Jump to content

Zakon o pusenju na javnim mestima?


Recommended Posts

ma jeste, sad se svi odjednom brinu za dobrobit nacije, ja imam ovakvu politiku:

zivi i pusti druge da zive. ako ja hocu da se trujem cigarama, pa ni jedan zakon mi to nece nikad zabraniti, ako budu cigarete toliko skupe, pa jebem ga, kupicu lulu i kupovacu duvan za lulu, to je jeftinije :)

pusaci koji se brinu za dobrobit nacije i zele da zakon uspe i da se cena cigara poveca, pa imam samo jednu poruku za njih, ako vi zaista zelite sve to, pa lepo uzmite paklu koju upravo drzite pored kompa(ili sakrivate od matoraca) zguzvajte je, i bacite u kantu za smece, a nemojte drugima to zeleti da "nametnete"

ti klinci koji pocnu da puse jer je "kul", tj zbog drustva su idioti, i za njima ne treba zaliti, i zbog njih ne treba ni suzu pustiti.

ja sam propusio na kraju srednje, i pusim jos uvek samo zbog jednog razloga: uzivam u svakoj cigari koju zapalim, kad budem prestao da uzivam u cigarama necu ih vise pusiti.

ali treba se zapitati: ako su cigare toliko lose... zasto ih toliko ljudi konzumira?!

edit: inace da bi covek prestao da pusi njemu treba jako dobar razlog za to. taj razlog ne moze biti ni neki zakon, ni lekar nista. ako se covek utripuje da hoce da prestane da pusi, i izdrzi prva 3-4 dana, on je prestao.

ja cu da prestanem kao sto sam rekao, kad mi cigare vise ne budu prijale, sad cu malo da smanjim pusenje, jer je ipak kutija i po dnevno previse, posebno zbog toga sto mi je lekar zabranio pusenje zbog srca.

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ma jeste, sad se svi odjednom brinu za dobrobit nacije, ja imam ovakvu politiku:

zivi i pusti druge da zive. ako ja hocu da se trujem cigarama, pa ni jedan zakon mi to nece nikad zabraniti, ako budu cigarete toliko skupe, pa jebem ga, kupicu lulu i kupovacu duvan za lulu, to je jeftinije :)

pusaci koji se brinu za dobrobit nacije i zele da zakon uspe i da se cena cigara poveca, pa imam samo jednu poruku za njih, ako vi zaista zelite sve to, pa lepo uzmite paklu koju upravo drzite pored kompa(ili sakrivate od matoraca) zguzvajte je, i bacite u kantu za smece, a nemojte drugima to zeleti da "nametnete"

ti klinci koji pocnu da puse jer je "kul", tj zbog drustva su idioti, i za njima ne treba zaliti, i zbog njih ne treba ni suzu pustiti.

ja sam propusio na kraju srednje, i pusim jos uvek samo zbog jednog razloga: uzivam u svakoj cigari koju zapalim, kad budem prestao da uzivam u cigarama necu ih vise pusiti.

ali treba se zapitati: ako su cigare toliko lose... zasto ih toliko ljudi konzumira?!

edit: inace da bi covek prestao da pusi njemu treba jako dobar razlog za to. taj razlog ne moze biti ni neki zakon, ni lekar nista. ako se covek utripuje da hoce da prestane da pusi, i izdrzi prva 3-4 dana, on je prestao.

ja cu da prestanem kao sto sam rekao, kad mi cigare vise ne budu prijale, sad cu malo da smanjim pusenje, jer je ipak kutija i po dnevno previse, posebno zbog toga sto mi je lekar zabranio pusenje zbog srca.

ako je zivi i pusti druge da zive, onda ti pushi lepo na svojoj gajbi, a nemoj tamo gde ima nepushacha [:D]

meni dim extra smeta, jer mi posle pola minuta krenu da suze ochi, a ako sam duze u takvom prostoru, pochinje i glava da me boli. Svakog dana ratujem sa shvecom i kevom, i ovaj zakon skroz podrzavam, zagadjujte sebe u svojim kucama,ali nemojte druge. Kafice i restorane, deo za pushache, pa neka smrde tamo,a ne sednem pre neki dan u Tappas Bar, i posle 20 min moram napolje jer mi nije dobro, zajebi.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ma jeste, sad se svi odjednom brinu za dobrobit nacije, ja imam ovakvu politiku:

zivi i pusti druge da zive. ako ja hocu da se trujem cigarama, pa ni jedan zakon mi to nece nikad zabraniti, ako budu cigarete toliko skupe, pa jebem ga, kupicu lulu i kupovacu duvan za lulu, to je jeftinije :)

Da da,

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Crno sunce (i ostali pusaci),ako hoces da pusis zabodi se na svoju gajbu ili neku pecinu,podrum,gde god i naravno da to niko ne moze da ti zabrani i ne treba...

