Jump to content

Srbija u NATO-u?


Da li Srbija treba da bude clan NATO?  

71 members have voted

  1. 1. Da li Srbija treba da bude clan NATO?

    • da
      29
    • ne
      42


Recommended Posts

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fakat toga nije bilo na teritoriji drzave Srbije, ali su i takve stvari radjene u ime srpstva, nazalost. U ime tog srpskog nacionalnog interesa. I sad mozemo da pricamo o tome ko je pobio vise koga i zasto, da li je popaljeno vise dzamija, katolickih ili pravoslavnih crkava, ali zaista ne vidim gde nas to vodi. Kako god da okrenemo i jedni i drugi su to radili, a ko je prvi poceo i ko je gore stvari uradio su rasprava na nivou "Ko je sad poceo rat?" iz filma Nicija zemlja.

i ovo bi bilo savrsheno u redu da nema medjunarodnog faktora koji samo nas jebe... ma siluje, dok ostale samo malkice podjebava [;)]

Link to comment
Share on other sites

Ok, ja sam jedan glup covek i ne razumem argument "ne moze", "apsolutno neprihvatljivo" i sve to. Sta je tacno nas benefit ako bude tako kao sto ti predlazes, sta je cena (cost) toga? Ja mislim da sam ja objasnio koje su i prednosti i cene resenja koga sam ja prelozio. Ako je tvoj cost/benefit odnos bolji od mog onda mozemo da se slozimo, ali svodeci argumentaciju na "bas me briga za sve dok je Kosovo Srbija" je logika kojom je isao i Sloba pa su nam padale bombe zbog toga.

moj cost nije nista veci od tvog. razlika je samo u efektima. ne mislim da treba da se konfrontiramo sa Zapadom, ukoliko to nije apsolutno neophodno. smatram da se drzava veoma dobro postavila u pregovorima i da skuplja podrsku na medjunarodnom nivou za vrlo prihvatljive zahteve, koji imaju jako uporiste u medjunarodnom pravu, ali i u realnosti. ono o cemu nisam pisao je proces posle definitivnog zadrzavanja KiM u Srbiji. ali to je relativno mutno za predvideti, pogotovo ukoliko imamo u vidu opasnost od neposrednog rata, kada siptari shvate da nema nista od nezavisnosti. u svakom slucaju moj plan za KiM se ne razlikuje bitno od tvog po pitanju mnogih stavki, jedina je razlika u osnovnom pristupu, koji je, po meni, posledica razlika u ideoloskom usmerenju izmedju mene i tebe.

kad kazem "ne dolazi u obzir", to ne znaci da nemam i resenje, vec samo da sam po nekim pitanjima iskljuciv.

A da ti to meni sracunas za zemlje u regionu pa da onda diskutujemo oko toga? Malo je glupo da ti iznosis neki pokazatelj kao pozitivan za nas, a onda da kazes meni da ga sracunam da bi potvrdio tvoj stav. Na kraju neki od podatak koje ti navodis se nalaze na sajtu svetske banke, ali se neki i ne nalaze, kao sto su politicka stabilnost, ukupni podaci o infrastrukturi i sl, ukljucujuci i taj potencijalni GDP.

kada sam bio mali voleo sam da postavljam neprekidno pitanje zasto. tako sam jednom prilikom ostavio strica bez odgovora posle 14. uzastopnog zasto. prosto covek nije imao sta da mi odgovori.

imam utisak da ti nije cilj da razumes sta sam hteo ovim da kazem, vec da me uvedes u beskrajno obrazlaganje mog stava. bez ljutnje, ali na ovaj patern sam mislio kada sam rekao da mi ova nasa rasprava lici na Klopku ili na predizbornu kampanju, s obzirom da je takav nacin vodjenja razgovora inherentan politicarima na nasoj sceni, kojima je cilj da razvodne diskusiju i da pokazu da druga strana zapravo lupa gluposti, a ne da iz diskusije izadju sa novim vrednostima.

ipak,

potencijalni GDP je obracunska kategorija koja se ne koristi svakodnevno, nego za pojedinacne slucajeve, i to opet samo kao instrument mnogo sire strateske analize. zato ga nema na sajtu.

ako hoces da mi verujes, a nadam se da hoces, jer je ovo dobronamerna rasprava, i ja nemam racuna da da izvrcem cinjenice, jer nisam politicar, nasa strateska perspektiva je mnogo povoljnija nego sto se cini na prvi pogled cini. i zato mislim da imamo mnogo vise potencijala i time i prostora za mnogo visi cost, nego sto ti mislis.

