Jump to content

Izbori 07


Parlamentarni izbori  

111 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati na parlamentarnim izborima?

    • DSS
      10
    • G17+
      8
    • SRS
      17
    • LDP, GSS i ekipa
      9
    • DS
      31
    • Neki drugi
      2
    • Necu glasati
      13
    • Ne znam jos uvek..
      3
    • Isaracu listic / dopisati svoje ime
      18


Recommended Posts

  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koshtunica. . .

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

U principu se ne javljam na politicke diskusije, ali kako su ovo izbori onda hocu da shirim svoj glas. S obzirom da glasam od '96. i da sam posle svakih izbora rekao sebi da necu vise nikad jer ne samo sto su me prvo krali nego sto su posle samnom manipulisali, a koliko vidim iz postova na ovom forumu i svima ostalima, sada sam odlucio da vise ne budem mala sisica i da izadjem na izbore i zaokruzim moju opciju - Sila, Darth Vader.

Znaci, dogovorili smo se? :)

Bilbordi su vec krenuli...

vejder.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

ROFL :)))

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

A zar treba da glasanjem odnosno "daj sta dash" izborom na listicu, podrzavam postojece strukture politichara koje se nisu menjale vec skoro deset godina niti to imaju namere, samo zato sto kazu da su demokrate ili citiraju nekog kontraverznog pokojnika ili se identifikuju kao bivshe vodje studenata a sada njihovi telohranitelji biju studente na njihovim fakultetima? Kada vidish kako pored tebe prolazi politichar, koji je do petog oktobra bio opozicionar, demokrata, i ni pas ga nije imao za sta ugristi, a sada ceka zeleno na semaforu u metalik crnom land roveru, dok ti prelazish peshacki i idesh prizrenskom ka zelenjaku gde cesh, kada prodjesh pored ciganskih tezgi, sa josh 100 ljudi kojem su obecane zvezde uci u autobus gsp-a koji je skoro u stanju raspada.

Ok Igi, uzmi napravi svoju partiju i probaj da reshish probleme. Problem je u tome shto svi vole da se bave politikom i da se zale, a niko ne voli da uradi neshto konkretno.

I manite se ovih naivnih pricha. Radikali sami ni 10% nisu zasluzni za svoju popularnost. Njih su popularnim uchinili Cheda, i sve ostale takozvane demokrate kod kojih se demokratija definishe kao kokteli u Delta Holdingu, gostovanje u IN magazinu na pinku, prijateljskih polemika na Poligrafu i odluka da li kupiti metalik "trula visnja" ili metalik sivi A6, odnosno da li da se boja kola slaze sa bojom zgrade kod Arene gde imaju novi stan ili nove kuce na Starom Vracharu... Budite iskreni, radikali se nisu toliko promenili da bi im popularnost skochila. To je zasluga nekih drugih.

Nisam upucen u to zashto su radikali popularni, znam samo ko su radikali i za shta se zalazu - to je sasvim dovoljno.

A sto se tiche mene ja ci glasati ili za DSS, barem zato sto Kostunicu ne gledam svakih pet minuta na TV-u ili cu na listicu upisati Admiral Adama....

U Rusiji na svim izborima postoji tzv kandidat "Protiv svih" - na svakim izborima uzme bar 10% [:D]

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ok Igi, uzmi napravi svoju partiju i probaj da reshish probleme. Problem je u tome shto svi vole da se bave politikom i da se zale, a niko ne voli da uradi neshto konkretno.

Veoma rado, ali da bi se sada, u ovom stanju stvari, takva stranka pokrenula potrebne su pre svega pare u smislu politichkog marketinga. Ja te milione nemam a nemam ni nameru da sklapam ugovore sa djavolom uzimajuci sredstva od sponzora, jer ako nesto mrzim to je korupcija. Jedini nachin koji ja vidim za borbu, a da ne pogazim osnovna moralna nachela, je da se totalno ignorishe politika odnosno politichari danas, tako da jednog dana. kada izadje 15% na izbore, i Olja beckovic i voditelji na B92 se javno zapitaju - a zasto ovaj narod ne glasa i ne daje podrsku politickom kadru?Zasto su izgubili nadu u demokratski proces

Ne zelim da glasam budem saucesnik u jednom lopovluku, ma kakve mi demokratske lazhi neki prodavali. Radije cu biti neduzna zrtva.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

glasaću za stranku koja najavi reformu policije. a ako to ne najavi nijedna stranka (što je vrlo verovatno), glasaću za neke od demokrata.

