Jump to content

IZBORI, GLASANJE, danas.....


Recommended Posts

  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A drugo, od kad spashavanje jednog zivota daje nekom pravo da uzme drugi zhivot?

od trenutka kad je policajac u americkom filmu prvi put upucao negativca da bi spasio nevinu zrtvu. mozda i ranije, ali od tad - 100%!

edit>

on topic:

Nemanja, ISKRENO bih voleo da zivim u tvom svetu, makar nedelju dana. da zajedno odemo na miting u Vasingtonu sa Dzejn Fondom, Son Penom i ostalima, da se napusimo kao crnci i zagrljeni i uplakani pevamo "Give peace a chance" sa jos 100.000 ljudi...

ali, gradjanski rat u BiH je jedinstvena tarapana. 3 strane FFA do 21 fraga.

i pored sve jedinstvenosti, oni koji su ubijali zene, decu i starce i zlostavljali bilo koga treba osuditi na po 20 do 40 godina. ne postoji nista toliko jedinstveno da moze da opravda takva zverstva.

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

od trenutka kad je policajac u americkom filmu prvi put upucao negativca da bi spasio nevinu zrtvu. mozda i ranije, ali od tad - 100%!

U tom istom filmu taj pandur udje tom negativcu na gajbu, bez naloga i ostane bez posla ...

Jasna mi je ironija tvog posta ali nemoj ni moj post shvatiti bukvalno i sve sto sam rekao stoji ma kolko ti, dei, zola ili ko vetj smatrali da je dedovina vredna nekih visih zhrtava pritom u ovom slucaju nepotrebih zhrtava ...

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

naravno lepo je srati iz fotelje sa bezbedne razdaljine od ratnih desavanja. pitajte sve srbe iz bosne, krajine i ostalih ratom zahvacenih oblasti ko je ratko mladic. pitajte ljudi cije je zivote spasao. uopste glupo mi je odgovarati na ramirezove i mohijeve postove kad rec patriotizam u njima ne postoji, i samo gledaju da ispadnu pametni "napusavajuci" nase ljude, politicare, vojskovodje i sl. ako vas toliko bole kurac za sve, kao sto tvrdite batalite postovanje ovde jer ovde ocigledno postuju ljudi kojima je stalo.

mohi ako srbija nije ucestvovala u ratu to ne znaci da srbi nisu. ali ocigledno tebi seva paja za sve oko tebe, bez obzira da li su srbi van ili unutar srbije te kao sto rekoh nema poente diskutovati sa tobom jer ces opet postovati nesto izvlaceci recenice iz konteksta itd...

edit : typos :/

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Jasna mi je ironija tvog posta ali nemoj ni moj post shvatiti bukvalno i sve sto sam rekao stoji ma kolko ti, dei, zola ili ko vetj smatrali da je dedovina vredna nekih visih zhrtava pritom u ovom slucaju nepotrebih zhrtava ...

nepotrebnih zrtava ? pa nije srbija / srbi inicirala rat u staroj jugi, u to smo uvuceni bez pitanja

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

evo ti elaborat chika lazo

i ja pljujem po retardima koji kazhu da su srbi inicirali situiaciju, jer nisu, ali, da je grupa srba i hrvata (i slovenci i musliumani ali oni su minorni za celu prichu), sa lichnim profitom kao osnovnim interesom, pokrenula celu prichu jeste...a chinjenica je opet da je nash narod malo na nizhem civilizacijskom nivou pa kad mu pomenesh zaklanu rodbinu od pre 45 godina ne mozhe da iskulira ko neki severnjak nego pada u vatru na dobar dan...

uglavnom bez pitanja je smeh, da su hteli "NASHI" su mogli sve da saseku u korenu, a nisu. to mene boli, a ne neki chovos kad kazhe "e srbi su krivi za sve" a nema blage veze sa svim sto se odigralo...

