Jump to content

S(CG)


Recommended Posts

  • Replies 501
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

do jaja. dedovina gde su odrasle generacije i generacije mojih predaka mi je sad inostranstvo.

tuga. nemam reci koliko je sve ovo tuga.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

[:(][:(][:(]

ред је да нешто кажем после свега...

иако још нису стигли коначни резултати, чини се да су пребацили 55%. чак и да нису, боље је да објаве да јесу, да не би легла крв после оне хистерије синоћ, јер, знајући унионисте, они славе мало жустрије од ових... у сваком случају, честитам.

и даље не могу да верујем у резултате, јер су они супротни СВЕМУ што сам прикупио. ипак, чини се да је Мило много већи махер, а грађани ЦГ много веће веверице него што сам желео да верујем. о Пеђи Булатовићу и његовим неспособњаковићима не желим да причам...

ако ћемо поштено, поред Србије, једино је још ЦГ имала право на државу у бившој Југи. ипак, начин на који се чини да су обновили државност је ужасан. опет преко антисрпства, као Хрвати. то оставља много горак укус... 8 година сејања мржње и страха, лагања, уношења раздора. колико ће требати времена да се све залечи, само се питам...

искрено немам ништа против независне ЦГ, највећи проблем ми и даље остаје Мило Ђукановић, на челу читаве ордије криминалаца, интересних група, антисрба, расколника и сличних башибозука. ако би их скинули у септембру (али више не смем да се бавим било каквим прогнозама везаним за ЦГ), онда ми се чини да би овако било и најбоље, да живимо у пријатељским односима, као 2 независне државе, можда са неким специјалним везама, као са Републиком Српском. бојим се само да их је превише затровао, и зато мислим да одавде не сме да оде никаква исхитрена, нервозна порука. знам да већина оних који су гласали за независност заправо нема ништа против Србије, напротив.

што се тиче опција:

1. ако се прогласи независност, надам се да је то крај антисрпске хистерије доле, надам се да ће Србија и ЦГ остати у најтешњим односиома, и као независне државе. желео бих да наши први признају ЦГ, и да Мило и Вујановић прво дођу у Београд, да се одустане од било каквих уцена и реваншизма, морамо показати да умемо да примимо пораз, као прави спортисти, па макар утакмица и није била фер. за 250.000 држављана ЦГ у Србији, требало би да се понуди двојно држављанство, не би требало ништа да се промени у односима према грађанима ЦГ, тј. требало би радити на приближавању, а не на цепању и освети. капирам да би са таквим приступом искулирали сви сем оних најострашћенијих, што је у интересу свих. не ваља да испадне да су им Хрвати ближи од нас, треба показати да је Мило све време лагао тај народ доле, да Србија заправо НЕМА ништа против ЦГ. то је кључ помирења.

2. ако ипак буде "сива зона", не би требало да се организује никакво славље или контрамитинзи. треба сачекати септембар и резултате њихових избора, па онда кренути у преговоре о преуређењу заједнице. са Милом о томе нема ни сврхе ни логике разговарати... а ако поново победи, јебелига шта даље...

у сваком случају, надам се да ће "љубав побиједити", иако је блок за заједницу изгубио, надам се да ће се Црногорци измирити пре свега међусобно, а потом и са нама... не могу да променим то што сам оптимиста, иако ме понекад то скупо кошта.

ипак, ово сам лично примио, и јако ми је тешко било синоћ. али данас је нови дан, и надам се светлија будућност.

уздравље! [:)]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

to sa dvojim drzavljanstvom bi bila najveca glupost, samo bi ih bilo onda josh vishe ovde, da sede ceo dan u strahinica bana, gistro studiraju i kenjaju kako je Srbija losha..

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

за 250.000 држављана ЦГ у Србији, требало би да се понуди двојно држављанство,

Ama Drasko da li si ti normalan :) ????????