ovima što kukaju da večito glasaju protiv nekoga, a nikad za nekoga, rekao bih samo da iole inteligentan čovek ne može da glasa ZA nekoga maltene po definiciji -- uvek ćeš, makar oko stvari koje se manifestuju u tvojoj neposrednoj okolini, imati bolje rešenje od kandidovanih političara. ostaje vam da uđete i sami u politiku (i shvatite koliko to nema veze sa onim što se javnosti prezentuje) ili da, što bi rekli abc testovi, izaberete najmanje pogrešan odgovor.

da li je to razlog da se odreknete demokratije, na vama je...

Link to comment
Share on other sites

Interesantno, ali josh nikada nisam chuo, pored svih stvari za koje radikali zakeraju, da pominju policiju. Ali opet, to je stvarno ekstra problem za reshavanje. Mada kako su pocheli sa promenom sistema obrazovanja, nece biti dobro. Kukali su bice ovakav sistem, master ne master, 9 a ne 8 godina osnovne, Darvin ili Bog i tako. Nikakve sistematichnosti, a kao sve vreme se radi po dugo kovanom i proverenom i odobrenom planu?! Jako je malo/nimalo mladih politichara tj. novih ideja. I shto je najgore obecanja kao marketing. Da sad neko kazhe "Izvinite, ali to ste obecali i proshla dva puta" ili "Niste ispunili ta i ta obecanja" malo da se pomere. Ali opet, ko ce da skochi kada narod nije ni pitao, ni pomislio da pita onog slepca shto vozi ko zna kakvu kilometrazhu a placa drzhava ili bilo shta da pita za svoj novac.

Link to comment
Share on other sites

Kinezima nista ne fali bez demokratije

the great firewall? :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Hm... pa ako evro josh uvek pada , to znachi da se priprema teren u slucaju da radikali se dokopaju vlasti!

Posto je ovo forsirano jacanje dinara, to znachi da ce evro morati da se vrati na prvobitni kurs od 85+dinara , medjutim posto evropa ne voli da se nesto radi iza njenih ledja ( kao sto je ovo famozno jachanje dinara) kao i prosle godine , kad prodju novogodisnji praznici i slicno ima da skoci dinar za minimum 5-10 dinara. Ali posto se ne pamti ovoliki pad evra , evropa ce to verovatno da nagradi sa jacanjem evra na minimum 100 dinara a mozda i vishe. Zemlja ce da upadne u bedak , ko zna mozda ce i hiperinflacija da bude, i onda ce demokrate da kazu "Evo kako vam je sa radikalima!"

Tako da sve u svemu , nema koristi ni od koga, sve dok se ne pojave 2 ili 3 stranke max , a ne ovako, gde svako falsifikuje tudje informacije , i napravi svoju stranku :S

A da , umalo da zaboravim. Ne mozemo da se poredimo sa kinom , posto nemamo ljudi koliko ima njihovo najmanje selo ^^

Oni su isli na masu i jeftino, tako da ako hocete da jedete samo pirinach i pijete toplu vodu... mozda nesto i bude od ove zemlje xD

Edited by Malatrolapunakontrolora

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Jedini nachin koji ja vidim za borbu, a da ne pogazim osnovna moralna nachela, je da se totalno ignorishe politika odnosno politichari danas, tako da jednog dana. kada izadje 15% na izbore, i Olja beckovic i voditelji na B92 se javno zapitaju - a zasto ovaj narod ne glasa i ne daje podrsku politickom kadru?Zasto su izgubili nadu u demokratski proces

Bravo za ovakav stav... Samo, malecni je procenat (promil? ) ljudi koji se time vode...

A za 15% - ne verujem da ce iko od nas to doziveti... 85% makar i polusvesnih je nedostizna cifra za Srbiju...

Ljudima samo da pruzish slogan i zastavicu da mashu, i zagrizli su kosku [:(]

Mozda za josh 2000 godina... Nikad ne reci nikad ;)

Link to comment
Share on other sites

Ahahaha, da udjem u politiku pa da resim stvari, svasta, koje su to price. To je isto kao da sam rekao, ne mozes ti da je znas da je covek mrtav dok ga ne ubijes. Kako neko ko glasa ne mora da otvara stranku, a onaj ko ne glasa mora? Sta, resio sam sve probleme svoje zemlje time sto sam odabrao za koga cu da glasam?