Link to comment
Share on other sites

evo ti elaborat chika lazo

i ja pljujem po retardima koji kazhu da su srbi inicirali situiaciju, jer nisu, ali, da je grupa srba i hrvata (i slovenci i musliumani ali oni su minorni za celu prichu), sa lichnim profitom kao osnovnim interesom, pokrenula celu prichu jeste...a chinjenica je opet da je nash narod malo na nizhem civilizacijskom nivou pa kad mu pomenesh zaklanu rodbinu od pre 45 godina ne mozhe da iskulira ko neki severnjak nego pada u vatru na dobar dan...

uglavnom bez pitanja je smeh, da su hteli "NASHI" su mogli sve da saseku u korenu, a nisu. to mene boli, a ne neki chovos kad kazhe "e srbi su krivi za sve" a nema blage veze sa svim sto se odigralo...

ne znam da li si svestan cinjenice da su hrvati uvozili oruzje par god pre rata od madjara i organizovali sopstenu vojsku i to sve pre nego sto se slovenija odcepila jos uvek dok je sfrj bila cela i jna regularna vojska. takodje su u bosnu uz oruzje "uvozeni" i mudzahedini i kako se vec zovu ostale islamske fundamentalisticke organizacije i borci i vodjena je jaka promuslimanska i antisrpska propaganda. konkretno rat u bosni je zatekao veliki deo srpskih "lidera" ie ljudi koji su bili na odredjenim pozicijama u vojsci i drustvu. ako su bili ukljuceni u planiranje kako to da onda nisu znali sta ce biti ?

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

i onda umesto da neko pobije/pohapsi te ljude sto ih snimamo video kamerama i zapleni im svo to oruzhje onda se chuva taj video zapis da bi se pokazalo na dnevniku i time josh skracivao fitilj vec kolerichnog naroda, brilliant!

jebiga zahvalimo sistemu. nije bitno sto ne znas sta da radis si sto si debil bitno je da si dobar komunista :D pa sad sto su odgovorni ljudi bili mahom nesposobni kreteni sta da se radi. ljudi koji su bili u mogucnosti da to sprece su odavno nestali u mraku jer je jos tito video da razmisljaju i da su opasni za njegove planove...

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Shto je on tachno nas spasio? Srbija nije uchestvovala u tom ratu!

A drugo, od kad spashavanje jednog zivota daje nekom pravo da uzme drugi zhivot?

Jel se ti pravis lud ili stvarno ne zelis da znas, one je spasao hiljade Srba od genocida u BIH, a ne samo Srba vec i drugih etnickih manjina, da nije bilo njega i takvih kao sto su on poklali bi sve nase ljude u BIH, e sad Mohican bi vise voleo da se nismo branili nego da smo pustili da nas kolju, video bi tebe da ti uleti neka budala i zakolje ti majku i oca pred tvojim ocima, da vidim sta bi ti radio...

Jos mi niko nije rekao sta je to on lose tacno uradio, nabrojte lepo stvari, koliko vidim vi ni ne znate ko je on bio nego znate samo ono sto je govorio BBC CNN i B92, upravo vi koji zagovarate tezu da se treba misliti svojom glavom misljenje formirate na osnovu nekog djubreta koje su plasirali mediji za koje je znano da su pod politickom kontrolom i da su politicki instruirani.

Edited by Sasa_Matic(BlindProphet)
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Dei nema potrebe za ovakvim "primerima" koje navodish. Ovo je samo diskusija.

Ali ajde, da se nadovezhem. Sada, mozhda ja imam krivu sliku o vojsci i vrednostima na kojima se ona bazira i kakve ih predstavlja, ali tu neshto ne shtima. Tu postoji chast, shto naravno nema smisla jer chast u vojsci (generalno gledano) postoji samo kada treba mlatiti zastavom, paradirati, jesti shkembice na proslavi itd. Gde je chast i hrabrost kada treba braniti svoja dela. Utoliko ce biti veca pobeda ako pojedinac ukazhe da je uradio "pravu stvar" zar ne? Dokazati da nije bilo moguce drugachije. Chak i da je uradio neshto grozno, zar isto tako ne treba stati i reci narodu "Ja sam to uradio zato i zato" pa ako narod misli da je to bila jedina opcija, oprosticemu greshke i boriti s za njega na sudjenju. Chast je danas biti okicen sa perijem i kindjurijama kada nema frke?

Cela situacija podseca (a mozhda se i uchi u tom dobu) na situaciju kada neko iz razreda, neki baja, napravi sranje (npr. razbije prozor). Ko je kriv? Pa svi cutite i najebite svi ili neka se javi krivac. Zashto nebi toliki "baja" ustao i rekao ja sam? Onda nema odvazhnosti?

