Jump to content

IZBORI, GLASANJE, danas.....


Recommended Posts

pojedinci iz bratunacke divizije su medju balijama prepoznali ljude koji su im poklali familije (to su im valjda bile bivse komsije ili tako nesto uglavnom znali su se) i tu su ih izveli i krenuli sa streljanjem.

Nisam siguran, ali mislim da ovo podleze pod ratni zlocin.

Cisto sa pravne tacke.

A sad jebi ga, ne moze se ratovati ispijajuci caj od kamilice, tako da je i pojam ratni zlocin glup kad malo covek razmisli.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dei je u pravu oko minimum jedne stvari, a to je da haški sud ne poštuje osnovne principe pravde. procesi su namešteni, dokazi u najboljem slučaju posredni, a za svedoke prihvataju likove koji su negde nešto načuli. blah, mrzi me da pišem više, kome nije jasno da je taj tribunal smejurija, možda ni ne treba da mu bude jasno?

Link to comment
Share on other sites

Kad god mi neko kazhe "moj bla bla je bio tamo, zna sigurno, rekao mi babo" ja se setim babe i dede koji su mi rekli da je svaki protestant 96/7, gde sam bio i ja, dobijao 50 maraka na dan da izadje na taj isti protest ...

Ostrashtjeni ljudi imaju tendenciju da izmishljaju stvari u svrhu potvrdjivanja neke apsolutne istine u koju veruju.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Kad god mi neko kazhe "moj bla bla je bio tamo, zna sigurno, rekao mi babo" ja se setim babe i dede koji su mi rekli da je svaki protestant 96/7, gde sam bio i ja, dobijao 50 maraka na dan da izadje na taj isti protest ...

Ostrashtjeni ljudi imaju tendenciju, kao militj recimo, da izmishljaju stvari u svrhu potvrdjivanja neke apsolutne istine u koju veruju.

nemam razloga da izmisljam jer me iskreno bole kurac da te ubedjujem u bilo sta, pricu mozes proveriti od bilo koga ko je bio na ratistu u bosni, primarno sam napisao zbog phobije i ramireza jer je njih interesovalo. kao sto znam tu pricu , znam i mnoge druge u kojima su bili mnogo veci zlocini a za koje javnost iz ovih ili onih razloga ne zna. meni ljudi ne mogu prodati pricu (nisam kao odredjenih 219k ljudi u ovoj zemlji) tek tako jer ih dosta lako citam i prilicno sam analitican i o svemu dobro promislim pre nego sto i sam to prihvatim. ali kao sto rekoh u jednom od prethodnih postova sa tobom se ne vredi "ubedjivati" jer ti neke stvari neces prihvatiti ma koliko cvrsto argumentovane one bile.

P.S. ja nisam ostrascen ja sam realan. pre ce biti da si ti ostrascen u svojoj "borbi" protiv svega i svacega.

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ne vredi se raspravljati Ramirez i Mohican imaju stav da su oni uvek u pravu i da je nemoguce da to sto su oni svojim razumom stvorili moze da bude netacno, ali upravo informacije koje su oni prikupljali su informacije koje je davao BBC, CNN i ostala instruirana propaganda.

ZOLA je lepo napisao sta je bilo i kako je bilo u Srebrenici i to je fakat, naravno niko ne zeli da se bakce sa time i da se uopste trudi da nekom dokaze nesto kada svi dobro znaju da Amerika moze da radi sta zeli.

Oni su kod nas gadjali civilne objekte, bacali bombe sa osiromasenim uraniumom, radili sta su hteli i to je sve bilo naravno ok, sto CNN to nije preneo, sto CNN ne prenosi koliku stetu su napravili i kako za to niko nece da plati otstetu.

Da ste ucili istoriju znali bi koliko su zlocina ovom narodu pocinile mnoge nacije a niko nikada ni za sta nije odgovarao, mi smo se uvek pravili fini a drugi su nas gazili zbog toga.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Zola je promislio neshto shto mu je pukovnik jna rekao i to mora da je istina

Dei zna da je to sto je zola rekao fakat zato sto ?

I onda se posle ne vredi raspravljati sa mnom i sa ramirezom?

Ok momci pobedili ste lol ....

