Jump to content

Okupacija Kosova?


Recommended Posts

  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

shta treba da pokazhe tvoje pitanje byp_?

ne treba nista da pokaze.

zao mi je ljudi koji nisu videli petjku patrijarsiju a videli su plavu dzamiju.

i to ne kao neki nacinalista ili religijski opredeljeni fanatik. vec iz perspektive u kojoj vidim to kao sramotno. nametnuto. tuzno.

necu da kazem da bi nesto promenilo u ljudskim glavama da su videli petjku patrijarsiju, hocu samo da kazem da svaki narod treba da ima svoj identitet. a mi srljamo polako u stranu u kojoj rapidno gubimo isti.

jer je nametnut iskrivljeni termin nacionalizma.

ne mogu se sloziti sa tim da se treba "odreci" kosova, zarad nekog naizgled viseg cilja. jer.

to nije pravedno u crtama mog sopstvenog principa. pola familije mi je ubijeno dole i silovano. dosta leta sam proveo dole. ljudi su dole imali svoje kuce. imali su svoje zivote dole.

nama beogradjanima je lako da pricamo o takvim stvarima jer nikada u zivotu nismo patili.

isto tako sam ubedjen da dosta ljudi koji nikada nije bilo na kosovu, a prica kako treba da se oprostimo od kosova, nema prava to da govori, na koji god politicki argument da se pozovu.

da li je Sloba kriv, da li je Tito kriv, da li je Kostunica, Tadic ili Djindjic kriv, to je potpuno irelevantno, jer Kosovo nam nece vratiti saznanje ko je kriv, vec reagovanje u skladu sa tim da je to nasa zemlja, pa makar bila i pustinja. koliko god nacionalistcki zvucalo, to je jedan od najbitnijih delova nase zemlje. jedini deo koji drzi bar u vazduhu nas identitet kao jedan narod.

a petjka patrijarsija u mom pitanju predstavlja samo neki simbol kosova. tu ima milion simbola. turcin nikad ne bi otisao da vidi decane, pre nego sto je video plavu dzamiju.

pricam o toj sramoti koju treba da prihvatite kao vasu, jer ste vi deo ovog naroda. koju svi mi treba da prihvatimo, sta god da se desi sutra sa kosovom. znate? bez politicke opredeljenosti. ona je tu tako nebitna. jer. dok je neko pisao krv dole za tu zemlju, politicke stranke i budzovani na njihovom celu nisu postojali. postojalo je nesto drugo.

eto.

tuzno mi je sto se ljudi "bore" za politicki ideal odredjene stranke (koji ona nametne) pre nego sto ce da osete neku "vezanost" za sopstveni deo zemlje. ali, i kako bi, kada nikada nije krocio dole. to je tuzno.

;<.

jednog dana cete placati pare da vidite pristinu, decane, petj. ako vas bude interesovalo, naravno. a, ako vas ne bude interesovalo, onda je to samo dokaz kako je sve ovo zasluzeno, ne zbog Slobe, Tita, Tadica, Kostunice, Djindjica, Nikolica itd (koje jelte, svi mi zajedno krivimo), vec zbog nas samih. i s te strane - ko nas jebe.

moj kum je rodjen u pristini, proteran je odande tako sto su mu ubili oca na oci. ali znate. to ga ne sprecava dan danas da ode u istu tu pristinu jednom u 6 meseci.

mislite o tome.

eto.

69869493_l.jpg

i fuck my fans.

Link to comment
Share on other sites

to sto se tice nacionalistickih stvari naravno da vecina nas ( prvenstveno ja ) ima lose misjenje o samom nacionalizmu ...

inace , upoznala sam nekoliko ljudi sa Kosova i ..smucili su mi se !!! tako su zajedljivi i prosti da to nema nigde... samo pare jure ..

a sto se tice patrijarsije .. isto ce biti kao i sa Hilandarom koji je u Grckoj i Skadrom ... itd... tako da , Kosovo mi nije sveti deo ove zemlje .. imamo mi jos puno lepih manastira a vera je u samom coveku makar on ne posetio nijednu svetinju .

treba poraditi na nekim drugim pitanjima a ne samo oko Kosova .. zasto , npr . u ovoj nasoj zemlji nijedan drugi grad sem Beograda i mozda Novog Sada nije ekonomski "jak" tj. nema dovoljno posla i svi dolaze u Beograd ?