Meni samo nije jasna razlika izmedju coveka koji je odlucio da glasa i od onog koji je odlucio da ne glasa. Nekako mi deluje vec standardna prica, ovi sto ne glasaju nemaju nista protiv glasaca. Ovi sto glasaju imaju nesto protiv ovih sto ne glasaju. Ovi sto glasaju napadaju ove sto ne glasaju, a neglasaci se brane. Vi' molim te.

Odakle pravo nekome ko glasa da se isere po onome ko ne glasa samo zato sto ovaj ne glasa? Jel ja to cujem prebacivanje odgovornosti? Da, da, tako mi deluje.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ako mi neko kaze da postoji stranka koja ne koristi isti slogan ili isti "cilj" za reklamiranje u ovoj kampanji koji koriste vec 10 godina odma cu da glasam za njih.

DS - Da udjemo u Evropu i nastavimo ono shto je radio Djinjdji. A da i radikali su zli. Zadnjih 6 godina slusham isto sranje. Dokle ce ljudi da glasaju za DS da radikali ne bi bili na vlasti, dokle ljudi da glasaju za njih da bismo ushli u evropu :P. Glavna stvar koju cujem u svakoj emisiji ili reklami za DS je "Radikali su loshi, mi cemo da vas odvedemo u Evropu". Smara iskreno, posle toliko godina.

SRS - Izdajnici su na sve strane, Amerika zlo, Rusija majka. Mogli su neshto malo da promene :).

DSS - Nit smrde nit mirishu kao i uvek, tako se vodi politika :)

LDP i ostala sranja ne treba komentarisati, sve to shto oni sad rade smo vec videli od vecih stranaka ranije :).

I na kraju, realno naginjem ka SRS zbog nekog nacionalnog momenta, ali nisam se josh odlucio zbog raznih stvari :).

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Od cetri zla treba izabrati manje :) Dakle po meni DSS...

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

SRS su stoka i veliki su ekstrem iako su oni "desnica', tj. nisu ali ajde da kazemo da jesu, oni su opet bolji nego gay17 i slicni koji bi prodali sve sto imaju za shaku dolara i otisli iz ove zemlje, ovi iz SRS nikuda nece da idu, bar ce se trositi pare ovde i bice plasirane ovde a ne da gledam onog Labusa kako kupuje kucu u Americi da bi imala gde njegova cerka da zivi dok tamo studira od nasih para.

Razmisljam se izmedju DSS i SRS ali mozda cak i SPO, deluje mi da SPO ima dobar program, nisu stoka i imaju neke dobre ljude.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Ahahaha, da udjem u politiku pa da resim stvari, svasta, koje su to price. To je isto kao da sam rekao, ne mozes ti da je znas da je covek mrtav dok ga ne ubijes. Kako neko ko glasa ne mora da otvara stranku, a onaj ko ne glasa mora? Sta, resio sam sve probleme svoje zemlje time sto sam odabrao za koga cu da glasam?

Meni samo nije jasna razlika izmedju coveka koji je odlucio da glasa i od onog koji je odlucio da ne glasa. Nekako mi deluje vec standardna prica, ovi sto ne glasaju nemaju nista protiv glasaca. Ovi sto glasaju imaju nesto protiv ovih sto ne glasaju. Ovi sto glasaju napadaju ove sto ne glasaju, a neglasaci se brane. Vi' molim te.

Odakle pravo nekome ko glasa da se isere po onome ko ne glasa samo zato sto ovaj ne glasa? Jel ja to cujem prebacivanje odgovornosti? Da, da, tako mi deluje.

Slazem se, glasao sam od 2001-e, i sad necu, moj je izbor da ne izadjem

dalje, Srbo i Formice, bez uvrede, ali koji kurac vi ovde neshto postujete oko politike, kad cete u sledece 4 godine najmanje vremena provesti upravo u Srbiji ? Ajde Formica, on ce se mozda vratiti posle studija (oce kurac), ali ti Srbo brate i na onom topicu za referendum i sad neshto sugerishesh, a ne zivish ovde? Ne kazem da si isti ko oni gastosi koji stalno kenjaju, ok, daj svoje mishljenje, al odgovorio si igzu na skroz glup nachin, ko kad neko kaze da je neki film losh, a onaj drugi mu odgovori "napravi ti svoj"..

