Jump to content

S(CG)


Recommended Posts

i sad se bash nesho chudim kako ej tema fino funkcionisala par dana a sad je postalo ne chitljivo, i onda se setihm. a da, ponedeljak je, zwerko i drale su se vratili na posao;))

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 501
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i sad se bash nesho chudim kako ej tema fino funkcionisala par dana a sad je postalo ne chitljivo, i onda se setihm. a da, ponedeljak je, zwerko i drale su se vratili na posao;))

Sticajem okolnosti imam vremena malo danas, inace nije do posla :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

U pravu si Drale. Znam koliko se sranja pishe o Srbima svuda u svetu. Teshko je smiriti se sa porazom na svim poljima. Ali to je prolazno - svet nikada nije bio samo mrachni srednji vek i svetla renesansa. To shto je nama na grbachu palo to shto smo se rodili na pochetku novog mrachnog veka je losha sreca, ali to ne znachi da necemo videti svetlo.

Shto se tiche ostalog: kao chovek chije ime na prostorima Balkana izaziva nacionalnu netrpeljivost, koji pored svog rada 24/7 i ok plate nema izgleda da kupi normalan auto a kamoli stan, koji se jebava sa raznim vizama i registracijama svakih 6 meseci o svom troshku i jede svakakvu sintetiku vec 6 godina, koji svako jutro na vestima gleda kako se u svetu desilo josh neko sranje i u gradu gde zivim josh nekoliko manjih, mogu samo da budem umereni pesimista. Jedino shto me drzi da ne potonem je to shto imam zenu koja me voli i posao koji volim. Tako da Drale, nemoj da se bedachish, nego nadji neku dobru ribu, napravi joj dete i zivite opushteno u Srbiji.

исто мислимо.

Naravno da nije, ali ti neki ljudi koji su po CG radili za odcepljenje su radili to vrlo ozbiljno i vrlo se tome posvecivali. U njihove motive ne bih sada da ulazim, veroavatno ih ima dijametralno razlicitih. Ono sto meni nije jasno jeste da si ti sve to vreme sedeo u udobnosti svoje fotelje, nisi ni prstom makao da bude ovako ili onako i odjednom se katastrofalno izbedacio sto se nije desilo kako je tebi po volji. Gde je tu logika? Kao kada bih se ja katastrofalno izbedacio sto Zvezda nije usla u Ligu sampiona a da me je pre toga mrzelo cak da odem na stadion da ih podrzim...

A i nije mi jasan osecaj odbacivanja koji si spomenuo, mislim kako uspete da iskonstruisete da je neko glasao za nesto zato sto voli ili ne voli nekoga ovde? Realno gledano ni ja nisam zadovoljan kako nam sada izgleda nasa drzava i kada bih video da imam podrsku da je dijametralno promenim to bih odmah uradio, oni su samo tu svoju sansu iskoristili, da li ce im zbog toga biti bolje ostaje pitanje, ali su uradili nesto sto vecina crnogoraca misli da treba da se uradi.

чекај бре стрика Мишице... [8D]

одакле теби идеја да сам могао ишта више да урадим поводом референдума, кад стварно морам да радим у Бг-у и да будем шрафчић у машинерији која ради за добробит Србије. да узмем одмор, који ми не дају ионако да бих отишао доле месец дана и агитовао. мислио сам да већ има неког у овој држави ко о томе води рачуна, као што ми овде водимо рачуна о нашем послу.

и како ти није јасан осећај одбацивања. ово је последња глава о саги Србије као међународне парије, хегемонистичке империје зла, са којом нико не може и којој су чак и браћа рекла не, и сматрају да су им хрвати и шиптари ближи од Срба. е па ако нас тако виде, ако тако ЖЕЛЕ да нас виде сви они који су на грбачи Србије постали државе, којима смо 2 пута пружили руку помирења, помагали свиме и свачиме, а ми знамо да није тако, зар то није неправда? зар то није одбацивање? зар то нису лажи? зар то није гадно и прљаво?