I ja i ti sad ovde mozemo da iznosimo nekakve ocene o Makedoniji, ali cu ti reci ono sto ja znam iz iskustva. Ja sam prosle godine u avgustu bio u Bitolju, koji fakat spada vise u tom albanskom delu, a minibasem sam prosao i pored Prilepa i drugih mesta. Isao sam tamo brckao se u nekom hotelu, setao se gradom, isao da vidim muzej gde je neki tamo Ataturk isao u skolu, isao sam u pravoslavnu crkvu, video sam dzamiju spolja (nije mi se ulazilo), setkao se po nekakvim rimskim iskopinama u selu pored, pricao sam srpski najnormalnije, ni u jednom momentu se nisam osetio kao da iko ima ista protiv mene. Ako to budem mogao da radim u Orahovcu i da ostali nealbanci u Orahovcu mogu isto to da rade, plus da oni lokalni mogu da rade i da zive od svog rada, cisto me zabole dupe da li je taj Orahovac u celovitoj drzavi koja ima suverenitet ili ne. To je ono sto u Makedoniji imas, a na Kosovu nemas, i zato je problem u Makedoniji mnogo bolje resen nego na Kosovu i Metohiji.

to je zato sto su siptari dobili sto su trazili, mada sam siguran da ce se opet dici na oruzje kada pomisle da nesto mogu na silu da dobiju. ja ne mogu da se slozim sa takvim resenjem koje je ponizavajuce za jednu drzavu u interesu mira i nezameranja.

Mnogi sa ovih prostora su radili mnoge stvari gore od 17. marta 2004. pa ih i dalje svrstavaju u ljude...

znam, ali ne pricamo sada o njima.

Cek, cek, ja nisam pricao o srbinu izdajniku. Ja sam pricao o crnogorcu koji izdaje interes SCG, i to cak javno prica. Sta cemo sa tim problemom?

Crnogorci su Srbi, tako da spadaju u kategoriju izdajnika.

Grcke aerodrome su mogli da koriste koliko i bilo koje druge aerodrome bilo koje druge NATO zemlje. Jedino sto je Grcka uradila jeste da je javno mnjenje bilo u ogromnom procentu protiv bombardovanja SRJ. Ali to nije omelo njihove politicare da i dalje rade ono sto je u najboljem intresu njihove zemlje, a ne da izadju iz NATO-a ili sl kao sto su gradjani predlagali.

Grcka nije dala vazdusni prostor. sta je vise mogla da uradi, a da se ne zameri NATO-u, koji joj garantuje da nece imati problema sa Turskom?

Naravno da bi, ako bi procenili da im se isplati, isto kao sto je bilo sa Irakom, lepa podela plena "mi vama ne kenjamo za Ceceniju, vi cutite za Irak". I 1999. je putin prakticno vec vodio glavnu rec u Rusiji, iako nije imao bas toliku moc koliku ima danas. Uostalom vidis i sam da se trudi da bude najbolji ortak sa Srederom, ne radi on to zato sto su nemci prijatelji rusima, cak naprotiv.

Imas odgovor od ovoga sto zivi tamo na to pitanje. Samo da podsetim da se on ne slaze samnom po pitanju NATO-a :)

Rusi su manje vise resili Ceceniju pod vidom borbe protiv terorizma, tako da ta poluga vise ne postoji. on je najbolji ortak sa Srederom, ali je to Srederov problem, a ne Putinov, sto se vidi iz politicke situacije u Nemackoj.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

albanci kao narod, kao masa, kao rulja su nesto totalno drugo u odnosu na bilo koje nashe susede. Necu ih porediti sa nekim zivotinjama, kao sto su nacisti poredili jevreje sa pacovima, ali njihov nivo civilizovanosti u poredjenju sa evropom, je kao porediti ekonomije Chad-a i Japana. Oni su josh uvek u svom plemenskom svetu,...

