Jump to content

Sudar kamikaza


G!!!

Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa pazi, razlika u perfomansama izmedju dizela i benzinca je chini mi se minorna u odnosi na to koliko dizel manje troshi... pogledaj u specifikaciju samo... ako te ne mrzi [:D]

mada opet ako se hondin dizel chuje kao i svaki drugi dizel ne dolazi u obzir da vozim nesto stho brekce krchi i puva :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

paz vako bre :)

nikad ali nikad nisam razmishljao o dizelu u zivotu

medjutim sa svih strana sam samo rechi hvale o hondinom dizelu, koji je sporiji manje od sekunde, a troshi malte ne 50% vise

mislim, ipak je to japanski dizel, ajd bre dovla reci nesto :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja bih uzeo onog benzinca od 2,4 l da sam na tvom mestu :)

paz vako bre :)

nikad ali nikad nisam razmishljao o dizelu u zivotu

medjutim sa svih strana sam samo rechi hvale o hondinom dizelu, koji je sporiji manje od sekunde, a troshi malte ne 50% vise

mislim, ipak je to japanski dizel, ajd bre dovla reci nesto :)

Prvo, naj za kupovinu je benzinac od dva litra. 2,4 je skoro potpuno isti u voznji kao i 2,0, a trosi vise, duplo je skuplji za registraciju blablabla.

i-CTDi Hondin dizel je fenomenalan, ali 2,0 Comfort je 19.500 a 2,2 i-CTDi Sport (nema Comfort) je 26.600 plus ona prica o registraciji.

Najveca razlika izmedju Comfort i Sport jesu alufelne i crveni cajgeri :) koje Sport poseduje kao standard.

Pa ti vidi kako ti se vise isplati.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

gore sam hteo reci da je dizel sporiji sa manje od sekunda a troshi skoro 50% MANJE od benzinca

naravno cena je tu i to je vrh koliko bih kao direktor pripravnik :P mogao da izdvojim

nego chitam one komentare i evo sledecih zamerki :

- nelogicnosti oko izbora opreme

- mp3 nema, samo cd plaja

- ne gase se svetla kad se izvuche kljuch

- kljuch se ne sklapa :P

- centralni otvor za ventilaciju ne moze da se zatvori

- auto sa sportskim ogibljenjima nije udobno voziti po nashim putevima?? (neko se sa ovim slaze neki opet kazi da auto klizi ?!?)

- nedostatak senzora za parkiranje

- loshi zvuchnici

- nema hladjenu kasetu :D

i pored ovog 90% vlasnika je prezadovoljno mashinom i kazu da ce opet kupiti hondu

da li su ono gore tipichna proseravanja euro vozacha...

btw da li su najnoviji euro dizel automobili zaista toliko osetljivi na opstepristuan nekvalitet dizela u srbiji?

i dovla sta ja u opste ono uopste na listi opreme VSA ?

i kolika je korist od ksenon farova?

iskreno meni bi mozda najvise legla sport verzija 2.0i-VTEC + maglenke + eventualno navigacija (planiraju se tripovi po evropi)

p.s. sportski spojleri idu samo ! na Type S 2.4i-VTEC :( meh bre.... moraju biti malo fleksibilniji na evropskom trzistu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

- mp3 nema, samo cd plaja

- ne gase se svetla kad se izvuche kljuch

- auto sa sportskim ogibljenjima nije udobno voziti po nashim putevima?? (neko se sa ovim slaze neki opet kazi da auto klizi ?!?)

- ionako ćeš kačiti mp3 plejer na audio in (koji valjda ima)?

- to zavisi od zemlje za koju je namenjen, uglavnom tamo gde su obavezna svetla danju gasi dotična kad izvučeš ključ

- ako tako kreneš, kod nas je jedino sitroen dovoljno udoban :)

Link to comment
Share on other sites

Kada vidis koliko ti je auto u krivinama stabilan, neces nikad pozeleti mekanije ogibljenje bez obzira na kvalitet puteva.

Dizel je preskup i u startu i za redovno odrzavanje. Tacka. Kraj price.

A i zaista je greota posedovati dizel Hondu. Ko kad kupis iPod sa 11 MB memorije.

VSA je elektronski sistem stabilnosti, ono sto je ESP kod vagena. Nije lose za imati, mada ja to i ne gotivim previse.

Ksenoni su okej, ali vise zbod shmekerizacije. Laki, nemoj mene povezivati sa ksenonima, ja imam samo x.sijalice na 'rolli. :) I opet su ok. :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

nikakva, pitaj vladimira :P

@ zamerke - pa pazi, koliko ja vidim, to su sve neke "smesne" zamerke, niko nije napisao "ne radi motor", "ima malo mesta za vozaca", "nema volan nego se vozi preko inbusa" itd.

ali gde se seti inbusa :P

- ionako će

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

a meni bananice? :(

j/k

ksenon je ceo far, ne znam koliko je skuplji za zamenu od običnog, ali bi trebalo da je dugotrajniji. a skupa su oba, to je sigurno.

uzmi ksenonke ako voziš van grada puno, po gradu ne služe ničemu. a i ako nisu nešto promenili u poslednjih par godina, ksenonska je samo sijalica za duga svetla, oborena su klasika, a poziciona verovatno LED.

