Jump to content

Dodatno grejanje?


Recommended Posts

Za sad nije frka, ali imam utisak da ce kada temperature padnu jos malo biti pravo ludilo. Stoga me interesuje, da li neko od vas ima iskustva sa nekim grejalicama, petjima i ostalim stvarima, a da to nije kvarcna petj niti recimo TA (jer ne znam iskreno ni gde bih je stavio).

Potrebno mi je nesto sto je dovoljno mobilno i kompaktno (mada ne mora bas biti minijaturno), a po mogucstvu da ima neku sposobnost da barem neko vreme odrzava toplotu, a da nije na fazon kvarcne petji, kad je iskljucis, ono nista. Video sam recimo one neke uljane radijatore, ili tako neke stvari, pa me interesuju iskustva dragih forumasa, ako neko uopste ima kakva.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

----------------------------------------------------------------------

Potrebno mi je nesto sto je dovoljno mobilno i kompaktno (mada ne mora bas biti minijaturno), a po mogucstvu da ima neku sposobnost da barem neko vreme odrzava toplotu

------------------------------------------------------------------------

Hmmm....mislim da jedna od novopridoslih forumasica ispunjava taj uslov

Od ostalog, da uljani radijator je najbolje resenje. Imas povoljne svugde, a ja znam za onu radnju "uradi sam" eto tamo sam uzeo prosle godine

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

meni su keva i cale kupili pre 2 dana neki radijator

greje ko ludo

i jos je mobilan

ima 3 opcije

slabo grejanje , duplo grejanje i duvanje toplog vazduha

a moze i sva tri u isto vreme

kad je upaljeno ovo slabije grejanje odrzava tepmeraturu na oko 15%

ovo duplo kad se upali mozes goli da se skinete i da se kuvate ko da je leto makar napolju bilo -30

a kad duva topao vazduh to ne da ubija nego ko u sauni

kupili su mi na bulevaru , broj 236 neka radnja

i kosta 5k

i mnogo savija [:D] i preporuchujem svima ako vam je hladan stan ili slicno

edit:

zaboravio sam da kazem da se sam gasi kad dodje na 15c i kad pocne da se hladi prostorija sam se pali i greje do te tepmerature ponovo

Edited by killYg0r
Link to comment
Share on other sites

ja imam neki malu delonghi grejalicu, moze i u ranac da stane. Ima mali grejach, i ventilator da razduvava toplotu, jako brzo greje, ali ne drzi preterano dugo toplotu, pa kad ga zagrejes na "dvojci", smanjis na jedinicu, i tu lagano dogreva - super stvar!

HVE 130 je model, to je ova mala pizdarija:

tpv-hve132.jpg

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Hmmm....mislim da jedna od novopridoslih forumasica ispunjava taj uslov

znao sam da cu dobiti takve komentare, i jesam, pa sam vec porucio AlBrlu da mi to sasvim odgovara, posebno ako je pregorela u solarijumu a ima i temperaturu, pa mozhe u svakom trenutku da odaje toplotu uz karakteristican "Voum Voum" zvuk :))

Od ostalog, da uljani radijator je najbolje resenje. Imas povoljne svugde, a ja znam za onu radnju "uradi sam" eto tamo sam uzeo prosle godine

Video sam da ima u ovoj novoj Idei (dobih prospekt) takav jedan bas za oko 3000 dinara, sto mi deluje kao ok kupovina. Ono sto me sa druge strane interesuje jeste kako tacno radi taj radijator? Ja mu sipam ulje? Ili to vec ima unutra, i kakvo uopste ulje sipam?

@ killy - Znam 'di je to, mislis tamo na cosak sa Pop Stojanovom, kod Kajmakcalanske? Tu ima dve radnje za to, vidis, mogao bih da pogledam.

@ kru - to mi je ono, prva sledeca opcija, ako ne nadjem neku zgodnu ovu "da duze odrzava toplotu".

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je prostor veci, uzmi grejalicu na plin (plin-kamin-pec,stajevec) odlicno greje i drzi toplotu, samo menjas plinsku bocu kad se potrosi.Mozes da podesis "velicinu" plamena, da zagreje brze pa da posle samo dogreva.

Trebalo bi da su izmedju 6-8kk.

Treba mu za manji prostor, kolko sam ja razumeo.

@Lale

Rekoh ti vec, ali sad sali na stranu, ja u kancelariji imam uljani radijator koji ima i ventilator....to je vec neko reko ovde, pa ja samo da potvrdim da je zgodna stvarcica...