ovo mi je zapalo za oko, ortakova bivsha riba je radila u nekoj organizaciji koja je organizovala put nashe dece ometene u razvoju na neko likovno okupljanje u Tirani. Ja njemu i njoj verujem, oboje ih dobro znam ,i ona kaze da u Tirani ogroman broj pricha techno srpski jer su RTS gledali skoro do devedesetih (nisu imali svoju nacionalnu televiziju), da se slusha nasha muzika i da oni nas gotive, a da se gnushaju albanaca sa Kosova, i njih smatraju zivotinjama i izrodima, i da oni ne zele da se Kosovo spoji sa njima. Kaze isto da nijednu neprijatnost nije dozivela,a bili su tamo 14 dana, i zadnja 3 su posetili Valonu. Takodje kaze da su mnogo napredovali, kako u obrazovanju tako i u ostalim sferama, i da su razbili stereotipe koji su ranije (a kolko vidim na ovom topicu) i dalje traju kod nas kako su oni dalaeko ispod nas, ali to ipak nije toliko daleko. To shto ih ti mrzish, je tvoja lichna stvar.

Dalje stigao sam samo do 5-e strane topica, dalje nisam mogao,ali ja se slazem sa Zverkom. Cela nacija se busa u grudi za Kosovo, a stanje se ne menja, i sve je gore i gore. Vaznije je da ljudi dole zive zajedno, da se sredi stanje ko u Makedoniji, nego ovako, jer ovo nichemu ne vodi.

sad nastavite sa diskusijom :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

moj cost nije nista veci od tvog. razlika je samo u efektima. ne mislim da treba da se konfrontiramo sa Zapadom, ukoliko to nije apsolutno neophodno. smatram da se drzava veoma dobro postavila u pregovorima i da skuplja podrsku na medjunarodnom nivou za vrlo prihvatljive zahteve, koji imaju jako uporiste u medjunarodnom pravu, ali i u realnosti. ono o cemu nisam pisao je proces posle definitivnog zadrzavanja KiM u Srbiji. ali to je relativno mutno za predvideti, pogotovo ukoliko imamo u vidu opasnost od neposrednog rata, kada siptari shvate da nema nista od nezavisnosti. u svakom slucaju moj plan za KiM se ne razlikuje bitno od tvog po pitanju mnogih stavki, jedina je razlika u osnovnom pristupu, koji je, po meni, posledica razlika u ideoloskom usmerenju izmedju mene i tebe.

kad kazem "ne dolazi u obzir", to ne znaci da nemam i resenje, vec samo da sam po nekim pitanjima iskljuciv.

Ja sa druge strane mislim da se nasa drzava pogresno postavlja jer kao svoj glavni cilj postavlja ostanak Kosova u okviru Srbije zanemarujuci ostale faktore. Ja mislim da se kao glavni cilj treba postaviti poboljsanje uslova zivota na Kosovu i Metohiji, dok se ostali mogu zanemariti. To je ta razlika u pristupu.

I dalje ne vidim benfit koji se dobija ostankom Kosova i Metohije u sastavu Srbije, a pogotovo ga ne vidim u kontekstu vecine stanovnika Kosova.

ako hoces da mi verujes, a nadam se da hoces, jer je ovo dobronamerna rasprava, i ja nemam racuna da da izvrcem cinjenice, jer nisam politicar, nasa strateska perspektiva je mnogo povoljnija nego sto se cini na prvi pogled cini. i zato mislim da imamo mnogo vise potencijala i time i prostora za mnogo visi cost, nego sto ti mislis.

Nije ovde poenta u tome da li ja tebi verujem ili ne verujem, poenta jeste da se i u dobronamernim raspravama moraju koristiti cinjenice koje potkrepljuju argumente. Tvoje misljenje je da mi imamo veliki potencijalni GDP, najveci u regionu, ali mi nisi dao ni jednu suvu cinjenicu koja bi takvu tvrdnju u mojim ocima potvrdila. Ja se trudim da sto je moguce vise koristim dokumente koje su pisali neki relevantni ljudi, van okvira ove rasprave, jer to mojim argumentima daje odredjenu tezinu. Iako ja mogu da postujem tvoje misljenje, ne mogu ga shvatiti kao merodavno u raspravi u kojoj si ti subjektivan, tj u kojoj zastupas odredjeni stav, a koji potkrepljujes nicim drugim do svojim misljenjem. Izvuci mi studiju Narodne banke, Svetske banke, MMF-a, Tokijskog instituta za istrazivanje gljiva, bilo koga, koja ce potkrepiti tvoj stav da imamo najveci potencijal u regionu, ili neki podatak koji nedvosmisleno na to ukazuje, i ja necu imati problem da to prihvatim. Problem je sto ti do sada takav dokaz nisi ovde uneo i sto ti se cela argumentacija zasniva na tvom misljenju.

