Jump to content

Kako poboljshati performanse racunara


Tarabash

Recommended Posts

A meni baš svi kažu da je wireless najgori za igrice....

A što se tiče ISDNa baš sam juče pričao sa likom U WoWu koji je koristio ISDN i kaže da je dosta bolji od 56k.... još ako koristiš oba kanala pa ideš na 128k onda je odlično ali je preskupo.

mada opet, da li neko od vas koristi ili je koristio Wireless za igrice? Ja mislim da mogu da ga uvedem pošto sam na košutnjaku i veoma blizu tornja na kom se nalazi predajnik ili šta je već za wireless (koliko znam) pa bi možda i mogao da ga uzmem.

Ajd treba mi više manje brz odgovor jer planiram da uzmem ISDN ove nedelje :D

hvala

Meni lichno ne smeta toliko lag, mislim ono... sa 56k mi se crveni latency, ali nema nekog velikog delay-a... manje od pola sekunde... jedino shto mi ide na kurac je kad sa vremena na vreme sve stane na nekih 4,5 sekundi pa se opet vrati, a nekad zna da se zadesi da mi puca svakih 10-15 minuta... Na ADSL i kabal vishe ne mogu da chekam ( Mirijevo ) ... Ja sam jos februara prosle godine hteo da uvedem ADSL i slusao priche kako ce "do kraja meseca moci"... i tako svakog meseca pa onda do kraja godine i tako dalje... Imam najgoru mogu kablovsku... KDS... Na njihovom informativnom kanalu je "aktuelna" vest da je kablovski pushten u experimentalnu fazu na Zvezdari i Mirijevu... Treba li da napomenem da ta "aktuelna" vest stoji tamo od Marta ili Aprila... nisam siguran tachno... Jedina opcija koja je ovde moguca je Wireless koji pushta SBB... Bash sam se obradovao kada sam video bilboard ispred zgrade... Odem na njihov sajt da pogledam cenovnik itd. i sluchajno naletim na njihov forum... Kada sam video utiske korisnika ne pada mi na pamet da uzmem to... Sad ocu da probam ovaj ISDN ( Valjda nema nikakvih tehnichkih prepreka ) Dakle, to da li laguje ili ne, manje je bitno, interesuje me da li sa ISDN-om puca veza i da li je stabilna ?

Ja najchesce igram po noci tako da bih verovatno preko noci furao na 128...

Link to comment
Share on other sites

Brate kod mene u Vranju je bila ista fora sa ADSLom.

Josh od marta proshle godine je bilo da ce da stigne za mesec dana a proshlo je mnooooooooooooooogo i josh uvek nemamo ADSL.

Shto se tiche stabilnosti ISDNa vec sam prichao da igraona ima ISDN mislim da je 64kb.

Znachi bash shiba dobro samo kazhem ponekad je pucala veza na svakih 20min. To se deshava dvaput mesechno nemam pojma zashto [?] .

Uopshte ne laguje bash shiba ali mi se ne svidja zbog tih sranja. Sad cu da chekam ADSL pa kad bude.

Ako ni to ne dodje uskoro uzecu prokleti wireless i gotovo.

Edited by deGrasso
Link to comment
Share on other sites

E da... shto se ithce ISDN-a... oni ti samo obezbede to iz telekoma, a ti kasnije idesh kod nekog providera ili ti telekom daj net ? Nisam bash skapriao najbolje, a i ako opet morash kod providera jel placas isto ono kao kad si bio mesec dana flat 56k ili tu ima neshto drugo ?

Evo danas sam se prijavio u telekomu za ISDN... rekli da ce odgovor o izvodljivosti na mojoj lokaciji stici najkasnije za MESEC dana... Boze sachuvaj... mada ... opet je rekla da mogu da zovnem za nekih desetak dana da pitam jesu pogledali moju prijavu...

Link to comment
Share on other sites

Za ISDN, morash da imash digitalnu centralu.

Ako imash digitalnu centralu, i zivish u Beogradu, velike su shanse da imash tehnicke mogucnosti za ADSL.

ISDN ti he u sushtuni 2xDial-up. Placash impulse, placash flat rate.

Totalno je neisplativ ako hocesh samo da igrash WoW i sl.

Watafak!

Link to comment
Share on other sites

Brate ajde kazhi mi neshto o wireless i kablovskom internetu pls.

Ova igraonica kod mene svaki mesec ipljune mnoooogo para za taj usrani ISDN.

Poshto nemogu da chekam ADSL ajde preporuchite mi koji je bolji od ova dva koja sam naveo..... Hvala Tarabi jer znam da ce on prvi da mi odgovori... [^]

Link to comment
Share on other sites

Kablovski > Wireless

Wireless je skuplji jer:

Morash da kesh za opremu, etar je zagushen jer ima 2103921219 wireless "predajnika" i samim tim signal je ko qratz. I ako imash dobar signal, kad pada kisha, sneg, duva vetar, sve to utice na kvalitet signala. Mesecna pretplata je, cini mi se, jeftinija za wireless.

Kablovski:

Sve zavisi kakav ti je provajder.

Nisam koristio kablovski net nikad (zato shto im je TV program sranje [:p]), ali sam siguran da je bolji od wireless-a (koji sam koristio) Ipak nishta ne moze da zameni bakarnu zicu.

Raspitaj se koja je kablovska TV kod tebe i kakve uslove za internet nude.

Wireless nek ti bude Last Stand [:D]

Watafak!

Link to comment
Share on other sites

Heheheheh znao sam Tarabo :))))

Hvala za brz odgovor, nego dal vredi da sachekam ADSL da stigne ili nije velika razlika izmedju ADSL i kablovskog interneta a??