Ja nisam tvrdio nishta osim shto polazim od chinjenice da su svi ljudi u osnovi isti nezavisno od rase, nacionalnosti, veroispovesti. To znachi ako postoji hrvat govnar postoji i srbin govnar. To shto je hrvat govnar pametniji od srbina govnara je ono shto mene smara u celoj toj prichi, a sa druge strane ste vi koji prichate kako su srbi nebeski narod. Stoga nije na meni da prezentujem dokaze, ja polazim od cinjenice da su svi isti i ne preferiram srbe ispred hrvata niti obrnuto. Na vama je da dokazete, ako to zhelite, zashto je, da budem bukvalan, srbin bolji od hrvata, a to do sad niste uradili posto su zoline teorije iste kao i svedocenja u hagu (ja sam CUO da su nekog ubili), a dei chak ni nema dokaze vetj iz njegovih usta u bozije ushi.

Znachi na vama je da prezentujete sluchaj ako vetj zelite da odbranite svoje tvrdnje. Shto znachi hard cold facts koje ja do sad nisam video, samo prazna naglabanja.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Zola je promislio neshto shto mu je pukovnik jna rekao i to mora da je istina

Dei zna da je to sto je zola rekao fakat zato sto ?

I onda se posle ne vredi raspravljati sa mnom i sa ramirezom?

Ok momci pobedili ste lol ....

Ja nisam tvrdio nishta osim shto polazim od chinjenice da su svi ljudi u osnovi isti nezavisno od rase, nacionalnosti, veroispovesti. To znachi ako postoji hrvat govnar postoji i srbin govnar. To shto je hrvat govnar pametniji od srbina govnara je ono shto mene smara u celoj toj prichi, a sa druge strane ste vi koji prichate kako su srbi nebeski narod. Stoga nije na meni da prezentujem dokaze, ja polazim od cinjenice da su svi isti i ne preferiram srbe ispred hrvata niti obrnuto. Na vama je da dokazete, ako to zhelite, zashto je, da budem bukvalan, srbin bolji od hrvata, a to do sad niste uradili posto su zoline teorije iste kao i svedocenja u hagu (ja sam CUO da su nekog ubili), a dei chak ni nema dokaze vetj iz njegovih usta u bozije ushi.

Znachi na vama je da prezentujete sluchaj ako vetj zelite da odbranite svoje tvrdnje. Shto znachi hard cold facts koje ja do sad nisam video, samo prazna naglabanja.

ne meni pukovnik jna to nije rekao, rekoh da mi je rekao ujak a ne deda :P. to mi je rekao covek koji je celo vreme rata bio komandir specijalne brigade, cija jedinica je slana gde su najveca ratna zarista, da bi posle rata mahom postali ratkovo/radovanovo obezbedjenje. to je covek kome je posle rata ponudjena pozicija nacelnika DB RS ali na istu nije mogao otici jer je postojala mogucnost da ga trazi hag.

ja verujem coveku koji je moj ujak, nikada me u zivotu nije slagao i od njega sam cuo i mnoge price o pravim zlocinima gde su ubijana deca, zene itd. potvrdu te price sam cuo mnogo puta. a ti verujes cedi ? o cemu mi pricamo ? ja ako za nekoga garantujem da prica istinu znaci da sam spreman da dam ruku za to, za sta i koga ti u zivotu mozes da garantujes? mislim da i sam znas da ne postujem da bih postovao i da mi seva paja za broj postovo ili ko sta misli o meni, sta o kome mislim takodje mi nije problem da mu kazem u lice ko god da je u pitanju te da sam prilicno iskren. stoga sam i rekao da me bole kurac da te ubedjujem u bilo sta jer mislim da ti svoje misljenje neces promeniti ali tebe niti bilo koga drugog nisam nazvao lazovom. te bi stoga molio i ja tebe i ostale da ni mene ne nazivaju tako niti ljude na koje se pozivam jer ja sta kazem u zivotu uvek stojim iza toga.