to je zato sto su siptari dobili sto su trazili, mada sam siguran da ce se opet dici na oruzje kada pomisle da nesto mogu na silu da dobiju. ja ne mogu da se slozim sa takvim resenjem koje je ponizavajuce za jednu drzavu u interesu mira i nezameranja.

A nije ponizavajuce za jednu drzavu da njena deca moraju da idu oklopnim transporterom u skolu? Oni u Makedoniji sada imaju sve sto mi trazimo da srbi i albanci imaju na Kosovu, te stoga ne vidim kako je to ponizavajuce.

Crnogorci su Srbi, tako da spadaju u kategoriju izdajnika.

Oni za sebe kazu da nisu. A covek je ono zasta se deklarise, ako kaze da je Navaho indijanac ja to prihvatam. Ne mogu indijancu da nametnem da je sebin ako on kaze da nije. Isto i sa ovim crnogorskim plemenima.

Grcka nije dala vazdusni prostor. sta je vise mogla da uradi, a da se ne zameri NATO-u, koji joj garantuje da nece imati problema sa Turskom?

Jesi li procitao onaj moj komentar oko toga ko je bio najveci lobista da Turka postane kandidat za EU? Tvoje shvatanje medjunarodnih odnosa je ostalo otprilike u vremenu Hladnog rata ili malo posle.

Rusi su manje vise resili Ceceniju pod vidom borbe protiv terorizma, tako da ta poluga vise ne postoji. on je najbolji ortak sa Srederom, ali je to Srederov problem, a ne Putinov, sto se vidi iz politicke situacije u Nemackoj.

Da su resili ne bi im se desio Beslan prosle godine, resili su ga isto kao sto su Amerikanci resili Al Kaidu. No, nije to problem.

Putin je najbolji ortak sa Srederom zato sto vidi ekonomski interes Rusije u saradnji sa EU, a deluje mu da to najlakse moze da sredi sa Srederom. Poenta je da se i on, kao i svi koji normalno razmisljaju, priklanjaju tamo gde je najveca para, a ne tamo gde im je neko simpatican ili nesimpatican.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ovo mi je zapalo za oko, ortakova bivsha riba je radila u nekoj organizaciji koja je organizovala put nashe dece ometene u razvoju na neko likovno okupljanje u Tirani. Ja njemu i njoj verujem, oboje ih dobro znam ,i  ona kaze da u Tirani ogroman broj pricha techno srpski jer su RTS gledali skoro do devedesetih (nisu imali svoju nacionalnu televiziju), da se slusha nasha muzika i da oni nas gotive, a da se gnushaju albanaca sa  Kosova, i njih smatraju zivotinjama i izrodima, i da oni ne zele da se Kosovo spoji sa njima. Kaze isto da nijednu neprijatnost nije dozivela,a bili su tamo 14 dana, i zadnja 3 su posetili Valonu. Takodje kaze da su mnogo napredovali, kako u obrazovanju tako i u ostalim sferama, i da su razbili stereotipe koji su ranije (a kolko vidim na ovom topicu) i dalje traju kod nas kako su oni dalaeko ispod nas, ali to ipak nije toliko daleko. To shto ih ti mrzish, je tvoja lichna stvar.

Dalje stigao sam samo do 5-e strane topica, dalje nisam mogao,ali ja se slazem sa Zverkom. Cela nacija se busa u grudi za Kosovo, a stanje se ne menja, i sve je gore i gore. Vaznije je da ljudi dole zive zajedno, da se sredi stanje ko u Makedoniji, nego ovako, jer ovo nichemu ne vodi.

sad nastavite sa diskusijom :)

ok, ako je tako u albaniji, ali ajde pogledaj kako je u pristini, da li bi i tamo bilo sve tako bajno&sjajno i sveukupno tolerantno.

