Jump to content

System Of a Down-Hypotize


SavKe

Recommended Posts

Da SOAD je originalan bas onoliko koliko ti nisi duhovit.

Bravo! O tome ti upravo i pričam :)

Elem, Alogiu sam potpisao jer su jedini bend odavde da radi nešto što valja i to poprilično dobro rade (da ne bude dalje zabune, momke znam iz grada na ćao-ćao i to je sve). A ovaj potpis sam stavio još početkom 2004 kada sam se registrovao i nisam ga menjao (vidiš, dobro me podseti da stavim nešto novo). Inače, ne znam da li sam ja igde rekao da je Alogia originalna ili da je to moj omiljeni bend. Pored toga, u "neoriginalnosti" nema ništa loše sve dok se pesme ne kradu.

A sam termin originalnosti je toliko ižvakan da mi ne pada na pamet da počnem da vodim polemiku o tome. Muzika je umetnost isto kao i bilo koja druga, te bi mogao bi malo da pročitaš na čemu se umetnost temelji pre nego što započneš bilo kakvu priču o tome ko JESTE a ko NIJE originalan.

Hvala.

PS - I ne, ja nisam nadrkani muzičar koji misli da sve zna, samo mi je muka više da se bilo koji bend tretira kao originalan, pogotovu od ljudi koji o originalnosti unutar muzike znaju isto koliko i ja o nuklearnoj fizici u anti-gravitacionom prostoru

edit: evo, i voodoo je stavio Alogiu u potpis! Znači SOAD pljuju ljudi koji vole Alogiu! Eto ISTINE! :D :D :D

Edited by Atlantis
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da,ali reci za sistem da je uopshte/malo/prosechno/nije originalan je ravno gluposti...

odgovoar na edit:This mean war... :))))

Edited by SavKe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Inache ako hocete iskreno upravo hevy,power,progresiv i drugi znarovi tog stila sa ponajvishe muzika za decu.Ono tipa jeee ja sam vitez,ja sam hrabar,borim se protiv orcova,zivimu svetu mashte...

Nemoj da me shvatite pogreshno,ima puno bednova iz gore nabrojanih pravaca koje gotivim,ali reci u odnosu na ove stvari da je sistem za decu...roflmao

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Inache ako hocete iskreno upravo hevy,power,progresiv i drugi znarovi tog stila sa ponajvishe muzika za decu.Ono tipa jeee ja sam vitez,ja sam hrabar,borim se protiv orcova,zivimu svetu mashte...

Nemoj da me shvatite pogreshno,ima puno bednova iz gore nabrojanih pravaca koje gotivim,ali reci u odnosu na ove stvari da je sistem za decu...roflmao

U ala se ti nalupa za progressive.Nema to veze ni sa kakvim vitezima.Ali nema veze.

@atlantis Nemas pojma o cemu pricas.Pokusavas da svoju pricu svedes na neko opste mesto.Ako Emperor,Tool,The Mars Volta,Orphaned Land,Cynic... nisu originalni ko je onda.Niko ovde ne prica o ukusima.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Erm.. moja poenta se svodi da je svako od njih imao uzore po kojima se vodio i na osnovu uticaja stvorio nešto što je u neku ruku originalno, a opet većim delom bazirano na uticajima. Mars Volta btw nije toliko originalan (zapravo ne znam šta je to originalno u njihovoj svirci) koliko je sterilan i prazan. A šta je Cynic to uradio originalno? Pomešao death metal sa jazz-om i dodao alien-FX na vokal. I? To je originalno? Wow... Vidiš ja to zovem izmišljanjem "tople vode", ma koliko voleo Cynic. I uvek ću pre slušati 35-tu kopiju Iron Maidena nego neki originalni bend koji je toliko daleko otišao u svojoj originalnosti da bubnjar svira po veš mašini umesto bubnja*. U svakom slučaju, muzičar nisam i ne zanima me da li će on da odsvira 37 nota u sekundi ili će ritam biti izlomljen, već jedino sredstvo koje koristim da bih odlučio da li mi se neki bend svidja ili ne jesu UŠI, a ne to da li mi je neko nekad rekao da je "taj bend originalan"

* - extremna fikcija, ne shvatiti bukvalno, ne tiče se nijednog benda. Služi za dokazivanje besmislenosti pojma "originalno" u muzici.

edit: i daj zajebi više, spamujemo po temi. Ako si toliko zainteresovan da se raspravljaš otvori temu "originalnost u muzici" jer ovako ne ide.

