Jump to content

Dzabalebaroshi/kloshari...


Recommended Posts

ne dajem im ni govnjivog dinara nikada

dajem jedino pare onim ulicnim sviracima zato sto to postujem...

kad sam najvise popizdeo : idem da se nadjem sa ortakinjom idem od zelenjaka do konja, i tu negde usput me neki matori lik sa suzama u ocima moli na kolenima vise manje da mu dam nesto malo para, jerbo nije jeo tri dana i slicne fore, ja se budala sazalim i dam mu 20 dinara, nisam imao vise sitno, kad vidis matorog baju, suze iz ociju nestale, onako pogleda pare, pogleda mene mrtav ozbiljan i kaze "jebes zemlju gde ljude tako potcenjuju"....

i sad sta ja treba njemu da kazem?!

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hahhaha, pa jebote.. sad sam se setio, dok sam sedeo na wc solji i pogledo prstenje na rukama.... Pisao sam ovo pod utiskom onog dogadjaja, a nisam se setio shta se desilo letos...

elem... oko 3,4 ujutru mi se prijela pljedza, i krenuo da kupim kod Una na cvetnom trgu... od ulice prote mateje, njegoshevom na dole.. i blizu trece gimnazije me startuje neki lik i trazi mi pare. Rekoh mu da nemam, poshto sam video da je jedan od onih sto zhicka po ceo dan. Lik je skochio i ugrizao me za ruku (biceps)... hahha... brate :/// Iskrivio sam prsten kad sam ga udario, tj. jedan sam iskrivio, i jedan sam polomio pa sam morao kljeshtima da ga skidam, a bio je srebrn i lep.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

elem... oko 3,4 ujutru mi se prijela pljedza, i krenuo da kupim kod Una na cvetnom trgu... od ulice prote mateje, njegoshevom na dole.. i blizu trece gimnazije me startuje neki lik i trazi mi pare. Rekoh mu da nemam, poshto sam video da je jedan od onih sto zhicka po ceo dan. Lik je skochio i ugrizao me za ruku (biceps)... hahha... brate :/// Iskrivio sam prsten kad sam ga udario, tj. jedan sam iskrivio, i jedan sam polomio pa sam morao kljeshtima da ga skidam, a bio je srebrn i lep.

chuck2.jpg

nego najviše mrzim one cigane što se sakupe ispred crkve za vreme nekog velikog praznika,uzmu sliku nekog sveca i čim neko prođe "daj kume nešto para da su ti živa i zdrava deca,ajde neka vas bog čuva" m'da

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Retko dajem kintu ljudima na ulici, najcesce se trudim da ih iskuliram. Jedino sto se secam da mi je prisao neki matori odrpani u kraju i trazio pare da kupi pivo u C marketu, odma sam mu izvadio 50din i reko da mu je to za iskrenost.

Inace, ako me nesto nervira vise od onih sto zickaju po ulici, to su prosjaci koji idu od vrata do vrata, bas pre neki dan me zadesilo dvoje, pokazivali mi silne medicinske kartone "njihove cerke" i papire od dobrotvornih organizacija dok sam im lagano zatvarao vrata.

Link to comment
Share on other sites

elem... oko 3,4 ujutru mi se prijela pljedza, i krenuo da kupim kod Una na cvetnom trgu... od ulice prote mateje, njegoshevom na dole.. i blizu trece gimnazije me startuje neki lik i trazi mi pare. Rekoh mu da nemam, poshto sam video da je jedan od onih sto zhicka po ceo dan. Lik je skochio i ugrizao me za ruku (biceps)... hahha... brate :/// Iskrivio sam prsten kad sam ga udario, tj. jedan sam iskrivio, i jedan sam polomio pa sam morao kljeshtima da ga skidam, a bio je srebrn i lep.

Sad znash kako se pljedza oseca :D.

Na konto topica, ne dajem nikad ovima shto vidim da su organizovana mafija.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

pare dam samo onima za koje vidim da nisu u stanju da sebi drugacije zarade za zivot. starim ljudima pogotovo.

kad vidim mlade kako prose, stvarno ne znam sta da kazem.

ono sto me jako nervira su cesto bezobrazni cigancici koji su spremni na sve ako im ne das pare ..vise se zbog njih ne nalazim ni sa kim na trgu, dobila sam pretnju da cu biti upljuvana ako ne dam pare!

jednom sam isla sa drugaricom do grada kolima, stanemo na jedan semafor, dve cigancice peru prozore. dam joj ja 20din, lepo je oprala, sva slatka i fina. dodjemo kod sledeceg semafora, opet cigancici peru i bacise se odmah na auto. jos se nije osusilo kako treba od proslog pranja, operu i ovi, dam i njima 20din, bilo mi zao. dodjem na obilicev venac, i idem 10km/h lagano ka garazi i sveze punoletni ciga mi prilazi i kao naci ce mi mesto za 20 din (!?). ja odbijem, kad pritrcava cigance sa kofom da mi pere staklo!!!! AAAAA!!!

i od tada su mi se smucili, ne volim kad naidje semafor, obavezno se iznerviram ...

nemam nista protiv da mi jednom operu stakla, ali ne volim napadnost i to sto ih ima na svakom semaforu, pa necu da mi peru kola na svakih 200m!

a da, ima i jedna stara baka u bulevaru, koja obicno stoji ispred c marketa, naslonjena na stap i sa ispruzenom rukom i pogledom zabijenim u zemlju, cuti i ceka .. njoj sam vec 2 puta dala po 100din, stvarno mi je zao zene, jedva stoji :(

onda jednom je neki cigancic dosao do mene kad sam kupovala neki sendvic i lepo i kulturno me pita da li imam 5din da mu dam. ja ga pitam da li je gladan i on potvrdno klimnu glavom, pa sam usla i kupila mu sendvic. kulturno se zahvalio i otisao, a meni je bilo puno srce :)

mislim redovno kupujem hranu po marketima/pekarama kada vidim kuche koje me prati ili sedi ispred radnje, sto ne bih ponekad usrecila i neko dete ko je isto tako gladno.

nemojte biti tako tvrda srca, ok za one koji stvarno mogu da rade, a nece, to razumem ni ja im ne dam pare, ali starim ljudima treba pomoci. nama ne znaci nista 5-10 din, a starcima znaci dosta..neka ih trosi kako zeli. cak i da je ona baka iz gornje price radila za nekoga, nije mi zao .. mozda ce dobiti obrok vise zato sto je donela vise para, mozda to veche nece spavati na ulici vec ce je pustiti na neko toplo mesto mesto, mozda joj tih 100din donese malo mira da ce taj dan otici svom "shefu" sa parama i da nece dobiti grdnju/kaznu ..

Edited by shaylee

Home is where the hearthstone is.

Link to comment
Share on other sites

kod mene ih [cigana] ima mnooogo i likovi prose ko ludi

naravno deci sam dao 100 kinte [bilo ih je 4] a ovi stariji i ne prose toliko.

imao sam kesha i reko ajde da im dam.

ali najjache je kad vidim cigu vozi bmw crni sa zatamljenim staklima i zvuchnicima od 500 eura.

prolazi gradom i ono kao "sha je bilo jebem vas glupe".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...