Jump to content

BOG?


Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ima Boga verujte mi!

Nudli ce Bog da pomogne zajedno sa nama...

P.S. Ja se molim za njega svako vece!

nudl je dobar momak i svakako je zasluzhio da mu svi pomognemo kolko mozhemo i na sve nachine, ali nisam siguran da je najpametnije ubacivati taj detalj u raspravu o Bogu... neki ateista bi mogao da te pita sledetje... ako verujesh da ima Boga i da tje pomotji nudlici, zar se ne pitash da nije onda Bog kriv shto nudlici upshte i treba pomotj?

Link to comment
Share on other sites

nudl je dobar momak i svakako je zasluzhio da mu svi pomognemo kolko mozhemo i na sve nachine, ali nisam siguran da je najpametnije ubacivati taj detalj u raspravu o Bogu... neki ateista bi mogao da te pita sledetje... ako verujesh da ima Boga i da tje pomotji nudlici, zar se ne pitash da nije onda Bog kriv shto nudlici upshte i treba pomotj?

hmmmmm.... pa nisam siguran da je Bog tu da nap pravi i resava probleme... Ovaj zivot nije nista naspram onog sto nas ceka. Ovo je samo warmup

1. `

2. /ready

3. ??? ja nisam jos...

Edited by darijan

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

hmmmmm.... pa nisam siguran da je Bog tu da nap pravi i resava probleme... Ovaj zivot nije nista naspram onog sto nas ceka. Ovo je samo warmup

1. `

2. /ready

3. ??? ja nisam jos...

prochitaj pazhljivo sve postove pa onda komentarishi... ja uopshte ne mislim da je Bog "tu", samo sam postavio pitanje na, inache dobronameran, Ajkulicin post podrshke nudlu.

Link to comment
Share on other sites

Verujem u Boga,po potrebi [:)] a crkvu prezirem jer koristi sve moguce metode za manipulaciju vernika. Meni prihvatljiva teorija je kombinacija da je Bog stvorio svet+Darvinova evolucija pa glasi: Bog je stvorio cesticu a ona je dalje evolvirala.....

E sad, pitanje je ko je stvorio Boga.............

.....neke stvari nikada necemo saznati......... [:(]

Link to comment
Share on other sites

Lakshe je verovati u boga nego shvatiti jednostavnu stvar i pomiriti se da je sve verovatnoca , i da za svaku stvar koju mozesh da zamishlish postoji odredjena verovatnoca da se desi i to je to....e sad ja bi voleo da ima neshto negde posle al ono sve neshto sumnjam jako...tako da to nam je shto nam je jedan zhivot enjoy your self as much as you can i to je to....gl hf svima :D

Gotta learn the rules

so i can break dem properly!

Link to comment
Share on other sites

nudl je dobar momak i svakako je zasluzhio da mu svi pomognemo kolko mozhemo i na sve nachine, ali nisam siguran da je najpametnije ubacivati taj detalj u raspravu o Bogu... neki ateista bi mogao da te pita sledetje... ako verujesh da ima Boga i da tje pomotji nudlici, zar se ne pitash da nije onda Bog kriv shto nudlici upshte i treba pomotj?

to nije pravo pitanje, jer "nepoznati/chudni su putevi Bozji". ne moze se posmatrati tako usko, mora se uzeti veca slika u razmatranje. pogotovo ako se uzme u obzir da je, za vernike, zemaljski zivot samo put do vechnih lovista.

realno verujem jer mislim da postoji... i da ne prashta... :)

prashta, prashta, samo se treba pokajati, a to nije lako.

Verujem u Boga,po potrebi [:)]  a crkvu prezirem jer koristi sve moguce metode za manipulaciju vernika. Meni prihvatljiva teorija je kombinacija da je Bog stvorio svet+Darvinova evolucija pa glasi: Bog je stvorio cesticu a ona je dalje evolvirala.....

E sad, pitanje je ko je stvorio Boga.............

.....neke stvari nikada necemo saznati......... [:(]

Bog je "bespochetan", zato i jeste Bog.

a da crkve umeju da manipulishu, umeju...

josh jedan agnostik ova SOADGirl, bash lepo. [:)]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Verujem u Boga,po potrebi [:)]  a crkvu prezirem jer koristi sve moguce metode za manipulaciju vernika. Meni prihvatljiva teorija je kombinacija da je Bog stvorio svet+Darvinova evolucija pa glasi: Bog je stvorio cesticu a ona je dalje evolvirala.....