Link to comment
Share on other sites

kalolifer vrlo brzo ugrije, mali je i kompaktan, ali puno trosi i ne odrzava toplotu toliko uljani radijator, npr, koji isto puno trosi (imao sam ga u stanu)

plin je sranje imao sam i to

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Uljani radijator ima ulje.

Prosto. ne sipas nikakvo ulje u njega, a ulje je umesto vode jer duze odrzava toplotu i moze se zagrejati na visu temperaturu.

Znaci, iz licnog iskustva, daleko bolje resenje od kvarxnih peci/kslorifera i slicno.

U principu to je ovo sto kili ima (tj ima i takvih modela).

3000 je ok kupovina.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Shto reche krukolino. U kombinaciji sa tajmerom i termostatom, idealno (proverena stvar tokom studija). Znachi brzo greje, skontash koliko dugo mu treba da zagreje ili o'ladi sobu, podesish tajmer i no frk. Jedino shto su pojedine osobe osetljive na ovakav vid grejanja, kao isushuje vazduh dishe prashinu, grinje i shta ti ja znam. Tako da bi bilo povoljno probati da li ti odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Shto reche krukolino. U kombinaciji sa tajmerom i termostatom, idealno (proverena stvar tokom studija). Znachi brzo greje, skontash koliko dugo mu treba da zagreje ili o'ladi sobu, podesish tajmer i no frk. Jedino shto su pojedine osobe osetljive na ovakav vid grejanja, kao isushuje vazduh dishe prashinu, grinje i shta ti ja znam. Tako da bi bilo povoljno probati da li ti odgovara.

pa ja imam astmu i soba mi je prasnjava do jaja pa mi ne smeta, tako da verujem da nece ni njemu. svaki vid grejanja isushuje vazduh, jedino sto na grejalicu neku mozes da stavis loche vode, recimo, da isparava. ovde ne mozes nista, mada nisam imao problema sa suvim vazduhom otkad koristim ovo cudovistance.

jedino je frka sto sam zaboravio koliko sam ga platio, ali pitacu burazera ako se seca, pa cu i to postovati kasnije.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

hmmm...taj kalorifer sam ja imao pa kad se upalio jbt,pola sobe mi izgorelo :))))

sad mi smesno,ali tad mi bogami nije bilo do smeha :)))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Najbolja stvar, a pogotovu imajući u vidu tvoje zahteve ti je mermerni radijator. Za cenu nisam siguran, da li je bolja ili gora od uljanog, ali u svemu ostalom je u prednosti. Troši manje struje, duže ostaje zagrejan kada ga isključiš, lako se montira na zid, treba samo da postaviš 3 tipla, a kada ga postaviš, posle se lako i skida. Mnooogo je zdraviji od uljanog, jer ravnomernije greje, ne suši toliko vazduh, i ne ispušta otrovne gasove koje ispušta uljani (doduše u krajnje neprimetnim količinama, ne osećaš miris i to, ali ipak ispušta uljana isparenja). A da ne pričam što čak i estetski oplemenjuje prostor za razliku od svih ostalih grejnih tela.

Što se tiče ekonomičnosti, najbolji je posel CG-a i TA peći.

Uradi malo pretragu po netu, videćeš i sam, čak mi se čini da sam svojevremeno nalazio i neke uporedne tabele. Ne prodajem mermerne radijatore, tako da ga ne hvalim zato... [:D] Niti moji prijatelji i kumovi prodaju, svojevremeno sam se cimao oko toga pa sam dosta istraživao i došao do tog nedvosmislenog zaključka - MERMER FTW!

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Mene samo interesuje shta od svega shto se nabrojali najmanje troshi struju? :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

@ klinac

a jel dobijes gratis i dva mermerna lava za pred vrata?

covek hoce nesto nesto mobilno i kompaktno, a ne radijator.

+ kapiram da nisu ni malo jeftini.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Pa ako hoce svakodnevno da ga šeta, onda nije mobilan, ali ako tipa nije siguran koliko ce biti u tom prostoru, pa hoće nesto što će moći da ponese negde druge, ovo se skida i montira na drugo mesto za 15 minuta. Znači nije fiksno, a pogotovu ne kao običan radijator, a i ne izgleda ni malo kao običan. To je jedna ravna ploča od par centimetara debljine. Dimenzije, tj. površina zavisi od kvadrature prostorije koju hoćeš da greješ. Stoji na zidu, i praktično ne zauzima nikakav prostor.

Posle TA peći, troši najmanje struje, a pošto je TA neodgovarajuća u ovom slučaju, znači mermer je prvi na listi... [:D]

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...