Jump to content

Zakon o pusenju na javnim mestima?


Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zakon kao zakon je super... svidzha mi se... ali treba imati tolerancije medj pushachima i nepushachima.. ko shto neko reche, da se ne vratjam sada... ima daleko vetjih zala od pushenja. A sa druge strane trebalo bi svima da bude dobro i zabavno...

Kao shto reche jednom davno jedan profan iz pete gimnazije... U zhivotu se samo treba 'zekiti' ... mislite o tome...

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

Imam ja jedan adekvatan primer ala Crno Sunce.

Ulazim u kafic sa pistoljem

U kaficu niko nema pistolj

Ko je tu visak?

Da ne zaboravimo da i narkomani uzivaju u drogama, alkoholicari u alkoholu, itd. Verovatno postoji neka statistika sta najvise ubija od poroka, ne bih znao, ali pretpostavljam da su cigarete u vrhu. Znam ja vrlo dobro da nema te stvari koja ce sputati pusaca da pusi, ali ovde je rec o moralu pusaca, a ne o njegovom zadovoljenju. Tacno da ima samo jedan covek na planeti koji ne pusi, a svi ostali da puse, u njegovom prisustvu ne bi trebalo da se zapali cigareta. To je toliko prosto da ja ne mogu da shvatim kako neko moze drugacije da misli.

@Zlajo

Koji profan, necemo se lazemo.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

iskreno da ti kazem, ja kad izadjem u grad sa ortakom ili drugaricom koji su teeeski antipusaci ja se trudim da smanjim pusenje na minimum, tj kad se setamo pusim, kad sedimo u kaficu popusim maksimalno 1-2 cigare iz postovanja prema njima, ali da se ja suzdrzavam od pusenja prema ljudima koje ne poznajem? zasto bih?

evo vam jos jedan "moj" primer, ulazis u neki kafic, lepo ti izgleda spolja ali nikad nisi bio unutra, i ti lepo udjes sa par drugara i zateknes sledecu scenu, u kaficu se od 15 ljudi 5 fiksa u venu, 6toro mrchu pajdo a 4tvoro vare, da li ces ti ostati i lepo ih sve njih zamoliti da prestanu to da rade jer to nije moralno prema vama cetvorici? ili ces se okrenuti i izaci iz kafica sto je pre moguce...

svi znate odgovor

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Pa crno sunce, stvarno si nedokazan. Pusenje steti zdravlju, i niko ko ne pusi ne treba da bude ugrozen zbog nas, to je vece pravo od naseg prava da dimimo i to je to, prosta logika jebote.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

pazi, meni novi zakon nimalo ne smeta, napravice deo za pusace u kaficima, vecina mojih argumenata ovde su prouzrokovali ljudi koji govore da smo mi pusaci "izrod prirode" i da ne treba da se micemo iz nasih gajbi, ili da treba da odemo u neku pecinu i sl.

ja recimo ne mogu da zapalim cigaru u restoranu jer se smatra nekulturnim kad ti pusis dok neko drugi jede, to je opsta kultura, ali da se meni brani da pusim u kaficu, to je vec druga stvar, nego lepo da se po novom zakonu napravi deo za pusace i deo za nepusace i srecni svi...

ja sam savrseno dobro svestan da pusenje steti zdravlju, vise nego bilo ko(mislim) na ovom forumu, jer su mi lekari rekli da imam velike predispozicije za teze srcane bolesti, ionako imam neke probleme sa chukom, i rekli su mi da ako ne prestanem da pusim da ce mi se teze srcane bolesti manifestovati za 10-15 godina najkasnije, tako da ne moras da mi govoris te gluposti oko stetnosti pusenja, ja sam savrseno dobro svestan toga, ali necu da trpim da me neko u kaficu gleda popreko jer sam zapalio cigaru. u tome je cela poenta ovoga.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

cekaj malo, znaci moj stav je sebican? zato sto govorim isto ono sto i vas 50 govori? ma jeste, fucka mi se za tvoje misljenje, vas pedeset kazete da pusacima treba da bude zabranjeno da ulaze u kafice i to je ok, potpuno normalan stav, medjutim kad ja kazem da nepusaci promene kafic u kome se nalazi vecina pusaca to je onda sebican stav. ma jeeeeesteeeee...

Da, jeste. Ako ti hoće

Edited by Ivan
Link to comment
Share on other sites

postoje mesta na kojima je deo za pušače već odvojen, i toga se naravno niko ne pridržava.. u jat-u je stjuardesa sela ispred mene i zapalila cigaru, a u merkatorovom restoranu stoje piksle i u nepušačkom delu.. tako da podela kafića neće pomoći ako ne budu lupali po džepu..