E sad, pitanje je ko je stvorio Boga.............

.....neke stvari nikada necemo saznati......... [:(]

ok necemo ko je stvorio boga... nego evo sledece pitanje:

ko je stvorio toliku materiju u svemiru da se izgradi ceo univerzum i sta se desilo u prva tri minuta? posle se sve zna big bang big blahhhh

odakle ta kolicina materije u svemiru... isti odgovor na oba pitanja...

nego kako crkva manipulise ljudima? jel manipulise tobom, tvojim roditeljima, tvojim prijateljima?

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

Paznja: dug post.

Ne verujem u boga i usudicu se da kazem - naravno da ne verujem.

Ako se pogleda samo istorija Srpskog naroda (koga smatram jako odanim bogu, crkvi i svemu shto uz to ide, nazalost) u poslednjem veku, moze lepo da se vidi kako mu se za to vraca.

Bog i ako postoji, jako je probirljiv. Kada se nekome desi neshto loshe "bog ga je pokarao" ali zato ce Slobodan Milosevic da dozhivi 100 (a kakvi smo, i zavladace nam ponovo), Hitler je ubio milione i milione dok ga nije stigla smrt i to od sopstvene ruke, i takvih primera kroz istoriju koliko hoces. Gde je tada bio bog da svojim magicnim stapicem (sa kojim je stvorio zemlju, hahaha) chukne malo po glavi nervoznog Adolfa i podari ga jednim galopirajucim karcinomom dok je sa druge strane snimio kako je Djura iz Kolashina ukrao pola metre komshijine medje... ?

Mnogo je dobrih ljudi najebalo. MNOGO, ni krivih ni duznih, vernika, "posvecenista"... Mnogo se random-ovano kompenzuje posvecenost bogu da bi neka crkvom i Bogom prosvecena pravila funkcionisala u praxi...

Crkvu bi zabranio. Stanovishte po kojem je crkva pastir za jedno veeeeliko stado, po svemu je istinita, barem shto se mene tiche. Kakve li koristi od nje? Kakve li koristi od popova od kojih svaki ima razlicitu cenu za krshtenje, slavu, sahranu, koji voze kabriolet bembare? O Mojsije, kada bi znao kako su te pogreshno protumachili...

Kada bi svako usmerio svu svoju paznju koju posvecuje bog i crkvi radeci opshte priznate pozitivne stvari i pridzavajuci se istih takvih nachela, raznih utemeljenih moralnih kodexa, svet bi bio jedno mnogo lepse mesto za zivot.

A kod nas vera u boga simbolizuje okachiti zlatan krst (sto veci to bolji) na zlatnu kajlu (sto vecu to bolju), nabiti na vrat ili ruku brojanicu iz manastira Vasilija Ostroshkog, za slavu skupiti vishe ljudi od komshije i na njoj pojesti vishe svinjetine nego shto je ikada igde pojedeno. A 10 bozjih zapovesti, 10 svetih pravila za svakoga ko misli da bog postoji su nuspojava, mali egotrip velikog boga...? Sta mislite, na svakih 100 PRAVIH vernika, koliko njih se pridrzhava SVIH 10 bozjih zapovesti? A mora SVIH jer ako verujes u boga moras da se u potpunosti pridrzavash njegovih nachela a ne selektivno tipa ok mi je bog ali shta njega boli racq koga cu ja da kresnem veceras? (na konto zapovesti ne chini preljubu).

A dobar mi je argument nekog od vas bio:

Kakve veze ima shto nije dokazano da bog postoji, a jel dokazano da ne postoji?

Mene zanima: Za koju stvar za koju ne postoji nijedan jedini dokaz da postoji treba bilo kakav dokaz da ne postoji?

