Jump to content

Dovoljna plata?


Recommended Posts

Ja mesecno dam mojima 100 e za komunalije

net + mob jos 50

klopa oko 100

izlaske ne racunam, zavisi

Znaci solo varijanta a da imam gajbu = 60komunalije+50 net/phone+ 150 klopa sledi da je minimum 300

Ako bih uzimao kredit za gajbu (za kola nikada :) ) trebala bi mi realna plata (prijavljena) od 700 od cega bi 300 islo na ratu za gajbu. Al racunajte da je realna plata od 700 u stvari f'kin ~1150 eura bruto.

znaci realno oko 600-700 moze se samostalno u beogradu ziveti. (kredit varijanta)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sta znam, kapiram da ne bih uzimao nista na kredite, jer ne volim takvo obavezivanje i izrabljivanje. na srecu nasledicu stan na slaviji ili kod politehnicke, tako da nemam tu brigu...sto me dovodi do cifre od oko 400 do 500 e

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Meni licno bi bio neki merak oko 2.000 Pazite, ali gledam po ciframa ovde u Pragu, u Srbiji verovatno manje, jer ne bi morao da placam stan i ne bi morao da imam xyz izdataka stabilo svake godine koje u svojoj zemlji ne bi imao.

Momentalno toliko ne zaradjujem ali zivim ok, sa ovim gore bi ziveo SUPER, i skrpio bi neku lovu na vise :)

Edited by coll

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

500 eura je skroz OK, 700 je bash OK... da pokrijes sve rachnune,

da mozes da priustis sebi neku krpicu i tike tu i tamo, neki hardver

tu i tamo, da mozes sa zenom napolje na hus/kafu povremeno,

da imas i za poneki kulturni dogadjaj da posetish, da mozes da

ustekas za letovanje ili zimovanje, da imas za chorbu za auto,

da imas za lekare/zubare, da imas za "ne daj bozhe" itd... e sad sve zavisi

od one varjante da li si sam na gajbi sa zenom ili si kod matoraca

pa imas gajbu i hus za DZ...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

креда за стан - 500 јура, креда + трошкови око кола око 250 јура (на пет година), креде за опремање стана око 200 јура (прве године), трошкови (телефон, нет, комуналије, храна, одећа...) око 300 јура, зајебанција око 100 до 200 јура, летовање + зимовање (путовања) око 100 јура.

1550 јура. одузмеш све што имаш или ти не треба и воала - задовољан си. [:D]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

oko 200-300 dok zivim sa svojima

Sam oko 400-500 bio bi zadovoljan

potpuno se slazem mada mislim da je 350eur vrh mikromenadzmenta ako zivite sami na svome. sve preko je ima se moze se

Never underestimate the power of human stupidity. Robert A. Heinlein

God is subtle but he is not malicious. Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

posto radim u sopstvenoj firmi mob+gorivo je na firmu :P

zivim u sopstvenom stanu, matorce iseljavam za mesec dana, do sada sam sve pare spiskavao na provod+sport (preko zime oko 50e za sportske sale)+devojku+odecaobuca+komp(i jos nekako sam skupljao za neko putovanje), tako da sam se nekako krpio sa oko 250 evrica, ali mi je to vec mnogo tesno pa cu da sam sebi dam povisicu vrlo uskoro :)

ali znam da kad bih imao 500-600 evrica u pocetku bi bilo sjajnobajno ali se covek navikne posle nekog vremena tako da sa 1k bi bio zadovoljan :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bogato bogato, nema sta.

Trenutno stanje: dobijem malo jace od 250 evrica stipendiju, 100 odma ode na placanje sobe u domu, 20 na mob, ostatak se vec istopi u hrani i izlascima (nista posebno, recimo jednom-dvaput nedeljno). I sasvim mi je ok [:D]

Zeljeno stanje: jedina stvar koja ce se promeniti kad zavrsim studije je nuznost da se preselim u stan, a sto je coll vec napomenuo, u pragu to i nije bas jeftino. Recimo da bi mi stanarina+komunalije dosle ukupno oko 300.

Moj konacan odgovor, 450 evra mi dosta za potpuno samostalan zivot.

