Jump to content

Vizne olaksice?


Recommended Posts

Upravo sam saznao da treba da me poshalju u Nemachku na nekoliko dana. Sad je problem kako da dobijem vizu?!? Da li neko zna koji je najlakshi nachin da se dobije viza (turistichka ili kako vec na 2-3 dana)?

edit: Imajte u vidu da sam u Moskvi [:D]

What Kole said za firmu kod koje ides. A to sto si u Moskvi ne bi trebalo da ima preterano veze, sredis u Nemackoj ambasadi kao i da si ovde.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

tako je, ako je firma ok, ona cimne dotichnu ambajadu i onda idesh "direktnije" tj nisi u redu ko masa =o)

Thx for the tips :) LM, firma je reshila da me shalje u Nemachku preko Pariza [:D] poshto tamo ima predstavnishtvo koje moze da mi uradi shengen.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Neat , sad ce Shaneri da vriste od srece xD

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

....

zar policija kod nas nije vec preuzela granice? tj znam da se o tome naveliko pricalo jos pre par godina, zar je moguce da to jos nije realizovano...

ima li kakvih naznaka da se nesto radi po pitanju novih pasosa, mislim em pise da je sr jugoslavija, em sto se falsifikuju samo tako... mada bice mi krivo bas sam ga lepo popunio ;)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa videcemo , mozda nova vlada odluci da se obogati pa kaze "Stari pasosi ne vaze , morate uzeti (platiti) nove za SAMO 999.99 Eura!!!"

Ili tako nesto. Ne bi me ni cudilo da tako nesto urade...

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

btw pricao sam sa jednim drugarom vojakom i on rece da je milicija sada na granicama, i da su doticne suplje kao nikad do sada, on licno ide na granu prema rumuniji da je cisti i odrzava (to je i dalje u nadleznosti vojske) i dnevno vidi po 40ak kamiona kako prolaze a policijskih patrola nigde ni od korova... blah...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ima li kakvih naznaka da se nesto radi po pitanju novih pasosa, mislim em pise da je sr jugoslavija, em sto se falsifikuju samo tako... mada bice mi krivo bas sam ga lepo popunio ;)

bilo je skoro nekih beta testova. neke informacije su pominjale jesen 2006, a neke pocetak 2007. za te nove pasose. Ko bi ga znao.

Link to comment
Share on other sites

zar policija kod nas nije vec preuzela granice? tj znam da se o tome naveliko pricalo jos pre par godina, zar je moguce da to jos nije realizovano...

ima li kakvih naznaka da se nesto radi po pitanju novih pasosa, mislim em pise da je sr jugoslavija, em sto se falsifikuju samo tako... mada bice mi krivo bas sam ga lepo popunio ;)

btw pricao sam sa jednim drugarom vojakom i on rece da je milicija sada na granicama, i da su doticne suplje kao nikad do sada, on licno ide na granu prema rumuniji da je cisti i odrzava (to je i dalje u nadleznosti vojske) i dnevno vidi po 40ak kamiona kako prolaze a policijskih patrola nigde ni od korova... blah...

Pitas i odgovaras u istom [:D] Preuzela je policija neke nadleznosti, kao sto je formalna kontrola granice, ali Sengen podrazumeva da vojska nema ama bas nikakve veze sa granicom, cak ni da je cisti :) Poenta njihove price je da je samo policija neophodna na granici jer ako se nesto lose bude desavalo na granici to moze da ima veze samo sa kriminalom, u novoj i lepoj Evropi ne bi trebalo da postoji sansa da jedna drzava napadne drugu, ergo ne postoji potreba za vojskom na granici. Pogotovu smo mi tu problematicni jer u bliskoj istoriji imamo ratove po granicama i sire :)

je li, zwerko, ima

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

mislim da je bilo price o tim zemljama koje su 2004. godine usle u EU da ce u Sengen uci negde 2008/2009, ali kao sto rekoh to nesto sad vadim iz malog mozga. Generalno gledano to njima sada nije prioritet, jer oni mogu sa licnom kartom da putuju gde hoce, a radne vize, odnosno slobodno kretanje radne snage kao sto to predvidja EU, ne zavise samo od Sengena, naprotiv zavise mnogo vise od drugih faktora unutar EU.

i ja mislim da nece pre 2008/9, i to mogu i da uspore (i ubrzaju) iz eu ali nesto ne verujem da ce se desiti. Sto se drzavljanstva tice, sad je pravi hit juriti bugarsko ako i po nekom 10 kolenu imas veze sa bvlgarijom, mada kako su krenuli, nece ni njih primiti naredne godine :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...