ако си ти огуглао на то услед професионалне деформације, ја нисам. то сам и мислио кад сам ти рекао да није све у процентима, чак ни границама и пасошима, царинским стопама и репрезентацијама. пустош коју иза себе остављају непријатељи само се надам да нас неће померити од традиционалног осећаја за част и правду. да нећемо постати као они.

ето...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

е па ако нас тако виде, ако тако ЖЕЛЕ да нас виде сви они који су на грбачи Србије постали државе, којима смо 2 пута пружили руку помирења, помагали свиме и свачиме, а ми знамо да није тако, зар то није неправда? зар то није одбацивање? зар то нису лажи? зар то није гадно и прљаво?

brate ne verujem da bi milo trazio nezavisnost da im to nije u debelom interesu. cinjenica je da su oni robovi srpske politike i da ih proseravanje nasih vlasti mozda koci u evropskim integracijama. rekao sam mozda. mozda propadnu posle dve godine, a mozda stvarno prosperiraju nekako, to cemo jos da vidimo. brate kad ja hocu da odem odavde jer ne mogu da trpim sranja i izdrkavanja nekog seronje na vrhu, kao ni 90% intelektualaca, sta reci o Crnogorcima, mogu da imaju svoju drzavu, mozda im stvarno bude bolje. jeste da imaju umnogome slabije potencijale od nas, ali to se sve dobrom politikom da nadoknaditi. sad sto ti kazes da su nam svi 'zabili noz u ledja' , u pravu si, mogli smo posle WW2 da trazimo pola Hrvatske i Bosne, nismo, zajebali su nas, to nek nam bude nauk za sledeci put. Ko vlada svetom? amerika. a amerika ne poznaje kompromis.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

jel bi mogao neko od vas da mi objasni sto ste toliko vezani za naciju i drzhavu i istoriju i sve to tako?

da, ja sam ponosan sto sam to sto jesam, ali realno nit me tangira za crnu goru, nit za kosovo, ni za sandzhak, nit za vojvodinu...

sve to sto smo imali branilo se pre toliko godina u sloveniji, posle onog "idite bre sto pre" i ostavljanja nashih momaka bez municije protiv slovenachkih teritorijalaca je sve postalo samo pitanje vremena...

da li cemo se svesti na beogradski pashaluk, da li ce iko pamtiti da su nashi preci radili ono zbog chega se ponosimo tim sta smo? ako nastavimo sa neradom i retardiranjem kao do sada verovatno ce prvi odgovor biti da i drugi ne...na moju srecu nece za mog zhivota...

licno cu zhaliti ponekad zbog onog sta je Srbija mogla da bude, nastojacu da mi deca znaju malo vishe o tome shta su i onog sta pishe u knjigama, ali da gubim nerve i dane zhivota na stvari koje ne mogu da promenim...smeshno...mislim, ne nerivram se kad slusham preservanje velikih patriota za parchad zemlje koje nikad ne bi sami ishli da brane (ako su se neki mladi ljudi od 25 godina kojima su vadili gelere iz stomaka oprostili od te zemlje sto ne bi i mi ostali?), ne nerivram se kad me isti ti patriote pragmaticki iskreno pitaju sto ne vadim hrvatski pasosh jer je nash goli shit itd itd

bice "nam" kako masa zasluzhuje, pitanje je dokle ce neki od nas ostati ovde da to odtrpe...gledajte na to kao na formu moderne socioloshke evolucije, neprilagodljiv i zastareo oblik zhivota ce izumreti, ko sad zhali za trilobitima? =o)

Link to comment
Share on other sites

хејтеру...

Коле, слажем се. али нешто или осећаш или не. то је просто тако, индивидуална природа...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Nemam volje za ikakvom raspravom, sve što bih rekao u ovom trenutku je već rekao (napisao) Njegoš јoš 1847. u Gorskom vjencu (stihovi 198-214):

Бог се драги на Србе разљути

за њихова смртна сагрешења.

Наши цари закон погазише,

почеше се крвнички гонити,

један другом вадит очи живе;

забацише владу и државу,

за правило лудост изабраше.

Невјерне им слуге постадоше

и царском се крвљу окупаше.

