Jump to content

System Of a Down-Hypotize


SavKe

Recommended Posts

Klico jer to sinoc bilo veselo kod tebe? ;)

A ti djuko(alice) potrudi se da bar jednom budesh originalan u zivotu,i da ne kopirash redom(shto fore,shto tudja mishljenja,jer tvoje,jel te,nemash),btw posjalji svoju sliku i svima ce da bude jasno ko je tu feget...

A reci za Alice Coopera da je gay,za to stvarno treba biti mozak...

Edited by SavKe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i to je sve shto bi trebalo reci...

mislim da ljudima u ovim trenucima spada dijamantsko prstenje s ruke

jer ih neko na drugom kraju sveta poredi sa paklenim bodomima chija muzika ne predstavlja desetinu nechega shto ja mislim da su sistemci svirali u srednjoj skoli...da ponovim nisam neki fan sistema ali ih poshtujem...umeju ljudi...i bitno je da su uzivo IDENTICHNI tejpu...i imaju podosta dobrih pjesama..

sad shto to neko hejtuje jebiga...ni ja nevolim nemachki i textovi rammsteina su mi najvece sranje ali ipak volim ponekad da ih chujem...necu ih pljuvati shto su nemci i shto su komercijala..slushacu ih jer znaju..kolko-tolko

Link to comment
Share on other sites

Guest kli[c]a

i to je sve shto bi trebalo reci...

mislim da ljudima u ovim trenucima spada dijamantsko prstenje s ruke

jer ih neko na drugom kraju sveta poredi sa paklenim bodomima chija muzika ne predstavlja desetinu nechega shto ja mislim da su sistemci svirali u srednjoj skoli...da ponovim nisam neki fan sistema ali ih poshtujem...umeju ljudi...i bitno je da su uzivo IDENTICHNI tejpu...i imaju podosta dobrih pjesama..

sad shto to neko hejtuje jebiga...ni ja nevolim nemachki i textovi rammsteina su mi najvece sranje ali ipak volim ponekad da ih chujem...necu ih pljuvati shto su nemci i shto su komercijala..slushacu ih jer znaju..kolko-tolko

jao pa sta ti lupas decko svaka pesma uzivo prodje najmanje sa nekoliko izrazito primetljivim greskama i svi znaju da oni suck uzivo pogotovo sto pevac ne peva uzivo svoje nemoguce raspone kako treba pa u nekim tenucima ispada smesno

Link to comment
Share on other sites

eh,veljo aje ti pevaj uzivo 2 sata konstantno onako majke ti...Mislim covek(serz)daje sve od sebe,jeste da poneki put uzivo ume opasno da podbaci,ali isto tako neki put ume i te kako dorbo da odradi neku stvar lajv,chak i kad improvizuje...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest kli[c]a

eh,veljo aje ti pevaj uzivo 2 sata konstantno onako majke ti...Mislim covek(serz)daje sve od sebe,jeste da poneki put uzivo ume opasno da podbaci,ali isto tako neki put ume i te kako dorbo da odradi neku stvar lajv,chak i kad improvizuje...

pa dobro onda cu ja umesto serza da pevam za sistem (nikad to ne bi uradio) i cu da falsiram ko dupe i recicu da sam dao sve od sebe i da sam se trudio i sve mi je oprosteno i onda ja profi pevam live i jos improvizujem .Molim te neka ne prave pesme koje ne mogu da izvedu uzivo

Link to comment
Share on other sites

Klico imam kuci(a imash i ti),par njiovih stvari lajv,i to otprilike,izgleda ovako:

Prison-sjebo pochetak kad shapuce,ostalo sve savrsheno

ATWA-Sve osim refrena,koji nekako previshe brzo peva,a uopshte malo se uziveo u pesmu..