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

to sto se tice nacionalistickih stvari naravno da vecina nas ( prvenstveno ja ) ima lose misjenje o samom nacionalizmu ...

inace , upoznala sam nekoliko ljudi sa Kosova i ..smucili su mi se !!! tako su zajedljivi i prosti da to nema nigde... samo pare jure ..

a sto se tice patrijarsije .. isto ce biti kao i sa Hilandarom koji je u Grckoj i Skadrom ... itd... tako da , Kosovo mi nije sveti deo ove zemlje .. imamo mi jos puno lepih manastira a vera je u samom coveku makar on ne posetio nijednu svetinju .

treba poraditi na nekim drugim pitanjima a ne samo oko Kosova .. zasto , npr . u ovoj nasoj zemlji nijedan drugi grad sem Beograda i mozda Novog Sada nije ekonomski "jak" tj. nema dovoljno posla i svi dolaze u Beograd ?

mislim da me nisi bas najbolje razumela.

al oke.

u tvom postu ima nekoliko stvari u kojima se slazemo.

nama kao narodu (ko god da je na vlasti)je, sada vise nego ikada, najbitnije da mi kao pojedinci ne osetimo neku ugrozenost. zato sto, opet napominjem, nacionalizam je uklonjen, predstavljen iskrivljenom terminologijom kao los. ne razsmisljamo kao nacija sem onda kada se osvajaju zlatne medalje na sportskim takmicenjima. a i to se nazalost, polako, gubi.

to je nas problem.

kako bismo mi beogradjani razmisljali onda kada bi, ne daj boze, dosli siptari ovde i poceli da se kote narednih 10-15 godina. do tacke kada ih bude toliko da mogu da pocnu da traze, u pocetku, svoja prava, da bi napokon na kraju predstavljali beograd kao njihov? da li biste realno razmisljali tada ko vas je doveo do toga? ili biste pizdeli i trudili se da "vratite" ono sto je vase? ne morate da mi odgovarate, tj. nemojte, posto je odgovor tako logican.

jeste, verovatno je iz ove tacke velika (da ne kazem potpuna) koncentracija onih koji ce reci kako je to nemoguce.

oke - nemoguce je. ali nije poenta da ljudi pocnu da razmisljaju o tome onda kada se to dogodi. vec da prihvate svoju zemlju kao mesto gde su zauvek po prirodnim zakonima svoj na svome, pa koliko god ona odvratna bila, i da se trude da istu vole i postuju. to je ljudski - nije sovinisticki. nije ruzno i lose. to je normalno.

jevrejin voli izrael.

amerikanac voli ameriku.

grk voli grcku.

nemac voli nemacku.

hrvat voli hrvatsku.

albanac voli albaniju.

svaki od njih voli svaki deo svoje zemlje. i to nije nesto lose. to je normalno.

i svaki od njih isto tako voli svoju zemlju uvek, a ne samo kada im sportisti donesu zlatnu medalju.

pricam o tome kako sada u ovom momentu, na ovom topiku koji prica o okupaciji i problemu kosova, necu pricati o tome kako je poskupeo benzin i kako je skocila cena brasna. nego cu pricati o necemu sto nema veze sa tim sto ste demokrata, radikal ili peder. nego ima veze sa tim sto ste u pasosu, licnoj karti identifikovani kao drzavljani jedne zemlje. znaci ne Beograda, Novog Sada, Zvezdare, Novog Beograda ili nesto slicno. vec kao Srbi.

i pokusavam da to odvoojim od pogrdnog termina nacionalizma. vec potpuno ljudskog i svakodnevnog termina istog tog nacionalizma.

probudite se ljudi malo.

to sto se tebi nije dopalo 10 kosovara, za koje smatras da su zajedljivi, prosti itd?! pa kakav je to argument molim te? izlazis na elektronske dogadjaje, zurke itd? koliko takvih ima tamo? ali te to ne "separatise" od odlaska na iste te zurke kolko tolko. ljudi su razliciti, svuda, na celom svetu, ne samo na kosovu. ljudi su govna i prostaci svuda na svetu, ne samo na kosovu. ovde nisu bitni ljudi koliko je bitna odredjena doza svesti. pa sta god sutra da se desi sa kosovom.