U mom gildu GM ima kablovski i stalno mu je latency 130. Kaze da mu je u Orgrimmaru do 300max... Stalno kad je online on je u OG......

Link to comment
Share on other sites

Nemojte da se iznenadite ako i dobijete digitalnu da nemate mogucnosti za adsl...ako recimo niste najgori baksuz pa ste udaljeni vise od 2km od centrale [:D] moze lako da se desi da ne dobijete cistu liniju aka danas sve zive stavljaju na pcm...a cista linija je obavezna za adsl.

Postoje i novije verzije pcm-a(muks mislim da se zovu,nisam siguran)koje dozvoljavaju ISDN ali samo to..elem ko ima vezu neku jacu neka udari...meni je gen. direktor marketinga za Telekom jedva isposlov'o ovaj muks...sh'a da vam kazem kad ni on nije mogao da mi namesti cistu liniju [:D]

Uglavnom mnogo zavisi od toga 'de zivite.

A kablovski ono..ako ste obican smrtnik,ptt 4tw.

:-)

Link to comment
Share on other sites

Gde mogu da vidim da li mogu da uvedem PTT cable?

Odes na http://www3.ptt.yu/ i tamo nadjes broj telefona pa lepo pitas. Meni su uveli PTT

kablovsku telkeviziju pa onda net, sto ce reci da bez instalacija PTTa u okolini mesta stanovanja nemas mogucnosti za uvodjenje neta. Zgrada do mene ima SBB mrezu pa sam ozbiljno razmisljao da predjem kod njih, medjutim koliko god PTT-ova tehnicka podsrska [}:)] bila losa meni je net radio kada komsijama u zgradi pored nije. Jedini plus (nekima presudan) SBB-a je postojanje lokala.

A sad moje pitanje: Da li je moguce da WOW na masini Athlon64 2800+ sa 512mb ram-a 9600xt g. kartom uzasno secka kada na mapi na kojoj sam ima puno igraca, latency mi je uvek u zelenom tako da nije do toga, Iron i Storm necu ni pominjati jel je igranje tamo moguce tek posle 10 min od dolaska u iste, hard mi non stop radi pa sam mislio da je memorija, ali ovaj kompijuter je daleko iznad preporucenog u uputstvu za wow. Pobio sam sve suvisne programe ko sto je u predhodnim post-ovima preporuceno i moram priznati da je za nijansu bolje, ali samo nijansu. U jednom momentu imam 80 fps a u drugom 5 i tako ja se igram sa wow-om a on sa mnom dok ne razbijem nesto.

Link to comment
Share on other sites

A sad moje pitanje: Da li je moguce da WOW na masini  Athlon64 2800+ sa 512mb ram-a 9600xt g. kartom uzasno secka kada na mapi na kojoj sam ima puno igraca, latency mi je uvek u zelenom tako da nije do toga, Iron i Storm necu ni pominjati jel je igranje tamo moguce tek posle 10 min od dolaska u iste, hard mi non stop radi pa sam mislio da je memorija, ali ovaj kompijuter je daleko iznad preporucenog u uputstvu za wow. Pobio sam sve suvisne programe ko sto je u predhodnim post-ovima preporuceno i moram priznati da je za nijansu bolje, ali samo nijansu. U jednom momentu imam 80 fps a u drugom 5 i tako ja se igram sa wow-om a on sa mnom dok ne razbijem nesto.

Evo ti brz odgovor problem ti je u Grafisckoj karti posto su Nvidia karte sve sranje za WoW.

ja imam isto Nvidia NX 6600 i imam problema sa FPS koji zna da padne i do 5 FPS.

Oni su i sami priznali da problem postoji ali da ga za sada nemogu otkloniti i da se radi na tome a to su rekli pre 6 meseci.

Njihovi Forumi su puni prituzbi igraca koji koriste Nvidia kartice :)

Link to comment
Share on other sites

Evo ti brz odgovor problem ti je u Grafisckoj karti posto su NVIDIA karte sve sranje za WoW.

ja imam isto Nvidia NX 6600 i imam problema sa FPS koji zna da padne i do 5 FPS.

Oni su i sami priznali da problem postoji ali da ga za sada nemogu otkloniti i da se radi na tome a to su rekli pre 6 meseci.

Njihovi Forumi su puni prituzbi igraca koji koriste Nvidia kartice :)

Reko je 9600xt to je ATI ne nVidia.... [;)]

Link to comment
Share on other sites

ja imam isto Nvidia NX 6600 i imam problema sa FPS koji zna da padne i do 5 FPS.

Ja koristim Nvidiu, i nikada mi FPS nije ispod 40, a obicno oko 60ak, u 1600X1200 sa svim na maximumu, doduse dobra Nvidia je u pitanju... :D

2 Igggi

Jbga, zavisi od rezolucije i podesavanja...ta masina moze glat da gura 1024 ili 1280 na nekim medium podesavanjima...bar sto se hardwarea tice :)

Link to comment
Share on other sites

@ tarabash

koju konekciju i komponente imash ?? i koliki ti je lag ??

Barton 2500+ malkice overklokovan [:D]

Abit NF-7

2x256Mb krsh memorije (jedan module je poluispravan)

80gb system i 160gb storage HDD

MSi FX5200 takodje malko overkolokovana.

256/64kbit/s ADSL Beotel

Lag nemam. Osim kad BLizz ne usere stvar tj, telekom.

Ping od 80s - 250s u normalnim uslovima.

Rekord 29000ms (i neshto sitno, ali to nije toliko vazni)

Inace normalno mogu da pustim torrent da radi u pozadini i igram sa pingom <300.

Internet je cudo! [:D]

Watafak!

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...