i opet lupas vadeci stvari iz konteksta i menjajuci temu. gde sam ja rekao da smo nebeski narod ? gde sam rekao da smo bolji od hrvata, eskima, finaca ? sve sto sam rekao je da si progutao pricu koja ti je servirana i za koju ne zelis da prihvatis istinu te sam ti i naveo cinjenice kako se i sta desilo. sve sto sam ja rekao je da je srpski narod satanizovan i predstavljen kao koljacka nacija dok su svi ostali kao bili jadne i nevine zrtve sto je daleko od istine. sve sto sam rekao predstavlja borbu protiv lazi koje su nametnute nasem narodu, ali kao sto sam vec rekao u nekom od prethodnih postova ti ces samo izvuce reci iz konteksta, deformisati temu, i napraviti neke "zakljucke". ja nisam cuo da su nekoga ubili, zaklali itd, ja sam svojim ocima video zaklane ljude. isto tako znam i ljude koji su klali druge strane. svaka medalja ima dve strane i treba ih obe sagledati pre nego sto se donese neki zakljucak. i upravo ono sto si ranije kenjao o "slobinim" pristalicama nekada sa ispranim mozgovima koji nece ni da saslusaju ni da razmisle o drugim mogucnostima predstavljas ti danas sa svojim stavovima.

apropo hard cool facts, koje ti imas da das osim sta si CUO na cnn, bbc, b92 ? o cemu ti pricas ? za stvari koje druge pricaju moraju da ti donesu audio/video snimke ? dok su tvoje reci iz bozjih usta jer si ti tako cuo ? ako zelis da vodis normalnu pricu budi dosledan i pravedan prema svim stranama u njoj jer bi trebalo da kriterijumi za sve budu isti zar ne ? sta od tvoje price nije prazno naglabanje ?

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Zola je promislio neshto shto mu je pukovnik jna rekao i to mora da je istina

Dei zna da je to sto je zola rekao fakat zato sto ?

Je Deijev stric bio general pukovnik, te zna sta se dogadjalo i veoma je dobro obavesten o svemu sto se desavalo tamo.

Ja nisam tvrdio nishta osim shto polazim od chinjenice da su svi ljudi u osnovi isti nezavisno od rase, nacionalnosti, veroispovesti. To znachi ako postoji hrvat govnar postoji i srbin govnar. To shto je hrvat govnar pametniji od srbina govnara je ono shto mene smara u celoj toj prichi, a sa druge strane ste vi koji prichate kako su srbi nebeski narod. Stoga nije na meni da prezentujem dokaze, ja polazim od cinjenice da su svi isti i ne preferiram srbe ispred hrvata niti obrnuto. Na vama je da dokazete, ako to zhelite, zashto je, da budem bukvalan, srbin bolji od hrvata, a to do sad niste uradili posto su zoline teorije iste kao i svedocenja u hagu (ja sam CUO da su nekog ubili), a dei chak ni nema dokaze vetj iz njegovih usta u bozije ushi.

Quotuj gde je bilo ko od nas rekao da su Srbi nebeski narod, ja sam samo govorio da su veliki zlocini pocinjeni ovom narodu za koje niko ne odgovara a mi odgovaramo i za one stvari koje nismo pocinili.

Sa tobom je debata nemoguca jer jednostavno ne zelis da shvatis da nisi u pravu, tvoj ego je prejak da bi prihvatio da za nesto nisi u pravu i da nesto ne znas, kapiram da ti se niko nije zamerao tokom zivota jer bi ti uvek istrajao da pljujes po drugom, te su svi ostali popustali tebi a ti si uvek mislio da si ti pobednik.

Naravno ja ti dajem prijateljski savet da to promenis kod sebe, to je veliki problem.

Znachi na vama je da prezentujete sluchaj ako vetj zelite da odbranite svoje tvrdnje. Shto znachi hard cold facts koje ja do sad nisam video, samo prazna naglabanja.

Vidim ti si prezentirao hard cold facts, ovo sto je Zola rekao jesu hard cold facts jer je iskaz svedoka, da ne kazem da sam istu pricu cuo na jos nekoliko strana od ljudi koji su bili dole, pa onda imas i mog strica koji je bio general-pukovnik i koji me ne bi lagao, niti ima razloga za to, rekao mi je ono sta se desavalo i to sam ja rekao ovde.