znate, za vreme bombardovanja su svi, cela srbija doslovce, pricali kako nece zaboraviti malu Milicu na nosi. koliko god to pateticno zvucalo. mnogi od tih ljudi jesu zaboravili. zato je bitna svest.

eto.

znaci ponavljam. ne opredeljujem se ni za jednu politicku ideologiju u srbiji, stranku, predsednika, premijera itd. opredeljujem se za narodnu svest. da ljudi ako vec treba da bude izgubljeno to kosovo, budu svesni toga. a da ne okrecu glavu.

jeste.

ocepili su se hrvati, makedonci, bosanci, slovenci itd. ali to je federacija, oni nikada nisu bili deo Srbije. a kosovo jeste. oni nikada nisu bili vasi. ali kosovo jeste.

budite svesni toga.

69869493_l.jpg

i fuck my fans.

Link to comment
Share on other sites

.. ne znam , sa mojim poreklom/prezimenom/razlicitom familijom ...

..ne smatram sebe srpkinjom ...

tako da nemam prava ni da diskutujem o nacionalizmu jer cu ga uvek pogresno kapirati...

ali byp , bio si u pravu za sve !

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

@byp

e moj ti, to shto ti nemash 2 problema u beogradu pokazuje da si zhiveo pod staklenim zvonom.

ja nikad nisam bio na kosovu. dok sam bio klinja i kenjao pelene bilo je do jaja, chim sam postao svestan samog sebe krenula su sranja. bilo je dana kad sam jeo gloginje i stomak mi je sigrurno bio prechi od dechana ili patrijarshije. i shta sad kad kad sam malko odrastao? da se edukujem, da se kultivishem, da se divim? ne, imam vishe obrazovanja i kulture od pola ljudi kojima su patrijarshija, dechani, chak i gazimestan bili mesta hodochashtja... mogu jedino da poshtujem to kao kulturnu bashtinu... skoro jedinstvenu u svetu.

i meni dodje minuta kad kazhem "to je moje, ne dam", ali bez lazhne savesti mogu slobodno da kazhem da ne osetjam nishta prema tom parchetu zemlje. ali greshish ako mislish da sam takav rodjen... i za to ima krivac. jako dugo se otima kosmet, mrcvari se. posle toliko napora ulozhenih sa nechije strane u otimanju, i nametanju milion drugih problema kako bi mi zaboravili kosmet, mogu da kazhem da su uspeli kod mene.

tako da nije zasluzheno, nisam ja zasluzhio da mi otmu kosmet zato shto su pre toga ulozhili decenije da mi skrenu misli sa njega. bili su jachi.

i basta sa tom "ovo je presedan" spikom. koliko su englezi opljachkali antichkog bogatstva? nije pravedno ali tako svet funkcionishe, zakon jacheg. prestanite da gajite iluzije da je drugachije... chovek je u sushtini jedno licimerno govno kome je sve bolje shto je gluplji. kazhu da je chovek u sushtini dobar ali sposoban za zlo... ma on je sposoban za dobro, zlo mu je urodjeno. u najmanju ruku je jednako sposoban za oba ali je sebe nekako od starta ubacio u taj kvaran rezhim rada.

@sheyn

vetjinu ljudi iz unutrashnjosti (mada ima ih podosta i iz grada, ali vetjina njih su mozhda prva ili druga generacija u gradu pa je kutjno vaspitanje doshlo do izrazhaja) koje sam upoznao su krasile te osobine "zejedljiv i prost" tako da ne znam zashto se ogranichavash na kosmet.

drugo, nije mi jasno bash kako si ti byp_a skapirala... pa nije kosmet samo zemlja za vernike. nisu manastiri i crkve samo mesta za molitvu.

i na kraju, mnogo praktichnije, lako mozhe da se desi da beograd i novi sad i ostanu jedina 2 grada u srbiji ako zazhmurish na otimanje kosmeta.

