Jump to content

Nove zdravstvene knjizice


Recommended Posts

birokratija EU:

novine.jpg

[:D]

ne pomaze 200gr kafe :/

a glede nasih pionirskih pothvata u uvodjenju racunara u administraciju... svaka cast, prelazna ocena za trud :)

A posto se cuva kompatibilnost sa starim sistemom papirologija ce da ode jos par spratova u vis samo da se dokumentuju razlike :)

A za svaki slucaj sve sto stoji u 'tim elektronskim sokocalima' ce da se stampa :) Sva sreca pa celulozu za papir uvozimo ;)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Mnogo se muva sa zdravstvenim knjizicama. Pitajte jednog od eminentnijih clanova foruma koliko ih vazecih, potpuno legalno u ovom trenutku ima. Sve to bi trebalo da se eliminise, jednostavno, poslodavac ti platio doprinose, mozes da se lecis ili pucas pare. To povlaci kakav takav red u tom delu price, ali ce i dovesti do toga da ce radnici biti nadrkaniji prema poslodavcu sto se toga tice, cimati, gnjaviti, a verujem i prijavljivati inspekciji. Osvaja nas zapad. Bio je dobar drug Tito.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Mozda skrecem sa teme, ali mislim da nisam jedini

koji cini sledece...

Placam doprinose na zdravstvo a za sve idem privatno otkad znam za sebe.

Ne zato sto sam pun para, vec sto ne mogu

da gledam salterushe i penzionere koji su dosli da izmere pritisak

po domovima zdravlja. Niti imam vremena da kada hocu da vadim krv

da prvo idem po uput kod ovg kurte, pa na vadjenje krvi na drugi kraj grada

gde je u cekaonici sve puno hepatitis C komana.. itd..

Ma jos njih i Telekom da privatizuju i mirna Backa!

Link to comment
Share on other sites

meni se poliklinika u krunskoj pokazala jako lepo za neke obične stvari (odem ako me zakači malo zajebaniji grip, bio sam jednom sa nekom očnom infekcijom, i vadio sam uverenje za produženje dozvole). ako treba nešto ozbiljnije (što oni nemaju nego te šalju negde drugde), onda je izbor ili da čekaš par meseci i nerviraš se sa penzionerima i nadrkanim doktorima, ili da platiš.

ovi koji rade samo sa studentima su mnogo opušteniji. verovatno zato što im ne dolaze babe da izmere pritisak.

Link to comment
Share on other sites

Nije bruzhuj nego je opisao svakodnevnicu i neku zdravu pamet. Placash neshto, odesh do doce:"E jbg, nemamo zavoj, nemamo leba, nemamo kuracpalac i mani nas, sada je pish-push pauza svakih 5 min, pa ne mogu ja bash sad da radim, al' mogu da shtrajkujem i primam platu bez kritike."

Kenjate. I Nervozni i ti, preterujete.

Link to comment
Share on other sites

Nije bruzhuj nego je opisao svakodnevnicu i neku zdravu pamet. Placash neshto, odesh do doce:"E jbg, nemamo zavoj, nemamo leba, nemamo kuracpalac i mani nas, sada je pish-push pauza svakih 5 min, pa ne mogu ja bash sad da radim, al' mogu da shtrajkujem i primam platu bez kritike."

Sta seres bre ti ti mi znas bre zdrastvo nema leba da jede , naravno da nemaju zavoje and etc.. jedva plate da dobiju i nekada i i kasne ( ovo pricam za obicne doktore , specijaliste pedijatrije i med. sestre ) nemoj da mi pricas kada nemas blage i naravno i treba da strajkuju svi breee dok ne dobiju makar plate da mogu da prezive . Jel si mozda video uslove u kojima rade ( ne mislim na prti bg mada faka ) nego na manje gradove i prigradska naselja tako da plz nemoj sada ni da se javis jer nemas pojima.

PS: morao sam jel imam kod sebe 2 zdrastvena radnika u kuci i znam kako je . A sada za hirurge i stomatologe to je druga prica , oni mogu da nas kupe sa sve knjizicama :)

Da i jos nesto ko da od njih zavisi da li ce dobiti zavoje , vakcine , etc..

I zamisli da te na dan pregazi 100 pacijenata kako bi se ti osecao ? , da radis za 30000 ljadi da ti kurta i murta kaslje u lice pa brate nisu onu terminatoru da ne mogu da se razbole razmisli malo broo nemoj odma na zdrastvo ono te leci koliko moze kolko tolko .Kriva je drzava sto nam je takvo zdrastvo a ne tamo neki lekar , sestra ili ko zna ko.

Link to comment
Share on other sites

dobih i ja knjizicu pre neki dan...

ono, chipped i sve to..

sad da sam neki paranoik, pa da pocnem da se derem

I am not a number...

