Jump to content

koji linux?


stalja

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fedora

S tim sto ces se malo pomuciti da skines kodeke i plejere :)

Ja sam je upravo instalirao, to je red hat u principu.

Moj savet ti je da nabavis neku live! distribuciju (tipa knopixx ili ubuntu) da malo probas pa da vidis

Ako nemas bas nikakve napredne zahteve za administracijom, vec si bas ono kucni korisnik stavi mandrake. SuSe vise nije free + komplikovaniji je od mandrakea,.

Ili zovi statora da ti kompajlir gentooa jedno par dana :)

Link to comment
Share on other sites

Ok znachi meni najbolje dodje mandriva. Planiram da uzmem josh jedan hard gde bi digao linux sistem chisto iz interesovanja [mozda tju da kupim josh jedan komp sa ortacima gde tjemo imati privatnu wireless mrezu preko koje tje da se deli net], ali opet ako uspem da poteram par programa koji tje mi trebati za ubudutje onda se skidam sa wina :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Thread bumped from teh deadz0r !!11 :-)

Ok, posto sam do sada koristio iskljucivo windows platformu i radio administraciju na njemu, dosao sam na "ideju" da konacno probam Linux. Da neduzim, hocu linux da bacim na stari komp (konfiguraciju sam manje vise zaboravio, ali radi se o starom IBM Net vista desktopu, sa 256 Rama, procesor nekih 1.3 mislim ... dosta star komp, nekih 4 godine) na kome zelim da eksperimentisem sa terminalom i raznim commandima :-) Prvenstveno zelim da pokusam da ga setujem kao neki domaci server, sa dobrim firewallom i proxijem + zelim malo vise da probam da se udubim u neku linux network administraciju (user accounts, profili, prava na share foldere etc.) :-)

(pre nekih 3 godina sam malo ceprkao po unixu tako da se nadam da se jos nesto secam).

E sad posto sam n00bzor sto se tice linuxa imam par pocetnih pitanja koja se prvenstveno ticu installacije i nekog basic setovanja, ostalo cu da pokusam sam da provalim, ako ne pitacu opet :)

Znaci:

1) Defoltno pitanje, za koji Linux se sada opredeliti (naravno, free...) ?

2) Koje useful toolove za operacije gore pomenute preporucujete, i naravno koji resource sajt je prilocno koristan za pocetak (da ne kazem, popularan :-) )

/wave at Stator

/wave at voodoo_

Thnx.

-Coll

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...