"you give them a helping hand, they take away your arm".

p.s. da ne bude zabune, ja ne kazhem da treba dati kosmet, naprotiv. samo imam mnogo prechih problema. ako otmu, jbga, ako neko uspe da ga zadrzhi odlichno!

Link to comment
Share on other sites

@byp

e moj ti, to shto ti nemash 2 problema u beogradu pokazuje da si zhiveo pod staklenim zvonom.

ja nikad nisam bio na kosovu. dok sam bio klinja i kenjao pelene bilo je do jaja, chim sam postao svestan samog sebe krenula su sranja. bilo je dana kad sam jeo gloginje i stomak mi je sigrurno bio prechi od dechana ili patrijarshije. i shta sad kad kad sam malko odrastao? da se edukujem, da se kultivishem, da se divim? ne, imam vishe obrazovanja i kulture od pola ljudi kojima su patrijarshija, dechani, chak i gazimestan bili mesta hodochashtja... mogu jedino da poshtujem to kao kulturnu bashtinu... skoro jedinstvenu u svetu.

i meni dodje minuta kad kazhem "to je moje, ne dam", ali bez lazhne savesti mogu slobodno da kazhem da ne osetjam nishta prema tom parchetu zemlje. ali greshish ako mislish da sam takav rodjen... i za to ima krivac. jako dugo se otima kosmet, mrcvari se. posle toliko napora ulozhenih sa nechije strane u otimanju, i nametanju milion drugih problema kako bi mi zaboravili kosmet, mogu da kazhem da su uspeli kod mene.

tako da nije zasluzheno, nisam ja zasluzhio da mi otmu kosmet zato shto su pre toga ulozhili decenije da mi skrenu misli sa njega. bili su jachi.

i basta sa tom "ovo je presedan" spikom. koliko su englezi opljachkali antichkog bogatstva? nije pravedno ali tako svet funkcionishe, zakon jacheg. prestanite da gajite iluzije da je drugachije... chovek je u sushtini jedno licimerno govno kome je sve bolje shto je gluplji. kazhu da je chovek u sushtini dobar ali sposoban za zlo... ma on je sposoban za dobro, zlo mu je urodjeno. u najmanju ruku je jednako sposoban za oba ali je sebe nekako od starta ubacio u taj kvaran rezhim rada.

mislim da ti je jasno da nisam pricao o patnji kroz standard nase zemlje. to je nesto sto je tako ustanovljeno. ziveli smo na ivici egzistencije. svi. tako i oni dole. razlika je u tome sto je patnja o kojoj sam pricao iscrtana ubijanjem oca, majke, silovanjem sestre, paljenjem kuce koju su neciji roditelji sagradili. bezanjem. da li stvarno treba odustati od tih ljudi koji su sigurno na nesto mislili kad su ostali po enklavama bez icega? jel stvarno mislite da je to cisto prkosenje ili tu ima neceg drugog?

pricam samo o tome da je tuzno da se pomaze nekakvim zrtvama koji su hiljadama kilometara daleko od nas, a da kada se prica o ljudima koji dole ne znaju sta ih je snaslo, cekaju bolje sutra, kazemo kako mi imamo mnogo precih problema. to je tuzno. ali je i realno jer nas to crta kao narod i naciju. to je nas identitet.

meni je jebiga zajeban osecaj taj sto ne mogu da odem na grob pola familije. jer se neki idiot ispisao tamo i sve razjebao kao da je to nista.

i zao mi je tih ljudi koji se koliko toliko trude da opstanu u njihovom "Beogradu", "Novom Sadu", a da mi odavde okrecemo glavu po principu kako postoje veci problemi.

sve ovo zvuci kao najjeftinija patetika, ali realnost je onda pateticna. sta da vam kazem.

69869493_l.jpg

i fuck my fans.

Link to comment
Share on other sites

@byp

e moj ti, to shto ti nemash 2 problema u beogradu pokazuje da si zhiveo pod staklenim zvonom.

prvo probaj da sagledas malo dublje kako i na sta sam mislio.

ako uzmes u obzir da nisam retardiran, onda si svestan cinjenice da sam JA svestan da su ljudi ziveli lose, ali nisam o tim problemima pricao.

malo si nepristojan. jer. ne znas me, ne znas sta sam preziveo.

glupo je da tako nastupis.

nhf, ali tako je.