Великаши, проклете им душе,

на комате раздробише царство,

српске силе грдно сатријеше;

великаши, траг им се утро,

распре* сјеме посијаше грко,

те с њим племе српско отроваше;

великаши, грдне кукавице,

постадоше рода издајице.

*raspra je stara srpska reč sa mnogo značenja ovde znači svađu, zavadu, podelu

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

zelim im sve najbolje sa turizmom.

[roflmao] SUROVO !!! [roflmao]

nego....

Brate, KAKVO BRE DRZAVLJANSTVO DA IMA SE DAJE OVDE SVIMA???

Drasko, kakva dugorocna investicija? O cemu pricamo? O njihovim studentima

koji sticu diplome kod nas pa posle odu ko zna gde da rade sa istima? Ne

prijatelju, mi bismo im na taj nacin ucinili SAMO VELIKU MEDVEDJU USLUGU, jer

cemo ih na ovaj nacin naterati da konacno srede SVOJ UNIVERZITET i afirmisu

isti u regionu, pa ce mladima iz CG konacno biti cast da tamo studiraju a ne da

SANJAJU BEOGRAD I BG Univerzitet! Molim lepo!

Znaci, dovidjenja !!! Vise radnih mesta za nasu decu !!! Vise mesta na budzetu za nase

studente koji nisu imali takve veze po Univerzitetu !!! I MNOGO vise mesta po

kaficima za normalne ljude...

PS: nemam nista protiv drzavljanina CG, stavise postujem ih kao i ostale, ali dokle ce

da nas svi jebu a iza ledja da nam izvlace korist... Preseci i vozi !!!

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

одакле теби идеја да сам могао ишта више да урадим поводом референдума, кад стварно морам да радим у Бг-у и да будем шрафчић у машинерији која ради за добробит Србије. да узмем одмор, који ми не дају ионако да бих отишао доле месец дана и агитовао. мислио сам да већ има неког у овој држави ко о томе води рачуна, као што ми овде водимо рачуна о нашем послу.

Ima neko ko o tome vodi racuna, ali ocigledno ti neki smatraju da im buducnost nije u zajednici sa Srbijom. Poenta moje price je da ti imas posao ovde i da imas nameru da zivis ovde i da jednostavno nemas vremena da se bavis stvarima. Moja situacija je slicna, s tim da bih ja dodao da ja nemam ni zelju da se bavim tim stvarima. U svakom slucaju kada se aktivno ne bavim time ne vidim zasto bih se potresao oko toga. Da sam hteo da se potresam oko toga ja bih nesto i uradio po tom pitanju, makar minimalno, kao sto idem na Zvezdine utakmice da pomognem koliko mogu. To sto ja ne idem na gostovanja nego gledam utakmice na televiziji kad su napolju pokazuje koliko me to dotice.

ако си ти огуглао на то услед професионалне деформације, ја нисам. то сам и мислио кад сам ти рекао да није све у процентима, чак ни границама и пасошима, царинским стопама и репрезентацијама. пустош коју иза себе остављају непријатељи само се надам да нас неће померити од традиционалног осећаја за част и правду. да нећемо постати као они.

Obozavam ove primere prijatelja i neprijatelja, pa bih voleo da mi das jedno objasnjenje: jesu li nam, u tvojim ocima, sada crnogorci prijatelji ili neprijatelji? Ili su prijatelji samo oni koji su glasali za zajednicku drzavu?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Obozavam ove primere prijatelja i neprijatelja, pa bih voleo da mi das jedno objasnjenje: jesu li nam, u tvojim ocima, sada crnogorci prijatelji ili neprijatelji? Ili su prijatelji samo oni koji su glasali za zajednicku drzavu?

Ja ću ti reći, neprijatelj nam od Crnogoraca nije niko (bar sa naše strane), a prijatelji su nam sad oni koji su glasali za zajedničku, a kad šiptarski glasovi budu stigli za naplatu kroz koju godinu, biće nam prijatelji i ovi drugi...