Marmelade-kao original

Ariels-kao original

Spiders-kao original

BYOB-kao original

Toxicity-sasvim solidno

Tako da ono,stvarno neznam zashto pesbotrebno prichash tako nestho...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ajde sad polako ,

COB ,posto je neko pomenuo da oni nisi nabovi za muziku (tako sam ja svatio barem) ,moram da kazem da gresi veoma posto su im sve pesme slicne ,ne originalne i napravljene da zvuce kao neko imba gruvanje 500 na sat ,a u stvari ko se i malo razume u muziku ili svira neki instrument zna da su smesni.

SOAD ,ja mtv bendove nemam rechi ,ako se nekom to svidja ok decko gL , (samo savke molim te promeni avatar ,plasi me slika)

i neko je pomenuo dimmu borgir . . .. , hm kazes da to deca pocinju da slusaju kad ulaze u "mracni zivot"

e pa gresis dechko , ako si poslusao njihove prve albume svatices da su oni "troo" ,jeste da su im jemozda zadnji album comercijalan ,ali jbg prethodni albumu su stvarno mnogo zajebani , muzicki ,po idejama i svemu @_@.

btw obazavam ovakve topice ,gde moze covek da se isprazni [:)] ,tj ratove mtv vs metal ili cobanija vs metal ili metal vs all [:D]

Link to comment
Share on other sites

SOAD mozda nije najbolji bend na svetu, ali sigurno nisu ni zasluzili da ih pljuje neko poput tebe i mene. ljudi su prodali MILIONE albuma. da je to tako lako uraditi pola sveta bi bili bogati clanovi metal bendova

Pa ništa, po tebi onda je verovatno i Ceca najbolja pevačica kod nas jer proda najviše albuma... Joj što volim ovakve odgovore. Ako je to merilo uspeha onda stvarno...

Drugo, ko je šta svirao u srednjoj školi... Mislim da ti je pametnije da ne pričaš o muzici jer je i više nego očigledno da se ne razumeš nimalo u to i to nije uvreda! Jednostavno niko nije za sve najpametniji i učiš se dok si živ. Neko će ti nekad objasniti neke stvari oko muzike i komplexnosti iste pa ćeš i sam shvatiti kakvu si glupost upravo rekao. To što se tebi možda više svidja muzika SOAD od CoB ne znači da su oni automatski i bolji textopisci, aranžeri, tehničari, ljudi, komunisti :)

Ni ja nisam neki pametnjaković ili iskusni muzičar, ali ako ti ne primećuješ desetostruku složenost CoBa (pri čemu su oni naspram nekog Cynica ili Spiral Architecta opet mala deca) naspram SOADa onda šta da ti kažem.. Nabavi gomilu ovih r'n'b pevača i pevačica, čuo sam da oni prodaju po nekoliko miliona diskova :))

A Savke.. Ovo nisam mogao da odolim a da ne prokomentarišem:

eh,veljo aje ti pevaj uzivo 2 sata konstantno onako majke ti...

Šta onda jadan pokojni Freddy Mercury da kaže? Ili Bruce Dickinson, Joe Lynn Turner, Ronny James Dio, James La Brie pre nesreće, Glen Hughes, Ian Gillan koji peva pod matore dane i nigde ne falšira pa čak i Pavarotti? :) :)

Ako ne može da peva 2 sata onda ne treba da rade live, ili isključivo da rade festivalske nastupe.

Edited by Atlantis
Link to comment
Share on other sites

@ killYg0r

Brate aj'' nemoj da !@%^%.Gitarista(pevach) Bodoma svira kao car.Ne verujem da si gledao kako svira i zato cuti.

Za Dimmu Borgir nisam nishta rekao kakvi su.Rekao sam da se ispaljena blackerska dechurlija pali na njih opasno.Brate ne pochinje se odma' sa black metalom(mada imam druga koji je posle 2 meseca Maidena preshao na Cannibale(znam da nije black metal, ali navodim primer) [V] ).

@ Atlantis

ZaboraviJo si Roba Halforda.

.

Link to comment
Share on other sites

i neko je pomenuo dimmu borgir . . .. , hm kazes da to deca pocinju da slusaju kad ulaze u "mracni zivot"

Mislim da to niko nije rekao bilo je reci od tome da nove generacije pocinju sa black -om i onda se pale mi smo ovo ono....