69869493_l.jpg

i fuck my fans.

Link to comment
Share on other sites

e da .. i sto kaze byp ... nemojte upadati u licne konflikte jer je ovo samo net i niko ne zna sta je onaj drugi preziveo...

nemam ja problem nisakim lichno preko foruma... ali netju da neko govori kako je nama ovde u stvari lepo i da treba da se uhvatimo za ruke i da shaljemo paketitje njima dole na kosmetu.

kad bih imao kesha i motji prvo bih gledao da spasim decu od gladi u etiopiji pa tek onda da gledam gde tje se povutji granica na balkanu

Link to comment
Share on other sites

Imate problem sto je ovde nacionalista=prljavi podli cetnik i slicna slika koju pokusavaju da nam nametnu razne NVO i slicna bratija. A i vecina smatra da nacionalista treba da mrzi druge. Uostalom ovo je net, drugacija je struktura ljudi ovde od vecinskog sastava.

ja sam upoznao ljude i iz bosne, i sa kosova i hrvatske...i ima i svinja ali ima i bisera, te pazim da ne generalizujem. Kad bih generalizovao svaki srbin sa kosova bi mi bio zatucani slobin ljubitelj u kariranim somotnim pantalonama i skajvoker jakni. A nije tako.

Kosovo je mali delic slagalice sranja koje se desava.

Meni licno je pun kurac kosova, voleo bih da se to zavrsi podelom, ali problem je sto siptari nece odstupiti od nebuloznih zahteva.

A i mnogo smo lose vaspitavani u smislu odnosa ka kulturno/istorijskom nasledju.

Link to comment
Share on other sites

Stevo:

rispekt.

za stav, i za obrazlozenje tog stava, i za cvrstocu i strpljenje u obrazlaganju svog stava.

nemam vise reci da te pozdravim.

@LJUDI DOBRE VOLJE:

nacionalizam=ljubav prema svojoj naciji

sto nije isto sto i

sovinizam=velicanje svoje nacije negirajuci ostale nacije

NACIONALIZAM je preteca KOSMOPOLITIZMA, jer onaj ko ne voli svoj narod ne moze da voli ostatak sveta. samo je kod nas to okrenuto. definisu te kao demokratu/kosmopolitu/normalnog coveka otvorenih shvatanja samo ako zesce seres po Srbima. inace si FASISTA. ili klero-fasista. ili fundamentalista. ili smrdis, ili ti je crno ispod nokata, ili si zatucan, ili si "Balkanac"...

poganci me neprekidno teraju na zlo... ali, nece me prejebati, two can play this game. and I always win.

Dunja:

mojne lepoto, 'leba ti.

to sto nisi ful Srpkinja me nikad nije sprecilo da te gotivim, upravo jer sam NACIONALISTA, a ne sovinista... do skoro nisam ni znao tvoje poreklo, niti me interesovalo (tragovi kosmopolitizma, ako smem da primetim).

inace, kako vam nije jasno da je Beograd i Srbija najtolerantnije mesto na Balkanu. koliko je muslimana/hrvata/siptara ubijeno na teritoriji Srbije (ne racunajuci rat protiv terorista na KiM) tokom 90-tih? NIJEDAN!!!!!!!!

mislite o tome.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

boze kako ste se nasrali .. ko da zivite u izmishljenom svetu .. necu nishta da komentarishem samo cu da postujem sliku* i da vam ukazem na realnost .. a te vashe priche sachuvajte ako ikada pronadjete vremensku mashinu i vratite se u vreme kada su neshto znachili termini: viteshtvo, chast, obraz, identitet ..

*slika

kesh.gif

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

cast je vecna kategorija, Cile. zao mi je ako mislis da je prevazidjena. novac namiguje covecanstvu mnogo pre dolara. mnog, mnogo pre danas. pa je i onda postojala cast. postoji i danas.

bez obraza si krpa. bez ideje crv. bez identiteta si zombi potrosackog drustva i vojnik antiljudskog poretka.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Crno bijeli sveet, crno bijeli sveet...

cast je vecna kategorija, Cile. zao mi je ako mislis da je prevazidjena. novac namiguje covecanstvu mnogo pre dolara. mnog, mnogo pre danas. pa je i onda postojala cast. postoji i danas.

bez obraza si krpa. bez ideje crv. bez identiteta si zombi potrosackog drustva i vojnik antiljudskog poretka.

