Jump to content

Devojcice nasli da zive u sahti


Recommended Posts

ohoho , sad bar znamo da i u nasem gradu ima nindza kornjaca :))

zajebavam se .. ali scena me je mnogo podsetila na doticni ctrac , onako grad u totalnom tehnickom napretku i siromasna rulja se povlaci da zivi pod zemljom i kao tamo stvaraju svoje komune... uzas... :P

Edited by Sheyn

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uzas!!! Mene ovakve stvari ubijaju u pojam. Ne volim da chitam o tome jer znam da sam bespomocna...

Ali ima istine u onome shto kolega Ignis reche, to je njihov izbor. Proshle godine je u mojoj ulici u gradjevinskom kontejneru zivela komuna cigana... Bilo je tu i male dece... Par puta sam praznila orman moje cere i davala im stvari, a oni su i dalje shetali u prljavim i pocepanim ritama... Tako im je lakshe da prevare ljude...

Strashna, ali istinita i surova realnost ovog nasheg Beograda...

ју кен кол ми Драле, колегинице [:D]

znaci zamislite scenu, idem ja u skolu(mislim da je bilo pre 3 godine) i prolazim pored jednog sahta, lik izlazi iz sahta u bade mantilu, napolju inace teska zima, ja ono zastao nije mi jasno, lik odlazi do trafike, kupuje cigare vraca se unutra i kaze mi dobro jutro komsija(bilo je blizu moje gajbe)... ako tad nisam dobio srcku necu nikada

[roflmao]

nemoj da seresh, nego prochitaj vesti pre nego shto krenesh sa etiketiranjem..

па гледао сам синоћ на вестима. заболи лика шрафцигером у вугла, побегли ка шахтовима, полиција је очекивала окореле убице, а нашла девојчице од 11 до 15 година.

немамо где да живимо, немају ми деца здравствену књижицу. па, забога, да ли ја треба да их узмем за руку, одведем у социјално да остваре своја права. прање ходника по зградама се добро плаћа. брање малина исто тако. и још мали милион привремених ниско квалификованих послова. основна и средња школа су бесплатне колико знам. али неееее...... хоћемо да не радимо ништа, а ви који радите дајте нам да живимо. и још ћемо да џепаримо, и правимо разне друге свињарије и ВАС оптужимо за своју злу судбину.

ова неверендинг душебрижна прича о нашим Циганима ме потсећа на Момира Гадафија који је својим Туарезима изградио модерно насеље у сред пустиње, са текућом водом и струјом, а они су своју стоку набили у зграде у 'ладовину и распросрли шаторе испред где су наставили да живе до краја својих дана.

Hmmm, pa dal imaju izbor ??? Ok i ja se slazem da mogu da idu u dom, ali aj sad vi malo skontajte u kom je njegov\njen mozak havariji. Sta njoj prolazi kroz fuglu ?

Ali opet ciga je ciga. Tu nema price. Oni su takav narod i zovu se zvanicno Romi, a sto ih mi zovemo svi cigani. Pa zato sto kada dobiju obucu i odecu od humanitarne organizacije uzmu to i odu i prodaju iste te stvari na buljvaku. E zato su cigani i ko ih jebe... relano ko ih jebe. Isto tako mislim i na one beskucnike koji su postali koji nisu bili rodjeni, e oni su jos gora sorta i vidim ljude koji daju stan,kola u zalog da bi mogli da igraju rulet i da piju alkohol i da ne rade nista po ceo dan. E pa onda moj micko umri u svojim mukama i cao...

Jedino mi je zao dece koja se rode u tim uslovima i ne znaju za bolje. Njihov svet ne moze da predje na sledeci nivo. E to je tuzno jer ih drugi ogranicavaju i nemaju mogucnosti da napreduju.

слажем се са свим, а поготово са проблемом немања перспективе најмлађих. е за то би се побринуо. ко није послао децу у школу, ко држи своју децу у нехигијенским условима има да изгуби ту своју децу и још да буде кажњен. а о деци има да брине држава.

јуче на истим вестима сам чуо да су нашли мртву бебу у уџерици испод Газеле. е ти родитељи би ми добили по годину дана робије због немара.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

znaci zamislite scenu, idem ja u skolu(mislim da je bilo pre 3 godine) i prolazim pored jednog sahta, lik izlazi iz sahta u bade mantilu, napolju inace teska zima, ja ono zastao nije mi jasno, lik odlazi do trafike, kupuje cigare vraca se unutra i kaze mi dobro jutro komsija(bilo je blizu moje gajbe)... ako tad nisam dobio srcku necu nikada

Krang i njegovo novo telo?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pre bih se cimnuo za srbe koji su ostali na kosovu jer nisu imali gde da odu nego za tri male ciganke koje su se udomile u sahtu.

Da ali poenta svega je sto se nici cimnuo, kao ni niko od nas. To je isto kao onda kad je bio topic za Tcunami i neko kaze Sumaher uplatio milion evra, a on se neki pametni javi i kaze u lako je njemu da uplati kad ima 200 puta toliko, to je ko da ja odem sad i uplatim 50e ili tako nesto. Pa ako je tako sto onda nije otisao i uplatio. A svi pricaju kako nece da daju Kosovo, kako im je zao onih ljudi, a niko nista ne radi po tom pitanju. Svi smo zauzeti svakodnevnim obavezama i nasim problemima i nasim zivotom i sutra da ti dodje porodica ili jedna osoba i kaze izgubio sam sve na Kosovu i da je to potpuna istina 95% bi reklo jao stvarno mi je zao i nastavilo dalje.