To sto si ti naveo nema veze sa bilo cim

DefraG

Link to comment
Share on other sites

Boli me tuki,i da su prodali 1000 albuma slushao bi ih.To shto ih ima na mtv,josh vishe me zabole...a vrteli su BYOB mozda 2-3 nedelje,daj boze jednom dnevno...znam jer sam tad jurio da vidim spot.Postoji dosta dobrih grupa,koje su se,opet jebiga,pushtale na mtv-u,koje se pushtaju na mtv-u,i koje ce se pushtati na mtv-u...tako da ako vi to uzimate za merilo onda neznam...

Volim ih,jer rastura bend,muziku rade sa razlogom,dizu me maksimlano,gone redom...Jer takvu muziku volim-onu koja spaja umetnost i lepotu sa svrhom,a da mi neko tamo dodje i peva o satani,vilenjacima i ostalim nema_veze_sa_zivotom temama(bukvalno),slusho sam ja to,ali sam prevazisho...

Sve shto ima poruku,TO su stvari koje cu stvarno da volim,a ostalo je vishe u fazonu hmm svidja mi se ova pesma ne zvuchi loshe,ali nikad nece stvarno dame pokrene,i da mi imaju neki smisao i razlog zbog koga bi je slushao,vec jednostavno zato shto mi lepo zvuchi...Pozitiva,revolt,ljubav,nada,vera,gadjenje prema svemu shto je loshe i iskrivljeno u svetu,u ljudima,i svi ostali motivi takve vrste su ono o chemu muzika danas treba da govori,ali iskreno...

Edited by SavKe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pa ni
Edited by dvnityCker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Da, Ceca jeste loša pevačica, sa još lošijom muzikom, mada opet, šta se sve lansira u GRANDu, ona ispade još i dobra...

Elem, ne, Merlin nije loš, naprotiv izuzetno volim njegove pesme, Zdravo Čolić nije iako ga ne volim, mada kako snima nove albume, sve je gore od goreg (poslednja 4 albuma su mu nebitna). Opet, ne razumem zašto trpaš Cecu zajedno sa Merlinom i Čolićem. Ako ti nije jasna razlika izmedju jednog Merlina i Cece, onda definitivno preskoči ovo raspravu jer je više nego očigledno da ništa ne znaš ni o njemu ni o njoj. U svakom slučaju, čim ti Cecu tretiraš kao dobru pevačicu, onda je više nego očigledno da ne znaš šta znači termin "dobra pevačica" i da ti je bitnije da peva na srpskom i da se čuju trube pozadi.

I ne, ja nisam tipičan metalac koji priča metal je najbolji, već imam uši kojima slušam, a ne šta drugi pričaju. To kako je ona uspela.. jedino ako si bio slep proteklih 10 godina pa nisi ništa video.

Link to comment
Share on other sites

ona se udala za arkana kad je vec bila uveliko poznata, a ako je ceca losa pevacica, sta za tebe znaci dobra pevacica? navedi mi par nasih dobrih pevacica..? nije valjda da nemamo ni jednu? Stvar ukusa je sto se tebi ceca ne svidja, i to postujem, ne svidja se ni meni, nemam je na playlisti. Ali je cinjenica da ima veoma dobar glas i da zna da peva.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

@ klica

ajde sad izgledace kao puvanje ali moram da ti objasnim poshto ochigledno da ne znash i prichash napamet...naime u leto 2005 sam imao prilike 2 puta slushati sistem...jednom u parizu na bash njihovom koncertu.. i jednom u belgiji na nekom festivalu...i oba puta svako sa 4 grama muzichkog iskustva i sa barem malkice sluha je mogao zakljuciti isto - Svaka ali Svaka pesma je uzivo zvuchala gotovo identichno tejpu...question, revenga, deer dance, toxicity, chop suey, spiders, byob, sugar...svaka, + bilo bruka ozvuchenje...pevach jede malu decu, bubnjar takodje, bas odlichan, gitaristi se tu i tamo potkrade neka neprimetna greshcica...DAKLE NE PRICHAM NAPAMET< SLUSHAO SAM...e sad to shtop ti oces da pljujesh soad to je tvoja stvar,bole me qrac, ali nemoj meni pricati da ja lupam