I jel te osobine smatra

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

inace , upoznala sam nekoliko ljudi sa Kosova i ..smucili su mi se !!! tako su zajedljivi i prosti da to nema nigde... samo pare jure ..

Una hirunda non facit ver :)

Ne mozesh suditi nakon par ljudi... Nemoj suditi nakon par ljudi... Svako je chovek za sebe... Smatram generalizaciju za zlo...

Uostalom, zar mozesh reci da si do sada zivela u potpunosti okruzena ljudima kojima su moralna nachela sveta i kojima novac ne znachi nimalo? [;)]

@sheyn: vetjinu ljudi iz unutrashnjosti (mada ima ih podosta i iz grada, ali vetjina njih su mozhda prva ili druga generacija u gradu pa je kutjno vaspitanje doshlo do izrazhaja) koje sam upoznao su krasile te osobine "zejedljiv i prost" tako da ne znam zashto se ogranichavash na kosmet.
Ma, bice... Isto ja mogu reci za beogradjane, ma koliko oni pizdeli zbog toga [;)]

Primetio sam da postoji odredjena doza arogancije kod 'jednog dela beogradjana'... A onda sam nauchio da je to u pitanju prva ili druga generacija u gradu (pa je kucno vaspitanje doshlo do izrazaja) [;)]

Na kraju sam nauchio da ih razlikujem [:)]

Sa jedne strane, sreo sam dobre, razumne i pametne osobe, a sa druge sve maximalno loshe i meni gadne likove...

i na kraju, mnogo praktichnije, lako mozhe da se desi da beograd i novi sad i ostanu jedina 2 grada u srbiji ako zazhmurish na otimanje kosmeta. "you give them a helping hand, they take away your arm".
Ne verujem da ce NS ostati u sklopu sa BGom [:p]

Mozda Smederevo, ali za NS ne verujem [:p]

nacionalizam=ljubav prema svojoj naciji

sto nije isto sto i  sovinizam=velicanje svoje nacije negirajuci ostale nacije

...mislim da si ti Budaletina kada ne razlikujesh pojmove shovinista i nacionalista.

ja sam upoznao ljude i iz bosne, i sa kosova i hrvatske...i ima i svinja ali ima i bisera, te pazim da ne generalizujem.

A i mnogo smo lose vaspitavani u smislu odnosa ka kulturno/istorijskom nasledju.

boze kako ste se nasrali .. ko da zivite u izmishljenom svetu ..

cast je vecna kategorija. zao mi je ako mislis da je prevazidjena. novac namiguje covecanstvu mnogo pre dolara. mnog, mnogo pre danas. pa je i onda postojala cast. postoji i danas.

bez obraza si krpa. bez ideje crv. bez identiteta si zombi potrosackog drustva i vojnik antiljudskog poretka.

Sa ovim se slazem...

Ali, zagrizeni do zaslepljenosti nikada nece progledati...

Link to comment
Share on other sites

nemam ja problem nisakim lichno preko foruma... ali netju da neko govori kako je nama ovde u stvari lepo i da treba da se uhvatimo za ruke i da shaljemo paketitje njima dole na kosmetu.

covece. ako nisi razumeo nemoj mi izvrtati smisao.

nisam pricao o tome tako.

kad malo bolje razmislis skontaces da se u vecini recenog slazemo i ti i ja.

69869493_l.jpg

i fuck my fans.

Link to comment
Share on other sites

a te vashe priche sachuvajte ako ikada pronadjete vremensku mashinu i vratite se u vreme kada su neshto znachili termini: viteshtvo, chast, obraz, identitet ..

nikad nije postojao taj vremenski period, uvek je bilo manipulacija, a te reci su obicno koristene u druge svrhe :\

ovim necu da negiram ni cast, ni identitet, ni pravo na izbor, ni zelju da se ucini prava stvar, ali nista od toga se ne odnosi globalno na neko razdoblje... i ranije je bilo isto u kurcu kao i sada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...