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ali ti si rekao albanci, nisi rekao ovi iz prishtine i sl, u prishtini ne znam kako je, niti znam ko je bio. Medijima naravno ne verujem.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

@highl1

ma koliko ti poshtovao i verovao tvojim drugarima/drugaricama ne mozhesh uzeti njihov 14-dnevni izlet u Albaniju, i mishljenje koje su pri tom kreirali, kao relevantni argument. Sa druge strane zvanichna politika Albanije u poslednjih 15 godina recimo (da ne rachunamo komunistichku epohu) se mozhe uzeti kao dobar primer. U Crnoj Gori, Srbiji (Kosmet), Makedoniji, pa chak i Grchkoj (samo ne agresivno jer je ipak Grchka prevelik zalogaj u ovom trenutku) operishu teroristichke bande vetj oko 8 godina. Medjutim te bande su samo vrh mnogo ozbiljnijeg problema... vrshi se i kulturni rat. Plasiraju se razne nove istorijske teorije i navodna otkritja... ne plasiraju to shiptarski istoichari sa Prishtinskog Univerziteta, vetj oni iz Tirane. A takva vrsta delovana iskljuchivo ide sa, i uz odobravanja i podsticanje, nacionalnom politikom (u ovakvim sluchajevima uzima se nacionalna politika matice kao politika cele nacije, ma gde neki njeni delovi zhiveli).

Link to comment
Share on other sites

Ja sa druge strane mislim da se nasa drzava pogresno postavlja jer kao svoj glavni cilj postavlja ostanak Kosova u okviru Srbije zanemarujuci ostale faktore. Ja mislim da se kao glavni cilj treba postaviti poboljsanje uslova zivota na Kosovu i Metohiji, dok se ostali mogu zanemariti. To je ta razlika u pristupu.

Josh pokushavam da shvatim shta mozhe da bude vazhnije za neku drzhavu od samog postojanja iste... jer ako drzhava da deo svoje teritorije pod pritiskom terorista, shta sprechava neke druge teroriste da trazhe drugi deo teritorije? Sam pojam terorizma i terorista postoji da, izmedju ostalog, definishe neke osobe, ili neki faktor, kao totalno neprihvatljive za bilo kakav razgovor ili dogovor... sa teroristima se ne pregovara. Verujem da to pishe u svim diplomatskim/vojnim/policijskim/obaveshtajnim priruchnicima.

I dalje ne vidim benfit koji se dobija ostankom Kosova i Metohije u sastavu Srbije, a pogotovo ga ne vidim u kontekstu vecine stanovnika Kosova.

Ostankom Kosmeta ne mozhe nishta da se dobije (nema shta da dobijesh kad se podrazumeva kao tvoje)... ali otcepljenjem mozhe da se izgubi dosta. To shto vetjina stanovnika Kosmeta trazhi nezavisnost znachi samo da je taj zahtev legitiman... ne i da je legalan. Bitje crn dan za Svet kad prestanu da vazhe medjunarodni zakoni.

A nije ponizavajuce za jednu drzavu da njena deca moraju da idu oklopnim transporterom u skolu? Oni u Makedoniji sada imaju sve sto mi trazimo da srbi i albanci imaju na Kosovu, te stoga ne vidim kako je to ponizavajuce.

Naravno da je ponizhavajutje, josh vishe je ponizhavajutje za Medjunarodnu zajednicu, KFOR i administraciju UN-a shto takvo stanje ne popravljaju, shta vishe... netje ni da se trude da ga poprave vetj tje samo prepustiti shiptarima da oni srede stvar.

I to u Makedoniji je ponizhavajutje zbog toga shto se nije do te situacije doshlo mirnim putem i nekim reformama vetj oruzhanim pritiskom... i takva situacija opstaje samo zbog istog tog oruzhanog pritiska shiptara.

Oni za sebe kazu da nisu. A covek je ono zasta se deklarise, ako kaze da je Navaho indijanac ja to prihvatam. Ne mogu indijancu da nametnem da je sebin ako on kaze da nije. Isto i sa ovim crnogorskim plemenima.

