Jump to content

Lost


Guest

Recommended Posts

  • Replies 704
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jako dobra epizoda, podsetila me je zašto sam zavoleo lost. sajid i dezmond su dve najveće face u seriji, realno.

za sojer-kejt-džek-džulijet pravougaonik me zabole patka, al voleo bih da se pomire dezmond i peni

Link to comment
Share on other sites

iskidali su ga ovom epizodom.... opste ludilo :D

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

to sa Mikhailom je zaista bilo glupo, ne bi me čudilo da ga u četvrtoj sezoni u prvoj sceni vidim kako izranja živ i zdrav.

da, to je sve neverovatno glupo.

dzhonu mogu da se povrate noge, i mozhe da se hiluje od metka u stomak u roku od pola dana, ali mikhail ne bi trebao da se hiluje jer to nije REALNO.

zavrshio sam upravo trecu sezonu i mogu slobodno da kazhem da su opravili sve gluposti koje su u prethodnim sezonama napravili.

takodje bih zheleo da naglasim da nema boljeg lika od bena, niti ce ga ikad biti. posle njega odmah lok, pa sojer :)

mislim da ce ovo biti prva serija koju cu da pratim svake nedelje novu epizodu, samo da bih mogao ovde kao poslednji nalozhenko sa vama da raspravljam.

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

pitao si me mendzhi na nekom drugom topicu pa da ti odgovorim ovde =o)

nisam pratio seriju pa nisam dolazio ovde da mi neko nesto ne spojluje

onda sam prosle nedelje odgledao celu trecu i sad do osme u cetvrtoj sezoni...shajaznam...ima interesantnih koncepata, ali ponovo su na dobrom putu da me smore pa da ih ne gledam dok se ne nakupi...

smara me sto imaju realno 4-5 kratkih pricha pa su njih isprepleli i daju na kashichicu malo jednu malo drugu malo petu i to sve teche jako sporo...

takodje flash forwardi iako su mnogi imba po mnogo tome takodje chine dogadjae "u sadashnjesti" (kraj 2004te) mnogo manje interesantnim...jer realno mogu da iskenjaju mnogo toga da povezhu one i ove dogadjaje, ali i fokus pomsatracha se seli na hronoloshki najaktuelnije dogadjaje i chini sve u sadashnjosti manje bitnim i manje interesantnim

stvari koje me trenutno interesuju, ali ne razbijam mnogo glavu oko toga i uopste razmisljanja:

ko su oceanic six, tachnije ko je shesti+dvoje umrlih (dvoje umrlih su 90% zaista mrtvi, moguce da je jin jedan od njih, nije mi logichno da se jin i hurely obracaju grobu ako je on zhiv na ostrvu) lichno tipujem da ce sesti biti ili neki epizodista ili locke =o)

majkl je retard i smara, a interesuje me kako ce da reshe prichu oko jinovog sata (to je nekotj bio pre vazhan deo priche da bi zavrshio u zalagaonici)

predak osnivacha dharma inicijative je bio kapetan black rocka - sta su zapravo radili dharma likovi - ostaje da se vidi, cenim da je to povezano sa glavnom prichom

teleportacija kroz prostor i vreme - onaj polarni medved u pustinji sa hydra ogrlicom, takodje ubedjen sam da su othersi teleportovali juliete na ostrvo i da im je to jedan od nachina kretanja

takodje imam trip da neki likovi (tipa sede babe koja pricha sa dezom u 3. sezoni i koja je na slici sa shefom samostana u kom je on bio) putuju kroz vreme kao dez ali da su potpuno ovladali time da u svakom trenutku sele svest u bilo koji trenutak svog secanja i tako utichu na dogadjaje...da li je samo dez usmeravan "zhivotnim putem" od strane tih ljudi ili je to radjeno vecini glavnih likova ostaje da se vidi

samo ostrvo ima jednu ili vishe inteligencija sa kojom ljudi komuniciraju (tj jakob kog vidi ben i walt kog vidi locke mogu a ne moraju da budu isti entitet (e da, izbedachio sam se sto hurley nije ushao u kolibu ;o))), zhivo me interesuje kako ce sve to da zavrshi/objasni...da nagadjam nemam neku ideju. takodje mislim da duhovi ljudi sto ih ovi vide nisu chiste halucinacije nego da su ili neki zaostatak mrtvih ljudi ili nachin da "ostrvo" komunicira sa tim ljudima (libi sa majklom/ charlie sa hurleyem)

lik iz suddenly susan (mislim da se richard zove) nije ostario 30 godina ni jedan dan, njega ostrvo drzhi izgleda zhivim kako oce, ali drugi ljudi stare normalno...sta odredjuje to nemam ideju...