Edited by MasteR :)

:D

Link to comment
Share on other sites

@master:

rasprava izmedju vernika i nevernika je bespredmetna, jer jedan VERUJE, a drugi ne, i obojica koriste iste argumente, ali sa obrnutim predznakom. raspravljao sam se sa jednim ateistom 3 sata i na kraju sam dosao do tog zakljucka.

ti imas tipicnu ateisticku argumentaciju tipa ako je Bog dobar i svemocan i svevideci, zasto sam ja onda pao i polomio nogu i sada patim i boli me. e, vidis, ateisti posmatraju zivot na zemlji kao jedino oko cega se treba cimati i zato im zlo na ovom svetu, koji je takav jer smo ga kao rasa takvog i zasluzili (cuo si negde verovatno da smo proterani iz Rajskog Vrta na Zemlju), tako tesko pada i zato smatraju da Boga nema. nasi stari su govorili: "najbolji prvi odu", to si donekle i ti konstatovao. ali, pogledaj iz ovog ugla: ako je neko dobar pa umre mlad, odlazi u Raj (tebi kao ateisti to deluje besmisleno), mozda ga je Bog uzeo ranije znajuci da bi se kasnije iskvario i otisao u pakao. ili ako je dopustio Hitleru da pobije toliki narod, mozda je hteo da stavi ljude na iskusenje, da vernici postanu nevernici gledajuci toliko zlo. u svakom slucaju samo nagadjam, ali pokusaj da pogledas stvari na taj nacin, tj. da se ne zavrsava sve sada i ovde i da zemaljska patnja ne znaci nista. onda mnoge stvari dobijaju smisao.

kako god okrenes, vernika neces ubediti da Boga nema pomocu argumenata, kao sto tebe vernik ne moze uveriti u Njegovo postojanje. sve se svodi na VEROVANJE, ma koliko daleko i nebulozno tebi to sada izgledalo. eto zakljucka sa pocetka posta.

i ne zaboravite, pogotovo ateisti: "God loves us all!" [:)]

poz. [;)]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

rasprava izmedju vernika i nevernika je bespredmetna, jer jedan VERUJE, a drugi ne, i obojica koriste iste argumente, ali sa obrnutim predznakom. raspravljao sam se sa jednim ateistom 3 sata i na kraju sam dosao do tog zakljucka.

Ok je sve to, samo se ne bih slozio da su isti argumenti, jer mislim da je bash to manjak verovanja - nedostatak argumenata i zasnivanje vere na pretpostavkama i labilno stajajucim istoriskim faktima.

ti imas tipicnu ateisticku argumentaciju tipa ako je Bog dobar i svemocan i svevideci, zasto sam ja onda pao i polomio nogu i sada patim i boli me.

Netacno. Mozda sam ja smotan, i mozda sam bio pod uticajima neceg treceg. Malo si izbanalizovao.

e, vidis, ateisti posmatraju zivot na zemlji kao jedino oko cega se treba cimati i zato im zlo na ovom svetu, koji je takav jer smo ga kao rasa takvog i zasluzili (cuo si negde verovatno da smo proterani iz Rajskog Vrta na Zemlju), tako tesko pada i zato smatraju da Boga nema

Izvini, oko cega ces se cimati ako neces oko zivota koji imash, i koji je jedino sigirno shto imas? Ili ces da se posvetis chekanju mesta u rajskom vrtu? Ovo je cista teorija, zivot na zemlji ili neshto shto verovatno ni ne postoji? Ne kazem, mozda i postoji, ali reci ti samohranoj majci sa troje dece kojoj je muz umro da je njemu sada gore do jaja, pa da vidimo shta ce ona da ti kazhe. Super, neka se zeza, ili ce te otera u majchinu? :)

Ne bih da zvuchim suvishe radikalno (mozda sam za to malo zakasnio :)) ovo je samo moje misljenje i naravno da ostavljam svakome pravo da ga prihvati ili ne kao shto i ja ostavljam sebi isto pravo za vasha.

Poz. [:o)]

:D

Link to comment
Share on other sites

po meni je najvetji problem taj shto mi svi imamo neke pretpostavke o Bogu (chak i ti ignis) i toga se nikad netjemo osloboditi... a tek kad vi se oslobodili tih pretpostavki bi mogli da diskutujemo kolko tolko konstruktivno, to jest, da se ne vrtimo u krug.

po tebi ignis, bog stavlja vernike na "iskushenja", ako je tako on i da postoji i da mi se lichno manifestuje pljunuo bi ga u lice makar goreo u paklu vechno

po "ateistima" bi on trebao da pazi na nas sve i da udari gromom po loshim ljudima i lichno shto je isto nonsens, jer bi to znachilo da smo mi samo mishevi koje on vodi i zaliva svojom rukom bez ikakvog lichnog izbora.

i mnoga druga razmishljanja koja su u startu bezveze jer su najverovatnije netachna ili mi jednostavno ne mozhemo da shvatimo i pojmimo bozhje postojanje.

ja lichno ne verujem u Boga, ali nisam iskljuchiv chovek. Ali sigurno ne verujem u crkvu i njeno vidjenje Boga od kojeg svi vi shto verujete polazite.