I am a free man !!

al necu, zato sto me zabole patka da lce neko da prati moja kretanja i slicna sranja...

i ako se to desava, sta ja mogu da uradim po tom pitanju, osim da se nerviram :P

e da.. poceo sam da pisem "patka" umesto "kurac".. to sam primetio.. moram da se vratim upotrebi izvorne reci pod hitno.. jes da vulgaris, al bolje oslikava [:D]

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

Sta seres bre ti ti mi znas bre zdrastvo nema leba da jede , naravno da nemaju zavoje and etc.. jedva plate da dobiju i nekada i i kasne ( ovo pricam za obicne doktore , specijaliste pedijatrije i med. sestre ) nemoj da mi pricas kada nemas blage i naravno i treba da strajkuju svi breee dok ne dobiju makar plate da mogu da prezive . Jel si mozda video uslove u kojima rade ( ne mislim na prti bg mada faka ) nego na manje gradove i prigradska naselja tako da plz nemoj sada ni da se javis jer nemas pojima.

PS: morao sam jel imam kod sebe 2 zdrastvena radnika u kuci i znam kako je . A sada za hirurge i stomatologe to je druga prica , oni mogu da nas kupe sa sve knjizicama :)

Da i jos nesto ko da od njih zavisi da li ce dobiti zavoje , vakcine , etc..

I zamisli da te na dan pregazi 100 pacijenata kako bi se ti osecao ? , da radis za 30000 ljadi da ti kurta i murta kaslje u lice pa brate nisu onu terminatoru da ne mogu da se razbole razmisli malo broo nemoj odma na zdrastvo ono te leci koliko moze kolko tolko .Kriva je drzava sto nam je takvo zdrastvo a ne tamo neki lekar , sestra ili ko zna ko.

Zar ti se ne cini, posle ovakvog posta, da je vreme za korenite promene u zdravstvu?

Pritom ne mislim na 1001. reformu zdr. sistema, jer bilo ih je dosta i nijedna nije urodila plodom.

Vec na lepo zdravu konkurenciju, da biras gde ces da se lecis za svoje pare,

a ne da odvajas svaki mesec u rupu bez dna i pomoci!

Kad odes kod privatnika, sacekaju te sa kaficom, zovu te kuci posle intervencije da pitaju kako si,

ne cekas u cekaonicama vec se zakazes telefonom kad ces da dodjes...itd..

Link to comment
Share on other sites

Naravno da sam za promene kao i iole svi normalni u zdrastvu i posteni naravno . Pa zar nije bolje napraviti zdrastvo makar priblizno privatnom jel to je i cilj jel tako ? A to da te zovu i caste kaficom to mozes da sanjas , njima je vazno samo da ti fixuje problem i cao i da uzme 10X puta veci kes , nego sto bi te kostalo u drzavnom . Pa sta ti mislis da su veci strucnjaci oni koju rade privatno <?? Nisu naravno samo oni imaju para puno , a u drzavnim nmaju a odrade isti posao pa su zato nervozni i sve im ide na kurac i potpuno ih razumem .Privatnici su ti ljudi koji su radili u drzavnim bolnicama itd.. pa su imali ideju tj imali su pocetni kapital n znam odake i krenuli upustolovinu zvanu aj da nalickam ordinaciju i da se sve sija i da za istu uslugi budem malo ljubazan i tako to i da uzmem 10X puta vise kesa . Njima je vazno samo da si ti zadovoljan i nista vise i da su ti odradili to sto si hteo i caos . Nece oni biti drugari sa tobom , ustvari bice dok imas kesa i to dosta :)))

Zato po mome je bolje da se ulaze u drzavno zdrastvoo jer je za siroke maseee , jer 80% ljudi nema leba da jede a to sto vi kazete brate minli idem kod privatnka to macku o rep , jer iz gore prilozenog ja mislim da sam u pravu da trba ulagati u drzavno zdrasto . Smatram da covek sa iole mozga bi doveo svoje misljenje ako ne na isto bar na priblizno .

PS: Jer sta ce ti pareee i 100000000000000000 ziliona Eura kada si bolestan , imas neizlcivu bolest ili slicno . ZDRAVLJE No.1 pa sve ostalo po meni. Sad po vama ne znam kako je ali bilo bi lepo i pozeljno da je ivama na prvom mestu zdravlje . pozz

Link to comment
Share on other sites

Brate, kontam ja da problem ne lezi u lekarima, vec u drzavnim

funkcionerima i direktorima zdr. ustanova koji tim parama raspolazu.

Ali to me bre ne zanima, ja hocu za svoje pare adekvatnu uslugu

a ne opravdanja.

Dosada smo bili svedoci da je ulaganje para u drz. zdr. i reforme jalov posao, a ti ako to ne vidis

onda ili dzaba diskutujemo ili se javljas iz Osla.

Edited by nervozni
Link to comment
Share on other sites

Heehehe iz holandije :))

Nego da to ces da dobijes kod privatnika naravno ali ti ja kazem 10 puta platis vise nego kod drzavnog , kod drzavnog samo vise cekas ^^ u tome je fora ali da kod nas trenutno privatnik ubija u bilo kom poslu u zdrastvu naravno nego ja pricam o necem uopstenom , to si upravu da za dobre pare hoces adekvatnu uslugu to se podrazumeva .

A te [are za ulaganja pa nisi dete znas i sam da je to pokupio neki veliki cika ili njih visee nema ni u od ulaganja u zdrasvo pre sve ga treba plate da su ima adekvane pa ce onda drugacija pesma da se peva . Dok nedodje dotle nema nista od zdrastva .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...