Jump to content

Cega ste se igrali?


Recommended Posts

znaci koja je omiljena igra bila vasoj ekipici dok ste bili klinci? kod mene u kraju je pored nun-caki i mlacenja onih koji nisu uclanjeni ni u jedan video klub prava zaraza bilo tzv "pecanje". Naime, novcanik se vece najlonom za pecanje, baci na put, a mi se sakrijemo iza kapije i u ruci drzimo drugi kraj najlona. Kad neko stane da pokupi novcanik, povucemo najlon i smejemo se ko blesavi. Bilo je slucajeva da nam stanu panduri i kad ih ispalimo isamaraju nas, ali i to je bilo priceless. Jos jedna igra je bila rat "gumpuskom", puskom od drveta, gume i stipaljke koja je ispaljivala zrna od kukuruza.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

fudbal...pa tri mesta prazno...pa zmurke...a i surili smo bocanje posto je moj cale baja za to,pa sam uvek uzimao taj njegov set lopti i igrali...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

fudbal od jutra do sutra

i ponekad jenki zuluuu :]

idemooo, jenki zulu... kako je to bilo extra :D

Niko nije hteo da se igra samnom kad sam bio mali :((

nemogutje

mi smo u kraju igrali lozinke (i lozinke bez lozinke:), kante (kako god se to zove... kao zhmurke samo shto se shutira lopta i blablabla, mrzi me da objashnjavam), zhmurke, pokushavali da se igramo rata ali uvek bi doshlo do tuche :D....

pikali smo naravno i "normalne" sportove, fudbal, basket, bejzbol, odbojku...

Link to comment
Share on other sites

kod mene u kraju je pored nun-caki i mlacenja onih koji nisu uclanjeni ni u jedan video klub prava zaraza bilo tzv "pecanje". Naime, novcanik se vece najlonom za pecanje, baci na put, a mi se sakrijemo iza kapije i u ruci drzimo drugi kraj najlona. Kad neko stane da pokupi novcanik, povucemo najlon i smejemo se ko blesavi.

Pored owoga, redowno smo ishli na Zwezdaru da wozimo bicikle,narawno basket u shkolskom i raznorazna jurcanja po kraju... Zimi smo u ulici prawili ski staze i skakaonice... Eh... Beshe to lepo wreme...

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

фудбала, рата, "стојрукеувис" варијанту рата, рата са пасуљарама, рата са камењем и моткама са ганцијима, освајање брда (брутална игра), нешто касније "коцке" и друге игре са лоптом, било је и разних других глупости типа игри са кликерима (то нисам играо), возили бајсеве...

онда сам открио друштвене игре.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Najvise sam igrao fudbal i basket. Kad bi dolazilo prvenstvo u rukometu i odbojci onda se i to igralo. A "rata" smo k'o klinci uspesno igrali samo protiv zamisljenih, posto kad bi izbila pegla ako bi igrali medjusobno. I naravno, klikere smo igrali kao ludi.

Edited by -=[Colonel]=-

-In the church they say to forgive...

-Forgivnes is between them and God, my job is to arange the meeting ...

juvefan9ds.gif

----------------------------------------------------------------------

jddrinker5js.png

Link to comment
Share on other sites

heh... covece neko bi posmislio da smo zaista fudbalska zemlja :)

fudbal zmurke i rata ponajvise (kao i ignis, bilo je nekih 100 varijanti, jedna od interesantnijih je bilo sa duvaljkama... hahaha.. znaci svi bi imali kao oni iz juznoamerickih plemena u prasumama amazonije neke duvaljke i municiju bi pravili od hleba... i jebiga kad te pogodi u glavu znalo je bas da boli... kako smesna scena juris nekog i jos treba da dunes iz sve znage i jos da ga pogodis sa pet metara :P, ne treba da pricam da je procenat pogodaka bio oko 0,5% ali eto iz nekog razloga je bilo zanimljivo. e da bila je i varijanta sa gadjanjem chichkovima kada bi se kuci obicno vracali sa odecom punom dotichnog sranjeta koje nikako ne moze da se skine)

pa onda autici... bio si faca ako si imao one sto menjaju boju :))) ili burago

pa tu su bili i himen i drugari... secam se imao sam nekog baju crnju, cale mi ga kupio u italiji... i secam se da nismo mogli da mu pokidamo nista ni glavu ni noge... cak smo vezivali i petarde za njega i nista... dok drugarovi heroji obicno nisu imali po jednu ruku ili nogu ... i tuzno i smesno...

ah da imali smo i ispade sa gadjanjem prolaznika sa vrha zgrade ...

nego sto su to lozinke? :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

prica mi drugar iz jednog sela oko sombora da je kod njih omiljena stvar bila da uzmu tanak dugacak prut i na kraj stave blato zavitlaju i kazu blato leti u picku maternu i onda su se takmicili koji ce najvise baciti

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

^ pa to je valjda jenki zulu...

igrala sam se i ja zmurke,lozinke,kante(ali ne sa loptom nego sa flasom punom peska),lastis redovno,negad smo igrali i decaci protiv devojcica : ))

1 2 3 sa auticima i ono sa novcicima,secam se da su mi jedno vreme bili stalno modri,nekad cak i krvavi,prsti...uglavnom sam se vise igrala sa decacima...

I MAY NOT BE PERFECT, but parts of me are excellent

Link to comment
Share on other sites

Pa to mu dodje jenki zulu ili kako vec...

Inace ovde uglavnom fudbal,1,2,3 sa auticima,zmurke,borbacije(tako smo ih mi zvali)prozivamo starije i onda nas oni jure po kraju,a stariji su bili fazon drugi razred osnovne... :)

Kasnije basket i tako.

EDIT:Jel ste sigurni da se to zove kanta?

Mi smo zvali kantabas,ne znam zasto :)) i fazon isto smo sutirali flasu.

Edited by Gr@sSh0pp3R

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...