Ali naravno da treba da ti zabrani da pusis negde gde ima ljudi koji ne podnose to...

Zasto ja da udjem u kafic i da se gusim i posle jos smrdim zbog takvih???

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

ako ja hocu da se trujem cigarama, pa ni jedan zakon mi to nece nikad zabraniti,

Naravno da ti niko nece zabraniti, ti si pojedinac sa svojim slobodama i pravom licnog izbora.

pa lepo uzmite paklu koju upravo drzite pored kompa(ili sakrivate od matoraca) zguzvajte je, i bacite u kantu za smece, a nemojte drugima to zeleti da "nametnete"

Ne znash sa kakvim uzivanjem sad palim cigaru dok ovo kucam [:D]

ti klinci koji pocnu da puse jer je "kul", tj zbog drustva su idioti, i za njima ne treba zaliti, i zbog njih ne treba ni suzu pustiti.

Ne morash da mi verujesh - ali 99% tih klinaca nije mentalno ni fizicki zrelo, samim tim ma sta mislili u tom dobu, NISU sposobni da zrelo odlucuju o sebi.Nisu idioti.

ali treba se zapitati: ako su cigare toliko lose... zasto ih toliko ljudi konzumira?!

Ovo sam samo citirao jer mi je zanimljivo ;) Primeti ironiju.

Ukratko ti imash pravo na svoje odluke i potrazivanja kao i bilo ko drugi.Ako Highl1 ne zeli da bude u prostoru gde ima dima on ima prava na to.Kao i ti ako zelish da budesh u obrnutoj situaciji.Evo ti poklon za kraj nemam nameru da te ubedjujem jednostavno sam izneo svoje mishljenje kao pusaca jer si tako neshto trazio a ovde ti se javljaju samo nepusaci.

overconfidence8ah.jpg

Link to comment
Share on other sites

Neka neka.

Posle sam ja smrda zato sto teram cedu napolje.

dabog da ti nabio pikavac od viceroya u nos :)

Inace samo kada sam pomislio na deus bez cigareta! Jebem mu kako bi to lepo bilo.

Dodjem bre kuci sav smrdim na duvan.

U Irskoj su, kako mi kaze brat, ljudi jedino poceli vise da locu otkad je duvan zabranjen.

Mislim, ja sam potpuno za ovo iako sam pusac, ali buduci da vec 10-ak godina pusim pola pakle na dan + 4-5 pauza po 6 meseci, mislim da mi nece biti tesko da ih batalim.

nema pusenja uz komp , moja najgora nocna mora

a i vi svi bivsi pusaci na forumu tishina ... , isto ko moj cale koji je prestao da pusi 99ete sad sere ko da ce miris duvana da ga ubije ....

Link to comment
Share on other sites

Ne znash sa kakvim uzivanjem sad palim cigaru dok ovo kucam >>> taj neki rad, uvek cim procitam u novinama neki clanak kako je pusenje lose za zdravlje ili 40% raka se dobija od pusenja prosto moram da zapalim cigaru, organizam zahteva :)

ovako sad, sto se tice zabrane pusenja u kancelarijama i na radnom mestu, to u potpunosti podrzavam.

ali sto se tice kafica, pa to se moze pogledati iz dva ugla, jedan ugao je tvoj, u kome ti zelis da izblejis sa drugarima u kaficu i smeta ti sto ostali ljudi puse, i truju tvoje zdravlje i to je potpuno ok, to je tvoje misljenje i tvoja logika koja je potpuno normalna, ali opet treba se zapitati, ako je od 20 ljudi u kaficu 5toro nepusaci, ko je onda tu visak? vas petoro jadnicaka koji se pate pored ljudi koji puse, ili ovih petnaestoro koji uzivaju u cigaretama?

cekaj, po tebi je nekulturno pusiti pored drugih ljudi? pa verovao ti ili ne, nisi ti centar sveta i ne puse svi oni samo da bi tebe iritirali.

Elvis J. Kurtovic > a zasto se ti lepo ne pokupis i ne odes u neko selo na vrhu neke planine, tamo lepo muzes krave, cuvas ovce, lep svez vazduh i ljudi koji nikad nisu ni culi za cigare. uzivao bi...