Ali ja razumem da ti vise znas od ljudi iz naseg vojnog vrha.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

bitno je.

bitno je znati istinu, bez obzira sto trenutno ne mozemo nista da uradimo. jer, sve se uvek vrati na mesto. nikad se istorija o jednom periodu nije pisala neposredno posle tog perioda, vec tokom narednih decenija. to se zove istorijska distanca. i bas zato je bitno znati istinu, a ne misliti da je istina neprijateljska propaganda.

Mohi, niko od nas ovde ne lupeta zato sto ima viska vremena. svako od nas ovde zna nesto beyond any doubt i stalo mu je da posebno to naglasi. ne vidim zasto bi ti vise verovao Kristian Amanpur ili Vesni Kovacevic Vuco nego bilo kome od nas. a tvrdim da vise znamo od pomenutih, zapravo one NISTA ne znaju.

drugari stranci su mi pricali kako se izvestavalo iz rata u BiH. dok su sedeli u hotelu u Sarajevu i dokoni ispijali viskije, na vrtoglavim dnevnicama jer je to bilo "ratno podrucje", smisljali su vesti i odlazili par ulica dalje da slikama potkrepe gotovu pricu. jedino pravilo je bilo da su Srbi krivi za sve. tako su cak snimali srpske zrtve pripisujuci ih srpskim zverstvima.

jadno je sve to, ali je lakse verovati sarenom, modernom CNN-u i BBC-u, nego nekim nezanimljivim ljudima po marginama drustva.

e pa istina ne zavisi od toga koliko je izreklamirana. na svu srecu. i zato ce isplivati na videlo, vec isplivava, i to SAMO zahvaljujuci ljudima koji nisu pristali da pojedu govno i da priznaju da je crno belo zbog nekih sarenih laza koje su im ponudjene.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ono sto je nama ovde pitanje opstanka, nekom tamo daleko, ko odlucuje je samo smaranje pre dorucka. stvari su u stvari mnogo jednostavnioje nego sto izgledaju.

nasi kljucni neprijatelji, oni posveceni, se mere desetinama, ne vise od 100-tinak. ogromna vecina nisu neprijatelji nego ovce koje ne razmisljaju ili ljudi koje prosto boli uvo sta je istina i samo bi da preguraju dan u dosadnoj administraciji.

onda dobijes ovo gde smo sada. dobijes ovaj limbo u koji su nas stavile Zapadne sile po zavrsetku Hladnog rata. dobijes nelogicne zahteve i neverovatna objasnjenja. tretiraju te kao nekog ko nema pravo ni na sta.

verujte mi da mozemo da okrenemo situaciju u nasu korist u jako kratkom roku i to na svim poljima. i to samo zato sto je istina nemerljivo puta jaca od lazi. lazi stvarane milionima dolara i ogromnim naporom tokom 15 godina se trenutno rasprsnu pod samo jednim napadom istine. nesto se vec i vidi od tog napredka. samo ne treba ocajavati i biti defetistican. vreme radi za nas. zato neprijatelji i hoce da nas zbrzaju.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

silno ovaj silno gresis dei... onomad kada smo imali nicim izazvanu pedersku temu na random topicu mohi je odustao... ne od svojih stavova pretpostavljam, ali zasigurno od ispravljanja krive drine... e sad znam da to nije pohvalno za mene, ali istine radi, ispao je pametniji... ukoliko za aksiom uzmemo da pametniji popusta... :)))

p.s. evo mi "mutavi" dss-ovci da oplemenimo temu... sta se dobije kad se kostunica okupa??? prljava voda i cist radikal... ;)

Edited by JetSet

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

ja verujem coveku koji je moj ujak, nikada me u zivotu nije slagao i od njega sam cuo i mnoge price o pravim zlocinima gde su ubijana deca, zene itd. potvrdu te price sam cuo mnogo puta. a ti verujes cedi ? o cemu mi pricamo ? ja ako za nekoga garantujem da prica istinu znaci da sam spreman da dam ruku za to, za sta i koga ti u zivotu mozes da garantujes? mislim da i sam znas da ne postujem da bih postovao i da mi seva paja za broj postovo ili ko sta misli o meni, sta o kome mislim takodje mi nije problem da mu kazem u lice ko god da je u pitanju te da sam prilicno iskren. stoga sam i rekao da me bole kurac da te ubedjujem u bilo sta jer mislim da ti svoje misljenje neces promeniti ali tebe niti bilo koga drugog nisam nazvao lazovom. te bi stoga molio i ja tebe i ostale da ni mene ne nazivaju tako niti ljude na koje se pozivam jer ja sta kazem u zivotu uvek stojim iza toga.

