Jump to content

Cega ste se igrali?


Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i bila je ona fora ako se neko seca kad se prasak za pecivo i jos nesto stavi u onu plastiku od kinder jajeta pa se mucka dok ne eksplodira.. kako li je isao taj recept...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

da, da, secam se toga. Ali ne mogu da se setim recepta.

Btw da li se neko seca imena vrsta klikera ili izraza. Ja sam to bash voleo da igram. Sad mogu da se setim : Dzombe, naftalinci, porculanci, troperci....

sad kad gledam usput klince po naselju, igraju samo fudbal, kosarku i leti ponekad sa auticima. I to je to sto se tiche drustvenih igara. Mozda ovi kompjuteri i nisu toliko bajni koliko mi mislimo.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

sad kad gledam usput klince po naselju, igraju samo fudbal, kosarku i leti ponekad sa auticima. I to je to sto se tiche drustvenih igara. Mozda ovi kompjuteri i nisu toliko bajni koliko mi mislimo.

bash vala za kompjutOre, kad sam pre par godina igrao cs u lokalnoj igraoni bash sam se chudio kolko dece od po 7-8 pa do 12-13 godina ceo dan provede u igraonici, a kad nisu u igraonici igraju kod nekog kutji komp... strashno, ali zaista!

Ah, 10-9... pa kad dođe red da se guzi onaj ko je najjači, njega propustimo zbog da ne bi bili biveni :)

Ili lozinke... jedinstvena prilika da izvata

Link to comment
Share on other sites

@Ramirez [:D] sjajna fora, mi to nazalost nismo igrali :P ali zvuci zanimljivo i za mene ovako matorog :))))

sta su dzamije?

klikeri? to sam zaboravio.... kod nas: bio je amer (onaj beli sa crvenim i plavim prugicama), bio je panter (crn, sa nekim svetlucavim tackicama), nemac (beli sa crnim i crvenim prugama), italijan lol (imao je cudna jednobojna krivudava plava 'pera' a sam je bio providan).... toliko se ja secam....

a jel bilo kod vas "nema chuke rupe" [roflmao]...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Stvarno sta su dzamije?

Setio sam se jos 2 igre

1. Povratak u buducnost. Jedan stane sa rasirenim nogama, a na metar ispred stavimo hepo kockicu (od njih i potice izraz : "Nemoj da se palis ko hepo kockica"). Onda je zapalimo i prskamo benzin ili iz debelih spriceva ili iz apotekarskih bocica, a veselniku gori vatreni trag izmedju nogu.

2. palili smo sve sto stignemo.

A jebem ga 5-6 razred smo igrali i glupavog klisa.

Link to comment
Share on other sites

Lego sam najvise voleo da se igram,ali sam se igrao obicno sam...

Stalno sam kupovao onu veliku kesu sa malim vojnicima pa bi ih redjao po kuci

Naravno tu su dzi dzojci, superman,batman, ali najvise sam voleo transformese (one sto se namestaju u zhivotinje)

Igrali smo naravno zmurke i ne znam da li je iko pominjao jure, ono 2 ekipe po x dece, jedna juri druga bezhi ...

Nas jedno 5,6 je kredom crtalo zemlju, veliki krug , kao ostrvo, crtali smo zgrade kao populacija, vojsku,itd itd... i onda smo ratovali, bacali kredu ili sta god na tudje baze sve dok ne unistimo svaku zgradu!

Ludih automobila, kazemo koji smo auto i onda stavimo ruke onako oko struka, i udaramo se i kada neko padne i polomi se taj je izgubio =) rofl kako smo bili glupi

Fudbal...haha, uvek sam bio najmladji u drustvu tako da sam uvek igrao lose po njih, mislim ipak oni 2,3,4 godine stariji ja onako mali svi mi uzimaju loptu,,,u tom dvoristu gde sam ziveo svi su bili stariji od mene, sem nekoliko njih koji su bili mladji,a ja sam voleo vise sa starijima,iznenadjeno lepo su me primili u drustvo ;)

Rata , policajci i lopovi pistolj u ruke pa se deres "BAM BAM BAM MRTAV SI NECU VISE DA SE IGRAM PADNI ALI PRVI SAM TE POGODIO" ili leti puske na vodu pa tuci brate ;))

Link to comment
Share on other sites

Jao setio sam se strašne igre, pored ostalih pomenutih, ja sam se sa društvom igrao "prljavog ispraćaja"?