I opet vi sa tim patriotizmom. Pravo pitanje je kog vraga neko predaje istoriju kad nema vajde?

U kakvom drushtvu vi gradite patriotizam? Vec je nacionalizam pitanje da li se mozhe zdravo razvijati u ovom drushtvu, a ne nesto tako slepo kao shto je patriotizam.

Link to comment
Share on other sites

ne znam samo ko to od njih bezi od toga sto je uradio? druga je stvar sto vecina nece da ide u hag i krije se sto je po meni normalno jer ko bi zeleo da ide tamo kada su osudjeni i pre nego sto su otisli. i meni neko da kaze da me trazi policija zato sto sam optuzen za neki zlocin koji nisam pocinio i da se unapred zna presuda, znam sigurno da im se ne bih predao.

a po meni patriotizam i nacionalizam idu zajedno. pri tom naravno mislim na zdrav nacionalizam(razvijenu nacionalnu svest) ne na nacional sovinizam koji vecina ovde izjednacava sa nacionalizmom.

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Necu odgovarati nista sto je u vezi sa politikom dosta je bilo.

Ali daj da razjasnimo neke osnovne pojmove, u smislu njihovog znacaja i vaznosti, kao sto su patriotizam, nacionalizam i istorija.

Podjimo od istorije. Istorija je bitna zbog toga sto se na osnovu nje moze uciti na greskama, kao osnovnom principu ucenja kod svih oblika zivota. S obzriom da je covek evolutivno najnaprednija jedinka, on osim ovog nacina ucenja ima jos sijaset drugih. Takodje, istorija je bitna zbog toga sto je duboko ukorenjena u kolektivnom nesvesnom, zajedno sa jos nekim stvarima. Samim tim, veoma je pogresno negirati istoriju jer je to negiranje samog sebe i negiranje drustva u kome zivimo. To sto "istoriju pisu pobednici" je samo izgovor za "lose djake", odnosno za ljude kojima je lakse da procitaju nekoliko novinskih clanaka i da u njih veruju, nego da odu u arhiv/biblioteku i prodru u sustinu.

Patriotizam je pre svega ljubav prema necemu sto je tvoje. Pojam i jeste nastao iz osecanja pripadnosti porodici, koja je, slozicemo se, osnova bilo kog drustva. Dakle, jedno potpuno normalno i prirodno osecanje koje ima svaki covek i koje ne poseduje ama bas ni jednu jedinu losu stranu. Cak bih rekao da se ovim pojmom ne manipulise cak ni u politici.

Nacionalizam je ovde najkriticniji pojam posto se njime ocigledno najlakse manipulise, a nastao je, istorijski gledano, juce, zapravo u francuskoj revoluciji. Nacionalizam je logicni sled desavanja kroz istoriju, bilo je samo pitanje vremena kada ce se spojiti pojmovi naroda i drzave i nacionalnog interesa. Ako se ponovo pogleda istorija (koja je kao sto vidimo neophodna) svet koji danas poznajemo u smislu drzava i njihovih jasno odredjenih granica, nastao je posle francuske revolucije, kada "narod" dolazi na vlast. Mi sada zivimo u tom svetu. Da li se neko oseca nacionalistom ili ne, nebitno je, ali veoma je bitno za one koji su na vlasti jer ono sta je kljuc nacionalizma je nacionalni interes. Svaka zemlja to ima. Neke su ga odredile lose, neke dobro. Ali nacionalizam nije nista negativno jer predstavlja patriotizam prenet na narod. Naravno, kako to obicno biva "u ime naroda" se moze svasta raditi, pa tako i manipulisati pojmovima do te mere da mozes javno da kazes kako si "nacionalista" i kako je to odlicno, a drugome da veoma pogrdno kazes da je "nacionalista" i da je to lose. Prosto je fascinantno kako je jedan pojam toliko uspeo da bude dihotoman.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Da se nadovezem na post gore, slazem se sa svim, termin nacije i drzave je nastao u Nemackoj, cak sta vise jos za vreme Romantizma kada je jacao nacionalni duh gde se verovalo da nacionalni duh stvara pravo ( folkgeist ), da iz nacije izvire sve, to vam je povratak u slavnu proslost i formiranje nacionalne svesti gradjana koji po prvi put zive u necemu sto se moze nazvati drzava a ne politea antickog vremena koja je prevedena terminom drzava a ona to u stvari i nije.