i opet lupas vadeci stvari iz konteksta i menjajuci temu. gde sam ja rekao da smo nebeski narod ? gde sam rekao da smo bolji od hrvata, eskima, finaca ? sve sto sam rekao je da si progutao pricu koja ti je servirana i za koju ne zelis da prihvatis istinu te sam ti i naveo cinjenice kako se i sta desilo. sve sto sam ja rekao je da je srpski narod satanizovan i predstavljen kao koljacka nacija dok su svi ostali kao bili jadne i nevine zrtve sto je daleko od istine. sve sto sam rekao predstavlja borbu protiv lazi koje su nametnute nasem narodu, ali kao sto sam vec rekao u nekom od prethodnih postova ti ces samo izvuce reci iz konteksta, deformisati temu, i napraviti neke "zakljucke". ja nisam cuo da su nekoga ubili, zaklali itd, ja sam svojim ocima video zaklane ljude. isto tako znam i ljude koji su klali druge strane. svaka medalja ima dve strane i treba ih obe sagledati pre nego sto se donese neki zakljucak. i upravo ono sto si ranije kenjao o "slobinim" pristalicama nekada sa ispranim mozgovima koji nece ni da saslusaju ni da razmisle o drugim mogucnostima predstavljas ti danas sa svojim stavovima.

apropo hard cool facts, koje ti imas da das osim sta si CUO na cnn, bbc, b92 ? o cemu ti pricas ? za stvari koje druge pricaju moraju da ti donesu audio/video snimke ? dok su tvoje reci iz bozjih usta jer si ti tako cuo ? ako zelis da vodis normalnu pricu budi dosledan i pravedan prema svim stranama u njoj jer bi trebalo da kriterijumi za sve budu isti zar ne ? sta od tvoje price nije prazno naglabanje ?

Eto ja ne verujem ni pishljiva boba (kad moram tako da opishem) tvom stricu, a i malo kome na tu tematiku kad smo vetj kod toga. Zashto? Zabole me da objasnjavam, jer ako je vama iole stalo da razmislite bitje vam jasno. Znachi da pojasnim posto vidim ukljucujete mozak samo da se ne ugasi, ne verujem cnnu nista vise nego zolinom stricu, a i obrnuto. Kapirash dei? Ili si skapirao to josh davno ali si odlucio da ignorises delove teksta koje ne pojmish? Btw zola video si? Shta si video? Kad? Gde?

Je Deijev stric bio general pukovnik, te zna sta se dogadjalo i veoma je dobro obavesten o svemu sto se desavalo tamo.

Quotuj gde je bilo ko od nas rekao da su Srbi nebeski narod, ja sam samo govorio da su veliki zlocini pocinjeni ovom narodu za koje niko ne odgovara a mi odgovaramo i za one stvari koje nismo pocinili.

Ali ja razumem da ti vise znas od ljudi iz naseg vojnog vrha.

Ih kolku rodbinu imash jebote ... i opet isto ide, naveo sam vam primer gore zashto ne verujem tim rekla kazala. Verujem da na klanrur.HR postoji neki KAJrektum ciji je stric bio general pukovnik i zna za sigurno ko je shta radio ali mali problem je shto je to obrnuto simetrichno u odnosu na prichu tvog strica.

Vash izbor kome tjete da verujete ali to sigurno nije moj. Da opet pojasnim dajrektumu NISTA VISE NE VERUJEM TVOM BABU NEGO CNNU I NISTA VISE NE VERUJEM CNNU NEGO TVOM BABU ... Zamisli? A zashto je to tako? Pa zato shto sam odrastao u ovoj divnoj zemlji gde svako ima svoju teoriju kako se sta desilo i svoju teoriju zavere itd itd. Ne verujem nikome i zabole me za ta kenjanja. Verovatju ako vidim dokaze. Znachi kao sto je oboren JEDAN f117 i ima slika ostataka olupine i to je obljavljeno i u to verujem. Ne verujem da je oboreno vise f117ica zato sto je neciji deda video kako se isti rushi u neku od okolnih zemalja koje su to zatashkale i ne verujem da je srusheno 150 americhkih lovaca jer nema dokaza (da ima svi bi potrchali da slikaju to itd itd kao sto su za f117) i svi su se tobozh srushili van nashe teritorije.