Link to comment
Share on other sites

nego kako crkva manipulise ljudima? jel manipulise tobom, tvojim roditeljima, tvojim prijateljima?

Manipulise nametanjem pravila kojih se niko ne pridrzava, pretnjama vecnim boravkom u paklu(neko se i na to upeca ako zivi u zaostalom drustvu kao sto je nase),uzimanjem "dobrovoljnih priloga" koji zavrse u dubokom dzepu mantije.....

A najbolji primer za nepostovanje onog sto "propovedaju" su popovi pedofili koji u poslednje vreme bivaju razotkriveni a ko zna od kad je to pocelo....

A, ako si ziveo u srednjem veku i imao svoje misljenje - nista zato, malo ces se peci na lomachi........

Link to comment
Share on other sites

Manipulise nametanjem pravila kojih se niko ne pridrzava, pretnjama vecnim boravkom u paklu(neko se i na to upeca ako zivi u zaostalom drustvu kao sto je nase),uzimanjem "dobrovoljnih priloga" koji zavrse u dubokom dzepu mantije.....

A najbolji primer za nepostovanje onog sto "propovedaju" su popovi pedofili koji u poslednje vreme bivaju razotkriveni a ko zna od kad je to pocelo....

A, ako si ziveo u srednjem veku i imao svoje misljenje - nista zato, malo ces se peci na lomachi........

ovde nista nije manipulacija...

nisam ziveo u srednjem veku.

Manipulise nametanjem pravila kojih se niko ne pridrzava

ova recenica mi se jako svidja :) manipulacija ipo

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

Paznja: dug post.

Ne verujem u boga i usudicu se da kazem - naravno da ne verujem.

Ako se pogleda samo istorija Srpskog naroda (koga smatram jako odanim bogu, crkvi i svemu shto uz to ide, nazalost) u poslednjem veku, moze lepo da se vidi kako mu se za to vraca.

Bog i ako postoji, jako je probirljiv. Kada se nekome desi neshto loshe "bog ga je pokarao" ali zato ce Slobodan Milosevic da dozhivi 100 (a kakvi smo, i zavladace nam ponovo), Hitler je ubio milione i milione dok ga nije stigla smrt i to od sopstvene ruke, i takvih primera kroz istoriju koliko hoces. Gde je tada bio bog da svojim magicnim stapicem (sa kojim je stvorio zemlju, hahaha) chukne malo po glavi nervoznog Adolfa i podari ga jednim galopirajucim karcinomom dok je sa druge strane snimio kako je Djura iz Kolashina ukrao pola metre komshijine medje... ?

Mnogo je dobrih ljudi najebalo. MNOGO, ni krivih ni duznih, vernika, "posvecenista"... Mnogo se random-ovano kompenzuje posvecenost bogu da bi neka crkvom i Bogom prosvecena pravila funkcionisala u praxi...

Crkvu bi zabranio. Stanovishte po kojem je crkva pastir za jedno veeeeliko stado, po svemu je istinita, barem shto se mene tiche. Kakve li koristi od nje? Kakve li koristi od popova od kojih svaki ima razlicitu cenu za krshtenje, slavu, sahranu, koji voze kabriolet bembare? O Mojsije, kada bi znao kako su te pogreshno protumachili...

Kada bi svako usmerio svu svoju paznju koju posvecuje bog i crkvi radeci opshte priznate pozitivne stvari i pridzavajuci se istih takvih nachela, raznih utemeljenih moralnih kodexa, svet bi bio jedno mnogo lepse mesto za zivot.

