci. Mora! To je, po meni, kapitalizam. Unovcavanje sopstvenog znanja.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

verovao ili ne sve sam procitao i odlicno je :))))

ty... i gz za izdrzljivost... sad sam i ja procitao... mrzi me da editujem greske :)))

p.s. beograd je najbolje mesto na planeti ako imas novca ;) tako da sam pristalica one struje: odem negde naradim se kao konj i znam zasto sam radio... a onda se vratim ovde da iskuliram... jer ja nisam ni finac ni japanac vec srbin... i nedostajace mi sve ukljucujuci grafit "kifle Z dzemom" :))

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

^Totalno si upravu za ovo,evo ja 3 godine za redom obecavam sebi da cu preko leta da potrazim neku fizikaliju da skupim pare za more,a shta radim umesto toga?Svako veche sam treshten pijan i ustajem u 4 popodene :(

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

...

BRAVO!

bice bolje. ipak je TRANZICIJA u toku, prvobitna akumulacija kapitala. znate ono "da sve pare sveta skupis na gomilu i svima ravnomerno podelis, za pola sata imao bi milijardere i sirotinju"...

jbg, ko prezivi pricace. i nije sve u parama, mnogi od nas ce postati gubitnici tranzicije iz JetSetove price. neki su vec prosli gore od toga. i to ne samo zbog para, vec zbog nenormalnih okolnosti u kojima smo morali da odrastamo. tako je, sta da se radi, pazite sta zelite, mozda vam se i ostvari... imao pa nemao, zaboravi sve sto su te ucili, BASIC je davno zastareo... drzava pa drzava... NEMA vise drzave, nismo je hteli, samo $ je ostao, kupili smo tu pricu.

ipak, bice bolje. najcrnje je proslo, samo tek sada postajemo svesni koliko smo mnogo platili za koliko malo. secam se kako sam mom ocu u leto 2000. objasnjavao da cemo tek da najebemo, da cemo tek sad da nam stigne CEO racun. i ja sam hteo taj racun, znao sam da imam dovoljno da ga pokrijem. i pokrio sam ga. ali mnogi nisu. u ekonomskoj teoriji se to zove "problem asimetricnih informacija".

Igor je lepo objasnio oko kredita. skupi? skupo je samo ono sto ne mozes da platis, a to je tvoja krivica, zar ne? znam da nije, ali je TAKO. ko te jebe, nema simpatije za nesposobne u ovoj prici. nisi nesposoban? dokazi, mamicu ti jebem, jos zivis sa roditeljima? ... nisi ti kriv? ... ma idi zali se nekom drugom, ja idem sad mojim novim kolima, u kojima tresti Goga, u veselu buducnost, ja sam uspeo, a ti placi. surovo? ma nemoj... zar nisi cuo da su komunisti govorili kako je kapitalizam surov? bezao si sa casova? ponavljaj, ko te jebe...

tuga, ali tako je.

sad je mnogo bolje nego pre 5 godina. za 5 ce biti jos bolje. a ko prezivi dotle, pricace. ko ne prezivi... jbg...

treba naci krivca iz JetSetove price. NIKAD NE LAZI SEBE. bori se za sebe i za one koji se bore za tebe. drz'te se junaci, ide juris neprijatelja...

:*

[:(]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Sainte ne iznajmljuj stan!!

Ako oces javi se da ti objasnim racunicu.

Jeftinije je placati kredit, plus stan ostaje tebi.

Ako nisi priijavljen na tu platu i to je prepreka, opet postoji resenje koji i ja planiram u slucaju da ne uspe trenutni plan :)

Samo jednu stvar se ne slazem sa Draskom, sranje tek sledi, najzesci udar nas ceka. Otpustanja braco, bice skandal.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Samo jednu stvar se ne slazem sa Draskom, sranje tek sledi, najzesci udar nas ceka. Otpustanja braco, bice skandal.

drz'te se junaci, ide juris neprijatelja...

[;)]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Samo jednu stvar se ne slazem sa Draskom, sranje tek sledi, najzesci udar nas ceka. Otpustanja braco, bice skandal.

Sta je gore sama bura koja te zadesila na moru,kada se samo molis da prezivis dok te voda razbacuje po brodu, ili dan posle kada si ukapirao da su vam jedra pocepana kormilo polomljno camci za spasavanje busni i da ste ostali bez hrane ?

Link to comment
Share on other sites

@Ignis Dei to matooori :), koji optimizam to volim kad procitam!

@topic

Nije to toliko do drzave samo se treba potruditi, imam ja ortaka '86 god koji zivi sam, iznajmljuje garsonjeru 120e mesecno, jeste da ne studira, samo radi, al dobro :).

Edited by KingLui[FOG]

skipper.jpg

The only light at the end of the tunnel is light of upcoming train.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...