VSA tj. svi ti elektronski programi stabilnosti mogu smetati samo uberpr0 vozačima i to samo kad voze savršeno izbalansirane automobile, što sve-napred honda sigurno nije. funkcioniše tako što u slučaju pod ili preupravljanja dozira kočenje pojedinačno na svakom točku kako bi vratio auto u normalu.

Link to comment
Share on other sites

Ksenoni su okej, ali vise zbod shmekerizacije. Laki, nemoj mene povezivati sa ksenonima, ja imam samo x.sijalice na 'rolli. :) I opet su ok. :)

a sta mu to dodje, poor mans xenon? :>>

ali gde se seti inbusa :P

zapravo, pomogla mi je jedna interna fora ;))

eh da dovla koliko dodjem cokoladnih bananica za ovaj consulting :P

Samo svima koji bi da kupe auto preporuci da dodju na www.speed-industry.com i na www.klanrur.rs/forum i zatraze asistenciju, bice dovoljno :)

Link to comment
Share on other sites

edit: za ivana, lucky se ushunjao :)

^^

za tebe banana sa fotke :P

chekaj, hocu ja moci sa instaliranim VSA da potpishem ? =) to onda i nije tako strashno kad procitam na sta se to zapravo odnosi

ok, za ksenonke cu videti kolika je doplata pa odluciti vrede li

ono cool bi bilo da ima senzore za parkiranje, nije bash svejedno kad parkirash kojekuda nova kola :/

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

senzore ti je jeftinije da dokupiš, kapiram, mada je proizvođačevo rešenje najelegantnije uvek.

kontrola stabilnosti se da isključiti, a i nema tog kompjutera koji će sprečiti auto da se okrene kad povučeš ručnu (a pošto je fwd drugačije ćeš ga ionako teško okrenuti), tako da za potpisivanje ne brini :)

Link to comment
Share on other sites

Jesi li siguran da se VSA doplacuje, jer je ranije isla samo kao standard za Type-R i Executive (moguce i Sport)? Mrzi me sad da gledam.

Ksenoni su specificne sijalice, sa specificnim relejima i specificnim "strujnim potrebama". Ako nedajboze crknu, tvoj novcanik ce reci "OMG", ali se to jako retko desava. Posebno kod Akorda, koji ne verujem da ima sistem od preko 6000 kelvina. Da je Peugeot, Audi ili Meca pa covek da kaze.. :) Za ne-ksenonski sistem nisam siguran koliko moze da kosta, posto se radi o sochivastom faru. Ne bi trebao da je mnogo skup though. I da - kod akorda su ksenoni samo oborena svetla, bez dugih.

a sta mu to dodje, poor mans xenon? :>>

Ne, to mu dodje kao very poor man xenon, posto izmedju ksenona i ovih sijalica imas jos jedan nivo - H.I.D. konverziju. :)

Samo svima koji bi da kupe auto preporuci da dodju na www.speed-industry.com i na www.klanrur.rs/forum i zatraze asistenciju, bice dovoljno :)

Ma sta ti govoris u moje ime? Ocu cokoladice!! :)

Naravno, kada pazaris mora da dodje u Speed !ndustry redakciju na zvanican test-drive.

Jbg, mora.. :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ne, to mu dodje kao very poor man xenon, posto izmedju ksenona i ovih sijalica imas jos jedan nivo - H.I.D. konverziju. :)

eto, covek svaki dan nauci nesto novo :)

Ma sta ti govoris u moje ime? Ocu cokoladice!! :)

ma mene bas briga da li ces ti da uzimas cokoladice ili neces. moje je da gledam "vecu sliku" :) tako da ako ti se jedu cokoladice/bananice, izvoli, tvoje su!

Link to comment
Share on other sites

uff, video sam hondu accord uzivo dizel verziju sa tamnijim staklima, jebote, ako imas para ja ne bi 3 sekunde razmisljao :O

jebo bi je u onaj auspuh !:)

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

uff, video sam hondu accord uzivo dizel verziju sa tamnijim staklima, jebote, ako imas para ja ne bi 3 sekunde razmisljao :O

jebo bi je u onaj auspuh !:)

Aha, bas se retko vidja po gradu.. :)

Elem, vec smo se odlucili za benzinca, nemoj da sabotiras sada.

Inace, imam kolegu na faxu koji vozi novi Akord - ali ga je jos dodatno nabudzio, onako bezukusno. Verujte mi da sam bio u opasnoj dilemi da li da mu ostavim poruku da je retard.. Znaci, sjebo je auto skroz!

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je tvoj kolega nabudzio Akord da izgleda ruzno, ali kada sam video Akord u Moskvi koji ima sliku Bitlsa na haubi malo mi je falilo da se ispovracam po njemu [:D]

od srece?

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...