A kod nas vera u boga simbolizuje okachiti zlatan krst (sto veci to bolji) na zlatnu kajlu (sto vecu to bolju), nabiti na vrat ili ruku brojanicu iz manastira Vasilija Ostroshkog, za slavu skupiti vishe ljudi od komshije i na njoj pojesti vishe svinjetine nego shto je ikada igde pojedeno. A 10 bozjih zapovesti, 10 svetih pravila za svakoga ko misli da bog postoji su nuspojava, mali egotrip velikog boga...? Sta mislite, na svakih 100 PRAVIH vernika, koliko njih se pridrzhava SVIH 10 bozjih zapovesti? A mora SVIH jer ako verujes u boga moras da se u potpunosti pridrzavash njegovih nachela a ne selektivno tipa ok mi je bog ali shta njega boli racq koga cu ja da kresnem veceras? (na konto zapovesti ne chini preljubu).

A dobar mi je argument nekog od vas bio:

Kakve veze ima shto nije dokazano da bog postoji, a jel dokazano da ne postoji?

Mene zanima: Za koju stvar za koju ne postoji nijedan jedini dokaz da postoji treba bilo kakav dokaz da ne postoji?

sto bih voleo da odes u pakao jebes mi sve.

Sta mislis kako su se jevreji odrzali do dana danasnjeg.Verom

Link to comment
Share on other sites

Paznja: dug post.

Ne verujem u boga i usudicu se da kazem - naravno da ne verujem.

Ako se pogleda samo istorija Srpskog naroda (koga smatram jako odanim bogu, crkvi i svemu shto uz to ide, nazalost) u poslednjem veku, moze lepo da se vidi kako mu se za to vraca.

Bog i ako postoji, jako je probirljiv. Kada se nekome desi neshto loshe "bog ga je pokarao" ali zato ce Slobodan Milosevic da dozhivi 100 (a kakvi smo, i zavladace nam ponovo), Hitler je ubio milione i milione dok ga nije stigla smrt i to od sopstvene ruke, i takvih primera kroz istoriju koliko hoces. Gde je tada bio bog da svojim magicnim stapicem (sa kojim je stvorio zemlju, hahaha) chukne malo po glavi nervoznog Adolfa i podari ga jednim galopirajucim karcinomom dok je sa druge strane snimio kako je Djura iz Kolashina ukrao pola metre komshijine medje... ?

Mnogo je dobrih ljudi najebalo. MNOGO, ni krivih ni duznih, vernika, "posvecenista"... Mnogo se random-ovano kompenzuje posvecenost bogu da bi neka crkvom i Bogom prosvecena pravila funkcionisala u praxi...

Crkvu bi zabranio. Stanovishte po kojem je crkva pastir za jedno veeeeliko stado, po svemu je istinita, barem shto se mene tiche. Kakve li koristi od nje? Kakve li koristi od popova od kojih svaki ima razlicitu cenu za krshtenje, slavu, sahranu, koji voze kabriolet bembare? O Mojsije, kada bi znao kako su te pogreshno protumachili...

Kada bi svako usmerio svu svoju paznju koju posvecuje bog i crkvi radeci opshte priznate pozitivne stvari i pridzavajuci se istih takvih nachela, raznih utemeljenih moralnih kodexa, svet bi bio jedno mnogo lepse mesto za zivot.

A kod nas vera u boga simbolizuje okachiti zlatan krst (sto veci to bolji) na zlatnu kajlu (sto vecu to bolju), nabiti na vrat ili ruku brojanicu iz manastira Vasilija Ostroshkog, za slavu skupiti vishe ljudi od komshije i na njoj pojesti vishe svinjetine nego shto je ikada igde pojedeno. A 10 bozjih zapovesti, 10 svetih pravila za svakoga ko misli da bog postoji su nuspojava, mali egotrip velikog boga...? Sta mislite, na svakih 100 PRAVIH vernika, koliko njih se pridrzhava SVIH 10 bozjih zapovesti? A mora SVIH jer ako verujes u boga moras da se u potpunosti pridrzavash njegovih nachela a ne selektivno tipa ok mi je bog ali shta njega boli racq koga cu ja da kresnem veceras? (na konto zapovesti ne chini preljubu).

A dobar mi je argument nekog od vas bio:

Kakve veze ima shto nije dokazano da bog postoji, a jel dokazano da ne postoji?

Mene zanima: Za koju stvar za koju ne postoji nijedan jedini dokaz da postoji treba bilo kakav dokaz da ne postoji?