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

To sto ti ne pusis ne ugrozava tudje zdravlje.

Sta sad, sedim u kafitju, i svi ga drkaju, i ja treba da izadjem napolje jer ga svi drkaju, a ja ne?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

pa da mislim ono neka izdaju nekim caffeima dozvolu za pusenje i onda lepo da stave napred na vrata i cao zdravo ko oce oce ... ja sam nepusac ali mi stvarno ne smeta kad neko pusi ...

a na poslu bi trebalo da naprave varijantu da ih organizuju po principu pusaci nepusaci jer zamisli strastvenog pusaca koji ne sme da pusi! sta mislite kakav ce njegov radni eferkat da bude? (a nedaj boze da radi sa narodom pa mislim da bi neko ubio nekog)

Link to comment
Share on other sites

Shta se ceo svet toliko okomio na pushache, ko da je to najgore zlo na ovom svetu?? Kad bi bar trecinu napora upotrebili za smanjivanje kriminala, destruktivnih sekti, ili, recimo, shto prvo ne krenu da suzbijaju drogu efikasnije? Na ovoj listi pushenje je najmanji problem. Jebote, shta ce biti na kraju? Jel cete hteti da se napravi poseban geto za pushache mozda? I kad nisam pushila nikad mi nije preterano smetao duvanski dim.

Najjednostavnije reshenje je da se naprave delovi za pushache i nepushache. U stvari, na srecu to je jedino i moguce u suprotnom bi ugostiteljstvo potpuno propalo.

@Darijan

Shto se cena vec tiche, ako bi ti vec da ih povecash izvoli pa kupuj sebi najskuplje cigare. (a i najkvalitetnije su) Nemam nishta protiv povecanja cena kao u drugim zemljama kad budemo (i ako budemo) imali i plate kao u drugim zemljama

oO

 

Link to comment
Share on other sites

. U stvari, na srecu to je jedino i moguce u suprotnom bi ugostiteljstvo potpuno propalo.

To sam i ja mislio.

Ali...nakon shoka od par sati po uvodjenju zakona, u irskoj konkretno, ljudi su poceli da histericno locu puneci pabove, i tukuci umesto na cigare pare na pivo.

Link to comment
Share on other sites

ali sto se tice kafica, pa to se moze pogledati iz dva ugla, jedan ugao je tvoj, u kome ti zelis da izblejis sa drugarima u kaficu i smeta ti sto ostali ljudi puse, i truju tvoje zdravlje i to je potpuno ok, to je tvoje misljenje i tvoja logika koja je potpuno normalna, ali opet treba se zapitati, ako je od 20 ljudi u kaficu 5toro nepusaci, ko je onda tu visak? vas petoro jadnicaka koji se pate pored ljudi koji puse, ili ovih petnaestoro koji uzivaju u cigaretama?

Zato ti kazem da je zakon dobar, jer ce usloviti stvaranje nepusackih zona, kao i otvaranje nepusackih kafica.Tako da ce to petoro preci tamo a Elvis ne mora da cuva krave na planini ;)

pa recimo , kad izlazi nas 5 npr negde uvek su barem 2jca pusaci...

sad nekontam ili ce 3jca da trpe , ili ce 2jca da trpa ? shta je najbolje ostati napolju :)

to ako ce da budu pusacki i nepusacki kafici...

I sta sad ta 2-ca ce da odu u nepusacki a vi ne znam gde, pa cete da sms-ujete?

Ako ti toliko smeta, nemoj da imash ortake koji pushe.Verujem da ako bi skrenuo paznju ortacima da ti smeta, oni bi se potrudili da izbegavaju u tvom prisustvu.

[quote name='Ivan

Link to comment
Share on other sites

e, jeste, pogreshih nick

@topic

i kako je to retardirana stvar zabranjivati na ulici pushenje! zaboga, kako tu nekome mozhe da smeta kad je iznad nas beskrajno nebo?!?

a primetili smo da volish da pushish outdoors, kao i ja uostalom ;))) preskochite penal seljaci.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Podrzavam zakon 100% ali ne verujem da ce biti ishta od toga.

Mislim da moze ,kao shto je proshao zakon zabrane prodaje cigareta maloletnim licima.

Proshao taj zakon malo sutra.Svaki dan qpujem matorom cigare a imam 17 god.

Bilo bi divno da uspe, ali naravno da nece nikad.

Ovde nista ne moze da uspe :)

Moze korov i seljaci sa Pinka. [:D]

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...