Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

  • 1 month later...

hronike ambera djubre

tomas kovenant car

Jel moze preporuka za neku epsku fantastiku? (samo sam lotr-a citao tako da nece biti tesko preporuciti :) ) Da li ima mozda "Igra prestola" po Bg bibliotekama ako je uzimao neko?

Ako te zanima neka uber epska fantastika u koju mozes da se udubis i citas sto godina itd... chitaj "Wheel of Time" serijal, odlican je. Pesma leda i vatre je isto dobra i vise je low fantasy.

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Uz vec navedeno da dodam Mistborn trilogiju od Brandona Sandersona (covek koji zavrsava The Wheel of Time), sad sam na sredini druge knjige i mogu reci da je odlican pisac. Takodje, Elantris od istog pisca i sada je krenuo serijal od 10 knjiga, mada je tek prva izasla, The Way of Kings.

Ako imas volje i koncentracije onda The Malazan Book of the Fallen, fenomenalnn dark fantasy serijal.

Link to comment
Share on other sites

@dzoni: Moze da se nadje Igra prestola po gradu, probaj ono sranje u uscu gore kod bioskopa je valjda.

@topic: Artur Klark, Rajski Vodoskoci. Otkud znam, klark je klark, nisam ocekivao nista manje od knjige, tako da i nisam pod nekim omg utiskom, ali svakako zanimljiva knjiga(sf).

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

Ako te zanima neka uber epska fantastika u koju mozes da se udubis i citas sto godina itd... chitaj "Wheel of Time" serijal, odlican je. Pesma leda i vatre je isto dobra i vise je low fantasy.

Ako imas volje i koncentracije onda The Malazan Book of the Fallen, fenomenalnn dark fantasy serijal.

Ima li nesto od toga kod nas izdato? Ne da mi se da blenem u monitor...

Tom rob Smit - Dete 44 Lep krimic u SSSR-u koji ne priznaje zlocin

Peter Dzejms - Sasvim Jednostavno - Lep zaplet ali malo bzvz rasplet, zanimljive ideje

Sizan ... - Igre gladi - pitko i citljivo ali za malo maldju publiku od mene

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

@overkind

The Wheel of Time izdaje Laguna ako se ne varam, na srpskom Tocak Vremena serijal, imas u svim vecim knjizarama, mada nisam siguran dokle su stigli sa prevodom.

Takodje, A Song of Ice and Fire serijal imas potpuno preveden na srpski, a na nastavak serijala cemo nazalost morati jos malo da cekamo.

Sto se tice serijala The Malazan Book of the Fallen, amazon je tvoj dobar drugar :) Prevoda nema, tj. makar ja ne znam za isti.

Edited by Rejz
Link to comment
Share on other sites

Amber je meni genijalan, ali samo prva knjiga, druga i treca su mi meh.

Sa druge strane meni je wheel of time uber trash, jebiga ukus je kao dupe, svako ima svoje :)

Imao sam ja hard copy kovenanta, neko bas uber matoro izdanje koje sam nekome dao pa mi nikad nije vratio, ali sam video na sajmu dal prosle dal pretprosle godine da su ga i nasi izdali, sad ko nemam pojma.

Takodje kad sam rekao da je tomas kovenant sjajan, mislio sam prvenstveno na prve tri knjige, druge tri su meh, a poslednje letopise tomasa kovenanta nisam hteo da citam jer mi se posle prvog poglavlja prikazalo kao epic sranje.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

@overkind

The Wheel of Time izdaje Laguna ako se ne varam, na srpskom Tocak Vremena serijal, imas u svim vecim knjizarama, mada nisam siguran dokle su stigli sa prevodom.

Takodje, A Song of Ice and Fire serijal imas potpuno preveden na srpski, a na nastavak serijala cemo nazalost morati jos malo da cekamo.

Sto se tice serijala The Malazan Book of the Fallen, amazon je tvoj dobar drugar :) Prevoda nema, tj. makar ja ne znam za isti.

Mesecevi Vrtovi by Stiven Erikson cirka 900din, Lagunino izdanje.

Procitao Lazi Loka Lamore(?) i Posledju Teoremu(Artur Klark), LLL je simpaticna knjigica za ubijanje vremena dok je recimo Poslednja Teorema bukvalno knjiga koju se guta odma istog trenutka.

Amber je meni kul a Kovenenta sam prestao citati dal na sredini prve knjige or something, prevelik meh :/

infidel

Link to comment
Share on other sites

Do jaja, nisam znao da su prevodili, mada samo su jednu od deset preveli, ko zna koliko ce se cekati na kompletan prevod... Zato i ne citam prevedena izdanja.

Samo da dodam da sam upravo video na laguninom sajtu i prevod Mistborn trilogije Brandona Sandersona, tacnije i ovde se radi o prevodu samo prve knjige, ali eto, ima.

Link to comment
Share on other sites

Prevedne je ceo "Mistborn", samo Laguna ko Laguna, jede govna sa tim nastavcima... Inace je izasao jos jedan prvi deo simpaticne i zanimljive EF "Ime vetra".

Upravo zavrsavam "Uporiste" od Kinga. I jos jednom sam se podsetila zasto sam odmalih nogu zaljubljena u cika Stivena.

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

Prevedne je ceo "Mistborn", samo Laguna ko Laguna, jede govna sa tim nastavcima... Inace je izasao jos jedan prvi deo simpaticne i zanimljive EF "Ime vetra".

Upravo zavrsavam "Uporiste" od Kinga. I jos jednom sam se podsetila zasto sam odmalih nogu zaljubljena u cika Stivena.

Uporište knjigu 3 koja je u pripremi (bar u Alnariju bila na sajmu), ili ima neko drugo izdanje ako ovo alnarijevo još nije izašlo?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Jesi to glede Mistborna lupila or inside info?

Inside info.

Pip, Alnarijevo Uporiste 3 izaslo negde oko NG.

Uporiste 3

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...