Edited by Atlantis
Link to comment
Share on other sites

Inache ako hocete iskreno upravo hevy,power,progresiv i drugi znarovi tog stila sa ponajvishe muzika za decu.Ono tipa jeee ja sam vitez,ja sam hrabar,borim se protiv orcova,zivimu svetu mashte...

Nemoj da me shvatite pogreshno,ima puno bednova iz gore nabrojanih pravaca koje gotivim,ali reci u odnosu na ove stvari da je sistem za decu...roflmao

ROFL ROFL ROFL

Savke moj si covek ,

ma gde je bre oreginalan soad oni samo imaju drugaciji trip od svih ostalih , nekazem da su losi itd itd al imaju svoj trip i idu na to a meni se neshto hipnotajz nerazlikuje od toksisitija jedino shto onaj gitarista vishe peva i to je to

skroz ok album

mislim shta se palite toliko i ja sam se przio na metal ranije i shta dobijash od toga , slusaj ono shto ti se svidja sad slusham sve pustim ponekad i abigor , i carcass , i marduk , a takodje i skazi , talmasku , kao i soad sve sho mi se svidja

Link to comment
Share on other sites

Mars Volta btw nije toliko originalan (zapravo ne znam šta je to originalno u njihovoj svirci) koliko je sterilan i prazan.

Sramota shta neki ljudi pishu...ccc...

Atlantise, poslushaj bar Cassandru Gemini sa Frances the Mute albuma (ako nishta drugo) pre nego shto krenesh da pljujesh po TMV. Pravi dijamant moderne muzike, neshto shto ce biti shvaceno za X godina.

@topic:

Shta znam...u sushtini Mezmerize/Hypnotize mogu da slusham i ok mi je samo shto relativno brzo dosadi. :)

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze ima? Pa pogledaj im malo styling, ponašanje, količinu reči "fuck" na uživo nastupima, složenost pesama koje prave i količinu klinaca koji se zaklinju u taj bend i biće ti jasno.

Zvuče mi isto onako kako nekom scenaristi poput Barkera, Carpentera ili Kinga izgledaju jeftini američki horori poput Vriska i sl.

Edited by Atlantis
Link to comment
Share on other sites

Again

Soad i bilo kakav metal nemaju veze

word...

» Click to show Spoiler - click again to hide... «
BetsWallpaper.jpg

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Erm.. a zašto odmah pomisliš na corpse paint kad kažem styling? :)

Corpse paint nisam nigde spomenuo, već lakove na noktima, prstenje i kojekakvi styling sexy i zajebanih frajera da bi se što više tinejdžerki trljalo o patos dok gledaju njihove spotove.

I ljudi koji vam je moj? Zašto sve odmah shvatate lično? Kažem moje mišljenje i pritom nemam nameru da ikoga uvredim. Zašto se odmah neko uvredi ako ima 14-16 godina i kažeš mu da je klinac i tinejdžer? Sujeta? Pa ovo je forum, tako da možete da se isqlirate i da ne odgovorite. Meni muzika SOAD, CoB, CoF (ali ne i Nightwisha) jeste takva da je za mladje generacije da se lože dok ne shvate da nije bitno u muzici samo da "gruva" i da se priča o "smrti, vampirima i djavolima"

Neko je spomenuo da je power za decu. E pa, sa mog stanovišta, taj power metal u sebi, ma koliko mitske i debilne tekstove imao (npr. Rhapsody: Taste my golden sword of steel), ima osnovu koja je 10.000 puta zdravija i pozitivnija od one koju imaju teen-metal bendovi. A ako je nekome stalo do textova, neka čita poeziju. Čisto sumnjam da će u "where the fuck are youuuu" ili "are you dead yet?" naći neku dubokoumnu poruku koja se razlikuje od gorepomenutih. Ja muziku slušam zbog muzike, a kad mi se čitaju dobri textovi, bacim se na simbolizam i tripujem do mile volje.

@exV: naravno da nemaju. Zato ih zovem teen-metal :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...