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Imao sam priliku da pricam sa nekim hrvtima i vi ljudi niste svesni zadojenosti mrznjom i iskrivljavanja istorije koja se njima generacijama servirala.Tako ce i dole crnogorcima polako da natruju decu i za 50 godinica eto uzasa.Ima da se mrzimo4Life

Muslimani u bosni zive u ubedjenju da su ustvari potomci turaka i da su dosli iz turske a ne poturcheni srbi//hrvati i to im deca uce u skoli u 5 razredu da ne ulazim dubje i ovo je dosta.Rece jednom neko u nekom glupom filmu sa Jet Lijem: samo mi daj dovoljno mladog kera ...

Interrupts better than Kanye

Link to comment
Share on other sites

Nego, jeste primetili da njihov orao nosi holy hand grenade u kand

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Otcijepi se Milo” - Bora Djordjevic

Otcijepi se Milo

Nek' ti je sa srećom,

Svijet će te po mapi

Traziti sa svijecom.

Ic' ne fali sto ste mali

Al' se živi fino

Mali je Monako,

Mali San Marino.

Skupi na Cetinje

Svoje avetinje,

I sve liberale

I druge budale.

Pa pucajte iz livora

Samostalna Crna Gora,

Nek' slobodno svako sere

Al' za marke i perpere.

Pa, posto si novi

Crnogorski vladar,

Povedi odavde

I ovaj tvoj kadar.

Stizu ti odavde

Same glavjesine

Neka kuci jedu

Sira iz mjesine.

A sa njima može

Da ide i Sloba,

Mi ćemo ti biti

Zahvalni do groba.

Oni dosli kuci

A o istom trosku,

Napravili i mi

Zemlju ekolosku.

Imam tamo kuma

Imam pobratima,

Pa preko mobilnog

Cucu se sa njima.

A sve one koji

delju da su Srbi,

Proceraj fukaru

Ne vuci na grbi.

Poslje otcjepljenja

Ima da te vole,

Mnogo, mnogo vise

Od kralja Nikole.

Otcijepi se Milo

Unapred ti hvala,

U Srbiji biće

Manje kriminala.

Otcijepi se Milo

Na tvojoj sam strani,

Okreni se Milo

Skadru i Tirani.

Ako treba, Milo

Govno se proguta,

Izvini se Zagrebu

Bar još pet-sest puta.

Samo takav bićeš

Najjači na svijetu,

Svi će slati pare

U Duklju i Zetu.

Ja ću prezivjeti

I bez Crne Gore,

Pronaci ću drugo

Kamenje i more.

U početku biće

Kamenje za klopu,

Al' bez nas ćeš lakse

Uci u Evropu.

Kad obavis pos'o

Ti sjedi pod murvu

Popij koju lozu

I privedi kurvu.

Ako nema kurve

Sto da se sekiras,

Na usluzi stoji

Vjerni raspop Miras.

I nama će doći

Vremena još bolja,

Kad granica bude

Oko Bijelog polja.

Interpol otkači

Šta će im podaci,

Za one glisere

O tebi I Aci.

Otcijepi se Milo

Biće sve u redu,

Nek' ti ovu pjesmu

Strucnjaci prevedu.

Drukciji je jezik

Nismo narod isti,

Odvedi zemljake

Srbija se čisti.

Mi mali i ruzni,

Vi visoki, lijepi,

Dokle da nas sklepas

Bolje se otcijepi.

Otcijepi se Milo

Ne, nisi precer'o

Vicem I ja: „Viva,

Montenegro, vero!”

Otcijepi se Milo

Srbija je kriva

Vero Montenegro

Viva, viva, viva!

Otcijepi se Milo

Al' malo pozuri,

Vrijeme brzo tece

Može da iscuri.

Otcijepi se Milo

Dok si još na vlasti,

Klizavo je Milo

Pa možeš i pasti.

Otcijepi se Milo

Dobre li ideje,

Njegos mrtav cuti

Matija se smeje.

Skupi svoju bagru

S konopa i koca,

Otcijepi se Milo

Da mu psujem oca!

Idi svojim putem

I srećno ti bilo,

Iskreno te molim

Otcijepi se Milo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...