Mohi, niko od nas ovde ne lupeta zato sto ima viska vremena. svako od nas ovde zna nesto beyond any doubt i stalo mu je da posebno to naglasi. ne vidim zasto bi ti vise verovao Kristian Amanpur ili Vesni Kovacevic Vuco nego bilo kome od nas. a tvrdim da vise znamo od pomenutih, zapravo one NISTA ne znaju.

drugari stranci su mi pricali kako se izvestavalo iz rata u BiH. dok su sedeli u hotelu u Sarajevu i dokoni ispijali viskije, na vrtoglavim dnevnicama jer je to bilo "ratno podrucje", smisljali su vesti i odlazili par ulica dalje da slikama potkrepe gotovu pricu. jedino pravilo je bilo da su Srbi krivi za sve. tako su cak snimali srpske zrtve pripisujuci ih srpskim zverstvima.

jadno je sve to, ali je lakse verovati sarenom, modernom CNN-u i BBC-u, nego nekim nezanimljivim ljudima po marginama drustva.

e pa istina ne zavisi od toga koliko je izreklamirana. na svu srecu. i zato ce isplivati na videlo, vec isplivava, i to SAMO zahvaljujuci ljudima koji nisu pristali da pojedu govno i da priznaju da je crno belo zbog nekih sarenih laza koje su im ponudjene.

Drale naslushao sam se ja tih beyond any doubd pricha isuvishe u zhivotu zato u iste i ne verujem vishe. Znachi izgubili smo rat, normalan tok dogadjaja je da smo mi bad guys. Hotjete da dokazete suprotno? Slobodno, ja ne mislim da smo mi ishta vishe bad guys od ostalih ali me zabole da to dokazujem. Ako je vama stalo eto imate ceo zhivot pred vama za to. Imacemo tu etiketu nad glavom josh jako dugo kao sto nemci imaju, jbg naucio sam da zhivim sa time.

Znachi da sumiram (inace sumiram zbog deija zato sto je ochigledno malouman pa moram)

Ne mislim da smo mi gori od drugih ali nismo ni bolji. Svidja mi se shto ste se uhvatili za to nebeski narod, govori o vashoj sposobnosti shvatanja sushtine.

Ajmo josh jednom da sumiram ako deija mozhda boli glava pa nije ni ovo gore skapirao:

NE VERUJEM CNNU I NE MISLIM DA SMO MI ISHTA GORI OD DRUIH UCHESNIKA U TOM RATU ALI SE JA NE LOZHIM DA NESHTO DOKAZUJEM TU VETJ SE VI LOZHITE STOGA VI PREZENTUJTE DOKAZE.

I tako ja tju chitati sad sta vi pisete ovde pa ako se pojavi neki dokaz saznatju sushtinu stvari ali postovati netju vishe posto nema poente, svi postovi na ovom topiku su mi identichni.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ahahaha mohi prevazishao si sada samog sebe. samo mi jedna stvar nije jasna. jel ti informacije dobijash preko dreda direktno iz limba istinitih informacija ? jel koristish zato specijalni sapun da sprechish da ti neko poshalje uhakovane podatke :)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

al' stvarno, neverovatno koliko me podsecas na jednog mog ortaka, koji je isto tako nadmen kao ti

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

aj i ja da dodam to da nikad nisam rekao, i zaista sam u rebusu... odakle vama da ja i mohi verujemo kvachevitj-vucho/cnn-u/kristian amanpur/kome god sa tv-a, vishe ili manje nego tim, rekla-kazala, prichama?

i bezveze mi da budem drveni advokat tjebetu ali kakva crna nadmenost. jednostavno mu puca kurac da iznova slusha iste priche koje slusha kroz celu mladost provedenu ovde.

i ja isto osetim poriv da se svadjam kad chujem da neko hvali "ratnog heroja". u ratu nema jebenih heroja i tachka (u stvari ima ih, ali to nikako nisu ljudi na koje vi misite, i nikako nisu zasluzhili epitet heroja radetji ono shto vi mislite da su radili. ta tachka je tu da bih naglasio da ne dajem 2 pare na vashe heroje)

Link to comment
Share on other sites

manje hejta inache.........

post-21346-1166207474_thumb.jpg

ovo je za tri bambija... hvala matori na ovome... VRH

stop stop stop stop stop stop...

