Jump to content

Filmska zika


Recommended Posts

Scarface i Top Gun recimo, to je ono što se meni sviđa.

A neko spomenu Zimmera, jedna od njegovih najjačih pesama iz filma mi je Leaving Wallbrook iz Rain Man-a.

Roki (ne znam tačno koji deo, uglavnom ide "pushin' to the limits", ako neko zna ime pesme i izvođača, bio bih mu

Neka me neko ispravi ako grešim ali to je iz Scarface-a

Paul Engemann: Scarface (Push It To The Limit)

Go then. There are other worlds than these.

Link to comment
Share on other sites

moj omiljeni komad savremene muzike koristen u filmovima je adaggio za gudache samuela barbera (najpoznatiji po upotrebi u Platoonu (ili Homeworldu za gamere ;o))

mesto broj dva - Oda radosti u sceni kad obiju sef u Die Hard =o))

#3 - Dies Irae iz mocartovog rekvijema bilo gde da ga koriste...

samostalno kao muzika pisana za film pristran sam mngoo prema morikoneu i gomili njegovih stvari

posle toga Poledouris i njegov kompletni conan the barbarian soundtrack ( i to numera civilisation pre "poznatijeg" riders of dooma)

ondak Courage/Goldsmith ST:TMP tema (jedna od onih stvari gde je (po mom mishljenu) obrada bolja od originala, jes da TOS tema ima dushu, ali nema budzhet =o)))

i onda ludi John Williams koji je napisao teme za svaki drugi film =o)

etooo...

Link to comment
Share on other sites

ako se misli na muziku u okviru filma, ima ih dosta dobrih - prvo su mi pali na pamet Habana Blues i Samurai Champloo

ako se misli na albume koji su propratili film, definitivno Judgement Night OST - uvek sam voleo eksperimente sa fuzijom razlichitih smerova muzike

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...