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Jedini nachin koji ja vidim za borbu, a da ne pogazim osnovna moralna nachela, je da se totalno ignorishe

politika odnosno politichari danas, tako da jednog dana. kada izadje 15% na izbore, i Olja beckovic i voditelji

na B92 se javno zapitaju - a zasto ovaj narod ne glasa i ne daje podrsku politickom kadru?

Zasto su izgubili nadu u demokratski proces

Ne zelim da glasam budem saucesnik u jednom lopovluku, ma kakve mi demokratske lazhi neki prodavali.

Radije cu biti neduzna zrtva.

Ma brate moj, NAJGORE sto mozes da radish jeste da IGNORISES celu stvar! Fora i jeste u tome da preko noci

nece procvetati ruzhe nego ce se svakim izborima odstranjivati sve vise skotova iz vlasti. DA, bas tako,

ja VERUJEM da ima i postenih politichara, jako malo, ali IMA IH. I uvek cu im dati shansu pre nego sto cu

apstinirati jer to je NAJGORE sto mogu da radim.

Zasto da cekam jos 2-3 godine da dodje do toga da izadje samo 15% ljudi na glasanje, zasto da produzavam

politicki zhivot raznim nekvalifikovanim GNJIDAMA i KORUMPIRANIM I LJIGAVIM JAZAVCIMA kada mogu vec na

sledecim izborima da ih posaljem u 3 lepe odakle su i izgmizali na svetlost politicke scene. Fora i jeste u tome

da nama trebaju PROMENE ODMAH AKA sto pre a ne da pravimo POLOVNE KOALICIJE sa vecitim saboterima

koji ce u presudnom trenutku krenuti da se prave ludi jer nemaju niti ce ikada imati muda da jasno kazhu

ono sto ovom jadnom glupavom narodu treba reci, a ne da im se celu vecnost mazhu ochi i pricaju prazne

priche o boljoj buducnosti.

Aj sad razmislite, zar nije bolje ako sledecu vladu obrazuju SAMO PRIPADNICI JEDNE OPCIJE, evo npr.

te "demokrate"? Za to je potrebno da demokratska elita mrdne guzice i izadje kompletno na glasanje i

npr. DSu omoguci da SAM obrazuje vladu bez IKOGA. I sta onda imamo? Imamo vladu koja NE MOZE

da se vadi na koalicione sabotere, neistomisljenike iz ovog ili onog ministarstva, nedovoljnu podrsku u

skuostini za usvajanje bilo chega itd... Imamo vladu koju mozemo DIREKTNO I 100%-tno da OPTUZIMO

ZA SVAKO SRANJE KOJE NAM NE VALJA U ZIVOTU !!! Da, imamo cistu situaciju, TACNO cemo znati KO

je i ZASTO kriv, KOGA treba smeniti, koga KAZNITI, od koga se STA OCHEKUJE i sl... A ne ovo,

jebe lud zbunjenog...... Pa prosto mi se sere kad vidim na TVu nekog tuljana kako se vadi u fazonu

"ali zasto to mene pitate, to UOPSTE nije u nadleznosi mog ministarstva, pa ja sam SAMO MINISTAR ODBRANE

kako bih zaboga mogao znati gde je Mladic, pitajte MINISTRA POLICIJE" .... koji opet krene da prica neku

drugu rusku bajku... i tako u krug...

Ako hocete jos XYZ godina ovakvih gluposti i termina na medijima koji DIREKTNO VREDJAJU VASU INTELIGENCIJU

onda izvolite pa nemojte izaci na glasanje, ili izadjite pa recite AJDE EVO neka SAMO DS ili SAMO RADIKALI

obrazuju cistu sledecu vladu pa da vidimo KO STA UME...

I brate Igi, neces ti biti SAUCESNIK u nikakvom politickom lopovluku, ti si GRADJANIN koji treba DA MOZE DA

DAJE SVOJ SUD o onima koji su loshi, a to radis UPRAVO TAKO STO IZADJES I NE GLASAS ZA ONE KOJI

SU KRIVI STO SMO OVDE GDE SMO. I nemoj te priche "oni su svi isti" i "nemam za koga da glasam"...

...sta onda treba da kazu glasaci u Avganistanu, Iraku i Venecueli...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...