Naravno gospoda sa kojom vodim diskusiju nemaju pojma ni sta je nacija ni sta je drzava niti kako su ti pojmovi uopste nastali i zasto, predlazem gospodi da uzmu malo knjige u shake pa prostudiraju malo istoriju pa nadalje, a onda da uzmu podatke iz vojnih arhiva sta je zapravo Ratko Mladic radio, evo ja cu da im donesem pa cisto da vidimo sta oni (ne)znaju u stvari.

Edited by Sasa_Matic(BlindProphet)
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

primetio bih da ovaj dei nema tri blage o strukturi rečenice. druže, ti kao da si dobio kutiju zareza i rok do kada treba da ih potrošiš. koristiš ih umesto svih ostalih znakova interpunkcije, s tim što tačku iz nekog razloga stavljaš samo na kraj pasusa. naporan si za čitanje.

da dodam i to da, kada kažem nacionalizam, mislim na ono što je bole opisao, a ne na ono što je opisala sonja biserko.

Link to comment
Share on other sites

naravno lepo je srati iz fotelje sa bezbedne razdaljine od ratnih desavanja. pitajte sve srbe iz bosne, krajine i ostalih ratom zahvacenih oblasti ko je ratko mladic. pitajte ljudi cije je zivote spasao. uopste glupo mi je odgovarati na ramirezove i mohijeve postove kad rec patriotizam u njima ne postoji, i samo gledaju da ispadnu pametni "napusavajuci" nase ljude, politicare, vojskovodje i sl. ako vas toliko bole kurac za sve, kao sto tvrdite batalite postovanje ovde jer ovde ocigledno postuju ljudi kojima je stalo.

mohi ako srbija nije ucestvovala u ratu to ne znaci da srbi nisu. ali ocigledno tebi seva paja za sve oko tebe, bez obzira da li su srbi van ili unutar srbije te kao sto rekoh nema poente diskutovati sa tobom jer ces opet postovati nesto izvlaceci recenice iz konteksta itd...

edit : typos :/

prosto ne mogu da verujem da ovako razmishlja zreo, pametan chovek kakvim te smatram.

pa pitaj ljude koje je tito spasao, retji tje ti da je chovek bog. poneka baba u nemachkoj tje ti retji da je adolf bio jako dobar chovek (jer su oni od jedenja krompira svaki dan, do pijenja shampanjca, doshli preko notji sa njim na chelu). mislim, helou, to je kao kad bi pitao igrache zvezde posle derbija kakvo je bilo sudjenje a oni kazhu "nikad bolje"... jer su dosudjena 2 nepostojetja penala protiv partizana (nisam navijach, bole me ona stvar ako tje te da se hvatate za to koji je tim prozvan).

nisam patriota i tachka. jednostavno ne mogu da volim neshto svoje SAMO zbog toga shto je moje, ili shto ja tome pripadam. to ne znachi da zhelim sve najgore svima ovde i da mi je neka druga zemlja precha, vetj znachi da imam zdrav razum i da ga koristim u svakoj prilici, pa i po pitanju ljubavi prema drzhavi/vodji/svom selu/klubu za koji navijam/shta god. a taj zdrav razum mi govori da jdnostavno ne mogu da vichem kako je ratko mladitj heroj i da mu slavim ime kad znam da je odgovoran za smrt minimum 2 hiljade ratnih zatvorenika.

akd smo kod toga, ne interesuje me razlog zbog koji su ubijeni. ne interesuje me shto su i oni sami bili odgovorni za smrt hiljada srba. bili su i austrijanci odgovorni pa ih je srpska vojska vodila zarobljene preko albanije, i nazad u srbiju, da im dlaka sa glave ne fali.

mislim o chemu se radi... zgranuo se nad njihovim zlochinima pa reshio da ih nauchi pameti tako shto tje da uradi isto ono zbog chega se u startu i zgranuo od njih. zar niko ne vidi zacharan krug?