Igra je grozna, baš smo bili pravi mali delikventi... [:)]

Sastoji se u tome, da uzmemo vodene pištolje, i napunimo ih vodom u kojoj su promućkani, kečap, sirće, senf, brašna malo, jaja (po mogućstvu kvarna). Odemo na železniku stanicu, ošacujemo neki voz koji ide tipa za Niš (bitno je da ne bude npr. za more ili inostranstvo jer tad ima puno ljudi na peronu koji ne putuju nego ispraćaju ove iz voza), i u trenutku kada voz krene, mi sučemo oružje, i sve one koji vise na prozorima a mislimo da ih niko ne ispraća sa perona poprskamo tom smesom... Jaooo, te razjarene face nikada neću zaboraviti, voz je već krenuo pa ti ne mogu ništa zbog čega su još više besni... A najdraže nam je bilo kad strefimo nekog debeljka u ljubičastom odelu koji se češlja i zalizuje... [evil8] [roflmao] Jebiga, jeste kretenski, ali bili smo klinci, za nas nije bilo dovoljno pecanje penzionera na novčanik...

Edit: Ako su nečiji ćale, baba deda, keva, bili među žrtvama, šta reći... sorry...

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Uhhh, koliko uspomena ste probudili, skoro sve sto ste naveli sam igrao.

Ne znam da li je to kod vas bilo popularno, ali mi smo cesto igrali igru dupe-glava :) , pravila su prosta jedan igrac ima loptu i cilj mu je da pogodi nekog od ostalih ili u dupe ili u glavu, ali ostali moraju da se krecu puzeci,ili da se kotrljaju(ne smeju da ustaju), taj koji gadja sme da se pomeri 3 koraka, pa da gadja, pa tako opet, sve dok nekoga ne pogodi, pa onda taj sledeci juri.

Mi smo cesto voleli i da igramo rata sa duvaljkama u koje smo stavljali fisheke od papira, ali ubedljivo nam je najzanimljvije bilo kada se poredjamo u zbunje iznad pocetne stanice 31,17 i gadjamo fisecima ljude,shofere,konduktere :) itd.

Ima jos igara, ne mogu sada bas da se setim, ali kada mi padne na pamet napisacu jos.

Edited by KingLui[FOG]

skipper.jpg

The only light at the end of the tunnel is light of upcoming train.

Link to comment
Share on other sites

lego

matori kako sam to zaboravio :>

@ramirez

ma stanemo na neku visoku ogradu ili na kola pa onda kad prolazi podignemo :)

ala komplikujete, pun zemun raznih dvorishta i parkova a vi na bandere pa na kola na sred ulice gde prolazU kamioni :)))

@G

hehe i ja bih sada sve to ponovo igrao, ali ja jedini ostao klinac svi ostali malo odrasli :<

Link to comment
Share on other sites

Stvarno sta su dzamije?
nacrta se kvadrat i izdeli na chetri dela+ josh jedan mali kvadrat unutar njega(tako da im se tezishta poklapaju)= pet delova.zatim na scenu stupaju kamenchici od kojis se pravi piramida* tj redjaju se da stoje jedan na drugom i postave se u taj mali centralni kvadrat.podele se ljudi u 2 ekipe.sad tu igru mozemo da podelimo na dve celine.

1.ekipe naizmenichno gadjaju piramidu loptom dok ejdna ne pogodi istu tj dok ne obori sa nje barem 2-3 kamenchica.to gadjanje se izvodi sa nekog pristojnog rastojanja tako da en bude bash lako pogoditi.

2.poshto ej piramida pogodjena ekipa koja je pogodila istu ima za cilj da rasute kamencice postavi u pet kvadrata, druga ekipa naravno to pokushava da osujeti tako shto ce loptom gadjati chlanove suparnishke druzine. ko ej pogodejn ispada.igra se zavrshava kada ejdna ili druga ekipa ostvare svoj cilj. tj ili postavljanje kamencica na iscrtani kvadrat ili izbacivanje protivnichke ekipe gadjanjem(neka avrijacija na izmedju dve vatre)

*e sad zashto dzamije kad cela stvar nema veze sa istom? pa prosto, nismo bash neshto voleli muslimane tih godina;)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...