Ti prihvatash ako neki Kinez kazhe za sebe, i insistira da se tako zvanichno vodi, da je Navaho?!? Ja shvatam politichku korektonst... ali ovo je previshe [:D]

Link to comment
Share on other sites

@highl1

ma koliko ti poshtovao i verovao tvojim drugarima/drugaricama ne mozhesh uzeti njihov 14-dnevni izlet u Albaniju, i mishljenje koje su pri tom kreirali, kao relevantni argument. Sa druge strane zvanichna politika Albanije u poslednjih 15 godina recimo (da ne rachunamo komunistichku epohu) se mozhe uzeti kao dobar primer. U Crnoj Gori, Srbiji (Kosmet), Makedoniji, pa chak i Grchkoj (samo ne agresivno jer je ipak Grchka prevelik zalogaj u ovom trenutku) operishu teroristichke bande vetj oko 8 godina. Medjutim te bande su samo vrh mnogo ozbiljnijeg problema... vrshi se i kulturni rat. Plasiraju se razne nove istorijske teorije i navodna otkritja... ne plasiraju to shiptarski istoichari sa Prishtinskog Univerziteta, vetj oni iz Tirane. A takva vrsta delovana iskljuchivo ide sa, i uz odobravanja i podsticanje, nacionalnom politikom (u ovakvim sluchajevima uzima se nacionalna politika matice kao politika cele nacije, ma gde neki njeni delovi zhiveli).

josh jedan rts kandidat

bande operishu, kulturni rat, itd

ko da je sloba vladao 100 godina,a ne 10 kad vidim kolko ste navucheni

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

josh jedan rts kandidat

bande operishu, kulturni rat, itd

ko da je sloba vladao 100 godina,a ne 10 kad vidim kolko ste navucheni

?!?

ne, ne operishu bande vetj mladi gorani zasadjuju proplanke i nije kulturni rat vetj maturanti pishu sci-fi kolumnu u shkolskim novinama.

Link to comment
Share on other sites

Ja sa druge strane mislim da se nasa drzava pogresno postavlja jer kao svoj glavni cilj postavlja ostanak Kosova u okviru Srbije zanemarujuci ostale faktore. Ja mislim da se kao glavni cilj treba postaviti poboljsanje uslova zivota na Kosovu i Metohiji, dok se ostali mogu zanemariti. To je ta razlika u pristupu.

postoji rangiranje prioriteta. svako ih rangira po svojim shvatanjima.

za tebe je bitnije trenutno, a za mene dugorocno. i to je to.

I dalje ne vidim benfit koji se dobija ostankom Kosova i Metohije u sastavu Srbije, a pogotovo ga ne vidim u kontekstu vecine stanovnika Kosova.

Nije ovde poenta u tome da li ja tebi verujem ili ne verujem, poenta jeste da se i u dobronamernim raspravama moraju koristiti cinjenice koje potkrepljuju argumente. Tvoje misljenje je da mi imamo veliki potencijalni GDP, najveci u regionu, ali mi nisi dao ni jednu suvu cinjenicu koja bi takvu tvrdnju u mojim ocima potvrdila. Ja se trudim da sto je moguce vise koristim dokumente koje su pisali neki relevantni ljudi, van okvira ove rasprave, jer to mojim argumentima daje odredjenu tezinu. Iako ja mogu da postujem tvoje misljenje, ne mogu ga shvatiti kao merodavno u raspravi u kojoj si ti subjektivan, tj u kojoj zastupas odredjeni stav, a koji potkrepljujes nicim drugim do svojim misljenjem. Izvuci mi studiju Narodne banke, Svetske banke, MMF-a, Tokijskog instituta za istrazivanje gljiva, bilo koga, koja ce potkrepiti tvoj stav da imamo najveci potencijal u regionu, ili neki podatak koji nedvosmisleno na to ukazuje, i ja necu imati problem da to prihvatim. Problem je sto ti do sada takav dokaz nisi ovde uneo i sto ti se cela argumentacija zasniva na tvom misljenju.

te studije nisu uobicajene, i ne objavljuju se tek tako, jer kostaju mnogo para i prave se po narudzbini.

kad se dokopam neke poslacu ti je. za sada ces morati da mi verujes. ako ne, onda nemoj. u svakom slucaju, sa ili bez podataka, i dalje smatram da imamo najveci strateski potencijal u ovom regionu, a obrazlagacu ti nasiroko kad se budemo videli, jer ne mogu da kucam toliko.