i, dei, matori slobodno iznesi ovde chinjenice kako su ti ljudi iz srebrenice sami sebe upucali i sami sebe zakopali posle. lazhi sebe kolko hotjesh, mene ne mozhesh.

ja sam mileusnic, meni je dedovina u hrvatskoj, deo porodice koji je josh zhiveo tamo je izbegao u toku rata... neki su i poginuli. pored priche sa njima, imao sam priliku da upoznam i 2 ruska dobrovoljca koji su se borili u bosni i na kosmetu. komshija mi je bio snajperista u to vreme isto. kada ja od tih ljudi chujem shta su radili/videli/chuli od svojih prijatelja iz vojske, zashto mislish da bih verovao tebi?

ako ti to nije dovoljno onda upotrebi mozak pa prokljuvi zashto se iz srbije ne chuju demanti za srebrenicu vetj samo licitiranje broja zhrtava.

p.s. to shto ja zhelim pravdu i istinu za srpske zlochine, ne znachi da ne zhelim isto i za strane. jednostavno nemam moralni kredibilitet da zhelim da se zlochini nad srbima rasvetle a pritom tjutim o srpskim zlochinima... a takvih je bilo. nema nevinih u ratu.

p.p.s. ne znam koja ti je podloga za ovo " Ali nacionalizam nije nista negativno jer predstavlja patriotizam prenet na narod.". koja je podloga za to "jer"? imali smo vetj raspravu o nacionalizmu, ne znam na kom topiku, i stvarno mi nije jasno kako tako nonshalantno tvrdish da nacionalizam nije losh "jer..."

Link to comment
Share on other sites

Zapravo presli ste svi u fantazije.

Neko je spomenuo Misica i vojvodu Putnika, pa se odma nadiglo kako je on heroj, a mladic ne. Zapravo da nismo tad pobedili, i da je bilo CNN-a koji nam nije naklonjen, i oni bi bili proglaseni za zlocince.

Mladic je nekog spasao nekog zavio u crno. Da je srbija pobedila bio bi heroj i kupao se u jakuziju i prskao sampanjcem neke ribice.

Ovako je progonjeni ratni zlocinac.

A jebi ga znao je koliki je ulog u pitanju kad je stigla depesha od slobe.

A opet mozda i ja lupam jer nit znam mladica nit misica, nit sam bio u bosni za vreme rata.

Samo ukapirajte da ne postoji aposlutna istina. Doduse postoji, al necemo sad o dzedajima.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Realno Igor je rekao najbolje. Za neke je heroj, za druge zlocinac. Tako je to uvek u ratu.

Necu da zvucim glupo, ali za jedne je Aleksandar Makedonski bio Bog dok je za druge bio Djavo. Samo je pitanje na kojoj strani stojish.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Da je Srbija bila kriva za rat u BiH do sada bi dokazali nesto u onom Hagu, ne znam da li ste pratili sudjenja ali ono je sramota, nisu uspeli nista da dokazu osim nekih ljudi koji su videli da su se zaebali sto su tamo otisli pa su priznali cisto da bi uopste mogli da budu oslobodjeni posle nekog vremena jer kako stoje stvari drzace tamo sve dok ne umru, taj ceo rat je bio namesten kao sto su sad i sudjenja namestena, ono ne da nije sud nego je nakaradno uopste reci da je to priblizno sudu.

Pravda treba biti slepa dok u Hagu vlada sistem "kadija te tuzi, kadija ti sudi", koji jednostavno nemate ni u jednoj civilizovanoj zemlji, da su ti koji su stvorili rat imali muda da daju nadleznost pravom medjunarodnom sudu videlo bi se sta je i kako je ali naravno posto je taj rat nesto sto je neuobicajno za ceo svet onda su stvorili poseban sud( poseban slucaj kao KiM ), da nama sude, tj. ne sude nego osudjuju.

Da su mene pozvali u taj Hag ja nikada ne bih otisao niti da sam drzavnik nikada ne bi nikoga poslao u Hag, rekao bi im da lepo naprave legalno i legitimno sudjenje u medjunarodnom sudu u Italiji a da cu onda rado izruciti sve koji su optuzeni pa da vidimo kako ce dokazati.