NHF ali realno sve nas boli patka, svesno ili podsvesno. E to je porazavujuce. :(

@topic:

Ovakvih stvari ce uvek biti bilo da zivite ovde ili bilo gde drugde. Tako svet funkcionise i takav balans mora da bude, jer sveta ne bi bilo.

V

Link to comment
Share on other sites

meni uvek bude veoma tesko u srcu kada vidim tako neke beskucnike, posebno stare zene, koje bauljaju po kantama ili spavaju po vlaznim uglovima, cak i u centru grada. par puta, kada sam se vracao sa npr nekom devojkom iz nekog fensi mesta, ka zelenjaku ili trgu gde bi smo cekali bus, vidjao bih kod Bezistana jednu zenu od recimo 60 godina minimum, koja je na sebi nosila nekih 10 plastichnih kesa sa starim hlebom, odecom...otprilike sve sto ima na ovom svetu joj je stalo u tih 10 kesa, koje je oko vrata besila, tako da joj se samo faca videla... Nekako mi to nije dostojno starosti jednog svesnog coveka, posebno zene...Kada god imam neki sitnish uvek dam. Slichan osecaj imam i kada vidim tako neke ljude koji kao prodaju nesto a ne znam ko to kupuje. Na primer ima jedan lik koji u Sremskoj ulici vec jedno pet ili sest godina prodaje drzache za naocare. Za sve to vreme nisam video ikoga da mu je prishao i uzeo i jedan. Isto tako na uglu sremske i terazija ima preko leta i proleca neka baka koja prodaje male bukete nekog cveca, koje je ocigledno nabrala na nekoj livadi...

A sa druge strane nemam neku empatiju prema radno sposobnim ciganima ili ostalim ljudima od 30, 40 godina koji prose. Cak i u nasoj zemlji moze da se nadje neki posao, barem oni fizicki. Kapiram da se oni smesno placaju ali zar ima ista losije od prosenja?

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

...toga je bilo i za vreme Tita

"...kako cemo mi sad bez nashega druga Tiiite?! [:(] "

reshpekt, bato-Bole!...

i bez citanja vidim da se radi o jos jednoj "srceparajucoj" prici koja treba da "otvori" oci javnosti...pleeeease/bitte/por favor....

...Dr. Protic je rekao:"Ne moram da se ubijam, godinama-mrtav sam"; tako cemo i svi mi, samo neko iz kuce, neko iz kontisa, neko iz sahta...

A sta mislite da li je SF onaj vic kad 2 klosara pricaju gde ce da prespavaju noc?

kad smo vec kod viceva, odo' na malo veselije teme.

Link to comment
Share on other sites

bah da svi rade... bilo bi loshe (tj. cela drzava) da ima previshe nezaposlenih i to je loshe... balans je reshenje... ( ko sho reche kize) zemlja nije utopija, a i d ajeste bio bi smor

jedino reshenje je istrebljenje ljudske vrste i onda ce postojati nekakav balans... jednog dana [|)] :))

( [;)] )...

mrbean6hi.jpg
Link to comment
Share on other sites

zemlja nije utopija, a i d ajeste bio bi smor

Sto bi bilo smor da Zemlja, ili neka zemlja bude utopija?

Svashta :P

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Sta mislis kolko ima homless ljudi samo u USA koji gladuju/umiru svaki dan...kolko crnja svaki dan zgine u getu...kolko gladnih ima u africi...sidu ima 3/4 stanovnista nekih zemalja...vode se ratovi po 30 god...posledice radijacije na ljudskim embrionima ce se osecati u japanu jos 1k god u cernobilju pitaj kurtza kolko...a na drugoj strani majkl jackson ziguje decu od 5+- god...bil gejts da ima 100k zivota nemoze prebrojati sve pare sto ima...estradne zvezde kupuju shaljine od 5 mil dolara i kad bi svi znaci mi lomili glawu oko toga neznam gde bi stigli...a tebi cudno i za neveru 3 klinke u kojnteneru ccc decko gde ti zivis

Interrupts better than Kanye

Link to comment
Share on other sites

E da, da nisam video ne bih poverovao. Znachi u ZR-u, vracamo se sa faxa sa drugom i chekamo na semaforu. Na drugoj strani neki kontejneri. Tek ulece malo starija mechka (al' mnogo bilja od one tzv. ciganske) u GTA fazonu, sa shkripom guma, pored kontejnera. Izlaze dva cigana, prebiraju po kontejnerima, ubacuju u gepek i u istom GTA fazonu bezhe dalje.

Nikada necu shvatiti kako mozhe da se odigra, pre ili kasnije, asimiliacija manje-vishe svakom narodu, al' romima nikada. Znachi manje vishe svugde imaju istu reputaciju.

Link to comment
Share on other sites

Sta mislis kolko ima homless ljudi samo u USA koji gladuju/umiru svaki dan...kolko crnja svaki dan zgine u getu...kolko gladnih ima u africi...sidu ima 3/4 stanovnista nekih zemalja...vode se ratovi po 30 god...posledice radijacije na ljudskim embrionima ce se osecati u japanu jos 1k god u cernobilju pitaj kurtza kolko...a na drugoj strani majkl jackson ziguje decu od 5+- god...bil gejts da ima 100k zivota nemoze prebrojati sve pare sto ima...estradne zvezde kupuju shaljine od 5 mil dolara i kad bi svi znaci mi lomili glawu oko toga neznam gde bi stigli...a tebi cudno i za neveru 3 klinke u kojnteneru ccc decko gde ti zivis

jel znas sta razlikuje coveka od zivotinje?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...