Link to comment
Share on other sites

Dok sam radila u banci imala sam plat od 500 evritja i to mi je sa kirijom koju dobijam od stana, chitaj 150 evritja,bilo sasvim dovoljno da poplacam rachune i da imam za normalan zivot... da zaboravih da kazem, zivim sa cerom i bratom koji nishta ne radi u nashoj kuci... E sad zivi sam dokaz da moze i da se prezivi sa mnogo manje para u istim uslovima, jer doksam radila u igraonici izlazila sam na kraj sa 12.000 (u najboljim uslovima) i sa 100 evritja kirije... Ziv chovek se na sve navikne, pa i na zivot sa manje i vishe para...

A realno, u ovim uslovima najzadovoljnija bih bila sa mesechnim prihodima od 1.000 do 1.500 evritja...

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

Imam platu $2000-2,500 (u zavisnosti od premija i sl.), shto je OK za normalan zivot u Moskvi (bez kola i stana). Sada zivim sa tashtom i zenom poshto zena ne radi (iz dobro poznatih razloga :), a njena plata nam je bila na iznajmljivanje stana ~$600 mesechno + $250 na njene krpice i kozmetiku. Najveci troshkovi su mi u principu to shto moram 2 puta godishnje da letim za BG gde svaki put potroshim po ~$1500. Kada se otarasim tih troshkova i stabilizujem shtednju, moci cu za cirka 2 godine da kupim fina kola na kredit. O stanu mogu samo da sanjam poshto je kvadratni metar u Moskvi >$2000...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Najveci troshkovi su mi u principu to shto moram 2 puta godishnje da letim za BG gde svaki put potroshim po ~$1500. Kada se otarasim tih troshkova

Dobro, mi se shalimo sa Zwerkom i sve, ali zar moras bas tako ekstremne mere da izvodis? :) Mislim, nije on decko kriv ... i to.

Link to comment
Share on other sites

hocesh reci da posle svih ovih godina nisi josh uvek zatrazio njihovo drzavljanstvo, ili da bi ga dobio morash da ispunish neki od zahteva izmedju kojih je i odredjeno vreme provedeno na teritoriji rusije (aka 1/5 sveta)? ozenjen si ruskinjom, napravio si joj dete [:)], zar ti to ne daje takodje osnovu da trazish drzavljanstvo, ako nista drugo a ono barem dvojno?

2500$ je ok plata, da ne kazem super iz moje perspektive, ali je smeshna prema onome koliko zarade 3d animatori na zapadu, gde se sigurno posao mnogo bolje podeli u timu...a ne ovde, a pretpostavljam i u rusiji, gde morash da znash sve od modelovanja, teksturisanja, animacije, postprodukcije i kuvanja espresa shefu, bash onako kako on to voli...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

hocesh reci da posle svih ovih godina nisi josh uvek zatrazio njihovo drzavljanstvo, ili da bi ga dobio morash da ispunish neki od zahteva izmedju kojih je i odredjeno vreme provedeno na teritoriji rusije (aka 1/5 sveta)? ozenjen si ruskinjom, napravio si joj dete [:)], zar ti to ne daje takodje osnovu da trazish drzavljanstvo, ako nista drugo a ono barem dvojno?

Problem je u tome shto su Rusi zbog Chechenaca i ostalih imigranata iz bivhsih SSR jako zaoshtrili pravila dobijanja drzavljanstva. Meni u principu ono ni ne treba, samo mi prebivalishte treba, ali za njega nemam jedan dokument - da sam legalno zaposlen negde - chak i dok sam radio u drzavnoj televiziji nisu hteli da me prijave kao stranca poshto moraju da placaju neki sumanuti porez za to...

2500$ je ok plata, da ne kazem super iz moje perspektive, ali je smeshna prema onome koliko zarade 3d animatori na zapadu, gde se sigurno posao mnogo bolje podeli u timu...a ne ovde, a pretpostavljam i u rusiji, gde morash da znash sve od modelovanja, teksturisanja, animacije, postprodukcije i kuvanja espresa shefu, bash onako kako on to voli...

Taj rad, za sve ovo chime se ja zanimam sada bi mi na zapadu platili 10K dolara, ali jebiga kada ne mogu da odem tamo (iz mnogo razloga).

@Sa1nt: 2.5K dolara je bila odlichna plata za Moskvu, sada je josh uvek veoma dobra plata, ali mogu ti reci da je standard otishao gore neverovatnom brzinom u poslednje 2-3 godine. Npr. 2000 si mogao da kupish stan od 56 kvadrata u Moskvi za cirka 30K dolara, a sada koshta 200K!

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...