Inace optuzeni Hrvati mogu i politicki da se angazuju em se brane sa slobode a jedino nase ljude drze tamo na pravdi boga a da im sudjenje nije ni pocelo, oni koji su otisli tamo su shvatili da ce tamo okoncati verovatno, ja sam pratio sudjenje Slobodanu Milosevicu, oni nisu uspeli jednu stvar da mu dokazu, cela ta tuzba je bila na staklenim nogama, da je legalno sudjenje Slobodan Milosevic bi odavno bio slobodan covek jer ovi nisu bili sposobni nista da mu dokazu...

Ja ne branim ni Slobodana niti bilo kog optuzenika vec branim nesto sto se zove pravo i pravda svakog zivog coveka, a to je da moze da se brani onako kako on to zeli a da sudjenje bude pravicno, ono sto oni tamo rade je inkvizicija 21. veka, svako ko je iole upucen u pravo zna da je ono najgora lakrdija.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

prosto ne mogu da verujem da ovako razmishlja zreo, pametan chovek kakvim te smatram.

pa pitaj ljude koje je tito spasao, retji tje ti da je chovek bog. poneka baba u nemachkoj tje ti retji da je adolf bio jako dobar chovek (jer su oni od jedenja krompira svaki dan, do pijenja shampanjca, doshli preko notji sa njim na chelu). mislim, helou, to je kao kad bi pitao igrache zvezde posle derbija kakvo je bilo sudjenje a oni kazhu "nikad bolje"... jer su dosudjena 2 nepostojetja penala protiv partizana (nisam navijach, bole me ona stvar ako tje te da se hvatate za to koji je tim prozvan).

nisam patriota i tachka. jednostavno ne mogu da volim neshto svoje SAMO zbog toga shto je moje, ili shto ja tome pripadam. to ne znachi da zhelim sve najgore svima ovde i da mi je neka druga zemlja precha, vetj znachi da imam zdrav razum i da ga koristim u svakoj prilici, pa i po pitanju ljubavi prema drzhavi/vodji/svom selu/klubu za koji navijam/shta god. a taj zdrav razum mi govori da jdnostavno ne mogu da vichem kako je ratko mladitj heroj i da mu slavim ime kad znam da je odgovoran za smrt minimum 2 hiljade ratnih zatvorenika.

akd smo kod toga, ne interesuje me razlog zbog koji su ubijeni. ne interesuje me shto su i oni sami bili odgovorni za smrt hiljada srba. bili su i austrijanci odgovorni pa ih je srpska vojska vodila zarobljene preko albanije, i nazad u srbiju, da im dlaka sa glave ne fali.

mislim o chemu se radi... zgranuo se nad njihovim zlochinima pa reshio da ih nauchi pameti tako shto tje da uradi isto ono zbog chega se u startu i zgranuo od njih. zar niko ne vidi zacharan krug?

i, dei, matori slobodno iznesi ovde chinjenice kako su ti ljudi iz srebrenice sami sebe upucali i sami sebe zakopali posle. lazhi sebe kolko hotjesh, mene ne mozhesh.

ja sam mileusnic, meni je dedovina u hrvatskoj, deo porodice koji je josh zhiveo tamo je izbegao u toku rata... neki su i poginuli. pored priche sa njima, imao sam priliku da upoznam i 2 ruska dobrovoljca koji su se borili u bosni i na kosmetu. komshija mi je bio snajperista u to vreme isto. kada ja od tih ljudi chujem shta su radili/videli/chuli od svojih prijatelja iz vojske, zashto mislish da bih verovao tebi?

ako ti to nije dovoljno onda upotrebi mozak pa prokljuvi zashto se iz srbije ne chuju demanti za srebrenicu vetj samo licitiranje broja zhrtava.

p.s. to shto ja zhelim pravdu i istinu za srpske zlochine, ne znachi da ne zhelim isto i za strane. jednostavno nemam moralni kredibilitet da zhelim da se zlochini nad srbima rasvetle a pritom tjutim o srpskim zlochinima... a takvih je bilo. nema nevinih u ratu.

p.p.s. ne znam koja ti je podloga za ovo " Ali nacionalizam nije nista negativno jer predstavlja patriotizam prenet na narod.". koja je podloga za to "jer"? imali smo vetj raspravu o nacionalizmu, ne znam na kom topiku, i stvarno mi nije jasno kako tako nonshalantno tvrdish da nacionalizam nije losh "jer..."