R A T K O M L A D I C

toma: imam rec od cetiri slova OTAC...

voditeljka: zao nam je tomo... nemamo ponudjeno slovo C... karla vasa rec???

karla: hag...

voditeljka: i poeni idu karli...

p.s. u sledecoj epizodi djelic i dinkic igraju cuvenu igru KASA... ne jozef kasa... vec fiskalna kasa... gledali ste svi, znate o cemu pricam... ;)

jebem se u pedu za sitne pare

javite se mom makrou kaliju

cali = ghettopimp

aleluja barkase, aleluja!

Link to comment
Share on other sites

Podjimo od istorije. Istorija je bitna zbog toga sto se na osnovu nje moze uciti na greskama, kao osnovnom principu ucenja kod svih oblika zivota. S obzriom da je covek evolutivno najnaprednija jedinka, on osim ovog nacina ucenja ima jos sijaset drugih. Takodje, istorija je bitna zbog toga sto je duboko ukorenjena u kolektivnom nesvesnom, zajedno sa jos nekim stvarima. Samim tim, veoma je pogresno negirati istoriju jer je to negiranje samog sebe i negiranje drustva u kome zivimo. To sto "istoriju pisu pobednici" je samo izgovor za "lose djake", odnosno za ljude kojima je lakse da procitaju nekoliko novinskih clanaka i da u njih veruju, nego da odu u arhiv/biblioteku i prodru u sustinu.

Dobro, mozhda sam se loshe izrazio ili si loshe shvatio. Nije bila poenta detaljisati oko shta je istorija, chemu sluzhi i kako se tumachi, ali ajde. To shto si rekao stoji.

Moja primedba je bila da su ovakva ponashanja (ostrashcena, sa se emocijama koje je chije i od kada), u slichnim (ne istim vec slichnim) uslovima, pokazali kao pogubni.

Znachi, primedba je bila da se upravo pogleda u proshlost i uvide slichne situacije i ishodi, pa neka pojedinac shto bolje predvidi tok deshavanja u ovakvoj situaciji, jer istorija upravo to i pruzha.

Patriotizam je pre svega ljubav prema necemu sto je tvoje. Pojam i jeste nastao iz osecanja pripadnosti porodici, koja je, slozicemo se, osnova bilo kog drustva. Dakle, jedno potpuno normalno i prirodno osecanje koje ima svaki covek i koje ne poseduje ama bas ni jednu jedinu losu stranu. Cak bih rekao da se ovim pojmom ne manipulise cak ni u politici.

E sad da se prepiremo koja je definicija verodostojnija nema svrhe. Ono shto si izostavi su dva elementa. Prvi je rech koja se javlja u vecini definicija i lako je uochljiva, a to je "zhrtva" za ono shto pojedniac smatra "svojim". E sad, koliko je to loshe ako kazhemo da si izostavio i faktor realnosti. Gde je neshto lichno tu ima i emocija. Emocije i razum nisu ista podloga za donoshenje reshenja. Kao i vecina, a Drashko to dobro ilustruje, svi polaze da je nashe drushtvo obrazovano (prichamo o nashem drushtvu i nema potrebe za poredjenjima dei), odluke donosi na shto objektivniji nachin, sistem funkcionishe (pochevshi od obrazovanja) itd. Inache, ne znam da li je u okviru ovog topika, ali si pomenuo kako je lako manipulisati narodom i zashto. Delom se upravo na to i oslanjam.

Slozhicesh se da smo daleko od prihvatljivog nivoa. Nije problem u Drashku, niti u ljudima kao shto su on (znam ih par lichno), problem je shto do tog nivoa treba doci razumom, uchenjem, razvijanjem, slushanjem i slichno (jednom rechju kultura). E sad, isto shto sam rekao za nacionalizam vazhi, ali duplo vazhi, bash zbog te rechi "zrtva", jer zamisli narod sa odredjenim drushtvenim hendikepima (nema ih potrebe nabrajati, poznati su ti), plus emocije (to je nashe pre sveta!) i famozna zhrtva (mozhe biti bilo shta jelte, uglavnom kroz istoriju bude neshto negativno), shta dobijash?