also, ako je ostrvo izlechilo rouzin tumor zasto nije benov => ben kanda na postuje volju ostrva potpuno...mogutje je da je i ovo sa trudnicama neko kazhnjavanje ili chisto posledica uticaja ostrva na ljude, tj ista stvar koja lechi likove moze da ometa trudnocu...

kad smo kod imbalechenja najretardiraniji momenat mi je kad naomi sa nozhem u ledjima pobegne, pravi fake tragove samo da bi skochila sa drveta i d'umrEla...rofl...

kler je isla u la da nosi arona nekim ljudima da bi "posebno" dete poput njega bilo podizano u odgovarajuim uslovima - wtf je sa tim delom priche? btw ubedjen sam da jack i dalje ne zna da mu kate odgaja sestritja =o)

hurley i dez su najvetje face u seriji!

ben, juliete, said, faradej i lol jefa fahey su mi trenutno jedini interesatni likovi, ostali me mahom smaraju

i tako =o)

Link to comment
Share on other sites

da, da, jin je definitivno mrtav, ali umro je na ostrvu, posto se

lepo na spomeniku vidi datum smrti a to je 22.9. tacnije dan pada

aviona. dzek, kejt (aron), said, hurli, sun su sigurni, a ko je

sesti nemam pojma. verovatno neko ko im nije bio drag (na sahrani

nije nikoga bilo), moguce da je upravo majkl, posto znamo sta je

uradio da bi se dokopao kopna ;)

ne bih se slozio sa tobom oko teleportacije sa ostrva. mislim da to

nije to u pitanju, posto znamo da je darma imala ogranke po celom

svetu (istrazivacke stanice) pa samim tim i u pustinji. juliet je

definitivno dosla podmornicom na ostrvo, a posto su majklu dali

brodic, podmornicu je lok unistio, zanima me samo na koji je nacin

mr.friendly (tom-ghay) napustio ostrvo. znaci da imaju oni jos neko

prevozno sredstvo u steku.

oko deza i 'inteligencije ostrva', znaci pojave dzekovog oca, ekovog

brata, shenon i lok kada vide volta, pa onda onaj

psihijatar-prevarena zena koju vidi juliet, mislim da to samo ostrvo

u kombinaciji sa jakobom moze na neki nacin komunicirati sa mrtvim

ljudima i projektovati ih na isto. to je onaj momenat zbog kog su

majlsa poslali na ostrvo, da ispita te stvari oko jacaoba.

richard je valjda nativ ostrva? zbog toga ne stari.. mislim, stari,

ali se ne primecuje :)))

ja mislim da aron nije klerin aron, vec da je njen bioloski sin sa

sojerom. zbog toga dzek ne zeli da ga vidi, a ime je dala, naravno,

po klerinom aronu! mada to je vec manje moguce :))

Link to comment
Share on other sites

gotovo da sam 200% ubedjen da juliet nije dopremljena podmornicom - jer ista izvana (poklopac) izgleda kao nesto sto je stajalo na mestu neoperativno a ne kao nesto sto je u pogonu, no to nije glavni razlog - glavni razlog je sto su joj dali sedativ. "prvi put je nezgodno" rekao je richard (i ako je on native ostrva kako on u sadashnjosti veruje benu kada mu ben kazhe "ja sam rodjen na ovom ostrvu a ti nisi"?) + ako ju nisu teleportovali onda su je prevezli avionom na neko mesto gde ih je pokupila podmornica pa su onda dosli do ostrva jer ona matora podmornica bi od americhkog mainlanda do ostrva putovala danima a takav sedativ ne postoji...tako da i dalje mislim da ih ostrvo/nesto na njemu (jer je moguce da su fizichki i para - eventovi na ostrvu blago razdvojeni) teleportuje (a to sto osrtvo ima dovoljno snage da projektuje libi zkroz do majkla u njujorku je pokazatelj da a) nemaju kesha za mishele rodrigez ;oP i b) da ostrvo "mozhe da dosegne" po celom svetu - tako da i ona seda baba koja pricha sa dezom/na opatovoj slici moze da bude ili manifestacija osrtva ili teleportovani other koji je kao dez imao susret sa emp poljem ;o)) dalje, ako je dharma imala stanicu u pustinji koliko su oni matori kada je medved pod onolikim slojem zemlje i zasto ima hydra ogrlicu? tako da i dalje mislim da je medved iz hydra stanice teleportvoan nekontrolisano kroz prostor ali i kroz vreme da bi se nashao pod peskom pustinje ;o)

e da, u ovom svetlu kada se pogleda hatch/swan/push the button postaje jako pajglu koncept