u tome je glavna razlika razmisljanja. mene savrseno bole kurac za hrvate i muslimane. naravno da bilo sta sto je i najobicniji vojnik u srpskoj vojsi radio nije moglo njima da odgovara a pogotovo ne visi cinovi. ja sam pricao o tome sta je Ratko Mladic ucinio za srpski narod koji je tamo ziveo. ne za japance ili maore, nego za SRBE iskljucivo jer je meni samo do njih stalo. ne mrzim ostale ali mi prosto puca kurac ne predstavljam se kao neki altruista kada to nisam i ne verujem u tu pricu.

ukratko o srebrenici. to je bila zasticena zona od strane UN koja je trebala biti demilitarizovana. medjutim svo to vreme muslimani su sa tog podrucja vrsili napade na okolne teritorije. svi ljudi koji su za par godina rata umrli u srebrenici su sahranjivani na isto groblje i oni koji su umrli od srcanog udara kao i vojnici koji su poginuli.

nakon nekog vremena un je izdejstvovao da se otvori koridor i da zona kompletno evakuise i enklava zatvori. medju ostalim muslimanskim vojnim jedinicamo u srebrenici bile su i neke mudzahedinske. ceo proces evakuacije kontrolisala je bratunacka divizija(nisam siguran 100% da se tako zvala ali je veliki deo vojnika bio iz bratunca i okoline) i jedna specijalna jedicinica. pojedinci iz bratunacke divizije su medju balijama prepoznali ljude koji su im poklali familije (to su im valjda bile bivse komsije ili tako nesto uglavnom znali su se) i tu su ih izveli i krenuli sa streljanjem.

razularena masa nije mogla biti zaustavljena te su streljali oko 1000 muskaraca - sve do jednog vojnici ili mudzahedini nigde zena i dece. ostali muslimanski vojnici/muskarci su ih pokopali ih na srebrenickom groblju gde su i grobovi ljudi koji su u srebrenici umrli u zadnjih xxx godina. posle je tu propaganda ucinila svoje te je odjenom tu ubijeno 30000 ljudi (vise nego sto je srebrenica tada imala stanovnika), te je silovano 8000 zena i druge smesno nerealne cifre (cista matematika koliko vremena i ljudstva bi trebalo za 8000 zena ? :D ).

elem prica je posle kao i svaka antisrpska maximalno napumpana i jos su to kao bila planirana streljanja. sustina je da vojska u rs nije bila profesionalna vojska i da se nije ni ponasala tako mada sumnjam da bi i profesionalni vojnik iskulirao da ne ubije nekoga za koga zna da mu je zaklao najmilije. ja znam da ja ne bih te ne mogu ni druge da krivim zbog toga. pogotovo je stupidno kriviti komandanta iste vojske koji apsolutno nista nije mogao da uradi da ih spreci bez obzira koliko je veliki autoritet imao i koliko ga je srpska vojska postovala. neke stvari su prosto van bilo cije kontrole. moj ujak je bio komandir specijalne brigade koja je bila tamo i imam te informacije iz prve ruke.

ali kao sto rekoh i da je mladic kriv za to sto se tamo desilo ipak je ucinio suvise mnogo za nas narod koji je ziveo na tim prostorima da bi bio posmatran kao zlocinac. ali propaganda i mediji su cudo i prave od ljudi ono sto oni zele. najbolji su primeri sloba i sadam, obojica su bili "dobri momci" i miljenici usa i eu dok je to amerima odgovaralo posle toga su prosto preko noci postali bad guys :) necu da produbljujem pricu sa raspravom da li jesu ili nisu dobri/losi samo komentar na moc propagande.

ramirez sto se tice stvari koje ljudi cine u ratu to je prosto tako. rat je prljava stvar. zar nisu ameri bacali na nas kasetne bombe i bombe sa osiromasenim uranijumom koje su zabranjene po svim konvencijama. i sta je bilo ? koga bole kurac u svetu za to, jebe im se za nas. zlocina uvek ima u ratu, mnogo vise nego u miru, raznorazne devijacije dolaze do izrazaja ali to je prosto uvek bilo tako i uvek ce biti dok god su ljudi i ljudska psiha upletene u to.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...