Mudro zborish.

Heh , rekao si manje vishe ono shto i ja pre nekoliko stranica , ali ne vredi , netjesh nikoga ubediti , niti promeniti mada good luck :)

Iako sam ja chak ranije verovao u boga skoro ko darijan (dobro ne bash toliko fanaticno) , ali sam onda malo postao zreliji i shvatio neke stvari , al dobro sad...

Link to comment
Share on other sites

Mudro zborish.

Heh , rekao si manje vishe ono shto i ja pre nekoliko stranica , ali ne vredi , netjesh nikoga ubediti , niti promeniti mada good luck :)

Iako sam ja chak ranije verovao u boga skoro ko darijan (dobro ne bash toliko fanaticno) , ali sam onda malo postao zreliji i shvatio neke stvari , al dobro sad...

ti onda mora da si zreliji od dosta naucnika i cak od ajnstajna... svaka cast!

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

Iako sam ja chak ranije verovao u boga skoro ko darijan (dobro ne bash toliko fanaticno) , ali sam onda malo postao zreliji i shvatio neke stvari , al dobro sad...

Errr... vazi.

Vidi se koliko si postao zreliji ako tako kapirash stvar.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Meni se ovde cini da ovi sto veruju pokusavaju da ubede ove sto ne veruju da Bog ne postoji, a ovi sto ne veruju ove sto veruju da Bog postoji.

Aj sad lepo, neka neko napravi glsanje, pa ako vise ljudi veruje, onda Bog postoji, ako vise ljudi ne veruje, onda ne postoji. Em je to demokratski, em je to naucno potkovano. Onda cemo znati, ne vredi vise ovako.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ma opushteno, nema potrebe da bilo koga ubedjujem. Mirno cu sachekati Sudnji dan, a onda cu k'o budala svima da se kezim u facu i vichem AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! [:D] Dule smorina prvi na listi. [:D] Followed by his trusty sidekick Kalina biatch. [:D]

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Oko Boga, dokazivanja i naučnih teorija

Nema naučne teorije koja je čak i pokušala da objasni početak svega. Sve dosadašnje naučne teorije objašnjavaju samo PROCES razvitka bilo zemlje, bilo svemira, počinjući od različitih tačaka tog procesa.

Svaki pokušaj objašnjenja početka, zahteva izlazak iz okvira koje je sama nauka postavila, tj. negiranje svih zakona fizike, prirode uopšte...

Najsmešnije od svega je pokušaj objašnjavanja i dokazivanja postojanja Boga po istim tim naučnim zakonima! Po čemu bi Bog bio Bog, tj. taj svemogući stvoritelj, nepokretni pokretač, itd. kada bi na njega samog bili primenjivi zakoni po kojima postoji Njegova sopstvena kreacija? Ovo je krajnje banalizovan i plastificiran primer, ali to je slično kao kada biste očekivali da Mikelandjelo, ima istu temperaturu kao David, da mu od udarca čekića otpadne ruka, da postoji više stotina godina... dakle samo ilustracija, ne analogija...

Oko Crkve i vere

Vera je nešto sasvim odvojeno od crkve, nešto unutrašnje, intimno, krajnje različito od čoveka do čoveka (po svojoj jačini, dubini, opsežnosti, filozofiji itd.) Crkva je u sociološkom smislu organizacija ili institucija (zavisi od države do državi, i od crkve do crkve) a u pravoslavno-eklesiološkom smislu "telo Hristovo".

Jako je indikativno to što crkvu u 99,99 % slučajeva kritikuju nevernici ili lažni neiskreni vernici, a kod nas komunisti, a sada, ili bivši komunisti ili njihova deca, a svi ogrnuti u plašt Evro-modernizma. Najbolji način da se prepozna prikriveni komunista (koji ne mora ni da bude svestan toga da je komunista) je izjava da bi nešto zabranio! Ili bi zabranio knjige, ili bi zabranio partije, ili bi zabranio crkve...

Dakle, kritika crkve od strane nevernika je prosto neprihvatljiva, jer to je kao kada bi vegeterijanac pisao kulinarske kritike o pečenju!

Još svašta bih rekao, ali sad nemam vremena, a ako još produžim poruku niko je neće ni čitati...

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...