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

па не разумем, шта бисте ви урадили? избацили их напоље, увели визе? не заборавите да тим људима није дато право гласа, и казнити њих због одлуке других је у најмању руку срамотно. уосталом ти људи живе овде годинама, деценијама, раде, имају породице, те имају право на држављанство Србије и по постојећем закону.

а како видите ви будуће односе између Србије и ЦГ, ако би се заснивали на реваншизму? то мора да престане, да сви искулирају, иначе ћемо почети да се мрзимо и овде у Србији и да се делимо још и још и још...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

па не разумем, шта бисте ви урадили? избацили их напоље, увели визе? не заборавите да тим људима није дато право гласа, и казнити њих због одлуке других је у најмању руку срамотно. уосталом ти људи живе овде годинама, деценијама, раде, имају породице, те имају право на држављанство Србије и по постојећем закону.

а како видите ви будуће односе између Србије и ЦГ, ако би се заснивали на реваншизму? то мора да престане, да сви искулирају, иначе ћемо почети да се мрзимо и овде у Србији и да се делимо још и још и још...

Ali vidi, nema revansizma.

izglasali su samostalnost.

Ok idemo dalje, boli me uvo za revansizam.

Oni koji su ostali ovde...neka uzmu nase drzavljanstvo. Ionako ih ima vise nego u CG. Naravno da necemo nikoga "proterivati".

Samo sam protiv dvojnog drzavljanstva.

Mislim ocu i ja kanadsko drzavljanstvo, sto da ne :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

E pa nek se odreknu.

Sta cemo sad, opet da ispadnemo majmuni koje ce da jase ko god oce.

Znaci soko nek ima oba drzavljanstva, pa opet sve po starom. I zaposliti strikovog malog, i bla bla.

Mozda se pravno ne izrazavam najbolje, ali shvatate poentu. Oni koji zive dugo ovde (a inace ja smatram da smo mi prakticno isti narod) slobodno neka uzmu nase drzavljanstvo, ali neka se odreknu crnogorskog.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

slazem se, dvojno drzavljanstvo ce samo nas da izjebe, imaju skolovanje kao i do sad recimo, a opet i svoju drzavu. e pa ne moze.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

па не разумем, шта бисте ви урадили? избацили их напоље, увели визе? не заборавите да тим људима није дато право гласа, и казнити њих због одлуке других је у најмању руку срамотно. уосталом ти људи живе овде годинама, деценијама, раде, имају породице, те имају право на држављанство Србије и по постојећем закону.

а како видите ви будуће односе између Србије и ЦГ, ако би се заснивали на реваншизму? то мора да престане, да сви искулирају, иначе ћемо почети да се мрзимо и овде у Србији и да се делимо још и још и још...

ne kazem da im treba roknuti cene ko strancima, ali da im se uvedu neke vrste radnih/skolskih viza, i neke olakshice po pitanju placanja skolarine, da ih ne klepamo ko ostale strance :), ali da nemaju vishe pravo na domove,budzhet i ostale gluposti.. plati pa se klati ako hoces da studirash u drugoj republici..jebiga sami su to trazili.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Иги, друже... :*

види, Игоре, држављанство неће променити нечији генотип; ако ће запослити стриковог малог као држављанин ЦГ, урадиће то и као држављанин Србије, или са двојним држављанством... мада мислим да је та прича помало преувеличана, иако су домаћи Црногорци дали доста повода.

е да, било би лепо кад бисмо имали и даље заједничке репрезентације, и кад бисмо могли да идемо само са личним картама доле, и тако неке ствари...