A nije ponizavajuce za jednu drzavu da njena deca moraju da idu oklopnim transporterom u skolu? Oni u Makedoniji sada imaju sve sto mi trazimo da srbi i albanci imaju na Kosovu, te stoga ne vidim kako je to ponizavajuce.

1. ovo je politikanstvo

2. ovo je skretanje sa teme

3. ovo je zamena teza

4. ovo je irelevantno

ipak,

to je ponizavajuce za medjunarodnu administraciju na KiM. ali njih zabole...

zato se ja zalazem da moja deca ne idu pod oruzanom pratnjom u skolu, a to ce moci samo ukoliko se pociste teroristi, a to ce (jer zele i mogu) uraditi nasi, a ne ni siptari ni KFOR (iako mogu, ali ne zele).

Oni za sebe kazu da nisu. A covek je ono zasta se deklarise, ako kaze da je Navaho indijanac ja to prihvatam. Ne mogu indijancu da nametnem da je sebin ako on kaze da nije. Isto i sa ovim crnogorskim plemenima.

ako oni kazu da nisu Srbi, to ne negira cinjenicu da oni zapravo JESU Srbi.

jer, ako ih ja smatram Srbima, onda cu ih smatrati izdajnicima, a slozices se da je u tom slucaju bitno sta je mislim da su oni.

Jesi li procitao onaj moj komentar oko toga ko je bio najveci lobista da Turka postane kandidat za EU? Tvoje shvatanje medjunarodnih odnosa je ostalo otprilike u vremenu Hladnog rata ili malo posle.

ne zato sto sam ja zaostao, nego sto si ti u iluziji da se nesto promenilo. a zapravo nije.

Da su resili ne bi im se desio Beslan prosle godine, resili su ga isto kao sto su Amerikanci resili Al Kaidu. No, nije to problem.

ne bojim se ja za Ruse, oni ne bi imali onoliku drzavu da uspesno ne resavaju svoje probleme.

ponovo ce da rasele Cecene po Sibiru da krepaju, kao sto je to Staljin uradio.

Putin je najbolji ortak sa Srederom zato sto vidi ekonomski interes Rusije u saradnji sa EU, a deluje mu da to najlakse moze da sredi sa Srederom. Poenta je da se i on, kao i svi koji normalno razmisljaju, priklanjaju tamo gde je najveca para, a ne tamo gde im je neko simpatican ili nesimpatican.

nije sve u parama. [:)]

ne radi se o simpatijama, nego kad neko 'oce da ti otme nesto, onda gledas cime da ga pribodes da ti ne bi oteo nista, a ne razmisljas kako da ti otme sto manje.

onaj ko razmislja samo o tome sta da proda kako bi danas pojeo 'lebac, a da sutra mozda proda nesto za puter, prekosutra nece imati ni 'leba ni putera, jer nece imati sta da proda i krepace od gladi.

ko da je sloba vladao 100 godina,a ne 10 kad vidim kolko ste navucheni

za neke kao da je Djindjic vladao 20, a ne 2, a i 2 je mnogo kada postoje ljudi kojima su cvarci koje ce da pokrkaju za veceru bitniji od kuce u kojoj ce da zive.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

te studije nisu uobicajene, i ne objavljuju se tek tako, jer kostaju mnogo para i prave se po narudzbini.

kad se dokopam neke poslacu ti je. za sada ces morati da mi verujes. ako ne, onda nemoj. u svakom slucaju, sa ili bez podataka, i dalje smatram da imamo najveci strateski potencijal u ovom regionu, a obrazlagacu ti nasiroko kad se budemo videli, jer ne mogu da kucam toliko.

