Jump to content

Civilization 4


bolkonski

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

rivatuner udradi sve ...

nego pretpostavljam da ste smanjivali detalje u opcijama... otkad sam stavio na medium (dok ne izadje patch) sve radi savrsenoglatko (razlike u igranju sa 1 gb i 512mb nisam osetio dok nisam smanjio graficka podesavanja)... weird

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ја, од када сам успео да искључим анимације, успевам да одиграм игру (додуше пробао сам брзу партију на средњој мапи), са детаљима на минимуму и без икаквих додатних зајебанција. Сад скидам закрпу, па ћу да јавим утиске.

Edited by Ika
bgsvet.jpg
Link to comment
Share on other sites

uf, nezahvalno je porediti civove :)

mogu pojedine aspekte uporediti:

borbe

najbolje do sada! jedinice budzenjem ranka sada dobijaju razlichite opcije za upgrade (npr konjica mozhe birati da li da dobije 10% na snagu ili 10% na shansu za povlachenje). borbe se odvijaju nizom rolova zavisnih od snaga jedinica, tako da je random faktor manji nego ranije. Nisam proverio ovo, ali bombardovanje polja sa vishe jedinica mozhe oshtetiti sve jedinice

izgradnja settlera/workera

kad se prave ne gubi se populacija, vec se rast grada zaustavlja. samim tim se smanjuje potreba za brdom farmi (sada realno ima korisnijih stvari). takodje ne morate spamovati mapu putevima jer se ne dobija kesh na njih. josh jedna pozitivna stvar :)

resursi

sada svaki resurs donosi neshto. zlato donosi srecu kao i ranije, a krave sada povecavaju zdravlje imperije.

povezanost gradova

sad se ne mora povezivati putevima i lukama. dovoljno je da su dva grada na istoj reci ili povezana morem da bi bili u trejd ruti

vlada

umesto fiksnih vrsta vlada sad postoji vishe parametara koji se mogu nezavisno menjati (religija, vojska itd.)

jedini veci minus je hardverska zahtevnost

Link to comment
Share on other sites

Лепо срочено Кали. Заборавио си религијски фактор, који је такође право освежење.

Све у свему, поента ове поруке је да мени игра ради много лошије са закрпом него без ње...

:(

bgsvet.jpg
Link to comment
Share on other sites

prvi utisak za sada je losh .. verovatno zato shto sam totalno "u" civu3

al ajde da bacim par rechi hvale:

upgrade jedinica - mislim da ce ovo dovesti do toga da se (josh) vishe pazi sa svakom jedinicom koja se napravi umesto standardnog nashtancu i pogini

FoV - i opshte mapa koja se sve vishe odzumira i odkriva kako rastesh i istrazujesh sa skautom

kvajeri i city meni - koji daje lepshu preglednost o gradu

vishe opcija oko pravljenja mape i vishe nivoa tezine

ono shto mi se na prvi pogled ne svidja:

reserch - koliko mi se chini totalno su ga ojadili .. mislim da ima 2x manje znanja od civa3

gavermnet opshns - jeste da je ubachena religija u play sada al jedan slajder za nauku .. nekako mi je to mnogo osiromasheno

velichina jedinice na mapi - mnogo je velika i mnogo je animirana

interfejs - nekako mi lichi ko da je pravljeno za decu 10-12 godina

pochetak - mislim da start faza dojaja puno usporena u odnosu na civ3 .. pogotovo sada sa ovim da gradovi ne rastu dok se gradi setler/worker

ovo su samo prvi utisci posle tutorijala i 60ak poteza u jednoj partiji .. videcemo mozda mu treba dati vremena (mada neko moje mishljenje da budzenjem novih stvari se ubija sama srz igre ... civ2 ftw !!!)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

meni je sjajno to lomatanje do srednjek veka i malo renesansa :) i svidja mi se sto je pocetak toliko usporen... i sto vise ne mozes da primenish tako lako rush sa gradovima jer je odrzavanje u principu skupo... trojku nisam bash bash skoro igrao ali ovaj deo mi je savrseno legao... jedino je bedak sto igra kao da ima veliku rupu u fazonu "memory leak" jer posle 20ak turnova na nekoj ogromnoj mapi sa 10ak civilizacija sve koci i koci i koci :( na 1 gb rama

listajuci civ forume skapirao sam da igra ljudima dosta bolje radi na starijim masinama (ala 1500+, 512 mb, gf4200) nego na novijim prosecnim pa cak i na pravim zverkama...

patch sto se tiche perfomasni nije nista uradio... bedak...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da bacim i ja jedan utisak posle dosta nespavanih noći :)

Pa da počnemo.Kao što su već pomenuli upgrade jedinica je veoma dobra ideja tako da više nema bacanja nepotrebnih unita.Povezivanje gradova putem reke jedan veliki +.Onda prilikom biranja sledeće stvari koju bi da sagradimo u gradu,više ne moramo ako ne znamo kao u trojci da stalno klikćemo da nam otvori civilopediu već samo mouseover i sve nam lepo piše.Izbačeni bugove tipa spearman ubije tenka i sl.Lep prikaz šansi pri borbi(držite desni klik na žrtvu).Diplomacy je po meni bolji iako se mnogi neće složiti sa mnom.Onda povratak špijuna je isto dobro kao i ubacivanje velikih stvaraoca.

a sada loša strana.Ono što mi je prvo zapalo za oko je da se razni "Savetnici" više ne mogu tako nazvati jer nisu kao pre,a da ne pričam o Tech tree-u kako je zabrljan.Onda mi se ne sviđa što je dosta civilizacija,jedinica,wondera izbačeno ali već se može naći na netu da se skine ali to nije to....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

upgrade jedinica - mislim da ce ovo dovesti do toga da se (josh) vishe pazi sa svakom jedinicom koja se napravi umesto standardnog nashtancu i pogini

da je sid mrtav prevrtao bi se u grobu :P

upgrade je postojao u civ 3 i radio po istom principu

btw ja imam duron 1300, 512ddr, gf4 i igra mi radi prihvatljivo na minimum detalja, samo su mi borbe skrinshotovi - ako me napao neko iz fog of war ni ne vidim ga, a borci se obichno mrshte jedan drugom dok neko ne padne..

Link to comment
Share on other sites

Kao da pricate o drugoj igrici, iz dva razloga. Prvo hardverski. Ovo sto G!!! rece je zanimljivo, meni igra radi odlicno (kao sto rekoh malo zezao zvuk), a ja imam redeon9600, nforce2 i xp1700+, sa 512MBrama. Nisam igrao velike mape doduse jer mi nije jasno gde su? Drugo sama igra. Provalio sam samo pola stvari od ovih o kojima pisete, izgleda da se ne udubljujem bas.

Zanima me najise na kom nivou tezine igrate?

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

ja na trecem da malo udjem u mehaniku igre

btw overite link http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=137706&page=2 (u fazonu da igra odmah alocira 120% vaseg rama i sve procese prebacuje u virtuelnu memoriju) da vam bude jasno zasto igra toliko lose radi kako je vise igrate i na velikim mapama.. zaista tuzno da su mogli ovakvu igru pustiti u prodaju....

a ja se taman naprzio a ne mogu da igram duze od 15ak turnova na ovoj velikoj mapi bez restarta igre... smor :(

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...