Slazhem se ja da je to definicija - tumachenje, to josh ne znachi da funkcionishe tj. radi kako je napisano (secash se teorije praznih stomaka).

Nacionalizam je ovde najkriticniji pojam posto se njime ocigledno najlakse manipulise, a nastao je, istorijski gledano, juce, zapravo u francuskoj revoluciji. Nacionalizam je logicni sled desavanja kroz istoriju, bilo je samo pitanje vremena kada ce se spojiti pojmovi naroda i drzave i nacionalnog interesa. Ako se ponovo pogleda istorija (koja je kao sto vidimo neophodna) svet koji danas poznajemo u smislu drzava i njihovih jasno odredjenih granica, nastao je posle francuske revolucije, kada "narod" dolazi na vlast. Mi sada zivimo u tom svetu. Da li se neko oseca nacionalistom ili ne, nebitno je, ali veoma je bitno za one koji su na vlasti jer ono sta je kljuc nacionalizma je nacionalni interes. Svaka zemlja to ima. Neke su ga odredile lose, neke dobro. Ali nacionalizam nije nista negativno jer predstavlja patriotizam prenet na narod. Naravno, kako to obicno biva "u ime naroda" se moze svasta raditi, pa tako i manipulisati pojmovima do te mere da mozes javno da kazes kako si "nacionalista" i kako je to odlicno, a drugome da veoma pogrdno kazes da je "nacionalista" i da je to lose. Prosto je fascinantno kako je jedan pojam toliko uspeo da bude dihotoman.

I opet, postoje vishe vrsta nacionalizma i patriotizma, pasivniji ili agresivniji oblici. Nije nacionalizam samo nacionalizam. Vec sam pomenuo, nije problem u nacionalizmu, problem je u temeljima drushtva na kojima se isti gradi. Koliko je verovatno u ovako heterogenom drushtvu da svi jednako vole i svoje i "nashe" i ni jednom momenta ne nametnu u tim emocijama znak vece ili manje. Nemoguce. Ako i kazhu "moje bolje od tog i tog", kako ce to izraziti? Kroz rechi? Vandalizam? Rat? Primedbu?

I dobar primer ti je upravo na ekranu, ZOLA. Mozhda greshim ili sam loshe shvatio choveka, ali njega interesuju samo Srbi. To je lepo, u crno-belom svetu. U ratu su uchestvovali i druge nacionalnosti na "nashoj" strani, shto i nije nemoguce jelte, ne zovu u vojsku samo Srbe. I cela stvar se komplikuje. E to je realnost. I tu smatram da nema mesta hepo-rechima kao shto su "zhrtva" ili bilo shta emotivno.

Link to comment
Share on other sites

"The topic that refused to die"

@Topic: kolosalno me smara da se ukljucujem u diskusiju te cu samo odgovoriti drasku na post od pre par strana.

i pored sve jedinstvenosti, oni koji su ubijali zene, decu i starce i zlostavljali bilo koga treba osuditi na po 20 do 40 godina. ne postoji nista toliko jedinstveno da moze da opravda takva zverstva.

hvala matori to je sve sto sam hteo da cujem ovde. da se za zlocin ide na letovanje u nasim lepim kazneno-popravnim zaBodima i da ne postoji bilo kakva prica koja to moze da promeni. Ni "nacionalna" ni "prakticna" ni "demokratska". Navodnici su razumljivi

Inace odakle ti ideja da sam ja hipik? Sta su onda Mohi i Ramirez? Podeljeno bozanstvo svetskog mira zarobljeno u telima smrtnika? [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Odmorite malo, treba da se odmorimo od politike do novog topica kad se napravi vlada :D

@off-topic

Zapravo imacemo o cemu da razgovaramo vec 2. Februara :)

Najbolji smo pod pritiskom, verujem da ce, sta god pise u tom komadu papira za koji Voja nije ovlascen da ga procita, svako od nas imati nov, divalj i jedinstven pogled na situaciju, uzroke i sta dalje ciniti [:D]

@way-off-topic (unosimo

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...