што се тиче школства, не би им дао да се школују о трошку буџета (изузев неких 50 стипендија нпр, које би Србија давала најбољим странцима). али, с друге стране, не бих им уводио скупље школарине него што имају грађани Србије који студирају ванредно. то бих урадио са свим бившим републикама СФРЈ. ко год хоће да дође у Бгд, треба му помоћи, јер је то једини сигуран пут да се обезбеди стабилан регион, а Београд и Србија да заиста постану лидери. то је најбоља инвестиција. мада није ни инвестиција, јер би сви плаћали, додуше мање од нпр. црнаца и Арапа, али би ипак плаћали као ванредни студенти. зар треба Црну Гору гурнути у наручје Загреба, само зато што није прошло онако како смо се надали? мора се бити мудар и опрезан...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

kakvva reprezentacija drale, ti si i dalje u nekim zvezdama izgleda.

svaki student oviu drzavu koshta 160000 din, koliko ista trenutno placa fakultetima. prosechna shkolarina je oko 80000(ostatak daju ili fax ili drzava).shkiolarine za strane studente su tachno tolike da se pokrije svih 160000 hiljada(tako je barem kod nas na mashini) reci ti sad meni zashto bi gradjani srbije placali 80000 za shkolovanje nekog lika iz druge drzave.uostalom milo je rekao da ce se sad oni shkolovati u hrvatskoj.

Edited by urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

kakvva reprezentacija drale, ti si i dalje u nekim zvezdama izgleda.

svaki student oviu drzavu koshta 160000 din, koliko ista trenutno placa fakultetima. prosechna shkolarina je oko 80000(ostatak daju ili fax ili drzava).shkiolarine za strane studente su tachno tolike da se pokrije svih 160000 hiljada(tako je barem kod nas na mashini) reci ti  sad meni zashto bi gradjani srbije placali 80000 za shkolovanje nekog lika iz druge drzave.uostalom milo je rekao da ce se sad oni shkolovati u hrvatskoj.

nisu to velike pare na nivou drzave. a dobri studenti mnogo znache. bez obzira iz koje su zemlje. kad zavrsi Bg univerzitet sigurno se nece vratiti u Podgoricu, Berane i onaj krsh, vec ce znanje uloziti u Srbiju.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

imamo mi dovoljno ljudi koji ce da ulazu svoje znanje u ovu zemlju.

pa daj da onda ukinemo i skolarine za ostale strance, ili josh bolje neka oni ukinu nama shkolarine, pa cemo mi da prodajemo svoju stuchnost po evropi . o chemu ti prichash...

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

kakvva reprezentacija drale, ti si i dalje u nekim zvezdama izgleda.

svaki student oviu drzavu koshta 160000 din, koliko ista trenutno placa fakultetima. prosechna shkolarina je oko 80000(ostatak daju ili fax ili drzava).shkiolarine za strane studente su tachno tolike da se pokrije svih 160000 hiljada(tako je barem kod nas na mashini) reci ti  sad meni zashto bi gradjani srbije placali 80000 za shkolovanje nekog lika iz druge drzave.uostalom milo je rekao da ce se sad oni shkolovati u hrvatskoj.

управо зато што је то најбољи начин да се креира мишљење будућих интелектуалних елита у суседним државама. то је најбоља дугорочна инвестиција.

просто као шамар.

Мила ми не спомињи... леба ти.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ae ne skrecite sa teme, da ne bude opet flejma oko partizana i chetnika i sl..

moji iz kolasina ima ih pola-pola i dva spomenika, jednom cetnickom vojvodi u pljevljima, drugi u kolasinu narodni heroj. dva brata :)

ne treba njima elita, nego neko ko ce da pobije govna.po mogucstvu vilama.

utovar ili istovar ;>

@topik

e jebi ga u tim godinama da vam razbijaju iluzije ....

stvarno nema smisla ... ccc

jebala vas jugo nostalgija, radite sa onim sto imate na raspolaganju, niko jos nije vido leba od kuke i motike niti od :da crkne komsiji krava: ...

i ja bi vido ponovo hrvatsko primorje, al mi nije lose ni u greciji :) daleko od loseg...

imam samo jedno da kazem za kraj: samo sloga srbina spasava. misleci i na juznu bracu :)

ps. dobro dosli u 200-godisnji srpsko amanet :(

Never underestimate the power of human stupidity. Robert A. Heinlein

God is subtle but he is not malicious. Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...