Link to comment
Share on other sites

Pa poenta je da ako se ne postuje pusacki/nepusacki deo lepo usledi prijava i kazna odma, nema sudjenja, advokata, podmicivanja sudije, a kazna 500k, pa ti sisaj, naravno poenta je i u tome sto kaznu moze da ti napise svaki pandur i nema "inspekcije" koju mozes jednokratno ili periodicno da potkupis vec bi morao da placas pice/klopu/skolovanje deci svakom panduru koji ti udje u lokal a degenerici koje nisi izbacio pljugaju u nepusackom delu... inace skole su objekat prve kategorije i nema pusenja NIGDE sto ukljucuje i NEPOSTOJANJE prostorija za pusenje, jednostavno budale koje ne mogu bez duvanja katrana ne mogu da rade sa decom.tacka.

Ako se zakon striktno primenjuje zamalo pa ti se vise isplati da te uhvate sa buksnom nego sa cigaretom :P

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Nesto sam se susreo sa ovim na dva mesta, pa cisto da vidim vasa misljenja. Ortak mi se pozalio da sad ne sme da duvani na radnom mestu u prodavnici, a juche su citav mech na basketu pozivali gledaoce da se pridrzhavaju pravila oko suzdrzavanja od pusenja, dza bu. Jel mislite da to mozhe da uspe kod nas uopste?

Mrzi me da citam ceo topic, a osetih se prozvanim [:D]

Sve u svemu, takav zakon nam treba, ali sam misljenja da ima mnogo vaznijih stvari da se srede u ovoj drzavi od jebenog pusenja.

Navikavam se polako na pljuganje u toaletu (ah, ta srednja.... :)))

Koliko god da sam kukao i pizdeo zbog toga, na kraju nije lose, smanjio sam dnevnu kolicinu nikotina i radnja mi mirise na pomorandze :))))))))

Link to comment
Share on other sites

Alergican sam na duvan,plus srednje teski stepen astme.

Smeta mi duvan ali:

- samo ako je neka krdza *domace pakovanje* smrdi kao tvor

- samo jer skodi matorom sto pali jednu za drugom

- u drustvu vazi pravilo "Ako tebi ne smeta sto ja pijem ko stoka,meni nece da smeta sto ti pusis ko stoka"

Use u u svoje kljuse. Ako mislite da je lako iskoreniti nesto sto se smatralo trendom u proslosti,reklamiralo i prodavalo na tone,time stvarajuci mase i mase ovisnika probajte da naterate kafanu da piju samo sok jedno vece. :)

Osecam da ce da poraste budzet drzave,

Kazne,kazne,kaznice

Prave drzavi parice...

Edited by Seth Fix

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

pazi, meni novi zakon nimalo ne smeta, napravice deo za pusace u kaficima, vecina mojih argumenata ovde su prouzrokovali ljudi koji govore da smo mi pusaci "izrod prirode" i da ne treba da se micemo iz nasih gajbi, ili da treba da odemo u neku pecinu i sl.

ja recimo ne mogu da zapalim cigaru u restoranu jer se smatra nekulturnim kad ti pusis dok neko drugi jede, to je opsta kultura, ali da se meni brani da pusim u kaficu, to je vec druga stvar, nego lepo da se po novom zakonu napravi deo za pusace i deo za nepusace i srecni svi...

ja sam savrseno dobro svestan da pusenje steti zdravlju, vise nego bilo ko(mislim) na ovom forumu, jer su mi lekari rekli da imam velike predispozicije za teze srcane bolesti, ionako imam neke probleme sa chukom, i rekli su mi da ako ne prestanem da pusim da ce mi se teze srcane bolesti manifestovati za 10-15 godina najkasnije, tako da ne moras da mi govoris te gluposti oko stetnosti pusenja, ja sam savrseno dobro svestan toga, ali necu da trpim da me neko u kaficu gleda popreko jer sam zapalio cigaru. u tome je cela poenta ovoga.

E ako je vec tvoje zdravlje sjebano, budi covek pa nemoj tudje da unistavas. Inace nisam ni ja u fazonu hejta "pusaci jebite se", vec podrzavam akciju za deo za pusace i za nepusace. To je fer ako nista drugo, kad drzava vec dozvoljava jebene cigarete, neka nam da i mesto za pusenje. Normalno, kao i za nepusace.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

kruko pa onda se lepo savrseno slazemo, ja zelim isto sto i ti, mesto u kome je ok pusiti a da te niko ne gleda popreko...
uuuu jadni pushachi, neko ih gleda popreko dok pushe, o chemu vi zaparavo ovde prichate.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...