ok ostrvo je tu oduvek, black rock je doshao pre 200 godina, dharma likovi u 60im - sta je bilo pre toga svakih 108 minuta? ili se u nekom trenutku ostrvo posvadjalo sa chovekom koji je bio in charge i stvrilo tu anomaliju kao sto je benu stvorilo rak? (da ga kazni/kontrolishe) i kada su ovi dosli - zasto su morali to ljudi da rade a nije napravljen automatski sistem? inicijalno sam mislio da je taj sistem povezan sa energetskim izvorom koji othersi trebaju za teleporte n stuff ali dez je okrenuo kljuch u trenutku kad je majkl odlazio sa ostrva sa waltom a tom lol ghay je u njujorku kasnije (mada i to je malo vishe chudno - michael odlazi sa waltom sa ostrva oko 70og dana da bi vec dve nedelje kasnije bio suicidal i oko 90og bio na brodu koji ide ka ostrvu - nigga please (lol kevin johnson) =o)))

also (nastavljajuci sa trendom da neke stvari koje su bile ultrabitne u proslosti sada se ni ne pominju) - brojevi, sad ih vishe ni hugo ne pominje

ako aron nije klerin sin onda ce neko morati mnogo kreativno da vitoperi vremenske tokove

sun je atm 9 weeks preggers - iako mnoge zhene doguraju do 20te nedelje juliet joj kazhe da ce za 4 nedelje da pochne d'umire - znachi sun mora sitji sa ostrva najkasnije za 11 nedelja ali verovatnije za neki broj izmedju 4 i 8 - ako su oni oceanic six onda su svi spaseni zajedno znachi i kate i sun su sisle sa ostrva u isto vreme ali =o) ako je kejt sisla sa ostrva trudna sa sojerovim detetom kako klinac ima ~2 godine u trenutku sudjenja?... uopste, kako je ona bila na slobodi sve vreme do sudjenja ali za vreme sudjenja mora da ostane u pritvoru? chak ako je klerin aron, ako je kler jedan od +2 (pa da su prodali prichu da je umrla na porodjaju) opet je prevelika pauza izmedju sudjenja i navodnog perioda kad silaze sa ostrva...(ili su jednostavno uzeli preveliko dete da glumi plavushana u toj epizodi ;o))

naravno, nista od ovoga sto pishem ne mora da bude 2% tachno na kraju, no sve vishe stvari mi ostavlja utisak da ih je sve tezhe uklopiti u celinu koja ima smisla (ne iskljuchujem ni opciju da ne posvecujem dovoljno pazhnje seriji pa da pogreshno povezujem)

nadao sam se da ce cetvrta sezona pocheti da povezuje krajeve i provodi prichu kraju, sada se iskreno bojim da ce sve biti zbrzano u poslednjih par komada u 6. sezoni i da mi se netje svideti =o(

nadam se da greshim ;o)

Link to comment
Share on other sites

juliet je

definitivno dosla podmornicom na ostrvo, a posto su majklu dali

brodic, podmornicu je lok unistio, zanima me samo na koji je nacin

mr.friendly (tom-ghay) napustio ostrvo. znaci da imaju oni jos neko

prevozno sredstvo u steku.

Hm, ali nisi uzeo u obzir mogućnost da se to sa podmornicom desilo posle Tomovog odlaska sa ostrva? Čak sam i ubedjen da je prvo išao Tom sa ostrva pa da je tek onda bilo ono sa Lockom i podmornicom. Neka me neko ispravi ako grešim.

Link to comment
Share on other sites

10ak dana imash od trenutka kad dez okretje kljuch/majkl i volt odlaze sa ostrva do trenutka kada lok dizhe podmornicu u vazduh (i tada je mislim tom pored jacka)...nazhalost x puta u tom periodu tom je na ostrvu tj vidish ga arround u skoro svakoj epizodi =o) tako da sigurno imaju josh nachina za odlazak sa ostrva

Link to comment
Share on other sites

e mislim da ja mogu da ti objasnim bar deo price kole

kler je isla u la da nosi arona nekim ljudima da bi "posebno" dete poput njega bilo podizano u odgovarajuim uslovima - wtf je sa tim delom priche?

to je u prvoj sezoni objasnjeno. vidovnjak ih je poslao u la BAS tim letom u BAS to vreme zato sto je znao da ce avion da se srusi

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

hmmm...thnx jokeru ali opet to je samo tretjina te pitalice - zasto ona ne sme da odgaja dete i zasto je aron poseban da mu je bolje da ga odgaja kejt umesto kler...

no thnx...vidim da ipak ne pratim dovoljno precizno/zaboravljam polako =o)

interesantna teorija lisac, ne pokriva sve ali veliki deo da...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...