@ atlantis

slucajno si kvotovo dv-a a verovatno si se hteo meni obratiti..ja sam se isro po bodomima (i opet cu leba mi)

dakle nemam nameru sa tobom da se prepucavam ko vishe zna, shishte mi jaja, ako tebi neshto to znachi, onda exstra, svaki dan cu da ti pishem da si Muzichki Sveznadar Vujaklija...jebe mi se...samo nemoj da mi govrish da nishta ne znam..jer imam utisak da sam,po ovim glupostima koje si pisao, ajd bez preterivanja, barem za nijansu obucheniji i obrazovaniji od tebe da pricham o bilo kom muzickom pravcu..ne samo o jbn metalu koji vishe i ne gotivim preterano..

i nisam nikog vredjao za bodome vec sam samo iznosio svoj stav..to shto je nekog pogodilo boli me qrac..mislim da su sranje i kraj...obicna lozenje grupa..pitaj klinke po kstu dal su chule za bodome i sta misle o njemu i bice ti jasno...i nijedna njihova pesma se ne moze porediti sa naprimer Forest ili Roulette,shto su prosecniji naslovi soada...i ti sad mozesh reci `pa da kad je soad mainstream, mtv, bla bla ` pa jeste..i to ga ne chini nimalo loshijim..nije on tu sluchajno...

a podsetio bih vas sve da je `91 mtv 3 puta po CEO DAN znachi 24h pushto samo Smells like teen spirit..idobro tad mtv nije bio bash ovakav ali nebitno..sta jer ja treba sad da pljujem po nirvani zbog toga..ne..to je skroz ok..ako je neshto toliko dobro i kvalitetno moze da se pushta i na grand paradi opet ce se slushati...svejedno..ako je nesto komercijalno, ne znaci da ima etiketu `Pljuj po meni ja sam sranje`...ima tu i solidnih stvari...

Link to comment
Share on other sites

Volim ih,jer rastura bend,muziku rade sa razlogom,dizu me maksimlano,gone redom...Jer takvu muziku volim-onu koja spaja umetnost i lepotu sa svrhom,a da mi neko tamo dodje i peva o satani,vilenjacima i ostalim nema_veze_sa_zivotom temama(bukvalno),slusho sam ja to,ali sam prevazisho...

Veruj mi neznas sta pricas uzgred to je tvoja stvar

DefraG

Link to comment
Share on other sites

Naše pevačice koje znaju da pevaju?

Napomena: ne komentarišem njihove pesme već njihov glas i potencijal kao i tehničku potkovanost

Jelena Tomašević (svako ko ju je gledao na 3K-Duru zna o čemu pričam), Mari Mari, Madam Piano, Aleksandra Radović...

To je ono što mi trenutno pada na pamet.. ako se setim još nekih dodaću.

I da, sorry za quote. Nisam napomenuo da sam citirao dve različite osobe već samo napisao QUOTE bez imena osobe koju citiram.

Link to comment
Share on other sites

Jedno je reći da su Bodomi sranje (sa čime se manje više slažem) a drugo reći da su SOAD to svirali u srednjoj školi.

Jedno je ukus, a drugo glupost. I nisam Vujaklija.

A što se tiče MTV '91 i Nirvane (koju opet ne mogu da svarim)... Obrati malo pažnju kako je tada izgledala muzička industrija a kako sada? Sada imaš zasićenost tržišta i hiperproduktivnost. '91 čak ni CD nije postojao (u smislu da je pristupačan i jeftin, možda je bilo u SAD, nisam siguran), kao ni ovoliko razvijena muzička industrija. Bez obzira što ne volim Nirvanu, poenta je da su tada MTV jurili zvezde (do Nirvane) a sada MTV "pravi" zvezde.

Edited by Atlantis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...