Jump to content

Lansirana Windows Vista


Gospodin

Recommended Posts

Posle skoro pet godina razvoja najusavršeniji proizvodi u istoriji Microsofta dolaze u prodavnice. Windows Vista i 2007 Microsoft Office System predstavljaju vrhunac truda i napora Microsoftovih razvojnih timova, ali i miliona beta testera i korisnika čija su zapažanja i radne navike implementirane u novi operativni sistem i paket za poslovnu produktivnost.

Ovo je prvi put da se posle 10 godina istovremeno promovišu dva strateška Microsoftova proizvoda i kao nikada do sada oni čine celinu koja će korisnicima doneti potpuno novo iskustvo u korišćenju računara, čineći njihov svakodnevni život i posao lakšim, bržim i lepšim“ samo je jedna od poruka koju je danas preneo glavni čovek Microsoft korporacije Bill Gates na promociji novih proizvoda koja se istovremeno odvijala u raznim delovima sveta.

Od današnjeg dana pet verzija Windows Vista operativnog sistema i osam izdanja verzije 2007 Microsoft Office sistema nalaze se u prodaji, kroz ponudu ovlašćenih Microsoftovih partnera. Lokalna zvanična promocija novog Windowsa i Officea, kao i novog Microsoft Exchange servera, zakazana je za 28. februar u Beogradu, a potom i na nizu događaja u gradovima širom Srbije.

izvor> Microsoft.com

Hated by some...Loved by few...Respected by all...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa znate kada je beta izalsla i oni kao uz vistu ti ne treba anti virus..to ti je najzasticeniji operativni sistem ne moze da se hackuje...

i mislim da su dali probu 3 dana ili tako nesto besplatno...

i neki hacker uspeo to da produzi na mesec dana kao da bi dao drugim hackerima sansu da ga crackuju...ono da radi 4 ever free...

lik je uradio za jedan dan....

i onda je Microsoft izjavio ali ovo je samo beta....

ovo je samo prica sad koliko ima istine...

I hope when I do die somebody has sense enough to just dump me in the river.Anything except sticking me in a goddam cemetery. People coming and putting a bunch of flowers on your stomach on Sunday.Who wants flowers when you're dead?

Link to comment
Share on other sites

ma to su neke patke sigurno ,bruka je to da se desi jednom ms!

I am the centre of this universe.The wind of time is blowing through me,and it's all moving relative to me, it's all a figment of my mind in a world that I've designed. I'm charged with cosmic energy. Has the world gone mad or is it me? I am the creator of this universe,and all that it was meant to be,so that we might learn to see.This foolishness that lives in us and stupidity that we must suss ! How to banish from our minds,if you call this living I must be blind.Ma ja sam puko!

Link to comment
Share on other sites

Svaki sistem ima rupu...

samo zavisi od stepena razjebanosti cija je kolika

Edited by Baalzamon

I hope when I do die somebody has sense enough to just dump me in the river.Anything except sticking me in a goddam cemetery. People coming and putting a bunch of flowers on your stomach on Sunday.Who wants flowers when you're dead?

Link to comment
Share on other sites

Jedno noob pitanje, ortak mi je narezao, pre nekih nedelju-dve, famoznu vistu, po ovome sto je vudu rekao kapiram da je to OEM verzija, e sad kako se to uklapa sa 5 sadasnjih verzija ? Ne mogu da izvalim koja je ova kod mene, jebeno ne pise nigde, a instalaciju ne mogu ni da pokrenem, bar ne dok ne oslobodim 15 giga na hardu [:)]

I uopste, jel se zna nesto o visti i kako radi, dal' da sledeci put kad mi se ujebe komp, instaliram ovo sto imam, il' da sacekam neke "bolje" verzije ?

Kapiram da je ovo drugo, al nije na odmet da pitam [:D]

:-)

Link to comment
Share on other sites

Jel se instalira kao i windows xp ?

koliko zuzima 16 giga ?

Cuo sam da minimum treba 512 rama jel tacno ?

jel ima virusa za vistu ?

Kakva je razlika medju verzijama , i koja je najbolja za obicnog kucnog korisnika , ili za gamere ^^ ?

Ako neko za odgovore neka napise , i sve sto ima vista .

Mrzi me da guglam .

THX

Link to comment
Share on other sites

Na Vistu treba preci za jedno godinu dana (mozda dve godine) kada se reshe dechije bolesti novog OS, izadje prvi service pack, svi budu imali 2 Gb RAM-a i pojave se prve igre za DX10. A sada Vistu mozete instalirati chisto iz radoznalosti :)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto dizete frku oko igranja, za ove moje tri nedelje iskustva vista se pokazala kao brza od xpa, jest da se nisam poptpuno prebacio posto ne mogu da nadjem sve drajvere za komponente, ali cim i sa time zavrse moj komp ce biti vista only [:)]

Ako mislite da ima neke frke sa kompatibilnoscu igara, pokrenuo sam sasvim normalno war3, homm5 i oblivion, sve radi kako sam i ocekivao. I jos mi se ne zagreva procesor toliko koliko pod xpom.

Link to comment
Share on other sites

Ne planiram ni da razmisljam o Visti najmanje godinu dana, i dok ne izadju Service Packovi i ti ostali dodaci. Onda mozda. Za sada mi XP radi kako treba, a i ne bih da mi se komp slogira jer ne zadovoljava minimalne vista zahteve.

btw, riba u jutarnjem programu je rekla da treba da kupimo original a ne pirata jer "videcete kada vam jednom nestanu svi vazni podaci kada vam budu najpotrebniji". :)

Link to comment
Share on other sites

Za sada mi XP radi kako treba, a i ne bih da mi se komp slogira jer ne zadovoljava minimalne vista zahteve.

Ovo sam i ja mislio, al radi sasvim zadovoljavajuce sa 1gb rama na procesoru od 2.8Ghz. Ukljuceni su svi specijalni efekti tipa onih elegantnih minimiziranja, fensi preklapanja i blendovanja prozora, itd. Barem po mojim utiscima, Aero interfejs je odradjen do jaja, sve je dostupno na 2-3 klika, a pritom i vizuelno izgleda stvarno impresivno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...