Mogu ja da trazim od tebe da mi verujes da sam jeb'o J Lo, ali dok to ne potkrepim argumentima, nista od rabote.

ipak,

to je ponizavajuce za medjunarodnu administraciju na KiM. ali njih zabole...

zato se ja zalazem da moja deca ne idu pod oruzanom pratnjom u skolu, a to ce moci samo ukoliko se pociste teroristi, a to ce (jer zele i mogu) uraditi nasi, a ne ni siptari ni KFOR (iako mogu, ali ne zele).

Za nas je ponizavajuce sto smo dozvolili da bezbednost nase dece ne zavisi od nas. Ne vidim kako je za makedonce ponizavajuce sto u zapadnoj Makedoniji imaju bolju situaciju nego sto mi imamo na Kosovu?

ne zato sto sam ja zaostao, nego sto si ti u iluziji da se nesto promenilo. a zapravo nije.

Ako se nista nije promenilo onda bi Grcka morala da lobira za Tursku da bi se Turska ekonomski uzdigla, te da onda Grcima bude vece zadovoljstvo da ih pobede u nekom narednom ratu?

onaj ko razmislja samo o tome sta da proda kako bi danas pojeo 'lebac, a da sutra mozda proda nesto za puter, prekosutra nece imati ni 'leba ni putera, jer nece imati sta da proda i krepace od gladi.

Slazem se da se ne moze ziveti od prodaje svojih dobara, ali ja ovde nisam nigde pominjao nikakvu "prodaju" necega sto je trenutno pod nasom kontrolom. To je kao da das oglas u novinama da hoces da prodas auto koji su ti ukrali pre pet dana. Formalno je on i dalje tvoj, a sto imas policiju koja ne moze ili nece da ga pronadje nije tvoj problem.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Samo sam u prolazu pa htedoh da chestitam uchesnicima u ovoj raspravi na obimnim i argumentovanim postovima.

Svaka chast!

[:D]

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

Mogu ja da trazim od tebe da mi verujes da sam jeb'o J Lo, ali dok to ne potkrepim argumentima, nista od rabote.

ja bih ti verovao [:)]

potkrepicu argumentima, zapravo naci cemo se jednom kada obojica budemo imali dovoljno vremena, da zajedno procesljamo nasu situaciju. da vidimo kakav nam je potencijal.

Za nas je ponizavajuce sto smo dozvolili da bezbednost nase dece ne zavisi od nas. Ne vidim kako je za makedonce ponizavajuce sto u zapadnoj Makedoniji imaju bolju situaciju nego sto mi imamo na Kosovu?

slazem se da je ponizavajuce.

sto se Makedonije tice, oni ne shvataju da ce kad-tad morati da rasciste sa siptarima, jer siptari hoce veliku Albaniju, a ovo su se samo primirili do prve prilike ustupcima koji su im ucinjeni.

pa siptari na KiM su imali vise pod Titom nego danas, pa su opet hteli Republiku. ustupci nisu nacin da se sa njima pregovara. nego batina bato. k'o Leka Rankovic sto je pregovarao.

Ako se nista nije promenilo onda bi Grcka morala da lobira za Tursku da bi se Turska ekonomski uzdigla, te da onda Grcima bude vece zadovoljstvo da ih pobede u nekom narednom ratu?

Grci se nadaju da ce Turska u EU prestati da bude pretnja. ali, po meni, grese. mada i ja navijam da Turska udje u EU, jer ce mi to biti argument + da mi ne udjemo.

Slazem se da se ne moze ziveti od prodaje svojih dobara, ali ja ovde nisam nigde pominjao nikakvu "prodaju" necega sto je trenutno pod nasom kontrolom. To je kao da das oglas u novinama da hoces da prodas auto koji su ti ukrali pre pet dana. Formalno je on i dalje tvoj, a sto imas policiju koja ne moze ili nece da ga pronadje nije tvoj problem.

pa jeste, ukrali su nam auto, ali ga nisu odneli, tu nam je pred kucom, samo treba da se dogovorimo sa serifom, pomlatimo lopove i ponovo uzmemo kljuceve, a ne da sedimo na gajbi, kukamo nad sudbinom i prebiramo po novcaniku sa markicu za prevoz.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

e spomenula mi danas drugarica neko kremaljsko prorocanstvo po kojem WW3 pocinje gradjanskim sukobom u francuskoj. onda se navodno u to sve umesa USA, bukne na kosovu i here we go...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...